Transport Autobusem i Busem przewozy osób do Belgii

by

Nie tylko Rubens – poznaj ciekawe miasta w Belgii, Antwerpia, Bruksela, Gent

 

Transport Autobusem i Busem przewozy osób do Belgii

Antwerpia…  zapowiedzią antwerpskiego klimatu jest już jej onieśmielająco okazały dworzec. Ale uwaga, trzeba się przyzwyczaić, ponieważ uczucie zaskoczenia będzie towarzyszyć na każdym rogu!

Miasto kotrastów
Zwiedzając Antwerpię, należy podejść do zadania niczym eksplorator. Jest to rozbudowany świat o bogatej historii, kulturze, nauce oraz przemyśle. Zwany także jako miasto diamentów, gdyż szlifuje się ich tutaj najwięcej na świecie.

Młoda kobieta na przystanku w Antwerpii

Tradycja i nonkonformizm
Flamandzkie miasto Antwerpia to nie tylko piękne zabytkowe ulice i budynki, czy miejsce działalności wybitnego Rubensa, ale także atmosfera awangardy. Mimo daleko sięgającej historii, sporo tu innowacyjnego natchnienia. Objawia się to na wiele sposobów, zarówno w postaci designerskich sklepików, jak i mody. Choć zazwyczaj myślimy w tym kontekście o Paryżu czy Mediolanie, to tymczasem antwerpscy projektanci słyną ze swojej twórczej pasji i oryginalności.

Jako kolebka współczesnej Europy, jest to miejsce, które warto poznać.

Wycieczka po Brukseli

Bruksela – znane i lubiane miasto, które każdy miłośnik podróży powinien chociaż raz odwiedzić. Jeżeli nie możecie zatrzymać się tutaj na dłuższy czas, to warto chociaż spędzić tutaj miłe kilka godzin. Na pewno nie będziecie się nudzić.

Miasto Bruksela to przede wszystkim stolica Belgii. Oprócz tego, warto dodać, że jest to również stolica Unii Europejskiej, w której znajduje się również Polska. W ostatnich czasach w tym mieście, dochodziło niestety do przykrych wydarzeń. Mianowicie chodzi o zamachy terrorystyczne w których zginęły 34 osoby.

Bruksela w Belgii, stare miasto.

W tym pięknym mieście znajduje się naprawdę wiele cennych zabytków, które możecie odwiedzić. Wielki Plac, gdzie możecie zobaczyć naprawdę cudowne kamienice z XVIII wieku. Park Brukselski, Pałac Królewski, Czarna Wieża, Dom Victora Horty. Muzeum Instrumentów Muzycznych, Porte De Hal, czyli średniowieczna brama miejska oraz wiele innych wspaniałych miejsc warto odwiedzić w Brukseli.

Gandawa, czyli Gent

Miasto Gent, czyli tak naprawdę miasto Gandawa leży na terenie Belgii. W tym mieście działa polski konsulat honorowy.

Jest to miasto, w którym możecie spróbować kilku lokalnych i bardzo smacznych przysmaków. Warto chyba jednak wspomnieć na samym początku, że smakosze piwa na pewno nie będą się tu nudzić, ponieważ będą mogli spróbować tutejszych trunków, wśród których należy wymienić Delirium Tremens, Gentse Tripel, Troubadour i Artevelde. Z polecanych dań warto spróbować gandawski gulasz piwny, gandawską gęstą zupę z ryby lub kurczaka, którą zjemy tylko tutaj, tak smakowitą oraz wyborną. Na deser możecie spróbować tutejszych ciastek: amandelbrood oraz mokken.

Widok na miasto Gent

Trzeba przyznać, że to bardzo stare miasto przyciąga do siebie co roku wielu turystów, którzy mogą podziwiać tutaj naprawdę piękne sukiennice. Oprócz tego jest tutaj także Katedra św.Bawona, kościół św.Jakuba oraz wiele innych pięknych miejsc.

 

Sprawdzeni i zaufani przewoźnicy

Flotea to sprawdzeni i zaufani przewoźnicy, są rekomendowani przez Flotea, Aby mieć pod ręką łatwy dostęp do przewozów pobierz Aplikację mobilną na swój telefon, to jest nowoczesne narzędzie do zamawiania Busa w relacji Door to Door, a także zakupu biletów Autobusowych.

 

Natalia korzysta z Aplikacji Mobilnej FLOTEA

Ułatwiaj sobie życie i pobierz aplikację na swój telefon

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *