Opieka nad ludźmi starszymi w Danii, zarobki

by

Opieka nad ludźmi starszymi i dziećmi jest częstą formą zatrudnienia wybieraną przez osoby decydujące się na emigrację zarobkową. Perspektywami znalezienia w tym zawodzie dobrej płacy i godnych warunków kusi między innymi Dania. Ile zarabiają opiekunki w Danii?

Zarobki w opiece w Danii

Dania na tle innych krajów pod względem pensji opiekunów wypada bardzo dobrze. Opiekunki w służbie zdrowia zarabiają średnio 228 koron, a pracujący w sektorze prywatnym 288 koron na godzinę. W perspektywie miesiąca daje to ok. 25 000 – 29 000 koron miesięcznie „na rękę”, a tydzień pracy jest krótszy niż w Polsce o 3 godziny.

Czy można pracować w roli opiekunki bez kwalifikacji? Jak się okazuje, jest to możliwe. Jednak spodziewajmy się około 2 tysięcy koron miesięcznie mniej za brak odpowiedniego dyplomu.

Jakie są plusy pracy jako opiekunka w Danii? Pracownicy są tutaj doskonale chronieni ze względu na aktywnie działające związki zawodowe. Szczególny nacisk kładzie się na dobre warunki pracy, odpowiednio długie przerwy pomiędzy zmianami, a także dodatki na posiłek, strój roboczy, odpoczynek.

Praca przez polską agencję gwarantuje nieco większe zarobki, lecz również dużo godzin pracy. Zazwyczaj ta forma zatrudnienia interesuje osoby, które chcą pracować dużo, ale przez krótszy okres czasu. Praca przez duńską agencję gwarantuje płacę nieco mniejszą – na poziomie od 200 do 250 koron na godzinę.

Problemy w pracy opiekunki

Nawet najlepiej płatna praca nie jest wolna od problemów. Szczególnie tyczy się to form zarobkowania na emigracji. Problem dyskryminacji pracowników z innych krajów – mimo, że otwarcie się o tym nie mówi – ma miejsce również w zachodnich krajach. Pracując w zawodzie opiekunki możemy zatem niejednokrotnie narazić się na przykrości od strony miejscowych. Innym powodem, dla którego praca opiekunki należy do mocno wyczerpujących psychicznie i fizycznie jest fakt, że wiele osób starszych wymagających opieki ma pierwsze objawy demencji, starczej nadaktywności, nie śpi i konieczny jest ich ciągły nadzór.

Dojazdy

Opiekunka rodziny lub osoby starszej zazwyczaj jest zakwaterowana w domu u swojego pracodawcy, dlatego nie ma problemów z dojazdem na miejsce. Jeśli chodzi natomiast o przejazd do samej Danii, to zdecydowanie najbardziej komfortowym i szybkim sposobem jest podróż busem z Adresu na Adres do Danii. Busy mimo sporej wygody oferowanej podróżnym wcale nie są kosztowne, a dowiozą nas z wybranego adresu z Polski na wyznaczony adres już w Danii. Dzięki temu oszczędzimy sobie sporo stresu.

Bus na trasie door to door

Tutaj znajdziesz między innymi:

Busy z Polski do Danii znajdziesz w naszej wyszukiwarce flotea, kilkudziesięciu przewoźników na zamieszcza połączenia busami do Danii, a zaawansowany system pokazywania tras dba o to, aby pasażer wpisujący miasto wyjazdu i miasto przyjazdu otrzymał precyzyjnie ofertę której szukasz. Pokażemy Ci oferty przewozu Busem oraz Autobusem z Polski do Danii i powrotne z Danii do Polski. Poniżej zamieściłem przykładowe popularne połączenia.

🚌 Busy z Gorzowa Wielkopolskiego do Silkeborg

Busy z Gorzowa Wielkopolskiego do Silkeborg codziennie jeżdżą busy door to door, więc kierowca zawiezie Ciebie z podanego adresu na podany przez Ciebie adres.

🚌 Busy ze Szczecina do Arhus

Busy ze Szczecina do Arhus oferuje kilkunastu przewoźników busami door to door codziennie przewożą 1700 osób.🚌 

 

Jeżeli chcesz znaleźć przejazd z innego miasta lub do innego miasta w Danii, wejdź na FLOTEA.pl klikając tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *