Opieka nad ludźmi starszymi i dziećmi w Szwajcarii

by

Opieka nad ludźmi starszymi i dziećmi w Szwajcarii – zarobki, problemy, dojazdy z Polski

Opieka nad ludźmi starszymi i dziećmi jest często wybieraną przez Polaków formą zatrudnienia w Szwajcarii. Cieszy się ona niesłabnącym zainteresowaniem ze strony zarówno młodych osób, które pierwszy raz decydują się na emigrację zarobkową, jak i już doświadczonych w zawodzie. Ile zarabia się w zawodzie opiekunki w Szwajcarii?

Zarobki w pracy jako opiekunka w Szwajcarii?

Pracować w charakterze opiekunki osób starszych może praktycznie każdy. Choć oczywiście przez agencje, jak i samych pracodawców, najbardziej cenni są pracownicy o wykształceniu profilowym i doświadczeniu. Kto jest poszukiwany na stanowisko opiekunki? Pielęgniarki, fizjoterapeuci oraz zawodowi opiekuni.

Warunkiem do podjęcia pracy w Szwajcarii jest najczęściej znajomość języka niemieckiego przynajmniej w stopniu dobrym, czyli umożliwiającym porozumienie z osobą, którą będziemy się opiekować. W Szwajcarii są dwa języki urzędowe – niemiecki i francuski – jednak to w większości kantonów niemiecki jest właśnie tym dominującym.

Zarobki szwajcarskiej opiekunki mogą wynieść nawet do 16.000 PLN brutto. Firmy zatrudniają opiekunki na podstawie szwajcarskiej umowy o pracę. W przeciwieństwie do sytuacji, jaka ma miejsce u naszego zachodniego sąsiada, w Szwajcarii opiekunki mają prawo do minimalnego wynagrodzenia. Niezależnie od zakresu swoich obowiązków pracowniczych. Wynosi ono 18,55 franka szwajcarskiego brutto na godzinę.

W Szwajcarii w zawodzie opiekunki nie funkcjonuje coś takiego jak samozatrudnienie. Nie dotyczy to zresztą tylko tego zawodu, ale również wielu innych, które są ściśle regulowane układami pracy zbiorowej.

Problemy opiekunek w Szwajcarii

Problemy osób decydujących się na emigrację zarobkową ciągle pozostają niezmienne. Konflikty z agencją, trudności z otrzymaniem należnego wynagrodzenia, a także nieprzyjemne traktowanie ze strony pracodawcy. To powoduje, że wiele opiekunek wyjeżdżających do Szwajcarii, często zmienia pracodawcę i swoich sił próbuje w różnych agencjach. Nadzieję na poprawę warunków pracy dla pechowców stanowią związki zawodowe, w których działają zarówno Polacy, jak i Szwajcarzy. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu warto jest przed wyjazdem zawsze dokonać bardzo wnikliwego wywiadu na temat pracodawcy.

Dojazdy do Szwajcarii

Jak dojechać do Szwajcarii? Opiekunki w Szwajcarii mieszkają zazwyczaj w domach swoich pracodawców. Jak dojeżdżają z Polski? Najczęściej wybieranym środkiem transporty są oczywiście busy. Względnie tanie i gwarantują bardzo wysoki komfort. Zwłaszcza, gdy opcją jest podróż w systemie door to door.

🚌 Busy z Wrocławia do Zurychu

Busy z Wrocławia do Zurychu nasi przewoźnicy jeżdżą trzy razy w tygodniu w relacji z Adresu na Adres, a więc zamówisz busa pod wskazany adres, a on zawiezie Ciebie tam gdzie mu powiesz,  na adres który wskażesz w Zurychu lub całej Szwajcarii

🚌 Busy z Krakowa do Zurychu

Busy z Krakowa do Zurychu zawsze mamy dla Was przewozy na tej trasie, które obsługuje kilu naszych przewoźników oferujących w tej chwili około 90 tras i kilkaset połączeń które znajdziesz na stronie Flotea.pl

🚌 Busy z Katowic do Bazylea

Busy z Katowic do Bazylea to bardzo popularny i zarazem tani kierunek, podobnie jak trasa z Krakowa.


Ściągnij aplikację FLOTEA na swój telefon

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

Zamów Busa lub kup bilet Autobusowy aplikacją FLOTEA

 

Za bilet zapłacisz

…w bardzo prosty sposób tak jak w zwykłym sklepie internetowym, przelewem ze swojego konta bankowego lub kartą kredytową VISA lub MASTERCARD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *