Busy i Autobusy do Wuppertal

by

Wizyta w Wuppertal…

Tutaj na końcu artykułu znajdziesz przewozy osób z Polski do Niemiec Wuppertal, ale teraz napiszę kilka ciekawostek o tym mieście, ponieważ nie ma fajniejszego miasta w Nadrenii Północnej-Westfalii niż Wuppertal. O mieście Wuppertal mogło słyszeć bardzo mało osób. Znane jest ono na pewno miłośnikom Niemiec, ponieważ to tam właśnie znajduje się miasto o takiej właśnie nazwie.

Wuppertal to ładne miasto

Jeżeli nie widzieliście nigdy kolejki, która jest podwieszana na szynie nad ulicą, to właśnie dlatego powinniście przyjechać do Wuppertal. Warto przyjechać z Polski do Wuppertal, bo właśnie tutaj możecie zobaczyć takie cuda. Podwieszana kolej Schwebebahn ma ponad 13 kilometrów długości na ulicą i w korycie rzeki Wupper na lustrem wody robi fantastyczne wrażenie, a funkcjonuje od 1901 roku. Ta kolejka jest bardzo szybkim i wygodnym połączeniem dzielnic Oberbarmen-Barmen i Vohwinkel. Kolejka ta powstała ponad 100 lat temu i wszystko jest zachowane tak jak w chwili uruchomienia,  zmieniło się tylko jedno, podczas 45 minut jazdy, jesteś zapraszany na pyszną kawę.

Kolejka nad rzeką

Wuppertal jest bardzo młode

Trzeba przyznać, że jest to stosunkowo młode miasto, ponieważ powstało ono dopiero 1 sierpnia 1929 roku. W tym kraju jest wiele innych miast, które mogą pochwalić się dłuższym istnieniem. Pomimo tego miasto Wuppertal jest bardzo prężnie rozwijającym się ośrodkiem. Nazwa tego miasta wzięła się od rzeki Wupper.

Turystów do tego miasta na pewno przyciągnie aquapark, który szczególnie w okresie letnim cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców oraz osób przyjezdnych.

Aquapark Wuppertal

Sprawdzeni i zaufani przewoźnicy

Sprawdzeni i wyselekcjonowani przewoźnicy z licencją na przewóz osób w całej Europie, to właśnie przewoźnicy sprzedający swoje bilety na Flotea.pl tutaj kupisz bilet Autobusowy lub zamówisz Busa który przewiezie Cię z Adresu na Adres lub tutaj pobierając aplikację mobilną na swój telefon, bez względu na to jaki masz model telefonu.

 

Ułatwiaj sobie życie i pobierz aplikację na swój telefon

      iPhona-iOS       i       Samsunga, Sony itd.-Android

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *