Przewozy busem z Belgii, Hasselt do Polski

by

Przewozy busem z Belgii, Hasselt do Polski

Wiesz jak najprościej wrócić Busem z Hasselt do Polski? – to bajecznie proste! Wystarczy wpisać tutaj Hasselt i miasto w Polsce do którego chcesz jechać, wybrać datę wyjazdu i kliknąć ZNAJDŹ PRZEWÓZ

Znajdziesz tutaj w 3 minuty busa door to door

Cztery słowa o Hasselt…

Miasto Hasselt to również bardzo ciekawe miejsce, gdzie możecie zobaczyć mnóstwo pięknych miejsc i poznać bardzo ciekawą historię tego miasta, które leży w północno – wschodniej Belgii.

Jeżeli lubicie spacerować po ogrodach, to koniecznie swoje kroki musicie skierować do tutejszego Ogrodu Japońskiego. Będziecie mieli gdzie spacerować, ponieważ zajmuje on 2,5ha i jest to największy taki kompleks w Europie. Został zbudowany przy pomocy japońskiego miasta Itami i możecie tutaj podziwiać wiele pięknych roślin i kwiatów.

Oprócz tego na uwagę zasługuje katedra św. Quentina, która jest prawie tak samo stara jak całe miasto Hasselt. Budowano ją przez wiele lat, czego efektem są najróżniejsze style, które wyraźnie widać w budowie tej katedry. W jednej z wież tego kościoła ukryte jest 46 carillonów.

Hasselt to również wiele placówek muzealnych, w których zobaczycie bardzo ciekawe zabytki i eksponaty.

 

Chcesz kupić bilet Autobusowy online?

Wystarczy że podobnie wpiszesz miasto Wyjazdu Hasselt i miasto w Polsce do których chcesz jechać, wyszukiwarka FLOTEA.pl pokaże Ci listę przewoźników autobusowych u których kupisz bilet płacąc wygodnie kartą kredytową lub przelewem bankowym.

 

Busy do Belgii

by

Busy do Belgii codziennie odjeżdżają z wielu miast w Polsce. Flotea.pl to nowa wyszukiwarka przejazdów busami i autokarami w całej Europie. Belgia to stolica Europy, więc nie moglo zabraknąć u nas przejazdów właśnie do tego celu. 

Jeżeli nie znasz jeszcze wyszukiwarki przejazdów busami Flotea, oto kilka podstawowych informacji.

Gromadzimy w jednym miesjcu – na jednej stronie internetowej oferty wielu przewoźników, również tych oferujących przejazdy do Belgii. Wszystkie firmy przezowe, które znajdziesz na Flotea.pl to sprawdzeni, licencjonowani przewoźnicy.

Wystarczy, że na stronie głównej wpiszesz skąd chcesz wyruszyć i dokąd chcesz dojechać, a następnie klikniesz przycisk szukaj. Po kliknięciu zobaczysz listę ofert na wybranej przez Ciebie trasie.

Klikając przycisk „Wybierz” na poszczególnych ofertach przejdziesz dalej do strony zamówienia. Tutaj możesz zarezerwować bilet lub dokonać zakupu online za pomocą bezpiecznego systemu płatności internetowych PayU. Na końcu artykułu znajdziesz także krótką instrukcję zakupu biletu online na przejazd w trybie door2door.

Busy do Belgii z Flotea.pl

Busy do Belgii cieszą się ogromną popularnością. Szacunki z 2014-go roku mówią, że w Belgii mieszka około 50.000 Polaków. Wielu naszych rodaków chętnie korzysta z przejazdów do Belgii busami ze względu na komfort, jaki daje tryb door2door, czyli spod drzwi do drzwi.

Najczęściej wyszukiwane na stronie Flotea.pl połączenia to przejazdy do Belgii z dużych miast w Polsce. Oto kilka popularnych połączeń:

🚌 Busy z Warszawy do Belgii

Busy z Warszawy do Belgii są często wyszukiwanym połączeniem. Kliknij powyższy link, aby sprawdzić ceny przejazdów relacji Warszawa Belgia. Busy pomiędzy stolicą Polski i stolicą Europy oferowane są w trybie door2door.

🚌 Busy z Łodzi do Belgii

Busy z Łodzi do Belgii rówież cieszą się popularnością i także można zamówić bus pod drzwi w Łodzi i wysiąść pod określonym adresem w Belgii. Kliknij link powyżej, aby sprawdzić ceny przejazdów. Z Łodzi oraz z Warszawy do Belgii dotrzesz z przewoźnikiem Jogibus

🚌 Busy ze Szczcina do Belgii

Do Belgii można dotrzeć także z zachodniopomorskiego – ze Szczecina i okolic w trybie door2door. Busy ze Szczecina do Belgii oferuje Busliner

🚌 Busy z Gdańska do Belgii

Busy z Gdańska do Belgii również obsługiwane są przez przewoźnika Busliner i oferowane w trybie door2door. Kliknij w link, aby poznać ceny przejazdów.

Jak kupić bilet na przejazdy do Belgii w trybie door2door?

Jest to bardzo łatwe. Wystarczy, że  klikniesz w jeden z powyżej wymienionych kierunków lub w wyszukiwarce na Flotea.pl wyszukasz oferty i wybierzesz jedną z nich.

Na stronie zamówienia wpisz dokładny adres, z którego chcesz wyruszyć oraz adres, pod którym chcesz wysiąść w Belgii. Możesz też ustawić znacznik mapy na konkretnym adresie, a pole wypełni się automatycznie.

Po określeniu adresów „skąd” oraz „dokąd” wystarczy podać swoje dane, zaakceptować regulamin i można przejść do rezerwacji lub zakupu biletu online. W przypadku rezerwacji Twoje dane zostaną przesłane do wybranego przewoźnika i zapłacisz za bilet w busie. Jeżeli wybierzesz płatność online, po kliknięciu w przycisk „Kup bilet” otworzy się strona bezpiecznych płatności internetowych PayU, gdzie wybierzesz swój bank i po zalogowaniu dokonasz przelewu.

Poniżej zamieszczamy również krótki film przedstawiający proces zakupu biletu online na przjazd door2door.

Przewozy osób busem z Belgii, Verviers do Polski

by

Przewóz osób busem z Verviers do Polski

Jak dojechać z Belgii Verviers do Polski?

Czy myślisz że nadal znalezienie przewoźnika zajmującego się Przewozem osób busem z Belgii, Verviers do Polski jest takie trudne? To nie jest prawda odkąd mamy platformę Flotea.pl  skupiającą wielu wielu przewoźników rozproszonych po całej Polsce i przewóz busem z adresu na adres, niezależnie skąd – dokąd chcesz jechać, bardzo łatwo znajdziesz  TUTAJ znajdziesz przewozy osób z Belgii Verviers do Polski.

Tak na komputerze jak i telefonie pasażer używający aplikacji znajduje przewóz w 3 minuty. To proste… wybiera numer telefonu i dzwoni bezpośrednio do przewoźnika.

 

A więc jak sam widzisz, przewozy osób z Belgii Verviers do polski znajdziesz w banalnie prosty sposób 😉

Teraz klika ciekawostek o Belgijskim Verviers

Verviers – klimatyczna Belgia

  • Belgia wydaje się być niedocenioną turystycznie częścią Europy. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby eksplorować państwo trójkolorowej flagi, ciekawą ofertę turystyczną posiada miasto Verviers.
  • Verviers zlokalizowane jest w pobliżu rzeki Mozy, dzięki której miasto rozwinęło się przemysłowo. Obszar ten słynie przede wszystkim z tradycji włókienniczych sięgających tradycją XV wieku, choć rozkwit produkcji nastąpił w okresie rewolucji przemysłowej.
  • Obecnie o Varviers mówi się jako o wełnianej stolicy świata. Więcej o historii włókiennictwa można dowiedzieć się w Centrum Turystycznym Wełny i Mody, które stanowi jedno z najbardziej popularnych obiektów turystycznych miasta.
  • Woda stanowi istotny symbol dla Verviers nie tylko z uwagi na ukształtowanie przemysłu, ale ze względu na licznie budowane fontanny. Goście mogą podziwiać bogato zdobione, zabytkowe projekty oraz nowoczesne w formie układy wodne.

Verviers to urokliwe miasto z historią, którą warto poznać.

Busy z Belgii Verviers do Polski – Powinieneś to zobaczyć 😉

Przewozy Busem do Liege w Belgii

by

Dwa słowa z Hostorii Liege i jak dojechać busem do Belgii

Wycieczka po mieście Liege to możliwość spotkania z belgijską ziemią. Jednak jest to największy ośrodek francuskiego obszaru językowego w tym kraju. Warto wspomnieć, że to miasto leży w pobliżu granicy z Niemcami oraz Holandią.

