Busy do Niemiec – wygodna i tania podróż

by

Busy do Niemiec – wygodna i tania podróż

To już napisałem, Busy do Niemiec – wygodna i tania podróż, a otwarte granice sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na pracę w innych krajach. Jednakże przed wyjazdem trzeba załatwić wiele spraw, w tym przede wszystkim odpowiedni dojazd do kraju docelowego. Najwięcej osób wyjeżdża do Niemiec, ze względu na bliskość tego kraju i tym samym niższe koszty podróży jak również ze względu na atrakcyjne zarobki dla Polaków w wielu branżach.

Dlaczego właśnie busy

Dojazd do pracy w Niemczech busami zaliczany jest przede wszystkim jako jedna z tańszych form transportu. Niewielkie busy zużywają bowiem znacznie mniej paliwa niż duże autokary. Jednocześnie zaś zapewniają bezproblemowy dojazd praktycznie w każde miejsce, czego nie dają pociągi czy nawet samoloty. W związku z coraz większym zapotrzebowaniem na tego typu usługi w Polsce powstaje coraz więcej specjalizujących się w nich firm. Co dla klientów oznacza przede wszystkim atrakcyjniejsze ceny takich usług. Z usług firm, przewożących busami do Niemiec korzystają bardzo często pracownicy sezonowi. Wielu przewoźników bowiem organizuje specjalne kursy do tych miejscowości, do których chętni chcą się dostać. Korzystając z autobusów czy pociągów nie ma takich opcji, można wybierać jedynie już istniejące połączenia, a tych zazwyczaj nie przybywa.

Na miejsce bez opłat

Bardzo często Polaków do pracy zatrudniają firmy, które mają doświadczenie w wyszukiwaniu pracowników. Wówczas zazwyczaj osoby zainteresowane pracą mają zapewniony bezpłatny dojazd na miejsce, który realizowany jest właśnie we współpracy z takimi firmami. Zapewnia ona odebranie osób z umówionych punktów oraz ich dostarczenie pod wskazany adres. Płatność za wykonaną usługę uiszczana zaś jest przez firmę, zajmującą się rekrutacją. Bardzo często także takie usługi są świadczone na terenie Niemiec, aby przewieźć pracowników z jednego miejsca pracy do drugiego. Ceny polskich przewoźników są bowiem konkurencyjne w stosunku do cen oferowanych przez niemieckie firmy, ponadto jest pewność, że kierowca bez problemu będzie się mógł porozumieć z pasażerami.

Pasażer zamawia przewóz na portalu Flotea

Dla firm zajmujących się obsługa pracowników w Niemczech takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, nie musza bowiem delegować pracownika tylko po to, aby spełniał rolę tłumacza pomiędzy pasażerami a kierowcą zwłaszcza wtedy, gdy pracownicy mają być dowiezieni do różnych miejsc. Nie ma także problemu z tym, aby kierowca poczekał na przykład na przyjazd pracodawcy, u którego dane osoby mają być zatrudnione.

Spokojnie i wygodnie

Osoby podróżujące busami wskazują na dużą wygodę takiego transportu. Obecnie samochody są nowocześnie wyposażone, posiadają klimatyzacje jak również wygodne fotele, często z możliwością rozłożenia ich do pozycji leżącej lub półleżącej.

Pasażer kupił bilet w aplikacji mobilnej Flotea

Ponadto w sytuacjach, kiedy busem przewożona jest grupa osób na zlecenie firm rekrutacyjnych, najczęściej są to kursy pozaplanowe, więc kierowca może robić przerwy w podróży na życzenie pasażerów. Mogą oni wybrać miejsce, gdzie chcą się zatrzymać jak również moment postoju czy czas jego trwania. Dzięki temu podróż z pewnością jest o wiele znośniejsza i przyjemniejsza niż podróżowanie innymi formami transportu.

Busy do Niemiec z Flotea.pl Sprawdź dostępne kierunki

by

Busy do Niemiec z flotea.pl

Busy do Niemiec z Flotea.pl cieszą się największą popularnością w wyszukiwarce Flotea.pl. Wiele Polaków mieszkających w Niemczech korzysta z tego środka transportu. Jeżeli nie znasz jeszcze nowej wyszukiwarki Flotea.pl zapraszamy do zapoznania się z niniejszym artykułem. Przedstawiamy kilka popularnych tras.
Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest wyszukiwarka
Flotea to nowa wyszukiwarka przejazdów busami i autokarami w całej Europie. Dzięki niej możesz przeszukiwać oferty przejazdów wielu przewoźników, zarówno mniejszych prywatnych firm, jak i większych firm przewozowych.

W jednym miejscu, na jednej stronie pokazujemy oferty wielu przewoźników. To pozwala Ci łatwo przeglądać i porównywać ceny. Możesz także wybrać dodatkowe opcje wyszukiwania. Wybierz, czy chcesz, aby Twój bus dysponował Wi-Fi, był wyposażony w klimatyzację itd.

Wszyscy przewoźnicy prezentowani na stronie posiadają licencję. Są to sprawdzone firmy, które oferują profesjonalne usługi przewozowe. Dbamy o jakość usług, dlatego wnikliwie analizujemy każde nowe zgłoszenie firmy przewozowej.

Flotea.pl to także system do rezerwacji biletów na przejazdy busami i autokarami. Kiedy już wybierzesz ofertę, możesz błyskawicznie i wygodnie kupić bilet, płacąc przelewem za pomocą bezpiecznego systemy płatności PayU.

