Przewozy Busem Rzeszów – Niemcy, Zagłębie Ruhry

by

Busy jeżdżą z Rzeszowa do Niemiec, Zagłębie Ruhry i wielu miejscowości w okolicy. Dortmund, Essen, Duisburg, Munster, Wuppertal. Kursują dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebujesz i dokładnie tam, gdzie tego potrzebujesz.

Bez szukania sposobów jak wydostać się z dworca, bez taksówek i autostopu. Po co rozkład jazdy i szukanie nazw przystanków w obcym języku. Bez błądzenia i czekania na komunikację miejską. Brak dodatkowych wydatków.

Zamów busa tel. +48 717 276 249

Wygodnie Busem do Niemiec z Adresu na Adres


Busy z Polski do Niemiec zapewniają transport z Adresu na Adres. Oznacza to, że nie trzeba się przejmować dotarciem do jakichkolwiek punktów odbioru pasażerów. Busy do Berlina podjeżdżają pod wskazany adres i docierają dokładnie tam, gdzie chcemy. Takie rozwiązanie pozwala oszczędzić sporo stresu i niepotrzebnych nerwów. Przy okazji, nie trzeba przejmować się transportem bagażu. Nie trzeba już zamawiać taksówki żeby dostać się na dworzec i noszenia ciężkich walizek. To nowoczesne rozwiązanie, które maksymalizuje komfort pasażerów. W czasie takiej podróży nie muszą się przejmować niczym – oprócz podania adresu. To świetny sposób na dotarcie w dowolne miejsce Dortmund, Essen, Duisburg, Munster, Wuppertal.

Busy innych miast w Niemczech znajdziesz tutaj

Tutaj znajdziesz wielu przewoźników wożących codziennie pasażerów Busami z Adresu na Adres w całej Europie.

Przewóz osób busem ze Stuttgatru do Polski

by

Przewóz osób busem ze Stuttgatru do Polski

Od 2004 roku, czyli od roku wejścia Polski do Unii Europejskiej, miliony Polaków wyjechało za granicę w poszukiwaniu lepszego życia i lepszej pracy. Ich droga była różna, zależnie od własnych preferencji lub obecności w danym miejscu rodziny czy przyjaciół.

Wiele z tych osób często jednak wraca do kraju. Niekoniecznie na stałe. Raz na jakiś czas każdy ma moment nostalgii i tęsknoty za rodziną czy ojczyzną. Powroty takie to często dość duże zadanie logistyczne.

Młoda kobieta szuka przewozu na Flotea.pl

Wybierz najlepszy środek transportu

Przede wszystkim należy wybrać środek transportu. Nawet pomimo znacznie wyższych zarobków niż w kraju, wiele osób szuka budżetowego rozwiązania. Transport lotniczy wciąż jest drogi i często nieopłacalny. Pomimo lotu, człowiek musi potem znaleźć środek transportu do jego miejscowości. Polska siatka lotnicza nie jest zbyt rozbudowana i czasami powrót taki oznacza nawet dodatkowe 300-400 kilometrów jazdy.

Możesz wybrać przewóz Busem z adresu na adres

Dlatego też ogromną popularnością cieszą się różnego rodzaju usługi przewozowe. Przykładowo, przewóz osób busem ze Stuttgatru do Polski jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego – dlaczego? Ponieważ przewóz taki wiezie od drzwi do drzwi. Podaje się dokładny adres i pod ten adres jest dostarczana dana osoba. I płaci się mniej niż za bilet lotniczy.

Popularne przewozy Autobusowe

Równie popularne są przewozy autobusowe. Trochę lepsze warunki niż transport busem, nieco wyższa cena i dowóz do miejscowości, a nie do domu. W przypadku przewozów autobusowych dowóz z Niemiec do Polski ten i tak jest wygodniejszy niż lot – oznacza, że do przejechania pozostanie kilka kilometrów, a nie kilkaset. 

Sezonowe obłożenie przewozów

Popyt na różnego rodzaju usługi przewozowe jest dość sezonowy. Największy ruch odbywa się przed i po świętach wielkanocnych i bożonarodzeniowych, oraz przed i po sezonie na warzywa. W pozostałych terminach przewóz osób jak najbardziej funkcjonuje,  jest jednak znacznie mniej obłożony. Największym zainteresowaniem cieszą się wtedy wyszukiwarki przewozu na busy z adresy na adres Bus-do-polski.pl lub przewozy autobusowe Flotea.pl

Biorąc pod uwagę chęć powrotu do kraju, przewóz osób busem czy przewóz autobusowy jest dobrym rozwiązaniem dla każdego. Zapewnia dowóz znacznie bliżej niż byłoby to w przypadku transportu lotniczego, gdzie trafić możemy do kraju w komfortowych warunkach i szybko, jednak wciąż na tyle daleko od domu, że pomimo pewnych niedogodności, transport busem lub autobusem jest lepszym i skuteczniejszym rozwiązaniem.

