Czarter jachtów z czarteruj.com

by

Czym jest turystyka żeglarska

Rzeki i morza, nie tylko te krajowe, coraz częściej stają się obiektem turystyki żeglarskiej. Z roku na rok przybywa amatorów wodnego szaleństwa i niekonwencjonalnego spędzania urlopu. Zapchane plaże i kurorty, przepełnione hordami turystów, wielu osobom już się przejadły. Alternatywą dla nich może być wypoczywanie na wodzie, z dala od zgiełku i wścibskich turystów. Rejsy to nie tylko sposób na zwiedzanie nadbrzeżnych miast z innej perspektywy, ale także okazja do nieskrępowanego obcowania z naturą.

czarter jachtów - turystyka żeglarska

Jak podkreślają doświadczeni żeglarze, przebywanie na wodzie daje im niezwykły spokój i wyciszenie. Jacht jest idealnym wyborem dla wszystkich tych, którzy z dotychczasowych urlopów wracali jeszcze bardziej zmęczeni niż przed wyjazdem. Tłok w kurortach, potrafi skutecznie zepsuć nawet najlepiej zaplanowany wypoczynek.

Wydawać by się mogło, że taka forma spędzania wolnego czasu, jaką jest żeglarstwo, jest droga. Nic bardziej mylnego, jeśli czytaliście nasze wcześniejsze artykuły, z pewnością zwróciliście uwagę na porównanie kosztów wyjazdu za granicę, w stosunku do wakacji spędzonych na pokładzie jachtu. Jak widać czarter jachtu wcale nie jest przeznaczony dla snobów i może sobie na niego pozwolić nawet przeciętny „Kowalski”.

Gdzie wybrać się na żagle?

Mimo iż wiele osób poleca rejsy zagraniczne, okazuje się że również krajowe destynacje mają w tej kwestii wiele do zaoferowania, pozostając przy tym niejako dziewicze i nieskażone masową turystyką.

Wśród zagranicznych celów podróży z pewnością prym wiedzie Chorwacja. Urokliwe wybrzeże Dalmacji, wraz z rozsianymi wzdłuż niego wysepkami, z pewnością należy do jednego z najbardziej malowniczych miejsc na świecie. Dzikie zatoczki, krystalicznie czysta woda, spokojne śródlądowe morze oraz bajeczne zachody słońca sprawiają że wiele osób już w trakcie pierwszej podróży do tego kraju bezpowrotnie się w nim zakochuje. Planując rejs w sezonie letnim z reguły nie musimy obawiać się o złą pogodę, a mnogość antycznych miast i miasteczek położonych na wybrzeżu sprawi że nie zabraknie nam obiektów do odwiedzenia. Z ważniejszych portów warto odwiedzić ten znajdujący się w Korculi, Trogirze, Dubrowniku czy Puli w której będziemy mieli możliwość zobaczenia rzymskiego Koloseum. Niewątpliwą zaletą czarteru jachtów w Chorwacji jest fakt że wszystkie formalności możemy załatwić już teraz, korzystając z oferty: Czarter jachtów promocje first minute, na portalu czarteruj.com

Kolejnym popularnym krajem leżącym w basenie morza śródziemnego jest Grecja. Jej wyspiarski charakter sprzyja turystyce żeglarskiej. Odnajdziemy tutaj liczne zabytki sztuki antycznej oraz średniowiecznej, które budują niepowtarzalny klimat. Grecja to także jej mieszkańcy. Wspaniali otwarci na obcych ludzie, którzy co prawda bywają nieco zbyt wyluzowani, jednak ich spokojny i pełen optymizmu styl życia z pewnością przypadnie turystom z Polski do gustu. Szczególnie polecanym kierunkiem wypraw w Grecji są wyspy Cykady. To kompleks składający się z 23 dużych oraz około 200 mniejszych wysepek, tworzących wspólnie okrąg. Oglądając je z morza z pewnością zwrócimy uwagę na ich malowniczą budową geologiczną. Północne Wyspy składają się głównie z wapieni, marmuru, gnejsu i miki, co upodabnia je do pereł rozrzuconych po tafli wody. Zwiedzając wyspy cykady, oczywiście nie można przegapić najsłynniejszej greckiej wyspy, czyli Santorini, która słynie z iście bajkowej zabudowy. Czarter jachtów w Grecji, na miejscu, może być nieco problematyczny. Z pewnością wielu utrudnień związanych z barierą językową i odmienny regulacjami prawnymi, unikniemy jeśli zdecydujemy się na czarter jachtu poprzez polską firmę.

czarter jachtów - gdzie się wybrać

Dla fanów iberyjskiej kultury, polecam Hiszpanię, a dokładnie Hiszpańskie Baleary. Są to cztery wyspy. Majorka, Ibiza, Minorka i Formentera. Dwóch pierwszych chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Każda z tych wysp warta jest opłynięcia, oraz odkrycia. Majorka charakteryzuje się zróżnicowaną linią brzegową. Z jednej strony są to bowiem skały, a z drugiej malownicze plaże, znane na całym świecie. Druga znana wyspa Ibiza, słynie z równie pięknych plaż oraz nieco rozrywkowego charakteru. Spokój i ciszę można odnaleźć na pozostałych dwóch wyspach. Na wszystkich czterech nie brakuje naturalnych przystani i urokliwych zatoczek. Czarter jachtów w Hiszpanii pozwoli nam z pokładu lodzi cieszyć się pięknem tamtejszych krajobrazów. W szczycie sezonu, portowe miasta bywają mocno zatłoczone, jednak rekompensowane jest to przez świetnie zorganizowaną infrastrukturę, której zadaniem jej służyć turystom.

Nieco innym stylem niż pozostałe wyspy morza śródziemnomorskiego, może pochwalić się Korsyka. Ta francuska wyspa przyciąga do siebie podróżników z całego świata. Kusi pięknymi krajobrazami, bogatą fauną i florą, a także przejrzystą morską wodą. Duże zróżnicowanie ukształtowania wyspy, sprawia że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Linie brzegową Korsyki stanowią zarówno urwiste klify, piaszczyste plaże czy też urokliwe dzikie zatoczki. Na samej wyspie znajduje się wiele malowniczych wsi i miasteczek ulokowanych wśród winnic i gajów oliwnych. Niewątpliwym atutem tej wyspy jest również klimat. Przez większą cześć roku występują tu bardzo słabe opady i stosunkowo wysoka temperatura powietrza.

A co z krajowymi kierunkami turystki żeglarskiej?

Portal czarteruj.com przychodzi nam z pomocą. Z pewnością najpopularniejszym miejscem do którego udają się polscy żeglarze, są Mazury. Nie bez powodu nazywane krainą 1000 jezior, tworzą wielki kompleks akwenów wodnych połączonych ze sobą licznymi rzekami i kanałami żeglugowymi. Zdecydowanie najbardziej znanym szklakiem żeglarskim, jest ten łączący Giżycko i Mikołajki. Liczy sobie blisko 37 km pozwala nam z bliska cieszyć się niezwykła fauną i florą Polskich jezior. Pokład jachtu jest też miłą odskocznią od zgiełku turystycznych miejscowości. Po drodze będziemy mijać rozliczne malownicze wsie, na wpół dzikie jeziora czy tajemnicze nie nazwane wysepki. Czarter Jachtów na Mazurach, w krainie Wielkich jezior, może być wspaniałym początkiem żeglarskiej przygody i doskonałym miejscem do nauki żeglarskiego rzemiosła.

Wynajem jachtu poprzez serwisy takie jak Czarteruj.com, to przede wszystkim wygoda. Przy minimum formalności i za ułamek ceny zakupu jachtu, dostajemy dostęp do niewątpliwie ekskluzywnego i elitarnego świata żeglarstwa. Cena miesięcznego wynajmu 6 osobowego Jachtu na mazurach wynosi zaledwie 2500 zł to naprawdę niewielka kwota, jeśli przyrównamy ją chociażby do cen noclegów. Pod tym względem wynajem jachtów na mazurach jest bardzo atrakcyjny cenowo w stosunku do klasycznych form wypoczynku. Oprócz tego, oferta „FIRST MINUTE!” Przygotowana na stronie Czarteruj.com, daje nam możliwość zarezerwowania wymarzonego jachtu już teraz, przed gorącym okresem. Oprócz niższej niż standardowa ceny, dostajemy dużo większy wybór zarówno terminów, jak i samych łodzi.

Przyjrzyjmy się bliżej kalkulacji kosztów wakacji pod żaglami, w stosunku do tych klasycznych, w hotelu czy pensjonacie. Niech za przykład posłuży nam Chorwacja. Czarter Jachtów w Chorwacji to koszt około 800 zł za dobę, w przypadku średnio luksusowej 8 osobowej jednostki. Daje nam to około 100 zł dziennie w przeliczeniu na jedną osoba, do tego dochodzą oczywiście koszty wyżywienia, które można w przybliżeniu oszacować na około 50-100 zł dziennie. Wszystko zależy od tego czy będziemy gotować sami, czy też zdecydujemy się na obiady w portowych restauracjach i tawernach. Największym kosztem będzie oczywiście dojazd na miejsce. W zależności od tego czy zdecydujemy się na samochód bądź samolot, koszty podróży mogą wahać się od 500 do nawet 2500 zł. Podsumowując za dwutygodniowe wczasy na pokładzie jachtu, zapłacimy około 4-5 tyś. złotych. Porównując to do ofert np. biur podróży, oferta czarteru jachtu jest tańsza o koło 1000, 1500 złotych. Oczywiście cena hotelu zależy od jego luksusu, oraz odległości od morza. Im bliżej tym zasadniczo drożej. Ten problem nie występują na jachcie, gdyż z zasady bliżej morza być się nie da. Kolejnym argumentem za, jest fakt że decydując się na wczasy w hotelu, za każdą wycieczkę będziemy musieli dodatkowo zapłacić. Na pokładzie Jachtu wystarczy wyciągnąć mapę, obrać kierunek i nawigować w stronę interesujących nas destynacji. I to bez ponoszenia dodatkowych kosztów!.