Pomimo tego, że miasto Liege nie jest dużym miastem, to podczas pierwszej wojny światowej bardzo długo stawiali opór Niemcom. Pomimo tego, że przegrali z nimi to starcie, opór mieszkańców sprawił, że Niemcy poniosły klęskę podczas inwazji na kraj francuski. Za swoje zasługi podczas pierwszej wojny światowej, Liege otrzymało Legię Honorową.

Widok na Medieval Street w Brugii, Belgia

Czy są tu jakieś ważne zabytki do obejrzenia? Oczywiście, że tak. Katedra św. Pawła to miejsce, gdzie znajduje się skarbiec i grób św.Lamberta. Warto zobaczyć tą oryginalną kolegiatę miejską. Warto również przespacerować się ścieżkami wokół rzeki, które wiodą koło centrum miasta. Do miast partnerskich miasta Liege należy między innymi Kraków.

Kilka połączeń busem do Liege… jak tam dojechać?

Busy do Belgii na stronie internetowej FLOTEA jest do wyboru bardzo dużo biletów Autobusowych na różnych trasach, np. Polska – Belgia – Polska zamówisz tutaj BUSA w relacji Door to Door

🚌 Busy z Gdańska do Liege

Busy z Gdańska do Liege  tutaj zawsze będziesz miał i masz największy wybór przewozów z Polski do Niemiec i Niemiec do Polski, ponieważ codziennie jeżdżą Busy door to door, to znaczy odbierze Ciebie z domu i zawiezie na adres który mu wskażesz.

🚌 Busy z Warszawy do Liege

Busy z Warszawy do Liege wschód Polski to zagłębie osób pracujących za granicą i to dlatego tak dużo przewoźników uczęszcza na tych trasach przemierzając Polskę wzdłuż autostrady A4 zbierając w okolicy do 100km pasażerów do zachodniej części Niemiec

🚌 Busy ze Słupska do Liege

Busy ze Słupska do Liege –  jak zwykle ze wschodniej części Polski sporo osób wyjeżdża dorobić w Holandii i z tego pięknego zakątka naszego kraju mamy także bardzo dużo przewozów do Niemiec, Holandii i Belgii] (więcej…)

Autobusem do Gent – najbogatszego miasto w Europie w średniowieczu

by

Gent – najbogatsze miasto w Europie W średniowieczu Gent zaliczał się do najbogatszych miast w Europie i swoja wielkością w tej części Europy ustępował jedynie Paryżowi. Nic w tym dziwnego skoro ogniskowało się tu niebywałe bogactwo spowodowane tym, że Gent przodował w produkcji najlepszego na świecie sukna. Do dziś ślady tego widoczne są po całym mieście. Najwięcej zabytków z listy UNESCO na terenie Belgii znaleźć można właśnie tu, z dzwonnicą Belfort czy zamkiem książąt flandryjskich na czele. 

Trochę historii

Od najstarszych czasów miasto zamieszkiwali chronologicznie: Rzymianie, Frankowie i Wikingowie. Jak już wspomniano Gent przez swoją pozycję ekonomiczną było aż nad wyraz bogate. Z tego powodu nieraz  bojowało przeciwko królom z sąsiednich państw bądź też ogrywało ważną rolę w międzynarodowych konfliktach, jak np. w wojnie stuletniej. Samo również nierazn a własnym podwórku było świadkiem powstań lokalnych robotników, chcących także partycypować w bogactwie przez siebie produkowanym. Tu też podpisano w 1814 roku tzw. umowę z Gent kończącą wojnę brytyjsko-amerykańską. Umowa ostatecznie uregulowała granicę między USA i Kanadą która notabene obowiązuje do dziś. Miasto także w 1913 roku było gospodarzom światowej wystawy EXPO. 

Exhibition halls in Expo, Belgium

Warto odwiedzić/zobaczyć

Jedną z dominant miasta jest dzwonnica Belfort. Zalicza się ona ze swoimi 95 metrami do jednych z najwyższych na terenie Belgii. Na jej szczycie znajduje się mechanizm złożony z 50 dzwonów, które wygrywają melodię co każde 15 minut. Będąc w Gent nie sposób nie odwiedzić miejscowego zamku (Het Gravensteen) który od XII wieku był siedzibą książąt Flandrii. To potężna kamienna budowla z 26 basztami. Z murów i wież zamku rozpościera się imponujący widok na całą okolicę. Podziwiać z niego można choćby nabrzeża: zielne (Graslei) i zbożowe (Korenlei). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by podziwiać miasto również z innej perspektywy- statku. Gent proponuje liczne rejsy po miejskich kanałach podczas których można podziwiać piękno miasta. Zwłaszcza na szczególną uwagę zasługuje cechowy dom żeglarzy- bogacie zdobiony elementami nawiązującymi do morza. Jest to prawdziwa architektoniczna perełka. 

Gent oferuje także coś na ząb. Specjalnością lokalnych cukierników jest deser znany szerzej jako nos z Gent. Legenda mówi, że deser to pokłosie prac pewnego aptekarza, który pracował nad przedłużeniem przydatności do spożycia jednego ze swoich syropów. Gdy zobaczył, że syrop ten po paru dniach zastyga z zewnątrz a pozostaje w swej konsystencji w środku doszedł do wniosku, że taki produkt może się równie dobrze można sprzedawać jako smakołyk na targu. Aptekarz podobno bardzo szybko wzbogacił się na swoim odkryciu. W każdym razie nos przez niego wynaleziony do dziś zachwyca miejscowych i turystów smakiem oraz wyglądem. W miejscowych kawiarniach nosy proponowane są w wielu smakach i odcieniach. 

Ciekawostki 

W katedrze św. Bawona znajduje się uznawany za jeden z najpiękniejszych na świecie ołtarzy. Tzw. ołtarz z Gent. Jest to arcydzieło sztuki powstałe w XV wieku.  Składa się z 12 części, a każda z nich przedstawia inną scenę z Biblii. Ołtarz stworzony jest tak, że tworzy doskonałą iluzję perspektywy. Patrząc na niego ma się wrażenie jakby obserwowało się rzeczywiste wydarzenia. Całkowita powierzchnia ołtarza to aż 25 metrów kwadratowych. O jego wyjątkowości świadczy już to, że tworzyli go wybitni artyści- bracia van Eyck, którzy milimetr po milimetrze ręcznie malowali każdą z 284 postaci. Dla dopełnienia statystki warto dodać, że w ołtarzu znajduje się wizerunki 47  różnego rodzaju roślin. Ołtarz stanowi tak wielką atrakcję, że nawet wielcy dyktatorzy- Napoleon i Hitler pragnęli go mieć z swoich prywatnych kolekcjach. Fürer Rzeszy pragnął go umieścić w swoim mauzoleum, które planował zbudować na w Linzu. (Tu może być link do Linzu). Do realizacji tego planu na szczęście nigdy nie doszło. 

Jeśli zaciekawił cię Gent nie czekaj, udając się tam pamiętaj o Flotea.pl . Zapraszamy do rezerwacji – także w systemie door2door. 

Czy wiesz, że na Flotea.pl znajdziesz autokary do Gent ? Kliknij i sprawdź oferty wielu przewoźników. 

Rodzinne wakacje w Belgii? Czemu nie! Pojedziesz na nie busem

by

Busy do Belgii to opcja podróży, na którą często decydują się rodziny z dziećmi. Ma wiele plusów, bo przejazd jest bezpośredni, stosunkowo krótki i niedrogi. Jeśli rodzina jest czteroosobowa lub większa, jazda busem wyjdzie dużo taniej, niż samolotem czy pociągiem. Doświadczeni przewoźnicy dbają o bezpieczeństwo podróżujących i zapewniają foteliki dziecięce oraz różne formy urozmaicenia wielogodzinnej jazdy. Zobacz, jak wygląda rodzinna wycieczka busem do Królestwa Belgii.

Poznaj atrakcje dla dzieci w Belgii. Jest ich sporo!

Podczas wakacji w Belgii, bez wątpienia największą radość dzieciom sprawi wycieczka do parku rozrywki lub parku wodnego. Najmłodsi uwielbiają szaleć na zjeżdżalniach i kolejkach, a również dorośli znajdą tu coś dla siebie. Co istotne, busy do Belgii kursują w systemie od drzwi do drzwi. Dzięki takiej opcji, można dojechać bezpośrednio do parku zabaw w wybranym mieście. Najpopularniejsze parki rozrywki mieszczą się w Wavre, Kasterlee oraz Ieper i są uważane za jedne z ciekawszych atrakcji Belgii.

