Opieka nad ludźmi starszymi w Danii, zarobki

by

Opieka nad ludźmi starszymi i dziećmi jest częstą formą zatrudnienia wybieraną przez osoby decydujące się na emigrację zarobkową. Perspektywami znalezienia w tym zawodzie dobrej płacy i godnych warunków kusi między innymi Dania. Ile zarabiają opiekunki w Danii?

Zarobki w opiece w Danii

Dania na tle innych krajów pod względem pensji opiekunów wypada bardzo dobrze. Opiekunki w służbie zdrowia zarabiają średnio 228 koron, a pracujący w sektorze prywatnym 288 koron na godzinę. W perspektywie miesiąca daje to ok. 25 000 – 29 000 koron miesięcznie „na rękę”, a tydzień pracy jest krótszy niż w Polsce o 3 godziny.

Czy można pracować w roli opiekunki bez kwalifikacji? Jak się okazuje, jest to możliwe. Jednak spodziewajmy się około 2 tysięcy koron miesięcznie mniej za brak odpowiedniego dyplomu.

Jakie są plusy pracy jako opiekunka w Danii? Pracownicy są tutaj doskonale chronieni ze względu na aktywnie działające związki zawodowe. Szczególny nacisk kładzie się na dobre warunki pracy, odpowiednio długie przerwy pomiędzy zmianami, a także dodatki na posiłek, strój roboczy, odpoczynek.

Praca przez polską agencję gwarantuje nieco większe zarobki, lecz również dużo godzin pracy. Zazwyczaj ta forma zatrudnienia interesuje osoby, które chcą pracować dużo, ale przez krótszy okres czasu. Praca przez duńską agencję gwarantuje płacę nieco mniejszą – na poziomie od 200 do 250 koron na godzinę.

Problemy w pracy opiekunki

Nawet najlepiej płatna praca nie jest wolna od problemów. Szczególnie tyczy się to form zarobkowania na emigracji. Problem dyskryminacji pracowników z innych krajów – mimo, że otwarcie się o tym nie mówi – ma miejsce również w zachodnich krajach. Pracując w zawodzie opiekunki możemy zatem niejednokrotnie narazić się na przykrości od strony miejscowych. Innym powodem, dla którego praca opiekunki należy do mocno wyczerpujących psychicznie i fizycznie jest fakt, że wiele osób starszych wymagających opieki ma pierwsze objawy demencji, starczej nadaktywności, nie śpi i konieczny jest ich ciągły nadzór.

Dojazdy

Opiekunka rodziny lub osoby starszej zazwyczaj jest zakwaterowana w domu u swojego pracodawcy, dlatego nie ma problemów z dojazdem na miejsce. Jeśli chodzi natomiast o przejazd do samej Danii, to zdecydowanie najbardziej komfortowym i szybkim sposobem jest podróż busem z Adresu na Adres do Danii. Busy mimo sporej wygody oferowanej podróżnym wcale nie są kosztowne, a dowiozą nas z wybranego adresu z Polski na wyznaczony adres już w Danii. Dzięki temu oszczędzimy sobie sporo stresu.

Bus na trasie door to door

Tutaj znajdziesz między innymi:

Busy z Polski do Danii znajdziesz w naszej wyszukiwarce flotea, kilkudziesięciu przewoźników na zamieszcza połączenia busami do Danii, a zaawansowany system pokazywania tras dba o to, aby pasażer wpisujący miasto wyjazdu i miasto przyjazdu otrzymał precyzyjnie ofertę której szukasz. Pokażemy Ci oferty przewozu Busem oraz Autobusem z Polski do Danii i powrotne z Danii do Polski. Poniżej zamieściłem przykładowe popularne połączenia.

🚌 Busy z Gorzowa Wielkopolskiego do Silkeborg

Busy z Gorzowa Wielkopolskiego do Silkeborg codziennie jeżdżą busy door to door, więc kierowca zawiezie Ciebie z podanego adresu na podany przez Ciebie adres.

🚌 Busy ze Szczecina do Arhus

Busy ze Szczecina do Arhus oferuje kilkunastu przewoźników busami door to door codziennie przewożą 1700 osób.🚌 

 

Jeżeli chcesz znaleźć przejazd z innego miasta lub do innego miasta w Danii, wejdź na FLOTEA.pl klikając tutaj

 

Czy tanie busy do Danii to najlepsza opcja podróżowania?

by

Dania leży w Europie Północnej i współcześnie nie stanowi dużego problemu, żeby się do niej dostać. Zarówno podróże promem, samochodem, samolotem, pociągiem, jak i busem mają swoje zalety i wady. Tych drugich w niektórych przypadkach niestety jest więcej. Specjalnie dla osób, które planują wycieczkę do Danii, przygotowaliśmy skrócone zestawienie analizujące różne środki transportu do Królestwa Danii, oparte na naszych własnych doświadczeniach.

Samoloty i busy do Danii jako najpopularniejsze formy podróży

Na terenie Danii znajduje się kilkanaście portów lotniczych, z których korzystają miliony turystów z całego świata. Podróż samolotem wybierają osoby planujące zabrać ze sobą małe ilości bagaży. Wynika to z ograniczeń dotyczących wagi i wymiarów walizek, jakie można wnieść na pokład samolotu. Mimo, że lot trwa krótko, a bilety można kupić w atrakcyjnych cenach, istnieją lepsze formy dostania się do Skandynawii.

Busy do Danii przewożą jednocześnie do 9 pasażerów. Jazda w klimatyzowanym Minivanie i postoje na życzenie to tylko wybrane zalety podróży busem. Turyści mogą spakować do bagażnika dowolne ilości walizek, a podczas jazdy nikt nie zabrania korzystania z telefonu komórkowego. I chociaż busy do Danii nie są zaopatrzone w toalety, przewoźnicy zjeżdżają na stację nie tylko o określonych porach, lecz również wówczas, gdy pasażerowie o to poproszą. Nowoczesne busy do Danii są bogato wyposażone: w rozkładane skórzane fotele, telewizor, WiFi oraz kawę i herbatę na pokładzie.

Przeprawa promem i podróż pociągiem też mają swoje plusy

Promy, podobnie jak busy do Danii kursują często, nawet co cztery godziny. Połączenie Świnoujście – Kopenhaga jest najchętniej wybieranym kursem i kosztuje kilkaset złotych (300-600 zł), zależnie od sezonu. Podróż ze Świnoujścia do stolicy Danii trwa ok. 9 godzin, a w wakacje ceny za przeprawę promem są wyższe niż poza sezonem. Busy jadą średnio 2 godziny dłużej, ale podróżowanie w ten sposób jest oceniane jako wygodniejsze i kosztuje tyle samo, bez względu na porę roku. To również tańsza opcja, gdyż ceny przejazdu wynoszą ok. 300 zł za osobę.

Pociąg jedzie najdłużej ze wszystkich wymienionych środków transportu, ale można się w nim swobodnie poruszać. Rozprostowanie nóg i krótki spacer do wagonu z restauracją czy do toalety, dobrze wpływa na nasze samopoczucie podczas podróży. Przejazd pociągiem zajmuje ok. 15 godzin, a cena biletu nie różni się od przeprawy promem w sezonie letnim.

Reasumując, spośród wymienionych środków transportu, to busy do Danii zwyciężają. Żeby ranking był wiarygodny, zapraszamy na naszą stronę, gdzie można skorzystać z darmowej wyszukiwarki FLOTEA. Jazda busem do Danii bez przesiadek, w doskonałych warunkach i z biletem kupionym przez internet jest możliwa za pośrednictwem zaufanych przewoźników. Wyszukaj połączenie na flotea.pl i wyjedź do Danii, mając wszystko pod kontrolą.

Busy z Danii do Polski

by

Busy z Danii do Polski są jednym z najbardziej popularnych kierunków w serwisie Flotea.pl. Wielu Polaków mieszkających w Danii znajduje bilety na przejazd door2door lub klasyczny pomiędzy przystankami.

Busy z Danii do Polski na Flotea.pl

Przedstawiamy nową wyszukiwarkę przejazdów busami i autokarami Flotea.pl. Jest to również porównywarka cen biletów oraz ofert przewoźników, ponieważ w jednym miejscy gromadzimy oferty wielu firm przewozowych.

Znajdziesz tutaj również busy z Danii do Polski codziennie odjeżdżające z wielu miejsc i docierające w różne regiony Polski.

Jeżeli chcesz znaleźć dowolny przejazd busem lu autokarem skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej. Wystarczy, że w odpowiednich polach wpiszesz skąd chcesz wyruszyć i dokąd chcesz dotrzeć i wybierzesz datę podróży, a następnie klikniesz przycisk „Szukaj”.

Po kliknięciu  w przycisk pojawi się lista wyników wyszukiwania przejazdów na wybranym przez Ciebie kierunku.

Możesz zobaczyć ceny biletów, firmę, która oferuje przejazd, tryb przejazdu (door2door lub pomiędzy przystankami).

Gdy już zdecydujesz się na konkretną ofertę kliknij przycisk „Wybierz”.

Jak kupić bilet na busy z Danii do Polski?

Po kliknięciu w przycisk „Wybierz” na konkretnej ofercie, otworzy się strona zamówienia. Zobaczysz na niej m.in. pola „skąd” oraz „dokąd” uzupełnione nazwami miejscowości podanymi przez Ciebie wcześniej.

Jeżeli wybrany przez Ciebie przejazd to tradycyjna podróż pomiędzy przystankami, wystarczy, że uzupełnisz swoje dane,  zaakceptujesz regulamin i możesz rezerwować bilet lub dokonać zakupu online.

Jeżeli wybrany przez Ciebie przejazd to podróż w trybie door2door (spod drzwi do drzwi), konieczne jest uzupełnienie dokładnych danych adresowych.

W rubrykach, w których wpisane są wybrane przez Ciebie miejscowości wpisz dodatkowo dokładne adresy (ulica i numer) punktu startu oraz miejsa, w którym chcesz wysiąść. Możesz też złapać kursorem myszki za znacznik na mapie i ustawić go w odpowiednim miejscu, aby wskazać adresy. W ten sposób ustawiony adres automatycznie pojawi się w rybrykach „skąd” oraz „dokąd”.

Interesują Cię 🚌 busy z Danii do Polski? Kliknij tutaj i sprawdź oferty

W razię wątpliwości dotyczących zakupu biletu w trybie door2door, przedstawimy krótki film instruktażowy:

Busy z Polski do Kopenhagi

by

Busy z Polski do Kopenhagi, które znajdziesz na stronie Flotea.pl to oferty licencjonowanych przewoźników. Gromadzimy w jednej wyszukiwarce przejazdów busami i autokarami oferty wielu przewoźników. Dzięki temu teraz możesz wygodnie przeglądać oferty i wybrać najlepszą dla siebie.

Busy z Polski do Kopenhagi codziennie z Flotea.pl

Busy z Polski do Kopenhagi kursują codziennie i odjeżdżają z wielu regionów w Polsce. Aby sprawdzić szczegóły oraz dostępne obecnie połączenia, skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej Flotea.pl lub kliknij w ten link (przejdziesz do strony z przejazdami z Polski do Danii dostępnymi obecnie w naszym serwisie).ot

Jeżeli interesują Cię przejazdy do Danii, chcesz skorzystać z wyszukiwarki Flotea, ale nie znasz jej funkcji, zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami.

Jak kupić bilet na Flotea.pl?

Na wstępie warto zaznaczyć, że na Flotea.pl możesz kupić bilet na dwa rodzaje przejazdów:

  1. klasyczne przejazdy autokarowe między przystankami
  2. przejazdy busami w trybie door2door, czyli od drzwi do drzwi

Zakup biletu na przejazd pomiędzy przystankami

W pierwszym przypadku zakup biletu jest bardzo prosty. Na stronie zamówienia (po wybraniu konkretnej oferty i kliknięciu w nią) uzupełnij swoje dane tele-adresowe. Przeczytaj i zaakceptuj regulamin, a następnie wybierz jedną z opcji klikając w przycisk „Zarezerwuj” lub „Kup bilet”.

Jak sama nazwa wskazuje, pierwsza opcja umożliwia rezerwację biletu. Zapłacisz za niego w busie lub autokarze. Druga opcja to wygodny zakup biletu online. Płatności dokonasz przez powszechnie znany i bezpieczny system płatności internetowych PayU.

Zakup biletu na przejazd w trybie door2door

W przypadku przejazdów door2door trzeba wykonać jedną dodatkową czynność, mianowicie określić dokładne adresy (ulica i numer) w polach „skąd” oraz „dokąd” na stronie zamówienia. Możesz też użyć znacznika na mapie, aby określić adresy. Złap za znacznik lewym przyciskiem myszki i ustaw znacznik w odpowiednim punkcie na mapie. Zobaczysz, że po ustawieniu znacznika na mapie rubryki „skąd” oraz „dokąd” automatycznie się uzupełnią.

Poniżej przedstawiamy film z instrukcjami dotyczącymi zakupu biletu na przejazd w trybie door2door.

Busy z Polski do Danii

by

Busy z Polski do Danii znajdziesz w nowej wyszukiwarce przejazdów busami i autokarami Flotea.pl. Zapoznaj się z informacjami poniżej, jeżeli interesują Cię busy do Danii.

Busy do Danii

Flotea.pl to wyszukiwarka przejazdów, a także porównywarka cen biletów autobusowych. W serwisie Flotea gromadzimy oferty wielu przewoźników, co pozwala Ci na przeglądanie różnych przejazdów i porównywanie cen biletów.

Znajdziesz również przewoźników oferujących busy z Polski do Danii oraz busy z Danii do Polski.

Ceny biletów na przejazd do Danii

Ceny biletów na Flotea.pl wciąż się zmieniają. Nowi przewoźnicy, którzy dodają swoje trasy do wyszukiwarki, mogą zaoferować ceny niższe niż konkurencja. Niektóre firmy oferują zniżki i promocje.

W lipcu 2017 roku ceny przejazdów do Danii kształtowały się na poziomie około 350 złotych. Oto niektóre popularne kierunki wyszukiwane w naszym serwisie w lipcu:

  • busy z Krakowa do Danii
  • busy z Katowic do Danii
  • busy z Wrocławia do Danii
  • busy z Poznania do Danii

Zakup biletu na busy do Danii

Wyszukiwarka Flotea umożliwia rezerwację lub zakup biletu na przejazd busem. Możesz skorzystać z tradycyjnej oferty przejazdów pomiędzy przystankami lub podróżować w trybie door2door, czyli spod drzwi do drzwi.

W przyadku zakupu biletu na tradycyjny przejazd pomiędzy przystankami, procedura zakupu lub rezerwacji jest prosta. Wystarczy, że wybierzesz interesującą Cię ofertę, klikniesz w nią, a następnie w oknie zamówienia uzupełnisz dane, zaakceptujesz regulamin i dokonasz rezerwacji lub zakupu biletu klikając w odpowiedni przycisk.

Trochę inaczej proces rezerwacji lub zakupu wygląda w przypadku przejazdów door2door. W tej opcji musisz dodatkowo wpisać adres, pod którym kierowca ma Cię odebrać (adres, pod którym rozpoczniesz podróż). Może to być adres Twojego mieszkania. Wtedy kierowca podjedzie po Ciebie, jak taksówka.

Należy też podać adres, pod którym chcesz wysiąść. Może to być adres Twojego miejsca zamieszkania w Danii.

Interesują Cię 🚌 busy z Polski do Danii? Kliknij tutaj i sprawdź oferty

Poniżej przedstawiamy krótki film instruktażowy pokazujący proces zakupu biletu na przejazd doo2door.

Porównywarka cen biletów autobusowych Flotea.pl

by

Zawsze przedstawiamy serwis Flotea.pl jako wyszukiwarkę przejazdów busami i autokarami w całej Europie. Ale Flotea to też porównywarka cen biletów autobusowych.

Flotea.pl to porównywarka cen biletów autobusowych, w któej możesz przeglądać oferty wielu przewoźników. Na Flotea gromadzimy przewoźników oferujących przejazdy w różnych cenach, więc możesz łatwo porównywać je na jednej stronie. Możesz wybrać miejsce, z którego chcesz wyruszyć oraz miejsce docelowe i porównać ceny dla takiego połączenia. Dla każdej kombinacji „skąd”, „dokąd” porównywarka Flotea pokaże Ci listę przejazdów, którą możesz segregować według najniższej lub najwyższej ceny, daty wyjazdu, ilości dostępnych miejsci itd.

Porównywarka cen biletów autobusowych oraz door2door

W porównywarce Flotea znajdziesz zarówno przejazdy tradycyjne pomiędzy przystankami, jak i przejazdy busami w trybie door2door. Przejazdy door2door, czyli od drzwi do drzwi umożliwiają podróżnym zamówienia busa pod wskazany adres, np. pod drzwi domu. W umówionym terminie kierowca przyjeżdża na ustalony adres i zawozi pasażera również pod adres określony w zamówieniu.

Zakup biletów w porównywarce cen biletów autobusowych

Flotea.pl umożliwia zakup biletów przez internet na przejazdy busami i autokarami. Kiedy już przejrzysz oferty, porównasz ceny i wybierzesz najlepszą ofertę dla siebie, możesz kupić bilet na przejazd przez internet.

Płatności oobsługiwane są przez bezpieczny, powszechnie używany i znany system płatności PayU, który zapewnia błyskawiczne transakcje online. Aby dokonać zakupu biletu, na stronie zamówienia należy kliknąć w przycisk „Kup”.

Wtedy następi przekierowanie do strony płatności przez PayU, gdzie wybierzesz swój bank i przejdziesz do strony logowania, aby wykonać przelew.

Oprócz błyskawicznego zakupu biletu online istnieje też możliwość rezerwacji biletu i zapłaty w autobusie. W tym celu na stronie zamówienia należy kliknąć w przycisk „Zarezerwuj”. Wtedy do przewoźnika zostaną przesłane Twoje dane.

Wejdź na stronę Flotea.pl i wyszukaj przejazd, jaki Cię interesuje. Zobacz oferty wielu przewoźników zgromadzonych w porównywarce. Porównaj ceny i wybierz najlepszą ofertę dla siebie. Skorzystaj z opcji rezerwacji lub zakupu biletu.

Życzymy szerokiej drogi!

 

Wyszukiwarka busów międzynarodowych Flotea.pl

by

Wyszukiwarka busów międzynarodowych Flotea.pl to nowe możliwości dla wielu Polaków mieszkających za granicą. W takich krajach, jak Niemcy, Anglia, Holandia, Austria itd. mieszka kilka milionów naszych rodaków. Wiele osób wybiera busy, jako środek transportu do Polski. Właśnie do tych osób kierujemy wyszukiwarkę, którą krótko opisujemy w niniejszym artykule. 

Flotea.pl to wyszukiwarka przejazdów busami i autokarami w całej Europie. Gromadzimy w jednym miejsu oferty wielu przewoźników. Dzięki temu możesz łatwo, korzystając z jednego serwisu internetowego, przeglądać wiele ofert, porównywać ceny, wyszukiwać specjalne cechy usług przewozowych takie, jak klimatyzacja, przewóz zwierząt, Wi-Fi etc.

Wszystkie firmy, które znajdziesz w wyszukiwarce busów międzynarodowych to przewoźnicy posiadający licencję. Skrupulatnie sprawdzamy każdą firmę zanim pojawi się na liście ofert. Przykładamy wiele uwagi do zachowania najwyższego poziomu jakości usług oferowanych przez przewoźników gromadzonych na stronie Flotea.pl.

Wyszukiwarka busów międzynarodowych w Europie

Wyszukiwarka busów międzynarodowych Flotea.pl daje Ci możliwość wyszukiwania ofert przejazdów busami w całej Europie. Wśród nich znajdziesz zarówno tradycyjne przejazdy autokarowe pomiędzy przystankami, jak i przejazdy w trybie door2door.

Tryb door2door, czyli od drzwi do drzwi to możliwość zamówienia busa dosłownie pod drzwi Twojego domu. Wystarczy, że podczas zamówienia określisz dokładny adres, z którego chcesz wyruszyć, a kierowca odbierze Cię w umówionym terminie.

Możesz wyszukiwać busy używając pól wyszukiwarki. Wpisz skąd chcesz wyruszyć, dokąd dojechać oraz kiedy, a następnie kliknij przycisk „Szukaj”. Pojawi się lista ofert dla wyszukiwaego przez Ciebie połączenia.

Niektóre kierunki, które znajdziesz na Flotea.pl to:

Wyszukiwarka busów międzynarodowych – nowe możliwości dla przewoźników

Jesteś przewoźnikiem? Zapraszamy! Dodaj swoje trasy do wyszukiwarki Flotea.pl, docieraj do tysięcy podróżnych, którzy szukają przejazdów i sprzedawaj więcej biletów. Załóż konto w kilku krokach i dodaj pierwsze trasy. W razie problemów skorzystaj z naszego biura obługi, skontaktuj się telefonicznie, mailowo lub za pomocą czatu.

Przewodnik po największych festiwalach muzycznych – część 1

by

Matury napisane, studenci kończą sesję, a słońce coraz bardziej nas rozpieszcza, grzejąc coraz mocniej – czyli lato tuż, tuż! A jak jest lato, to jest czas na festiwale muzyczne! Dziś poznasz listę największych festiwali w europie. Przeczytaj, przygotuj się i pędź na muzyczną przygodę Twojego życia. Nieziemskie sceny, hipnotyczne oprawy i wyborna muzyka gwarantowane!

Tomorrowland (22 – 24 i 28-31 07.2017, Boom, Belgia)

Listę otwiera oczywiście Tomorrowland. Od 2005 roku małe miasteczko Boom, leżące niedaleko Antwerpii w Belgii, na kilka dni co rok zmienia się w baśniową krainę. Fani muzyki elektronicznej z całego świata dosłownie zalewają okolicę by przez dwa sierpniowe weekendy przenieść się praktycznie na “inną planetę”.

Kilkanaście scen, kilkudziesięciu artystów, setki tysięcy fanów, muzyka i oprawa tworzące iluzję bajki. To jedna z tych imprez, na których każdy choć raz w życiu powinien się pojawić i poczuć ten niesamowity klimat.

Bilety do Belgi możesz znaleźć już za 249 zł – w trybie door2door

Roskilde Festival (24.06-01.07.2017, Kopenhaga, Dania)

Wiedzieliście, że Duńczycy mają jeden z najpopularniejszych festiwali w Europie?! 30 kilometrów od Kopenhagi w malowniczym miasteczku Roskilde, odbywa się jedna z najbardziej zróżnicowanych imprez muzycznych.

Roskilde Festival oferuje koncerty największych światowych artystów jak i wschodzących gwiazd. Repertuar festiwalu, oprócz świetnej muzyki, proponuje ciekawe imprezy towarzyszące, jak występy teatralne i kabaretowe, czy warsztaty plastyczne.  Fani sportu znajdą tutaj ścianki wspinaczkowe, trampoliny i boisko do kosza.

Bilety na busy w trybie door2door możesz znaleźć tutaj.

Soundwave (27-31.07.2017, Tisno, Chorwacja)

Chorwacja może pochwalić się wieloma pięknymi plażami. Na jednej z nich odbywa się festiwal Soundwave – co daje niesamowitą możliwość rozkoszowania się muzyką i atrakcjami chorwackiego wybrzeża (wraz z jego widokami) w tym samym czasie.

Światowej klasy muzycy i dj-e zadbają o najlepszą jakość różnorodnej muzyki. Podczas Soundwave można podziwiać również prace twórców streetartu. Tych, których dopadnie zmęczenie i/lub lubią obcować z przyrodą mogą odpocząć w jej otoczeniu w jednym z okolicznych parków narodowych: Krka lub Kornati.

Autobusy do Chorwacji już od 353 zł.

Melt Festival (14-16.07.2017, Gräfenhainichen, Niemcy)

Jak może wyglądać festiwal muzyczny w żelaznym mieście? Jedź na Melt i odkryj pełnię kontrastów: naturalne jezioro, a obok monstrualne żelazne maszyny. Niektóre mają 30 m wysokości, 120 m długości i ważą nawet 1980 ton! Muzyka również jest tu różnorodna i spodoba się każdemu – wysłuchamy tu rave’a, rocka a nawet house’u.

Melt Festival słynie z panującej na nim otwartości i określany jest jako miejsce inspirujące i pełne pozytywnych wibracji. Impreza trwa cały czas, na Sleepless stage muzyka nie gaśnie, a nocą rozgwieżdżone niebo upiększa wspaniały czas.

Busy do Niemiec znajdziesz po kliknięciu tutaj.

Letni czas obfituje w niesamowite wydarzenia muzyczne. Wiesz już co się dzieje, wiesz też jak tam dojechać, więc nie trać czasu – rezerwuj bilet już teraz i ruszaj w muzyczną przygodę po festiwalach.

P.S
Już niedługo kolejna część przewodnika po festiwalach muzycznych!

Co trzeba zobaczyć w Hovedstaden

by

Dania to bardzo piękny kraj..

Powiemy Ci co trzeba zobaczyć w Hovedstaden, który jest co roku odwiedzany przez wielu turystów. Możemy tam znaleźć bardzo wiele atrakcji turystycznych, jak również bardzo interesujące zabytki. Jednym z najbardziej popularnych miejsc jest region Hovedstaden. Zatem co warto w nim zwiedzić?

Coraz częściej odwiedzany przez turystów Hovedstaden

Co trzeba zobaczyć w Hovedstaden

Celem bardzo wielu wycieczek zagranicznych jest region Hovedstaden. W wolnym tłumaczeniu oznacza on Region Stołeczny. Jest to jeden z pięciu duńskich regionów administracyjnych, który został utworzony 1 stycznia 2007 na mocy reformy administracyjnej. Największym miastem tego regionu jest Kopenhaga. Dlatego jeżeli decydujemy się na wycieczkę w to miejsce, warto zatrzymać się w mieście na dłużej.

W Kopenhadze możemy znaleźć bardzo wiele atrakcji. Znajdziemy tam liczne muzea oraz pałace, jak również kościoły. Wielu turystów odwiedza także liczne teatry oraz opery, jak również parki.

We wspomnianym regionie znajdziemy także inne interesujące miejsca. Jest to między innymi Gmina Borholm, która obejmuje całą malowniczą wyspę. Warto wiedzieć, iż duńska wyspa położona jest w południowo-zachodniej części Bałtyku. Charakteryzuje się nieco surowym klimatem, ponieważ zalesienie wyspy wynosi jedynie 20%. Bardzo dużą część stanowią wielkoobszarowe użytki rolne. Na wyspie możemy zwiedzać przykładowo ruiny twierdzy Hammershus, której budowę rozpoczęto już w 1250 roku. Można również odwiedzić starą warownię 16, która znajduje się w centrum wyspy.

Decydując się na wakacyjny wyjazd warto rozważyć podroż do Danii. Jest to bardzo piękny kraj, gdzie nie tylko Polacy udają się w celu zarobkowym, ale coraz częściej także w celach turystycznych. Najczęstszym celem podróży jest region Hovedstaden. Jednak zanim ostatecznie zdecydujemy się na wyprawę, warto zadbać o odpowiedni transport. Wiele możliwości możemy znaleźć w internecie. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło na przykład „busy do Danii”. Znajac dokładny adres docelowy – w przpadku pracy, czy wyjazdu nawet do hotelu, mamy możliwość łatwego, szybkiego i przyjemnego transportu busem w trybie door2door, pod same drzwi punktu docelowego. Aby znaleźć busy do Danii w trybie door2door wystarczy kliknąć tutaj.

8 Rzeczy których nie wiedziałeś o Danii i Duńczykach

by

Dania to bardzo piękny kraj, który jest celem wielu turystycznych wycieczek. To właśnie w tym państwie znajdziemy malownicze miejsca, jak również piękne zabytki, które przyciągają wielu turystów. Jest tam także odrębna kultura oraz zwyczaje, które często zaskakują podróżnych. Oto 8 rzeczy, których nie wiedziałeś o Danii i Duńczykach.

8 rzeczy których nie wiedziałeś o Danii i Duńczykach

Warto wiedzieć, iż decydując się na zakup nowego samochodu w Danii, powinniśmy mieć na to odłożoną dużą kwotę pieniędzy. Niewiele osób ma świadomość, że Duńczycy płacą bardzo wysokie podatki podczas zakupu, ponieważ państwo chce spopularyzować transport publiczny. Także Duńczycy w przeciwieństwie do mieszkańców innych państw położonych w Europie mają nieco inną mentalność. Obecnie w Danii śluby nie są aż tak popularne, często osoby nawet w wieku czterdziestu lat nie są jeszcze zamężne i nie mają rodziny.

Także zastawa stołowa w Danii wygląda nieco inaczej. Duńczycy bardzo cenią sobie własne wyroby, które są bardzo wysokiej jakości. Jednak taka porcelana jest również bardzo droga i nie każdy turysta może sobie pozwolić na jej zakup. W Danii spożywa się również bardzo dużo ciastek. Jest to także kraj, gdzie możemy spotkać najwięcej rowerzystów. W Kopenhadze również znajdziemy popularną dzielnicę – Christiania, gdzie możemy zakupić duże ilości marihuany. Wbrew pozorom w Danii, w zależności od naszego pochodzenia możemy także być różnie traktowani.

Odpowiedni transport bardzo ważny

Decydując się na wycieczkę do Danii, powinniśmy odpowiednio wcześniej pomyśleć o transporcie. Z pewnością najbardziej komfortowo jest lecieć samolotem, jednak należy mieć świadomość, iż tuż po przylocie możemy mieć problem z płynnym przemieszczaniem się za pomocą komunikacji miejskiej. Dlatego warto zdecydować się na transport busem. Obecnie w internecie możemy znaleźć bardzo wiele takich ogłoszeń. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce internetowej hasło, na przykład „busy do Danii” lub też „busy do Niemec„, a także „busy do Holandii”. Z pewnością znajdziemy bardzo wiele atrakcyjnych oraz tanich ofert również w trybie door2door – sprawdź tutaj.

Co roku Danię odwiedza wielu turystów. Z pewnością największym zainteresowaniem cieszy się stolica tego państwa, czyli Kopenhaga. Jednak także wiele osób podróżuje w inne malownicze regiony, aby zwiedzić ciekawe miejsca oraz podziwiać piękne krajobrazy.