Busy do Niemiec z wielu miast w Polsce

Jak już wspomnieliśmy busy do Niemiec cieszą się największą popularnością. Niemcy to nasz bezpośredni sąsiad i wielu Polaków wyjachało tam mieszkać oraz pracować. Wielu rodaków wraca co roku na święta do Polski lub po prostu w odwiedziny. Cieszy nas to, że coraz częściej wykorzystują naszą wyszukiwarkę, aby dotrzeć do rodzinnego domy w Polsce.

Oto niektóre popularne kierunki:

 • Busy z Wrocławia do Berlina
 • Busy z Wrocławia do Essen
 • Busy Wrocławia do Drezna
 • Busy z Wrocławia do Dortmundu
 • Busy z Wrocławia do Hanoweru
 • Busy z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem
 • Busy z Katowic do Berlina
 • Busy z Katowic do Hanoweru
 • Busy z Katowic do Dortmundu
 • Busy z Katowic do Frankfurtu nad Menem
 • Busy z Krakowa do Berlina
 • Busy z Krakowa do Essen
 • Busy z Krakowa do Dortmundu
 • Busy Jeleniej Góry do Berlina
 • Busy z Jeleniej Góry do Frankfurtu nad Menem

Sprawdź więcej kierunków na Flotea.pl

Zobacz także film pokazujący, jak kupić bilet na przejazd w trybie door2door, czyli od drzwi do drzwi

Busy do Essen od drzwi do drzwi z wielu miast Polski

by

Busy do Essen to jeden z kierunków, który znajdziesz na stronie Flotea.pl. Gromadzimy w jednym miejscu oferty wielu przewoźników. Dzięki temu teraz możesz łatwiej i szybciej znaleźćw internecie oferty przejazdów busami.

Busy do Essen z Polski

Jeżeli podróżujesz busem do Essen i dotychczas znalezienie biletu na przejazd kojarzyło Ci się z przeszukiwaniem wielu stron internetowych przewoźników, mamy dla Ciebie dobre wieści. Teraz znajdziesz bilet znacznie szybciej i łatwiej. Wystarczy, że skorzystasz z nowej wyszukiwarki przejazdów busami i autokarami Flotea.pl.

Informacja: Wkrótce na Flotea.pl dostępne będą również autokary do Niemiec. Sprawdź.

Najpierw wejdź na stronę główną i w uzupełnij pola wyszukiwarki. W polu „skąd” wpisz miasto, z którego rozpoczniesz swoją podróż. W polu „dokąd” wpisz Essen, jeżeli jest to Twój przystanek docelowy. Możesz też określić datę – dokładny dzień, w który chcesz jechać. Jeżeli nie ustawisz daty, wyszukiwarka znajdzie najbliższe połączenia. Po uzupełnieniu pól „skąd” i „dokąd” oraz ustawieniu daty wyjazdu kliknij przycisk „Szukaj”.

Po kliknięciu w przycisk „Szukaj” zobaczysz listę przejazdów na wybranej przez Ciebie trasie. Lista zawiera oferty przejazdów wielu przewoźników. Oferty są ułożon domyślnie chronologicznie od najlbiższego wyjazdu. Możesz też posegregować oferty według najniższej lub najwyższej ceny, godziny, miejsca wyjazdu oraz ilości dostępnych miejsc.

W boksach ofert widzisz również nazwę przewoźnika, który oferuje daną ofertę oraz tryb przejazdu. Masz do wyboru przejazdy klasyczne pomiędzy przystankami lub przejazdy w trybie door2door, czyli busy od drzwi do drzwi.

Wiele osób decyduje się na busy do Essen od drzwi do drzwi ponieważ jest to bardzo wygodne rozwiązanie. W tym trybie możesz zamówić busa dosłownie pod drzwi swojego domu. Wystarczy, że podczas zamówienia określisz dokładny adres, pod który kierowca ma przyjechać, aby Cię odebrać.

Jak kupic bilet na busy do Essen od drzwi do drzwi?

Zakup biletu na busy door2door do Essen jest bardzo prosty. Kiedy już wybierzesz z listy ofert przejazdów od drzwi do drzwi tą, która najbardziej Ci odpowiada, kliknij przycisk „Wybierz”. Przejdziesz do strony zamówienia biletu.

Na stronie zamówienia przejazdu door2door w polu „skąd” wpisz dokładny adres, pod którym chcesz wsiąść do busa, a w polu „dokąd” adres, pod którym zamierzasz wysiąść. Możesz też określić dokładne adresu wyjazdu i przyjazdu ustawiając znacznik na mapie w odpowiednich miejsach. Przesuwając znacznik na mapie zobaczysz, że pola „skąd” i „dokąd” automatycznie się wypełniają.

Po ustawieniu dokładnych adresów wyjazdu i przyjazdu pozostaje Ci jeszcze wypełnienie danych oraz przeczytanie i akceptacja regulaminu i warunków.

Masz do dyspozycji 3 podstawowe opcje zakupu biletu:

 1. Kontakt telefoniczny z przewoźnikiem: kliknij w pierwsze cyfry numeru telefonu, aby zobaczyć cały numer.
 2. Rezerwacja biletu: kliknij przycisk „Zarezerwuj”. Twoje dane zostaną przesłane do przewoźnika i zapłacisz w busie.

Zakup biletu online: kliknij przycisk „Kup billet”. Przejdziesz do strony bezpiecznych płatności PayU, na której wybierzesz swój bank i dokonasz przelewu online.