Jeszcze nigdy podróżowanie nie było tak łatwe

by

Jeszcze nigdy podróżowanie nie było tak łatwe jak w obecnych czasach. Z roku na rok przybywa coraz więcej firm przewozowych, a nawet planowane jest wprowadzenie prywatnych firm przewozowych po liniach kolejowych. Oznacza to, że jako podróżni mamy ogromny wybór opcji przejazdu z jednego miasta do drugiego. A do tego na praktycznie wszystkie można kupić bilety online ze strony internetowej lub przez aplikacje do przewozu osób.

Poruszanie się po mieście

Najbardziej znaną aplikacją, która pomaga sprawne poruszanie się po swoim czy obcym mieście jest Jakdojade. Można tu znaleźć trasę w mieście z punktu A do B oraz co ważniejsze pokazuje gdzie jesteśmy i kiedy wysiąść. Co ważniejsze można też kupić sobie bilet na przejazd.

Aplikacja z wieloma opcjami transportu międzymiastowego

Chcąc znaleźć połączenia międzymiastowe można skorzystać z aplikacji e-podróżnik. Można zobaczyć tu nie tylko połączenia autobusowe wielu firm przewozowych, ale też połączenia kolejowe. Już w aplikacji można kupić bilet na przejazd, choć czasem przenosi na stronę przewoźnika.

Zwłaszcza duże firmy mają swoje aplikacje, ale w Bus-do-polski można znaleźć zarówno bilety na przejazdy Autokarami tych dużych firm, jak i mniejszych w tym prywatnych firm przewozowych przewożących pasażerów Busami w relacjach z Adresu na Adres.

Bus do Polski
Nowoczesna aplikacja mobilna – do zamawiania Busa z Adresu na Adres

 

Bilety międzynarodowe

Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana, ponieważ, mimo że niektóre połączenia znajdziemy w aplikacji e-podróżnik to nie możemy kupić biletu. Ale i na to jest rozwiązanie. Aplikacja rome2rio pokazuje połączenia na całym świecie. Wybieramy tylko trasę, często środek transportu i przechodzimy dalej, aby zobaczyć rozkłady jazdy i kto jest przewoźnikiem. Bardzo często wyświetla się opcja kupienia biletu, która przenosi nas na stronę przewoźnika, gdzie finalizuje się transakcję.

Aplikacje przewoźników – jak to działa?

Obecnie największym przewoźnikiem autokarowym w Europie jest Flixbus i to z jego sieci połączeń korzysta najwięcej osób. Flotea nie jest przewźnikiem, ale oferuje tak samo jak flixbus kilkuset podwykonawców, wystarczy pobrać aplikację mobilną FLOTEA, aby móc kupować bilety na połączenia w Polsce, jak i za granicą. Można bez problemu znaleźć bilety na trasy po całej Europie. Bilety można znaleźć w bardzo przystępnych cenach.

Nowoczesna aplikacja mobilna podobna do Uber

Warto też sprawdzić aplikację Flotea.pl, wschodzącą gwiazdą nowoczesnego wyszukiwania i oferuje mniej tras niż Flixbus, ale za to może konkurować różnorodnością podróży, ponieważ tutaj znajdziemy dwie klasy: Autokary i Busy, które oferują każdemu wybrany sposób podróżowania, jakiego oczekuje również w przyzwoitej cenie, a same bilety można zamawiać w aplikacji lub bezpośrednio u przewoźnika, który nas interesuje bardziej.

flotea