To narzędzie jest juz jest Hitem wśród osób jeżdżących busami z Adresu na Adres

Przewozy osób z Niemiec do Polski autobusami i busami

by

Z Niemiec do Polski najlepiej wygodnie jest wybrać przejazd busem.

Przewozy osób z Niemiec do Polski autobusami i busami są bardzo popularne. Busy są nowoczesne, wygodne, klimatyzowane, a cała podróż trwa w miarę sprawnie, ponieważ jeżdżą szybko! prawie tak jak auta osobowe co pozwala oszczędzić nie tylko czas ale także pieniądze na dojazdy z przystanku – czyli taxi, lub dodatkowy autobus do miejscowości docelowej.

SZUKAJĄC BUSÓW, KTÓRE ZAWIOZĄ NAS OD DRZWI DO DRZWI

Bardzo popularne są przewozy door to door czyli od drzwi do drzwi. Te przewozy busami są niezwykle wygodne, bus zabierze nas spod naszego miejsca zamieszkania w Niemczech pod drzwi zamieszkania w Polsce.

Tego rodzaju środka transportu dobrze jest poszukać w ogłoszeniach internetowych lub w różnych wyszukiwarkach.

DOOR TO DOOR – KROK PO KROKU

Szukając busa, który zawiezie nas prosto do celu, najpierw powinniśmy przejrzeć wyszukiwarkę internetową najlepiej tą nowoczesną Bus-do-Polski.pl w poszukiwaniu firm przewozowych, które oferują usługę przewozu osób Busami z adresu na adres. Następnie na stronie Bus-do-polski.pl wpisujemy w wyszukiwarkę  miasto z początku naszej drogi i miasto, do którego chcemy docelowo dojechać.

Otrzymasz listę przewoźników obsługujących połączenie pomiędzy miastami wpisanymi w wyszukiwarkę. W kolejnym kroku, dzwonisz do przewoźnika w celu uzgodnienia wszelkich szczegółów i umówienia się na podróż. Kierowca podjeżdża bezpośrednio pod drzwi Twojego domu i odbiera Ciebie razem z bagażami.

Przewozy osób z adresu na adres
Znajdź w prosty sposób połączenie busem

Bez względu na to gdzie jedziemy docelowo, do pracy za granicą, wracamy do domu w Polsce, busy door to door tam nas dowiozą.

Przewozy osób z Niemiec do Polski w systemie z adresu na adres, bardzo dobrze się sprawdzają. Klienci bardzo chwalą sobie tę usługę przewozu osób, która pozwala w prosty sposób przemieścić się z adresu na adres. Przewozy nie są stosunkowo drogie i najważniejsze jest to, że nikt nie musi z ciężkich bagaży taszczyć po mieście.

OGŁOSZENIA NA SPECJALNYCH PORTALACH

Polacy w Niemczech, Belgii, Holandii i innych krajach Europy najczęściej poszukują tanich i wygodnych przewozów. Na różnego rodzaju portalach społecznościowych ogłaszają się firmy transportowe, zarówno niemieckie jak i polskie, które zajmują się przewozami osób. Te komunikaty od razu trafiają do osób zainteresowanych. Ale dedykowanym portalem tylko do zapewnienia pasażerowi wygodnego znalezienia przewozu jest FLOTEA.pl i Bus-doPolski.pl

Wyszukiwarka bus-do-polski.pl na komputerze.

Ponadto doskonale działa również poczta pantoflowa. Jeżeli ktoś skorzystał już raz z usługi transportowej za pośrednictwem dobrego portalu do wyszukiwania przewozu, z którego był zadowolony. Na pewno będzie korzystał z niego jeszcze wiele razy i polecał go znajomym.

Z NIEMIEC MOŻNA BUSEM DOJECHAĆ JUŻ DO KAŻDEJ MIEJSCOWOŚCI W POLSCE

Przewozy osób z Niemiec do Polski to już bardzo rozwinięta usługa. Dzisiaj z Niemiec można dojechać do każdego polskiego województwa, miasta, miasteczka a przede wszystkim wsi. Busy są bardzo wygodne, nowoczesne, podróżuje nimi na ogół do 8 osób, podróż jest również bardzo bezpieczna. Trasa trwa w miarę szybko a sam koszt przejazdu nie jest za wysoki. 

Ten rodzaj usługi pozwala oszczędzić i czas i pieniądze, zaznaczyć również trzeba, że trasy zawsze są tak układane by oczekiwanie na kolejnych pasażerów nie było zbyt męczące.

Odwiedzić lub pracować w Karlsruhe – jak dojechać

by

Odwiedzić lub pracować w Karlsruhe – jak dojechać

Jeżeli ktoś zapyta, czy warto pracować lub odwiedzić miasto Karlsruhe, to śmiało odpowiem, że tak. Trzeba przyznać, że to niemieckie miasto jest bardzo ciekawe. Jak tutaj dojechać? zaraz wam powiem, ale teraz klika luźnych zdań z historii powstania miasta w środku lasu.

Już sam fakt jego powstania w lesie Hardt jest bardzo interesujący. Do ciekawostki historycznej należy fakt, że Karlsruhe zostało założone w w klasycznym układzie gwiaździstym. W centrum została umieszczona wieża, skąd można było podziwiać odchodzące od niej 32 aleje. Do dzisiaj zachował się ten niezwykły układ ulic.

Warto również wspomnieć, że każdy turysta znajdzie tutaj wiele zabytków, które powinien zobaczyć. Chociażby zamek Gottesaue. Zbudowany w stylu renesansowym jest naprawdę niezwykłą budowlą, która już bryłą zewnętrzną zachwyca wszystkich turystów. Zamek Augustenburg w Grötzingen, kaplica grobowa książąt Badenii , dawna kaplica cmentarna przy Kapellenstrasse oraz wiele innych miejsc. W tym mieście możecie zatrzymać się nawet na kilka lub kilkanaście dni.

Baden Wuttenberg – tutaj dojedziesz z przewoźnikami Flotea

A teraz do rzeczy… jak najłatwiej dojechać do Karlsruhe?

Busy do Niemiec w wyszukiwarce i porównywarce cen FLOTEA masz wybór zakupu biletów Autobusowych na trasach Polska – Niemcy – Polska a także mozliwość zamówienia pod swój dom BUSA w relacji ADRES-ADRES

🚌 Busy z Katowic do Karlsruhe

Busy z Katowic do Karlsruhe  tutaj zawsze będziesz miał i masz największy wybór przewozów z Polski do Niemiec i Niemiec do Polski, ponieważ codziennie jeżdżą Busy door to door, to znaczy odbierze Ciebie z domu i zawiezie na adres który mu wskażesz.

🚌 Busy z Rzeszowa do Karlsruhe

Busy z Rzeszowa do Karlsruhe wschód Polski to zagłębie osób pracujących za granicą i to dlatego tak dużo przewoźników uczęszcza na tych trasach przemierzając Polskę wzdłuż autostrady A4 zbierając w okolicy do 100km pasażerów do zachodniej części Niemiec

🚌 Busy z Białego Stoku do Niemiec

Busy z Białego Stoku do Niemiec –  jak zwykle ze wschodniej części Polski sporo osób wyjeżdża dorobić w Holandii i z tego pięknego zakątka naszego kraju mamy także bardzo dużo przewozów do Niemiec, Holandii i Belgii

 


Jak znaleźć przejazd? Powiem krótko jak to zrobić najprościej – pobierz aplikację FLOTEA i ciesz się ponad milionem połączeń w Twojej dłoni

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

To takie proste…

Jak dojechać do Wolfsburga? – WOLKSVAGENEM

by

Wolfsburg

Jak dojechać do Wolfsburga? – WOLKSVAGENEM! ;))) …ale teraz poważniej

Praktycznie jedyne co każdemu laikowi przychodzi na myśl, gdy pada nazwa tego miasta to Volkswagen. Podobnie jak w przypadku holenderskiego Eindhovenu życia miasta uzależnione jest on pobliskiej fabryki. Gdyby dalej spróbować szukać innej analogii Wolfsburg przyrównać można do naszej rodzimej Gdyni, ponieważ miasto także powstało w okresie międzywojennym. 

Trochę historii

Niemniej Gdynię Wolfsburg więcej różni niż łączy. Po raz pierwszy w kronikach o Wolfsburgu wspomniano już w 1302 roku jako o siedzibie rodu Bartensleben. Przez wieki stała tu twierdza która chroniła przeprawę przez rzekę Aller. W sumie poza zmianami rodów panujących nad okolicą nie działo się tu za dużo. Wolfsburg był ot taką małą spokojną wsią. Wszystko miało się odmienić w XX stuleciu wraz z  rozwojem przemysłu motoryzacyjnego. Tak oto 1 lipca 1938 roku decyzją władz spółki Volkswagen zapada decyzja o budowie miasta Stadt des KdF-Wagens bei Fallersleben przeznaczonego dla pracowników nowo powstałej fabryki. Pierwszą cegłę na budowie symbolicznie wmurował Führer Adolf Hitler.  W lata II wojny światowej fabryka produkowała oczywiście pojazdy przeznaczone głównie dla armii. W 1942 powstał nawet obóz pracy w którym umieszczono robotników przymusowych z całej Europy. Po wojnie miasto przemianowano na dzisiejszą nazwę. Wzięła się ona od pobliskiego, renesansowego zamku. 

Warto odwiedzić/zobaczyć

To co z pewnością jest najciekawsze w mieście to Autostadt. Wizyta tu, to jak spełnienie marzeń sennych o jeżdżeniu w realność. Szczególnie dla tej męskiej części populacji. Autostadt znajduje się na terenie 25 ha, obejmuje pawilony i hale pokazujące dosłownie wszystko co wiąże się z jazdą na czterech kółkach. Jego częścią są dwie wielkie przeszklone wieże w których umieszczono 800 aut.   Autostadt jest wielkim centrum, pokazującym w pigułce historię marki Volkswagen, chodź nie tylko. Przy jego odwiedzinach przewodnik pokazuje szczegółowo historię i rozwój firmy.

Wolfsburg to miasto Wolksvagena

Przygotowano także dla wszystkich odwiedzających niemałą atrakcję- widok wprost na taśmę produkcyjną. Więc każdy na żywo, na własnej skórze może się przekonać jak wygląda proces produkcyjny, nim gotowe auto trafi do rąk kierowcy. Dla miłośników adrenaliny są tu przeznaczone specjalne trasy, gdzie każdy może wypróbować swoją motoryzacyjna umiejętność wychodzenia z trudnych sytuacji drogowych. Miłośnicy techniki z pewnością nie zawiodą się widokiem wielkiego cylindra, w którym pokazany jest cykl pracy silnika. Nawet i płeć piękna znajdzie tu coś dla siebie, ponieważ we specjalnych pracowniach, można spróbować swoich sił jako designer i stworzyć unikalną sylwetkę swojego ulubionego auta. 

Uzupełnieniem bogatej oferty jest bogata kolekcja oldmobilów,

spośród których najbardziej znanymi są: Laurin a Klement z roku 1905, Rolls Royce Silver Ghost  czy najstarszy jeżdżący egzemplarz Horch Tonneau 10/12 z roku 1903. Dopełnieniem tej kolekcji jest Volgswagen V3, będący prototypem słynnego Garbusa. Sam założyciel marki- Ferdynand Porsche na etapie projektowania auta przejechał tym egzemplarzem ponad 10 tysięcy kilometrów.

Grupa przyjaciół w podróży kultowym Volkswagenem busem T1

Z innych godnych wizyty punktów w mieście należy w pewnością wymienić wspomniany już wcześniej zamek Wolfsburg. To renesansowa budowla z wielkimi ogrodami oraz parkiem. Wewnątrz znajduje się muzeum pokazujące historię miasta i całego regionu. 

A gdyby ktoś chciałby trochę odetchnąć od wszechogarniającej motoryzacyjnej atmosfery niech zobaczy Wolfsburskie wodne show – co roku jeden wieczór odbywa się tu unikatowy pokaz laserów i światła którego największa atrakcją jest ponad 70 metrowa fontanna. 

Ciekawostki 

W roku 2013 Wolfsburg został ogłoszony jako najbogatsze miasto w Niemczech biorąc pod uwagę wskaźnik dochodu na jednego obywatela miasta. Tutejszy klub piłkarski w 2013 roku zdobył tytuł mistrz Niemiec, przerywając dominację Bayernu Monachium. Podobny wyczyn w drugiej dekadzie XXI wieku osiągnęła jedynie Borussia Dortmund. Z innych futbolowych ciekawostek związanych z Wolfsburgiem nie sposób nie wspomnieć tego, że to właśnie tu Robert Lewandowski ustrzelił 22 września 2015 roku pięć bramek w ciągu dziewięciu minut na trwało zapisując się w kronikach futbolu.  

Jeśli zaciekawił Cię Wolfsburg nie czekaj, udając się tam pamiętaj o Flotea.pl . Zapraszamy do rezerwacji – także w systemie door2door. 

Czy wiesz, że na Flotea.pl znajdziesz autokary i busy do Wolfsburga ? Kliknij i sprawdź oferty wielu przewoźników. 

Tutaj zawsze znajdziesz, kliknij i sprawdź Busy z polski do Niemiec

FLOTEA Busy do Gelsenkirhen

by

Busy do Gelsenkirhen oferowane są przez wielu przewoźników. Gelsenkirhen położone jest w zachodniej części Niemiec. Znajduje się ono w popularnym zagłębiu Ruhry.

Trzeba przyznać, że jest to miasto małe, które nie ma zbyt wielu miejsc do odwiedzenia. Prawdziwy raj mają tutaj miłośnicy piłki nożnej, bowiem to miasto jest siedzibą popularnego klubu piłkarskiego FC Schalke 04. Niewiele osób wie, że pełna nazwa klubu brzmi FC Gelsenkirchen-Schalke 04.

Ale odjechałem od tematu…

Zapewne ważniejsze jest dla Ciebie jak tutaj dojechać;) …a więc poniżej kilka przykładowych połączeń które znajdziesz na moim nowoczesnym portalu do zamawiania busa z adresu na adres FLOTEA.pl

Tutaj znajdziesz między innymi:

Busy do Gelsenkirhen oferowane przez wielu przewoźników są oferowane prawie każdej miejscowoci w Polsce. Poniżej kilka z ponad 100 000 połączeń do wybranych miast w Niemczech:

🚌 Busy z Krakowa do Gelsenkirhen

Busy z Krakowa do Gelsenkirhen codziennie znajdziesz przewozy z samego Krakowa ale także z całego województwa Małopolskiego.

🚌 Busy z Gdańska do Gelsenkirhen

Busy z Gdańska do Gelsenkirhen przewoźnicy obsługują nie tylko Gdańsk, ale całe województwo Kujawsko-Pomorskie

🚌 Busy z Wrocławia do Gelsenkirhen

Busy z Wrocławia do Gelsenkirhen powtarzam to już wielokrotnie i zawsze to powiem, Wrocław jest położony przy autostradzie A4 przez którą codziennie przejeżdża kilkadziesiąt busów i Autobusów, a więc dostępność połączeń jest ogomna.

🚌 Busy z Poznania do Gelsenkirhen

Busy z Poznania do Gelsenkirhen Przewoźnicy sprzedający bilety na przejazdy do Niemiec z Poznania, umożliają zamówienie busa w trybie z Adresu na Adres

🚌 Busy z Rzeszowa do Gelsenkirhen

Busy z Rzeszowa do Gelsenkirhen Klikinij w ten link aby wybrać dla siebie połączenie busem z Polski do Gelsenkirhen w Niemczech w najlepszej cenie.

Wybierz połączenie z powyższych opisów i ciesz się szybkim zamówieniem busa a przede wszystkim dobrą ceną

No dobra… dokończę moją myśl piłkarską z początku artykułu…

Do końca lat trzydziestych ten uznany klub piłkarski w Gelsenkirhen był nazywany klubem polaczków, ponieważ grało tutaj bardzo wielu naszych rodaków, którzy razem z tym klubem zdobywali wiele nagród w piłkarskim świecie.

Czy wiecie, że w tym mieście znajdują się dwie ulice, które noszą nazwiska dwóch osób, które urodziły się na Mazurach? Dokładnie chodzi o Ernsta Kuzorra i Fritza Szepan, którzy mieli przyjemność grać w tutejszym klubie piłkarskim. Skoro mowa o piłce nożnej to warto wspomnieć o stadionie Veltins-Arena.

…nie mogłem się oprzeć! ;p

A teraz konkretnie 😉 FLOTEA to sprawdzeni przewoźnicy

Skupiamy na portalu wyselekcjonowanych przewoźników, wyszukując przewozu otrzymujesz oferty przewozu tylko od rekomendowanych przewoźników przez FLOTEA dodatkowo aplikacja mobilna pozwoli Ci jeszcze szybciej zamówić busa lub dokonać zakupu biletów Autobusowych.

Tutaj w łatwy sposób kupisz bilet Autobusowy lub zamówisz Busa

 

To takie proste – pobierz aplikację na swój telefon

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

 

Jak najszybciej dojechać busem do Niemiec?

by

Jak najszybciej dojechać busem do Niemiec? W ostatnim czasie bardzo dużo osób decyduje się na pracę za granicą. Nic w tym dziwnego, ponieważ można tam zarobić znacznie większe pieniądze, niż przykładowo pracując na etacie w Polsce. Jednak wielu pracowników ma bardzo poważny problem i tym samym nie wie, w jaki sposób można tam szybko dojechać. W szczególności jest to kłopot, gdy podróżujemy samodzielnie komunikacją publiczną.

 

Szybko i komfortowo busem do Niemiec

Doskonałym rozwiązaniem dla podróżujących do Niemiec są busy. Jest to przejazd bardzo komfortowy, a przede wszystkim szybki. Na dużą uwagę zasługuje fakt, iż w takim środku transportu jest dużo miejsca, także na bagaże. Jest to w szczególności bardzo istotne, jeżeli decydujemy się na wyjazd do pracy na długi okres czasu. Bardzo wielu polskich specjalistów porusza się właśnie takim transportem.

Sporo bagaży zmieści się do busa

 

Busy do Niemiec oferowane przez wielu przewoźników są oferowane na flotea.pl z kilkuset miast i miasteczek w Polsce. Oto kilka połączeń z wybranych miast do Niemiec. Często wyszukiwane połączenia były w ostatnim miesiącu właśnie z tych miejscowości poniżej:

🚌 Busy z Krakowa do Niemiec

Busy z Krakowa do Niemiec codziennie jeżdżą w relacji z Adresu na Adres, co oznacza, że możesz zamówić bus do swojego domu i wysiąść pod adresem który wskażesz kierowcy w wybranym mieście Niemiec.

🚌 Busy z Gdańska do Niemiec

Busy z Gdańska do Niemiec także dostępny przewóz w trybie z Adresu na Adres także jedne z popularnych połączeń na stronie Flotea.pl.

🚌 Busy z Wrocławia do Niemiec

Busy z Wrocławia do Niemiec oferowane są przez wielu przewoźników. Dolnośląs jest tak atrakcyjnie położony przy granicy Czeskiej i Niemieckiej, że przez Wrocław przejeżdża bardzo dużo busów zmierzających autostradą A4 do Niemiec, ale także jadących do Holandii oraz Belgii i Anglii.

🚌 Busy z Poznania do Niemiec

Busy z Poznania do Niemiec to bardzo atrakcyjne położenie Poznania przy autostradzie A2 i nowość na Flotea.pl. Przewoźnicy oferujący przejazdy do Niemiec z Wielkopolski umożliają zamówienie busa pod dom w trybie z Adresu na Adres

🚌 Busy z Rzeszowa do Niemiec

Busy z Rzeszowa do Niemiec odjeżdżają prawie codziennie w trybie z Adresu na Adres. Kliknij w jedno z powyższych połączeń, aby wybrać dla siebie połączenie busem do Niemiec w najlepszej cenie.

 

Zalety przewozów BUSEM z Adresu na Adres

Z pewnością dużą zaletą tego typu rozwiązania jest także dostępność takich busów. Kursów jest bardzo dużo i są one w atrakcyjnych cenach. Dzięki temu można nawet częściej odwiedzać rodzinę w Polsce i nie stracić na tym wielu pieniędzy. Ponadto nie można zapominać także o przestrzeni na bagaże. Możemy tam znaleźć dużo miejsca na nasz bagaż podręczny. Jednak bagażnik busa, jak również często dodatkowa przestrzeń bagażowa sprawiają, że nawet komplet podróżnych w takim busie bez problemu zmieści się ze swoimi rzeczami.

Bardzo ważne jest także to, że bagażnik nie jest otwierany podczas jazdy i nie musimy martwić się o nasz dobytek. Często są to kursy przyspieszone, które nie zatrzymują się na wielu przystankach. Dzięki temu podczas podróży nie musimy martwić się o nasz bagaż. Takiego busa można zarezerwować na każdym większym dworcu międzynarodowym oraz autobusowym, często stanowiska zlokalizowane są przy dworcach PKP.

Decydując się na samodzielny wyjazd z Polski do Niemiec w szczególności podróżując do pracy, należy wybrać jeden z najbardziej komfortowych środków transportu. Z pewnością najlepszym rozwiązaniem byłoby w tym przypadku własne auto, jednak jest to często bardzo kosztowe i nie zawsze opłacalne. Taka długa podróż samodzielnie jest także męcząca, dlatego warto zdecydować się na podróż busem do Niemiec. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mają duży bagaż i chcą, aby podczas podróży znajdował się w bezpiecznym miejscu. To również doskonały wybór dla ludzi ceniących komfort oraz własne bezpieczeństwo.

Luksusowe autokary do Niemiec. Pozwól sobie na podróż w standardzie VIP

by

Każdemu od czasu do czasu należy się odrobina luksusu. Wyjazd za zachodnią granicę to niepowtarzalna okazja, żeby odbyć podróż na wysokim poziomie. Niektóre autokary do Niemiec, chociaż z zewnątrz na to nie wygląda, w środku przygotowały dla pasażerów wiele niespodzianek. Sprawdź, jakie udogodnienia dla podróżujących oferują przewoźnicy, dysponujący autokarami klasy VIP.

Klimatyzowane i czyste autokary do Niemiec to już norma. Chcemy więcej!

Rynek transportu autokarowego w Polsce stale się rozwija. Przewoźnicy dokładają coraz większych starań, aby to właśnie z ich usług korzystali podróżujący za granicę. Stąd nie tylko promocyjne ceny, lecz również znakomite warunki jazdy. Autokary do Niemiec mają różne wyposażenie, a takie udogodnienia, jak klimatyzacja czy toaleta dotyczą nawet podstawowych modeli. Autokary VIP, bo na nich chcemy się skupić, oferują klientom dużo więcej atrakcji podczas podróży. Należą do nich m. in. skórzane, rozsuwane siedzenia z pasami bezpieczeństwa. Niektóre z nich posiadają wbudowane odtwarzacze muzyki, sterowane dotykowo. Każdy pasażer ma dostęp do własnego panelu multimediów, co jest bardzo dużą wygodą dla wymagających podróżujących.

Ekspres do kawy czy lodówka z przekąskami w cenie biletu są równie ważnymi elementami komfortowej jazdy do Niemiec. Wybrani przewoźnicy zadbali też o przyciemnienie szyb i możliwość regulowania nawiewów i oświetlenia w swoim otoczeniu, co ułatwia spanie w czasie przejazdu. Ekskluzywne autokary do Niemiec mają silniki o dużej mocy i wydajności, dzięki którym podróż z Polski zajmuje znacznie mniej czasu.

Cena luksusowej podróży, a bilet na zwykły autokar do Niemiec. Jest różnica!

To oczywiste, że za wygodę się płaci. Każde, nawet najmniejsze udogodnienie dla pasażerów zostaje wliczone w koszt biletu. Przewoźnicy często organizują konkursy i akcje promocyjne na tańsze bilety za podróż, oddając do dyspozycji klientów autokary do Niemiec średniej klasy. Za bilet na przejazd takim środkiem transportu trzeba zapłacić ok. 200 zł, jeśli zdecydujemy się jechać z Polski do Berlina. Im dalej na zachód Niemiec, tym cena wyższa. Jednak można trafić na okazję i na przykład za przejazd na trasie Katowice – Dortmund, zapłacić 180 zł (czas podróży ok. 15 h).

Autokary do Niemiec klasy VIP, jak sama nazwa wskazuje, będą dużo droższe. Podróżowanie w wysokim standardzie wiąże się z dopłatą rzędu kilkuset złotych do standardowej ceny biletu pojazdem klasy średniej. Różnica jest znacząca, lecz luksus kosztuje. Jeśli mamy ochotę na podróż w najlepszych warunkach, warto przemyśleć rezerwację biletu na autokar VIP. Polecamy korzystanie z naszej wyszukiwarki FLOTEA, która porównuje ceny przejazdów i pozwala na bezpieczny zakup biletów online.

Opieka nad ludźmi starszymi i dziećmi w Niemczech – zarobki

by

Opieka nad ludźmi starszymi i dziećmi w Niemczech – zarobki, problemy, dojazdy z Polski Osoby, które decydują się na emigrację zarobkową bardzo często rozważają wyjazd za granicę jako opiekuna nad ludźmi starszymi lub dziećmi. O tej formie zatrudnienia słyszy się zarówno dużo dobrego, jak i niekiedy również złego. Jakie są zarobki opiekunek? Z jakimi problemami się borykają? W jaki sposób dojeżdżają do pracy?

Opieka połączona z nauką, to najlepiej spędzony czas

Zarobki opiekunki w Niemczech

W Niemczech nie istnieją żadne prawa warunkujące minimalną wysokość płacy osoby zatrudnionej w formie opiekunki. Jedyną możliwością dla uzyskania oferty spełniającej nasze warunki finansowe, jest jej poszukiwanie. A o takie nietrudno, gdyż konkurencja na rynku jest naprawdę spora, a osób podejmujących się pracy w tej formie ciągle nie jest wystarczająco dużo.

Szczęśliwa starsza Pani otoczona dobrą opieką

Opiekunki w Niemczech bardzo często zmieniają swoich pracodawców. Rotacja pracowników jest duża. Głównie ze względu na to, że wiele osób podejmujących się pracy w tym zawodzie, jest skłonna bardziej do współpracy krótkoterminowej. Warto również nadmienić, że nie zawsze w tak bliskiej relacji – opiekun-osoba starsza (dziecko) – możemy od razu trafić na idealną rodzinę, z którą się dogadamy.

Wysokość zarobków w zależności od formy zatrudnienia

W zależności od formy zatrudnienia opiekunki mogą liczyć na pensje w odmiennej wysokości. Te zatrudnione na podstawie:
[list]
* umowy o pracę, bezpośrednio u przez rodzinę niemiecką, mogą spodziewać się zarobków na poziomie od 550 do 1400 euro,
* umowy o pracę lub umowy cywilno-prawnej zawartej z polską agencją, zarobki kształtują się na poziomie od 700 do 1300 euro,
* samozatrudnienia, mogą liczyć na najwyższe zarobki od 900 do 1800 euro.

Ile Ty zarabiasz pracując jako opiekunka?

Problemy opiekunek

Na długość wyjazdów opiekunek bezpośrednio przełożenie ma stan podopiecznych. Jeśli osoba, którą ma zajmować się opiekunka ma objawy demencji, jest nadaktywna, ma problemy ze snem i wymaga ciągłej opieki, to oczywiste jest, że trudno będzie z nią wytrzymać przez dłuższy czas. Nawet przy najlepszych chęciach.

Opiekunki bardzo często decydują się na pracę w systemie rotacyjnym. Dwa-trzy miesiące pracują, kolejne dwa lub trzy odpoczywają. Głównie ze względu na bardzo obciążający tryb pracy i zmęczenie wynikające z opieki nad chorym.

W jaki sposób dojechać do Niemiec i wrócić do Polski?

Środków transportu, którymi bezpośrednio możemy dotrzeć w miejsce pracy jest sporo. Dla tych, którym zależy na czasie odpowiedni, będzie samolot. Jednak nie jest to najbardziej ekonomiczna opcja. Znacznie lepiej pod względem finansowym, jak i wygody prezentuje się podróż busem w formie door to door.

Pasażer kupił bilet w aplikacji mobilnej Flotea

Najszybszy i najbardziej wszechstronny wybór dla osób szukających przewozu Busem lub Autobusem bez względu na wiek i umiejętności posługiwania się smartfonem czy komputerem jest FLOTEA znajdziesz tutaj za pomocą aplikacji mobilnej kilkadziesiąt tysięcy połączeń w całej Europie.

Wszyscy lubimy ułatwiać sobie życie pobierając aplikację na swój telefon 😉

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

 

Busy do Niemiec – wygodna i tania podróż

by

Busy do Niemiec – wygodna i tania podróż

To już napisałem, Busy do Niemiec – wygodna i tania podróż, a otwarte granice sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na pracę w innych krajach. Jednakże przed wyjazdem trzeba załatwić wiele spraw, w tym przede wszystkim odpowiedni dojazd do kraju docelowego. Najwięcej osób wyjeżdża do Niemiec, ze względu na bliskość tego kraju i tym samym niższe koszty podróży jak również ze względu na atrakcyjne zarobki dla Polaków w wielu branżach.

Dlaczego właśnie busy

Dojazd do pracy w Niemczech busami zaliczany jest przede wszystkim jako jedna z tańszych form transportu. Niewielkie busy zużywają bowiem znacznie mniej paliwa niż duże autokary. Jednocześnie zaś zapewniają bezproblemowy dojazd praktycznie w każde miejsce, czego nie dają pociągi czy nawet samoloty. W związku z coraz większym zapotrzebowaniem na tego typu usługi w Polsce powstaje coraz więcej specjalizujących się w nich firm. Co dla klientów oznacza przede wszystkim atrakcyjniejsze ceny takich usług. Z usług firm, przewożących busami do Niemiec korzystają bardzo często pracownicy sezonowi. Wielu przewoźników bowiem organizuje specjalne kursy do tych miejscowości, do których chętni chcą się dostać. Korzystając z autobusów czy pociągów nie ma takich opcji, można wybierać jedynie już istniejące połączenia, a tych zazwyczaj nie przybywa.

Na miejsce bez opłat

Bardzo często Polaków do pracy zatrudniają firmy, które mają doświadczenie w wyszukiwaniu pracowników. Wówczas zazwyczaj osoby zainteresowane pracą mają zapewniony bezpłatny dojazd na miejsce, który realizowany jest właśnie we współpracy z takimi firmami. Zapewnia ona odebranie osób z umówionych punktów oraz ich dostarczenie pod wskazany adres. Płatność za wykonaną usługę uiszczana zaś jest przez firmę, zajmującą się rekrutacją. Bardzo często także takie usługi są świadczone na terenie Niemiec, aby przewieźć pracowników z jednego miejsca pracy do drugiego. Ceny polskich przewoźników są bowiem konkurencyjne w stosunku do cen oferowanych przez niemieckie firmy, ponadto jest pewność, że kierowca bez problemu będzie się mógł porozumieć z pasażerami.

Pasażer zamawia przewóz na portalu Flotea

Dla firm zajmujących się obsługa pracowników w Niemczech takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, nie musza bowiem delegować pracownika tylko po to, aby spełniał rolę tłumacza pomiędzy pasażerami a kierowcą zwłaszcza wtedy, gdy pracownicy mają być dowiezieni do różnych miejsc. Nie ma także problemu z tym, aby kierowca poczekał na przykład na przyjazd pracodawcy, u którego dane osoby mają być zatrudnione.

Spokojnie i wygodnie

Osoby podróżujące busami wskazują na dużą wygodę takiego transportu. Obecnie samochody są nowocześnie wyposażone, posiadają klimatyzacje jak również wygodne fotele, często z możliwością rozłożenia ich do pozycji leżącej lub półleżącej.

Pasażer kupił bilet w aplikacji mobilnej Flotea

Ponadto w sytuacjach, kiedy busem przewożona jest grupa osób na zlecenie firm rekrutacyjnych, najczęściej są to kursy pozaplanowe, więc kierowca może robić przerwy w podróży na życzenie pasażerów. Mogą oni wybrać miejsce, gdzie chcą się zatrzymać jak również moment postoju czy czas jego trwania. Dzięki temu podróż z pewnością jest o wiele znośniejsza i przyjemniejsza niż podróżowanie innymi formami transportu.