Co powinniśmy wiedzieć czarterując jacht?

czarter jachtów - co trzeba wiedzieć

Czarter jachtów w Hiszpanii Chorwacji czy Grecji niewiele się różni od czarteru krajowego jeśli skorzystamy z usług Polskiej firmy. Czym zatem powinniśmy kierować się decydując się na wynajęcie jachtu? Sprawdźmy dokładnie ofertę firmy. Ważną informacją będzie to czy dana firma czy też osoba czarterująca jacht oferuje wsparcie na wodzie w przypadku awarii lub sytuacji kryzysowej.

Kolejnym ważnym pytaniem jest to, jaki tych jachtu powinniśmy wybrać? Mnogość oferowanych jednostek, potrafi przyprawić o ból głowy i w nawale ofert czasami ciężko jest się zdecydować na konkretny jacht. Głównym czynnikiem decydującym o typie konkretnej jednostki będzie nasz planowany budżet, jaki chcemy przeznaczyć na jej wynajem. To głównie od tej kwoty będzie zależała wielkość, rodzaj, wyposażenie czy też wiek wynajmowanej łodzi. Innym istotnym kryterium decydującym o wyborze będzie planowana załoga. Pamiętajmy że powierzchnia mieszkalna statku jest bardzo ciasna. Jeśli na pokładzie znajdą się osoby, które potrzebują prywatności, szukajmy łodzi które mają osobne, zamykane kajuty. Jeśli na rejs zabieramy ze sobą dzieci, przejrzyjmy oferty pod kątem zabezpieczeń oferowanych właśnie dla najmłodszych. Mile widziane będą wszelkiego rodzaju siatki zabezpieczające czy barierki.

Bardziej doświadczeni żeglarze, wybierają zwykle jacht w zależności od swoich preferencji. Na przykład ofercie przytoczonej wcześniej firmy Czarteruj.com znajdują się:
– Smukłe, lekkie i szybkie jachty sportowe. Wymagają od załogi sporych umiejętności, lecz potrafią dostarczyć niezapomnianych wrażeń.
– Bogato wyposażone i luksusowe jachty hotelowe. Na ich pokładzie znajduje się zwykle kilka osobnych sypialni, przestronna kabina wc oraz tarasy do wypoczynku. Ze względu na swoje gabaryty dużo lepiej cumuje się nimi w portach niż w dzikich zatoczkach przy plażach.
– Średniej klasy turystyczne jachty, to idealny kompromis, dla wszystkich tych którzy chcą po raz pierwszy przeżyć swoją przygodę pod żaglami. Są to wszechstronne jednostki znajdujące się w ofercie każdego armatora oferującego na przykład czarter jachtów w Chorwacji.
– Surowe i ascetyczne jachty trampingowe nie posiadają zbyt wielu udogodnień dla załogi. Są to przeważnie małe jachty przeznaczone do przedzierania się przez dzikie jeziora. Z tego względu są popularne wśród osób oferujących czarter jachtów na Mazurach.

Czarter jachtów w Grecji, na Mazurach czy wybrzeżu Hiszpanii, za pośrednictwem sprawdzonej firmy daje nam pewność co do tego jak będzie wyglądał jacht, oraz tego na jakich warunkach będziemy go użytkować. Korzystanie z ofert takich jak: Czarter jachtów promocje first minute, daje nam możliwość wczesnego wyboru dogodnych terminów, przy okazji oszczędzając nieco pieniędzy. Firma Czarteruj.com zrzesza pod sobą wielu profesjonalnych armatorów sygnując swoją jakością oferowane przez nich jachty. Wybierając jacht z ich oferty, możemy być pewni że dostaniemy dokładnie to czego oczekujemy.

Porównywarka cen biletów autobusowych Flotea.pl

by

Zawsze przedstawiamy serwis Flotea.pl jako wyszukiwarkę przejazdów busami i autokarami w całej Europie. Ale Flotea to też porównywarka cen biletów autobusowych.

Flotea.pl to porównywarka cen biletów autobusowych, w któej możesz przeglądać oferty wielu przewoźników. Na Flotea gromadzimy przewoźników oferujących przejazdy w różnych cenach, więc możesz łatwo porównywać je na jednej stronie. Możesz wybrać miejsce, z którego chcesz wyruszyć oraz miejsce docelowe i porównać ceny dla takiego połączenia. Dla każdej kombinacji „skąd”, „dokąd” porównywarka Flotea pokaże Ci listę przejazdów, którą możesz segregować według najniższej lub najwyższej ceny, daty wyjazdu, ilości dostępnych miejsci itd.

Porównywarka cen biletów autobusowych oraz door2door

W porównywarce Flotea znajdziesz zarówno przejazdy tradycyjne pomiędzy przystankami, jak i przejazdy busami w trybie door2door. Przejazdy door2door, czyli od drzwi do drzwi umożliwiają podróżnym zamówienia busa pod wskazany adres, np. pod drzwi domu. W umówionym terminie kierowca przyjeżdża na ustalony adres i zawozi pasażera również pod adres określony w zamówieniu.

Zakup biletów w porównywarce cen biletów autobusowych

Flotea.pl umożliwia zakup biletów przez internet na przejazdy busami i autokarami. Kiedy już przejrzysz oferty, porównasz ceny i wybierzesz najlepszą ofertę dla siebie, możesz kupić bilet na przejazd przez internet.

Płatności oobsługiwane są przez bezpieczny, powszechnie używany i znany system płatności PayU, który zapewnia błyskawiczne transakcje online. Aby dokonać zakupu biletu, na stronie zamówienia należy kliknąć w przycisk „Kup”.

Wtedy następi przekierowanie do strony płatności przez PayU, gdzie wybierzesz swój bank i przejdziesz do strony logowania, aby wykonać przelew.

Oprócz błyskawicznego zakupu biletu online istnieje też możliwość rezerwacji biletu i zapłaty w autobusie. W tym celu na stronie zamówienia należy kliknąć w przycisk „Zarezerwuj”. Wtedy do przewoźnika zostaną przesłane Twoje dane.

Wejdź na stronę Flotea.pl i wyszukaj przejazd, jaki Cię interesuje. Zobacz oferty wielu przewoźników zgromadzonych w porównywarce. Porównaj ceny i wybierz najlepszą ofertę dla siebie. Skorzystaj z opcji rezerwacji lub zakupu biletu.

Życzymy szerokiej drogi!

 

Wyszukiwarka busów międzynarodowych Flotea.pl

by

Wyszukiwarka busów międzynarodowych Flotea.pl to nowe możliwości dla wielu Polaków mieszkających za granicą. W takich krajach, jak Niemcy, Anglia, Holandia, Austria itd. mieszka kilka milionów naszych rodaków. Wiele osób wybiera busy, jako środek transportu do Polski. Właśnie do tych osób kierujemy wyszukiwarkę, którą krótko opisujemy w niniejszym artykule. 

Flotea.pl to wyszukiwarka przejazdów busami i autokarami w całej Europie. Gromadzimy w jednym miejsu oferty wielu przewoźników. Dzięki temu możesz łatwo, korzystając z jednego serwisu internetowego, przeglądać wiele ofert, porównywać ceny, wyszukiwać specjalne cechy usług przewozowych takie, jak klimatyzacja, przewóz zwierząt, Wi-Fi etc.

Wszystkie firmy, które znajdziesz w wyszukiwarce busów międzynarodowych to przewoźnicy posiadający licencję. Skrupulatnie sprawdzamy każdą firmę zanim pojawi się na liście ofert. Przykładamy wiele uwagi do zachowania najwyższego poziomu jakości usług oferowanych przez przewoźników gromadzonych na stronie Flotea.pl.

Wyszukiwarka busów międzynarodowych w Europie

Wyszukiwarka busów międzynarodowych Flotea.pl daje Ci możliwość wyszukiwania ofert przejazdów busami w całej Europie. Wśród nich znajdziesz zarówno tradycyjne przejazdy autokarowe pomiędzy przystankami, jak i przejazdy w trybie door2door.

Tryb door2door, czyli od drzwi do drzwi to możliwość zamówienia busa dosłownie pod drzwi Twojego domu. Wystarczy, że podczas zamówienia określisz dokładny adres, z którego chcesz wyruszyć, a kierowca odbierze Cię w umówionym terminie.

Możesz wyszukiwać busy używając pól wyszukiwarki. Wpisz skąd chcesz wyruszyć, dokąd dojechać oraz kiedy, a następnie kliknij przycisk „Szukaj”. Pojawi się lista ofert dla wyszukiwaego przez Ciebie połączenia.

Niektóre kierunki, które znajdziesz na Flotea.pl to:

Wyszukiwarka busów międzynarodowych – nowe możliwości dla przewoźników

Jesteś przewoźnikiem? Zapraszamy! Dodaj swoje trasy do wyszukiwarki Flotea.pl, docieraj do tysięcy podróżnych, którzy szukają przejazdów i sprzedawaj więcej biletów. Załóż konto w kilku krokach i dodaj pierwsze trasy. W razie problemów skorzystaj z naszego biura obługi, skontaktuj się telefonicznie, mailowo lub za pomocą czatu.

Przewodnik po największych festiwalach muzycznych – część 1

by

Matury napisane, studenci kończą sesję, a słońce coraz bardziej nas rozpieszcza, grzejąc coraz mocniej – czyli lato tuż, tuż! A jak jest lato, to jest czas na festiwale muzyczne! Dziś poznasz listę największych festiwali w europie. Przeczytaj, przygotuj się i pędź na muzyczną przygodę Twojego życia. Nieziemskie sceny, hipnotyczne oprawy i wyborna muzyka gwarantowane!

Tomorrowland (22 – 24 i 28-31 07.2017, Boom, Belgia)

Listę otwiera oczywiście Tomorrowland. Od 2005 roku małe miasteczko Boom, leżące niedaleko Antwerpii w Belgii, na kilka dni co rok zmienia się w baśniową krainę. Fani muzyki elektronicznej z całego świata dosłownie zalewają okolicę by przez dwa sierpniowe weekendy przenieść się praktycznie na “inną planetę”.

Kilkanaście scen, kilkudziesięciu artystów, setki tysięcy fanów, muzyka i oprawa tworzące iluzję bajki. To jedna z tych imprez, na których każdy choć raz w życiu powinien się pojawić i poczuć ten niesamowity klimat.

Bilety do Belgi możesz znaleźć już za 249 zł – w trybie door2door

Roskilde Festival (24.06-01.07.2017, Kopenhaga, Dania)

Wiedzieliście, że Duńczycy mają jeden z najpopularniejszych festiwali w Europie?! 30 kilometrów od Kopenhagi w malowniczym miasteczku Roskilde, odbywa się jedna z najbardziej zróżnicowanych imprez muzycznych.

Roskilde Festival oferuje koncerty największych światowych artystów jak i wschodzących gwiazd. Repertuar festiwalu, oprócz świetnej muzyki, proponuje ciekawe imprezy towarzyszące, jak występy teatralne i kabaretowe, czy warsztaty plastyczne.  Fani sportu znajdą tutaj ścianki wspinaczkowe, trampoliny i boisko do kosza.

Bilety na busy w trybie door2door możesz znaleźć tutaj.

Soundwave (27-31.07.2017, Tisno, Chorwacja)

Chorwacja może pochwalić się wieloma pięknymi plażami. Na jednej z nich odbywa się festiwal Soundwave – co daje niesamowitą możliwość rozkoszowania się muzyką i atrakcjami chorwackiego wybrzeża (wraz z jego widokami) w tym samym czasie.

Światowej klasy muzycy i dj-e zadbają o najlepszą jakość różnorodnej muzyki. Podczas Soundwave można podziwiać również prace twórców streetartu. Tych, których dopadnie zmęczenie i/lub lubią obcować z przyrodą mogą odpocząć w jej otoczeniu w jednym z okolicznych parków narodowych: Krka lub Kornati.

Autobusy do Chorwacji już od 353 zł.

Melt Festival (14-16.07.2017, Gräfenhainichen, Niemcy)

Jak może wyglądać festiwal muzyczny w żelaznym mieście? Jedź na Melt i odkryj pełnię kontrastów: naturalne jezioro, a obok monstrualne żelazne maszyny. Niektóre mają 30 m wysokości, 120 m długości i ważą nawet 1980 ton! Muzyka również jest tu różnorodna i spodoba się każdemu – wysłuchamy tu rave’a, rocka a nawet house’u.

Melt Festival słynie z panującej na nim otwartości i określany jest jako miejsce inspirujące i pełne pozytywnych wibracji. Impreza trwa cały czas, na Sleepless stage muzyka nie gaśnie, a nocą rozgwieżdżone niebo upiększa wspaniały czas.

Busy do Niemiec znajdziesz po kliknięciu tutaj.

Letni czas obfituje w niesamowite wydarzenia muzyczne. Wiesz już co się dzieje, wiesz też jak tam dojechać, więc nie trać czasu – rezerwuj bilet już teraz i ruszaj w muzyczną przygodę po festiwalach.

P.S
Już niedługo kolejna część przewodnika po festiwalach muzycznych!

10 miejsc, które musisz zobaczyć będąc w południowej Chorwacji

by

Południowa Chorwacja, bądź jak mówią inni – Dalmacja, to niesamowite miejsce pełne postrzępionych, nieregularnych plaż, małych wysepek i przyciągających wzrok zatoczek. W naszym zestawieniu chcemy przedstawić Wam 10 niezwykłych miejsc położonych w Dalmacji, w których naprawdę można się zakochać.

Południowa Chorwacja – miejsca, w których musisz być!

1. Dubrovnik

Jest to miejsce, do którego chyba najczęściej zmierzają autokary do Chorwacji. Nazywany jest też (nie bez przyczyny) perłą Adriatyku. Główne atrakcje tego miasta to przejazd kolejką linową, lokalne muzea a także miejskie mury obronne, po których można normalnie spacerować.

2. Split

To kolejne ważne miasto na turystycznej mapie Dalmacji. W mieście tym znajdują się słynne ruiny pałacu Dioklecjana – cesarza rzymskiego znanego ze swej nienawiści do chrześcijan. Oprócz tych ruin, w mieście można znaleźć zabytkowe kościoły i muzea.

3. Trogir

Miasto to jest znane chyba wszystkim, którzy wcześniej odwiedzili Split. Leży ono w jego bliskim sąsiedztwie i bardzo często jest odwiedzane przez turystów ze Splitu. Proszę nam wierzyć – jest to chyba najpiękniejsze miasto w całej Chorwacji.

4. Szczyt Sveti Jure

To jeden z najwyższych szczytów Dalmacji. Prowadzi do niego kręta i wysoko położona droga o długości 23 kilometrów. Różnica poziomów pomiędzy jej początkiem a końcem to około 1500 metrów.

5. Plaża Pasjača

Przez wielu turystów jest uważana za jedną z najpiękniejszych chorwackich plaż. Jej długość do niedawna wynosiła 200 metrów. Niestety została ona poważnie „skrócona” przez spadające w okolicy skały. Teraz składa się z dwóch odcinków po około 50 metrów.

6. Korčula

Miasto to jest nazywane małym Dubrovnikiem. Czy słusznie? Oceńcie sami. Niemniej warto je odwiedzić, chociażby ze względu na przepiękne uliczki, mnóstwo punktów gastronomicznych i oczywiście niesamowitą winiarnię.

7. Šibenik

To historyczne miasto w którym nie brak godnych podziwu zabytków architektonicznych. Jednym z nich jest katedra św. Jakuba, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

8. Zadar

To kolejne miasto o historycznym charakterze. Jednym z zabytków które koniecznie trzeba tu zobaczyć, jest katedra św. Anastazji ukończona w XIII wieku.

9. Park Narodowy Krka

Cóż tu się dużo rozpisywać. To piękne miejsce jest krainą przepięknych wodospadów.

10. Wyspa Lokrum

To niezwykłe miejsce, oddalone jedynie kilkaset metrów od słynnego Dubrovnika. Znajduje się tu między innymi ogród botaniczny, ruiny klasztoru Benedyktynów oraz francuski Fort Royal.

Czy wiesz, że na Flotea.pl znajdziesz autokary do Chorwacji? Kliknij i sprawdź oferty wielu przewoźników.

Jeździsz regularnie za granicę? Dołącz do Klubu Podróżnika Flotea i zdobywaj zniżki na przejazdy!

by

Dołącz do Klubu Podróżnika Flotea. Zdobywaj zniżki na przejazdy!

* indicates requiredNajładniejsze plaże w Chorwacji

by

Słynne chorwackie plaże są najpiękniejsze w całej Europie. Żeby je zobaczyć, wcale nie trzeba aż tak daleko jechać. Autokary do Chorwacji pokonują tą trasę w zaledwie kilkanaście godzin (z południa Polski). Jakie plaże warto więc w tym zakątku Europy zobaczyć?

Plaże w Chorwacji, które koniecznie musisz zobaczyć w swoim życiu

1. Zlatni Rat, wyspa Brac

Zlatni Rat to niesamowita, najpiękniejsza żwirowa plaża w całej Chorwacji. O jej pięknie decyduje jej kształt. Przypomina ona wysunięty język, delikatnie wsuwający się w morze. Znajduje się ona w miejscowości Bol. Jest jedną z ulubionych plaż windsurferów.

2. Paradise Beach, Lopar, wyspa Rab

Paradise Beach, Lopar to przepiękna, piaszczysta plaża. Jej długość to aż 1,5 kilometra, co czyni ją jedną z najdłuższych plaż tego regionu. Ciekawostką jest fakt, że plaża ta otrzymała specjalną, błękitną flagę. Świadczy ona o nieskazitelnej czystości. W okolicy znajduje się także Ciganka – plaża przeznaczona dla nudystów.

3. Slanica Beach, Murter

To plaża położona w miejscowości Murtej, znajdującej się na wyspie o takiej samej nazwie. Plaża ta jest podzielona na dwie części – betonową, na której znajduje się mnóstwo punktów gastronomicznych a także piaszczysto – żwirową, idealną do wypoczynku z całą rodziną a szczególnie z dziećmi.

4. Zrce Beach, Novalja, wyspa Pag

Zrce Beach to niesamowita, klimatyczna plaża, oddzielona od reszty świata lasami. Znajduje się ona na wyspie Pag, która może pochwalić się najdłuższą linia brzegową nie tylko w samej Dalmacji, ale też w całym kraju.

5. Saharun, Dugi Otok

Dugi Otok, to jedna z najpiękniejszych i z pewnością największych wysp archipelagu Zadar. Znajdujące się tu plaże urzekają nie tylko swoim rozmiarem, ale też pięknymi zatokami i nieskazitelnym, białym piaskiem.

6. Zaton

Plaża znajdująca się w miejscowości Zaton jest ostatnią w naszym zestawieniu. Również i ona otrzymała błękitną flagę. Jest ona oddalona o 13 kilometrów na zachód od Zadaru. Co więcej – jest wręcz idealna dla rodzin z dziećmi. Woda tutaj jest kryształowo czysta.

Znasz więcej pięknych plaż w Chorwacji? Napisz o tym w komentarzach.

Sprawdź również autokary do Chorwacji

Południowa Dalmacja – miejsca, które trzeba zobaczyć

by

Choć Chorwacja jest krajem rozległym południkowo, to warto poświęcić te kilka dodatkowych godzin w podróży, by zobaczyć południową Dalmację. Zwłaszcza, że na jej terenie znajduje się mnóstwo miejsc, które warto odwiedzić.

Co warto zobaczyć w południowej Dalmacji?

1. Wyspa Mljet

Na wyspie Mljet znajduje się przepiękny park narodowy Mljet o powierzchni ok. 5, 375 ha. Jest to najbardziej zielona wyspa znajdująca się nad Morzem Śródziemnym. Nazwa Mljet oznacza miód, co ma związek z zamieszkującymi ją dzikimi pszczołami. Można na niej spotkać rzadkie gatunki roślin czy zwierząt, niezwykłe jeziora oraz zabytki. Na wyspie znajduję się także przepiękna plaża, na której każdy może wypocząć i zachwycić się przyrodą, która go otacza. Jeżeli jesteś fanem przyrody i pięknych krajobrazów, koniecznie musisz zwiedzić tę wyspę.

2. Dubrownik

Dubrovnik jest to miasto, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Chorwacji. Nazywane jest ono często wizytówką Adriatyku. Stare miasto znajduje się na światowej liście UNESCO, ponieważ można w nim znaleźć wiele zabytków pochodzących z czasów średniowiecza. Miejsce to jest idealne dla osób, które pasjonują się historią tego pięknego okresu w dziejach Europy.. Spacerując ulicami miasta możemy zobaczyć wszelkiego rodzaju fortyfikacje i mury obronne okalające miasto. Obecnie Dubrownik został odrestaurowany, dlatego możemy w nim ujrzeć domy składające się z czerwonych dachówek i białych murów, które są charakterystyczne dla miast południowej Dalmacji. Miasto to możemy zwiedzić także nocą, ponieważ jest bardzo pięknie oświetlone.

3. Góry Dynarskie

Góry Dynarskie to z kolei propozycja dla tych osób, które lubią aktywnie wypocząć. Ten masyw górski jest niezwykle duży – ciągnie się przez terytorium kilku państw. Część tego łańcucha górskiego leży na terytorium południowej Chorwacji. Jego najwyższy, chorwacki szczyt to Vrh Dinare o wysokości 1830 metrów nad poziomem morza. W masywie Gór Dynarskich leży mnóstwo pięknych miast i miasteczek, wśród których wyróżnia się Split.

Żeby lepiej poznać ten piękny skrawek Bałkanów, koniecznie trzeba odwiedzić Chorwację. Zwłaszcza, że autokary do Chorwacji pokonują ten dystans bardzo szybko, bo nawet i w kilkanaście godzin.

WYSZUKAJ OFERTY PRZEJAZDU DO CHORWACJI

PROMOCJA WIOSENNA – kup bilet na przejazd i zdobądź 50 PLN

by

Planujesz podróż busem lub autokarem? Skorzystaj z PROMOCJI na Flotea.pl i zdobądź 50 PLN!

Zbliża się wiosna, wszystko kwitnie. Kwitną również promocje we Flotea.pl. Przygotowaliśmy niezwykle korzystną ofertę dla 100 osób, które kupią bilet online w naszej wyszukiwarce przejazdów busami i autokarami. Kup bilet na przejazd już dziś, a otrzymasz od nas przelew bankowy w kwocie 50 PLN.

Co muszę zrobić, aby skorzystać z promocji?

Niewiele.

Wystarczy, że na stronie Flotea.pl kupisz bilet online na dowolny przejazd busem lub autokarem. W ciągu 48 godzin od zakupu, sprawdź swoje konto bankowe. Pojawi się na nim dodatkowe 50 PLN.

Przykład: 

  • Kupujesz dzisiaj bilet na przejazd busem z Katowic do Wiednia za 119,99 PLN.
  • Dokonujesz płatności online za bilet w kwocie 119,99 PLN.
  • W ciągu 48 godzin przelewamy 50 PLN na Twoje konto bankowe.
  • Korzystając z promocji bilet kosztuje Cię 119,99 – 50 = 69,99 PLN, czyli super tanio!

WAŻNE! Warunkiem skorzystania z promocji jest zakup biletu online i dokonanie płatności online. Oferta ważna do wyczerpania biletów.

Biletów objętych promocją pozostało: 87 

Zobacz poniżej, jak kupić bilet online:

  1. Kliknij w link poniżej – przejdziesz do wyszukiwarki przejazdów Flotea.pl
  2. Wpisz skąd chcesz wyruszyć i dokąd dojechać, a następnie kliknij przycisk „Szukaj” – zobaczysz listę ofert przejazdów
  3. Wybierz ofertę przejazdu, która Cię interesuje – przejdziesz do strony zakupu biletu na wybrany przejazd
  4. Uzupełnij starannie formularz zakupu* biletu i kliknij w przycisk „Kup bilet” – przejdziesz do strony płatności online obsługiwanej przez wygodny i bezpieczny system PayU
  5. Wybierz swój bank i dokonaj płatności za bilet online – po 48 godzinach sprawdź swoje konto bankowe, pojawi się na nim dodatkowe 50 PLN.

*Jeżeli wybierzesz przejazd typu door2door (z adresu pod adres), podczas uzupełniania formularza zakupu musisz podać dokładny adres, z którego kierowca ma Cie odebrać oraz adres, pod którym chcesz wysiąść.

🚌 Kliknij tutaj i przejdź do wyszukiwarki przejazdów >>

Poniżej zamieszczamy również film pokazujący, jak kupić bilet na przejazd door2door.

 

Gdzie jechać na majówkę? Odpoczynek w Chorwacji

by

Długi weekend majowy tuż tuż! Jeśli jeszcze nie wiecie, jak spędzicie majówkę – ten tekst jest dla Was. Podpowiadamy w nim, jak zaplanować ciekawy i niedrogi wypoczynek. Sprawdź, co w tym okresie ma Wam do zaoferowania… Chorwacja!

O Chorwacji w maju słów kilka…

Chorwację kojarzymy głównie z okresem wakacyjnym, kiedy plaże są pełne turystów, a słońce opala skórę na apetycznie czekoladowy brąz. W maju Dalmacja oznacza przyjemną temperaturę – ponad 20 stopni – a jej urokliwe zakątki mają wiele do zaoferowania.


W tym roku majówka trwa od soboty 29 kwietnia do środy 3 maja. Tutaj możesz przeczytać wpis, który podpowie Ci jak zaplanować długie weekendy w 2017 roku.


Pirovac

Pirovac to urokliwe miasteczko położone nad Zatoką Pirovac. Miejscowość otoczona jest wspaniałymi winnicami, a w licznych małych zatoczkach Sitnica, Vrulje czy Sitnica można znaleźć ustrone i spokojne plaże. Jest to idealne miejsce dla fanów nadmorskich spacerów i entuzjastów pięknych krajobrazów. Zatoka Makrina słynie z leczniczego błota,  które posiada terapeutyczne właściwości.

Będąc w Pirovac można natknąć się na ruiny murów obronnych wzniesionych w 1505 roku przez Petara Draganica. Warto również zobaczyć kaplice rodziny Draganic-Vrancic, w której znajdują się gotyckie relikty i sarkofagi z 1447 roku stworzone przez Andrija Budnic oraz Lorenzo Pincino. Godny uwagi jest również kościół św. Grzegorza zbudowany w 1506r i przebudowany na styl barokowy w XIII wieku oraz opuszczone w 1807 roku ruiny klasztoru franciszkanów zbudowanego w 1511 roku.

Split z Pałacem Dioklecjana,

Split jest drugim co do wielkości miastem w Chorwacji. To piękne miasto przyciąga fanów sportu, miłośników historii i poszukiwaczy rozrywek. Jednym z ważniejszych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć to starówka z oktagonalną katedra św. Duljama – niegdyś mauzoleum Dioklecjana. Spacerując po mieście będziemy mogli natknąć się na świątynię Jowisza czy komnaty cesarskie i tak oto odkrywać zabytkowe ruiny Pałacu Dioklecjana – czyli muzeum pod gołym niebem. W roku 1979 pałac wraz z zabytkowym centrum Splitu został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO.

W Split oprócz pięknych plaż, znajduje się na wysuniętym w morze półspie, Park Majran, który oferuje liczne szlaki spacerowe, sześć świątyń w obrębie tras oraz wspaniały widok na miasto – polecamy szczególnie podczas zachodu słońca. W parku fani wspinaczki mogą znaleźć wiele świetnych miejsc by rozwijać swoją pasję.

Trogir

Jest to jedno z najpiękniejszych i najciekawszych miast w Chorwacji. Miejce gdzie tradycja subtelnie przeplata się ze współczesnością. Stara częśc miasta to właściwie małe średniowieczne miasteczko, które połączone jest mostem ze stałym lądem. Od 1997 roku  starówka Trogiru wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Zawdzięcza to swojej średniowiecznej architekurze, która w centrum prawie nie zmieniła się po dzień dzisiejszy.

Na rynku głównym znajduje się romańska katedra Sveti Lovro czyli katedra świętego Wawrzyńca  – zbudowana na ruinach kościoła zniszczonego przez Saracenów w 1123 roku. Obok katedry znajduje się piękna dzwonnica z XIV wieku. Warto również odwiedzić zbudowany w 1457 roku przez najzamożniejszą w tym czasię tragorską rodzinę, renesansowy pałac Ćipiko (Palača Ćipiko). Fani dobrego jedzenia powinni wybrać się również na targ rybny oraz wspaniałe targi warzywne. Spacerując przytulnymi wąskimi uliczkami w centrum czy przechodząc nadbrzeżną promenadą nie można nie poczuć niesamowitego klimatu tego miejsca.

Tutaj znajdziesz przejazdy do Chorwacji. Kliknij, wybierz datę i ruszaj na majową przygodę do Chorwacji!