Przewozy osób z polski do Belgii

by

Wizyta w Hasselt, Brugia, Kortrijk, Verviers, Mons,

 

Przewozy osób z polski do Belgii do miasta Hasselt …to również bardzo ciekawe miejsce, gdzie możecie zobaczyć mnóstwo pięknych miejsc i poznać bardzo ciekawą historię tego miasta, które leży w północno – wschodniej Belgii.

Jeżeli lubicie spacerować po ogrodach, to koniecznie swoje kroki musicie skierować do tutejszego Ogrodu Japońskiego. Będziecie mieli gdzie spacerować, ponieważ zajmuje on 2,5ha i jest to największy taki kompleks w Europie. Został zbudowany przy pomocy japońskiego miasta Itami i możecie tutaj podziwiać wiele pięknych roślin i kwiatów.

Ghent w Belgii

Oprócz tego na uwagę zasługuje katedra św. Quentina, która jest prawie tak samo stara jak całe miasto Hasselt. Budowano ją przez wiele lat, czego efektem są najróżniejsze style, które wyraźnie widać w budowie tej katedry. W jednej z wież tego kościoła ukryte jest 46 carillonów.

Hasselt to również wiele placówek muzealnych, w których zobaczycie bardzo ciekawe zabytki i eksponaty.

Odwiedzić Brugię

Jeżeli planujecie wakacje i nie wiecie, gdzie wyjechać, to możecie odwiedzić Brugię. To miasto leży w północno – zachodniej Belgii. Trzeba przyznać, że jest jednym z ważniejszych punktów na mapie kraju, ponieważ znajduje się tutaj port śródlądowy dostępny dla statków morskich. Warto wspomnieć, że ze względu na ilość kanałów, miasto Brugia nazywana jest flamandzką Wenecją. Trzeba przyznać, że Brugia jest naprawdę pięknym miastem, ponieważ samo centrum jest bardzo zabytkowe. Kilkanaście lat temu całe centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco. Warto więc się tutaj znaleźć. Znajduje się tutaj Bazylika Świętej Krwi, która pochodzi z XVII wieku. Podobno znajduje się w niej fiolka z krwią Jezusa Chrystusa. Na uwagę zasługuje również katedra św. Salwatora, która imponuje swoją budowlą i jest główną siedzibą diecezji brugijskiej w Belgii. Można zakochać się w tym pięknym mieście.

Widok na Medieval Street w Brugii, Belgia

Niezupełnie stare i niezupełnie nowe – miasto Kortrijk

Ta flamandzka miejscowość, położona nieco na północ od francuskiej granicy, przetrwała niejedno. Nic dziwnego, jej początki sięgają przecież starożytności.

Strategiczne położenie
Na skrzyżowaniu rzymskich szlaków łatwo było o rozwój przemysłu oraz handlu. Miasto Kortrijk otrzymało prawa miejskie w XII w i dzięki produkcji lnu szybko znalazło się wśród tych największych i najbogatszych w całej Flandrii!

Kierunek Kortrijk w Belgii

Trochę wczoraj, trochę dziś
Mimo licznych zawieruch wojennych i dotkliwych zniszczeń, w mieście wciąż można podziwiać architektoniczne perełki z przestrzeni epok. Współistniejąc ze współczesną zabudową, świadczą one o ciekawej, często brutalnej i romantycznej historii miasta Kortrijk.

Różnorodność pod kontrolą
Główny rynek oraz urocze uliczki Kortrijk to dowód na to, że stare i nowe można ze sobą harmonijnie połączyć. Z powodzeniem mieszają się tu akcenty francuskie, holenderskie, a nawet… amerykańskie. To w Kortrijk bowiem urodził się twórca najsłynniejszego rewolwerowca – Lucky Luk’a.

Verviers – klimatyczna Belgia

Belgia wydaje się być niedocenioną turystycznie częścią Europy. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby eksplorować państwo trójkolorowej flagi, ciekawą ofertę turystyczną posiada miasto Verviers.

Mapa Belgii na kompasie

Verviers zlokalizowane jest w pobliżu rzeki Mozy, dzięki której miasto rozwinęło się przemysłowo. Obszar ten słynie przede wszystkim z tradycji włókienniczych sięgających tradycją XV wieku, choć rozkwit produkcji nastąpił przede wszystkim w okresie rewolucji przemysłowej. Obecnie o Varviers mówi się jako o wełnianej stolicy świata. Więcej o historii włókiennictwa można dowiedzieć się w Centrum Turystycznym Wełny i Mody, które stanowi jedno z najbardziej popularnych obiektów turystycznych miasta.

Woda stanowi istotny symbol dla Verviers nie tylko z uwagi na ukształtowanie przemysłu, ale także ze względu na licznie budowane fontanny. Goście mogą podziwiać bogato zdobione, zabytkowe projekty oraz nowoczesne w formie układy wodne.

Verviers to urokliwe miasto z historią, którą warto poznać.

Wyjazd do Mons z przewozami osób z polski do Belgii

Mons to miasto, które może pochwalić się naprawdę bogatą historią. W czasach dzisiejszych to miasto lezy na terenie Belgii. Zanim jednak to się stało, to Mons znajdowało się pod panowaniem Hiszpanii, Francji. Śmiało można powiedzieć, że władza w tym mieście przechodziła przez wiele rąk.

Pałac Pier w Blankberg, Belgia

Miasto Mons od 1830 roku pozostaje pod władzą Belgii i w tym temacie już się nic nie zmieniło. To piękne miejsce na początku swego istnienia pełniło funkcję grodu obronnego. Jego czasy sięgają aż do Cesarstwa Rzymskiego.

W małym Mons znajduje się najstarsza w Belgii loża wolnomularska. Podczas drugiej wojny światowej, podczas walk z Niemcami to miasto zostało w bardzo dużej części zniszczone przez nieprzyjacielskie wojska. Zostało jednak odbudowane i dzisiaj znajduje się tutaj nawet siedziba Sojuszniczego Dowództwa Operacji NATO. W tak małym mieście znalazło się miejsce dla bardzo ważnej placówki wojskowej.

 

Nasi najlepsi przewoźnicy

Flotea to najlepsi przewoźnicy każdego weryfikujemy z osobna Flotea, Mamy dla Ciebie jeszcze dodakow coś fajnego, to nowoczesna i łatwa w obsłudze aplikacja mobilna do zamawiania Busa z Adresu na Adres w której także kupisz bilety Autobusowe.

 

U nas zawsze będzie Ci wygodnie

Pobierz aplikację na swój smartfon

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *