Przewozy osób z polski do Belgii

by

Wizyta w Hasselt, Brugia, Kortrijk, Verviers, Mons,

 

Przewozy osób z polski do Belgii do miasta Hasselt …to również bardzo ciekawe miejsce, gdzie możecie zobaczyć mnóstwo pięknych miejsc i poznać bardzo ciekawą historię tego miasta, które leży w północno – wschodniej Belgii.

Jeżeli lubicie spacerować po ogrodach, to koniecznie swoje kroki musicie skierować do tutejszego Ogrodu Japońskiego. Będziecie mieli gdzie spacerować, ponieważ zajmuje on 2,5ha i jest to największy taki kompleks w Europie. Został zbudowany przy pomocy japońskiego miasta Itami i możecie tutaj podziwiać wiele pięknych roślin i kwiatów.

Ghent w Belgii

Oprócz tego na uwagę zasługuje katedra św. Quentina, która jest prawie tak samo stara jak całe miasto Hasselt. Budowano ją przez wiele lat, czego efektem są najróżniejsze style, które wyraźnie widać w budowie tej katedry. W jednej z wież tego kościoła ukryte jest 46 carillonów.

Hasselt to również wiele placówek muzealnych, w których zobaczycie bardzo ciekawe zabytki i eksponaty.

Odwiedzić Brugię

Jeżeli planujecie wakacje i nie wiecie, gdzie wyjechać, to możecie odwiedzić Brugię. To miasto leży w północno – zachodniej Belgii. Trzeba przyznać, że jest jednym z ważniejszych punktów na mapie kraju, ponieważ znajduje się tutaj port śródlądowy dostępny dla statków morskich. Warto wspomnieć, że ze względu na ilość kanałów, miasto Brugia nazywana jest flamandzką Wenecją. Trzeba przyznać, że Brugia jest naprawdę pięknym miastem, ponieważ samo centrum jest bardzo zabytkowe. Kilkanaście lat temu całe centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco. Warto więc się tutaj znaleźć. Znajduje się tutaj Bazylika Świętej Krwi, która pochodzi z XVII wieku. Podobno znajduje się w niej fiolka z krwią Jezusa Chrystusa. Na uwagę zasługuje również katedra św. Salwatora, która imponuje swoją budowlą i jest główną siedzibą diecezji brugijskiej w Belgii. Można zakochać się w tym pięknym mieście.

Widok na Medieval Street w Brugii, Belgia

Niezupełnie stare i niezupełnie nowe – miasto Kortrijk

Ta flamandzka miejscowość, położona nieco na północ od francuskiej granicy, przetrwała niejedno. Nic dziwnego, jej początki sięgają przecież starożytności.

Strategiczne położenie
Na skrzyżowaniu rzymskich szlaków łatwo było o rozwój przemysłu oraz handlu. Miasto Kortrijk otrzymało prawa miejskie w XII w i dzięki produkcji lnu szybko znalazło się wśród tych największych i najbogatszych w całej Flandrii!

Kierunek Kortrijk w Belgii

Trochę wczoraj, trochę dziś
Mimo licznych zawieruch wojennych i dotkliwych zniszczeń, w mieście wciąż można podziwiać architektoniczne perełki z przestrzeni epok. Współistniejąc ze współczesną zabudową, świadczą one o ciekawej, często brutalnej i romantycznej historii miasta Kortrijk.

Różnorodność pod kontrolą
Główny rynek oraz urocze uliczki Kortrijk to dowód na to, że stare i nowe można ze sobą harmonijnie połączyć. Z powodzeniem mieszają się tu akcenty francuskie, holenderskie, a nawet… amerykańskie. To w Kortrijk bowiem urodził się twórca najsłynniejszego rewolwerowca – Lucky Luk’a.

Verviers – klimatyczna Belgia

Belgia wydaje się być niedocenioną turystycznie częścią Europy. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby eksplorować państwo trójkolorowej flagi, ciekawą ofertę turystyczną posiada miasto Verviers.

Mapa Belgii na kompasie

Verviers zlokalizowane jest w pobliżu rzeki Mozy, dzięki której miasto rozwinęło się przemysłowo. Obszar ten słynie przede wszystkim z tradycji włókienniczych sięgających tradycją XV wieku, choć rozkwit produkcji nastąpił przede wszystkim w okresie rewolucji przemysłowej. Obecnie o Varviers mówi się jako o wełnianej stolicy świata. Więcej o historii włókiennictwa można dowiedzieć się w Centrum Turystycznym Wełny i Mody, które stanowi jedno z najbardziej popularnych obiektów turystycznych miasta.

Woda stanowi istotny symbol dla Verviers nie tylko z uwagi na ukształtowanie przemysłu, ale także ze względu na licznie budowane fontanny. Goście mogą podziwiać bogato zdobione, zabytkowe projekty oraz nowoczesne w formie układy wodne.

Verviers to urokliwe miasto z historią, którą warto poznać.

Wyjazd do Mons z przewozami osób z polski do Belgii

Mons to miasto, które może pochwalić się naprawdę bogatą historią. W czasach dzisiejszych to miasto lezy na terenie Belgii. Zanim jednak to się stało, to Mons znajdowało się pod panowaniem Hiszpanii, Francji. Śmiało można powiedzieć, że władza w tym mieście przechodziła przez wiele rąk.

Pałac Pier w Blankberg, Belgia

Miasto Mons od 1830 roku pozostaje pod władzą Belgii i w tym temacie już się nic nie zmieniło. To piękne miejsce na początku swego istnienia pełniło funkcję grodu obronnego. Jego czasy sięgają aż do Cesarstwa Rzymskiego.

W małym Mons znajduje się najstarsza w Belgii loża wolnomularska. Podczas drugiej wojny światowej, podczas walk z Niemcami to miasto zostało w bardzo dużej części zniszczone przez nieprzyjacielskie wojska. Zostało jednak odbudowane i dzisiaj znajduje się tutaj nawet siedziba Sojuszniczego Dowództwa Operacji NATO. W tak małym mieście znalazło się miejsce dla bardzo ważnej placówki wojskowej.

 

Nasi najlepsi przewoźnicy

Flotea to najlepsi przewoźnicy każdego weryfikujemy z osobna Flotea, Mamy dla Ciebie jeszcze dodakow coś fajnego, to nowoczesna i łatwa w obsłudze aplikacja mobilna do zamawiania Busa z Adresu na Adres w której także kupisz bilety Autobusowe.

 

U nas zawsze będzie Ci wygodnie

Pobierz aplikację na swój smartfon

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

Transport Autobusem i Busem przewozy osób do Belgii

by

Nie tylko Rubens – poznaj ciekawe miasta w Belgii, Antwerpia, Bruksela, Gent

 

Transport Autobusem i Busem przewozy osób do Belgii

Antwerpia…  zapowiedzią antwerpskiego klimatu jest już jej onieśmielająco okazały dworzec. Ale uwaga, trzeba się przyzwyczaić, ponieważ uczucie zaskoczenia będzie towarzyszyć na każdym rogu!

Miasto kotrastów
Zwiedzając Antwerpię, należy podejść do zadania niczym eksplorator. Jest to rozbudowany świat o bogatej historii, kulturze, nauce oraz przemyśle. Zwany także jako miasto diamentów, gdyż szlifuje się ich tutaj najwięcej na świecie.

Młoda kobieta na przystanku w Antwerpii

Tradycja i nonkonformizm
Flamandzkie miasto Antwerpia to nie tylko piękne zabytkowe ulice i budynki, czy miejsce działalności wybitnego Rubensa, ale także atmosfera awangardy. Mimo daleko sięgającej historii, sporo tu innowacyjnego natchnienia. Objawia się to na wiele sposobów, zarówno w postaci designerskich sklepików, jak i mody. Choć zazwyczaj myślimy w tym kontekście o Paryżu czy Mediolanie, to tymczasem antwerpscy projektanci słyną ze swojej twórczej pasji i oryginalności.

Jako kolebka współczesnej Europy, jest to miejsce, które warto poznać.

Wycieczka po Brukseli

Bruksela – znane i lubiane miasto, które każdy miłośnik podróży powinien chociaż raz odwiedzić. Jeżeli nie możecie zatrzymać się tutaj na dłuższy czas, to warto chociaż spędzić tutaj miłe kilka godzin. Na pewno nie będziecie się nudzić.

Miasto Bruksela to przede wszystkim stolica Belgii. Oprócz tego, warto dodać, że jest to również stolica Unii Europejskiej, w której znajduje się również Polska. W ostatnich czasach w tym mieście, dochodziło niestety do przykrych wydarzeń. Mianowicie chodzi o zamachy terrorystyczne w których zginęły 34 osoby.

Bruksela w Belgii, stare miasto.

W tym pięknym mieście znajduje się naprawdę wiele cennych zabytków, które możecie odwiedzić. Wielki Plac, gdzie możecie zobaczyć naprawdę cudowne kamienice z XVIII wieku. Park Brukselski, Pałac Królewski, Czarna Wieża, Dom Victora Horty. Muzeum Instrumentów Muzycznych, Porte De Hal, czyli średniowieczna brama miejska oraz wiele innych wspaniałych miejsc warto odwiedzić w Brukseli.

Gandawa, czyli Gent

Miasto Gent, czyli tak naprawdę miasto Gandawa leży na terenie Belgii. W tym mieście działa polski konsulat honorowy.

Jest to miasto, w którym możecie spróbować kilku lokalnych i bardzo smacznych przysmaków. Warto chyba jednak wspomnieć na samym początku, że smakosze piwa na pewno nie będą się tu nudzić, ponieważ będą mogli spróbować tutejszych trunków, wśród których należy wymienić Delirium Tremens, Gentse Tripel, Troubadour i Artevelde. Z polecanych dań warto spróbować gandawski gulasz piwny, gandawską gęstą zupę z ryby lub kurczaka, którą zjemy tylko tutaj, tak smakowitą oraz wyborną. Na deser możecie spróbować tutejszych ciastek: amandelbrood oraz mokken.

Widok na miasto Gent

Trzeba przyznać, że to bardzo stare miasto przyciąga do siebie co roku wielu turystów, którzy mogą podziwiać tutaj naprawdę piękne sukiennice. Oprócz tego jest tutaj także Katedra św.Bawona, kościół św.Jakuba oraz wiele innych pięknych miejsc.

 

Sprawdzeni i zaufani przewoźnicy

Flotea to sprawdzeni i zaufani przewoźnicy, są rekomendowani przez Flotea, Aby mieć pod ręką łatwy dostęp do przewozów pobierz Aplikację mobilną na swój telefon, to jest nowoczesne narzędzie do zamawiania Busa w relacji Door to Door, a także zakupu biletów Autobusowych.

 

Natalia korzysta z Aplikacji Mobilnej FLOTEA

Ułatwiaj sobie życie i pobierz aplikację na swój telefon

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

Busy do Antwerpii

by

Busy do Antwerpii znajdziesz na Flotea.pl. Skorzystaj z nowej wyszukiwarki przejazdów lub przeczytaj informacje poniżej i sprawdź przejazdy do Belgii oferowane przez wielu przewoźników.

Busy do Antwerpii codziennie z Flotea.pl

Antwerpia do miejsce docelowe wielu podróży, które zaczynają się od znalezienia przejazdu na Flotea.pl. Teraz możesz wyszukać przejazd do Antwerpii korzystając z nowej, wygodnej wyszukiwarki. Poniżej przedstawiamy również kilka połączeń z tym miastem z różnych regionów Polski.

🚌 Busy z Warszawy do Antwerpii

Kliknij powyżej i sprawdź busy z Warszawy do Antwerpii. Jest to jeden najczęściej wyszukiwanych przejazdów spośród wyszukiwań związanych z Belgią. Do Antwerpii ze stolicy Polski dotrzesz w trybie door2door (spod drzwi do drzwi) z firmą Jogibus

🚌 Busy z Łodzi do Antwerpii

Ten sam przewoźnik – Jogibus oferuje busy  z Łodzi do Antwerpii. Kilknij powyżej lub skorzystaj z wyszukiwarki, aby sprawdzić ceny i zarezerwować przejazd.

🚌 Busy z Gdańska do Antwerpii

Busy z Gdańska do Antwerpii również cieszą się popularnością i są oferowane w trybie door2door.

🚌 Busy ze Szczecina do Antwerpii

Podobnie busy ze Szczecina do Antwerpii oferowane przez przewoźnika Busliner

Jeżeli interesują Cię busy do Antwerpii skorzystaj z jednego z powyższych linków lub wejdź na stronę główną Flotea.pl i w wyszukiwarce wpisz swoje miejsce wyjazdu oraz „Antwerpia” w rubryce „dokąd”. Kliknij przycisk „Szukaj” i zobacz listę ofert przejazdów do Antwerpii.

Busy do Antwerpii w trybie door2door

Wybierz najlepszą ofertę dla siebie klikając przycisk „Wybierz”. W oknie zamówienia, które się pojawi określ dokładny adres, pod którym chcesz wsiąść do busa, oraz adres, pod którym chcesz wysiąść w Antwerpii. Następnie podaj swoje dane, przeczytaj i zaakceptuj regulamin.

Możesz zarezerwować bilet, wtedy Twoje dane zostaną przesłane do wybranego przewoźnika i zapłacisz za przejazd kierowcy w busie. Możesz również szybko i wygodnie kupić bilet online korzystając z bezpiecznego systemu płatność online PayU.

Aby dokonać zakupu biletu online kliknij w przycisk „Kup bilet”. Otworzy się strona płatności, na której wybierzesz bank i po zalogowaniu dokonasz przelewu.

Gotowe. Twój bilet jest zakupiony. Możesz go wydrukować lub pobrać na smartfon. Szerokiej drogi!

Zapoznaj się również z krótkim filmem przedstawiającym proces zakupu biletu online na przejazd door2door.