Po całodziennej zabawie, warto udać się całą rodziną na degustację belgijskiej czekolady w profesjonalnej fabryce. Dzieci będą zafascynowane widokiem tak dużych ilości słodyczy, których można próbować do woli. W sezonie organizowane są również wycieczki do zamków i pałaców. Zwiedzanie belgijskich zabytków wcale nie musi być nudne. Rodzina może doskonale spędzać czas, oglądając piękne baśniowe budowle, na przykład te znane z filmów o Harrym Potterze.

Rezerwujemy busy do Belgii z ofertą dla rodzin z dziećmi

Nawet dwudziestogodzinna podróż busem jest przyjemna, jeśli obok nas znajdują się bliscy, a warunki w pojeździe są dostosowane do przewozu rodzin z dziećmi. W busie powinny się znaleźć foteliki dla najmłodszych, gwarantujące bezpieczny przejazd międzynarodowy. Tylko w pełni wyposażony pojazd o nienagannym stanie technicznym zapewni wygodną podróż. Nasz serwis FLOTEA udostępnia wyszukiwarkę, pozwalającą wyszukać busy do Belgii przewożące całe rodziny. Firmy specjalizujące się w międzynarodowym przewozie osób, nie pobierają wysokich opłat za bilety dla dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z działaniem wyszukiwarki FLOTEA. Można w niej sprawdzić ceny biletów, a także zarezerwować busy do Belgii i z powrotem.

Rodzina będzie usatysfakcjonowana, tym bardziej, że przewoźnicy często zapewniają małe rozrywki dla dzieci. Możliwość obejrzenia bajki podczas podróży lub posłuchania muzyki na dużych słuchawkach,mili jazdę maluchom oraz ich rodzicom. Kierowcy chętnie zgadzają się też na postoje, podczas których można rozprostować nogi i chociaż przez moment odpocząć od jazdy. Przejazd busem za granicę na pewno będzie ciekawym doświadczeniem dla całej rodziny. Zapraszamy na naszą stronę, gdzie w prosty sposób można wyszukać busy do Belgii, które zawiozą rodziców z dziećmi na niezapomniane wakacje.

Przewozy osób z polski do Belgii

by

Wizyta w Hasselt, Brugia, Kortrijk, Verviers, Mons,

 

Przewozy osób z polski do Belgii do miasta Hasselt …to również bardzo ciekawe miejsce, gdzie możecie zobaczyć mnóstwo pięknych miejsc i poznać bardzo ciekawą historię tego miasta, które leży w północno – wschodniej Belgii.

Jeżeli lubicie spacerować po ogrodach, to koniecznie swoje kroki musicie skierować do tutejszego Ogrodu Japońskiego. Będziecie mieli gdzie spacerować, ponieważ zajmuje on 2,5ha i jest to największy taki kompleks w Europie. Został zbudowany przy pomocy japońskiego miasta Itami i możecie tutaj podziwiać wiele pięknych roślin i kwiatów.

Ghent w Belgii

Oprócz tego na uwagę zasługuje katedra św. Quentina, która jest prawie tak samo stara jak całe miasto Hasselt. Budowano ją przez wiele lat, czego efektem są najróżniejsze style, które wyraźnie widać w budowie tej katedry. W jednej z wież tego kościoła ukryte jest 46 carillonów.

Hasselt to również wiele placówek muzealnych, w których zobaczycie bardzo ciekawe zabytki i eksponaty.

Odwiedzić Brugię

Jeżeli planujecie wakacje i nie wiecie, gdzie wyjechać, to możecie odwiedzić Brugię. To miasto leży w północno – zachodniej Belgii. Trzeba przyznać, że jest jednym z ważniejszych punktów na mapie kraju, ponieważ znajduje się tutaj port śródlądowy dostępny dla statków morskich. Warto wspomnieć, że ze względu na ilość kanałów, miasto Brugia nazywana jest flamandzką Wenecją. Trzeba przyznać, że Brugia jest naprawdę pięknym miastem, ponieważ samo centrum jest bardzo zabytkowe. Kilkanaście lat temu całe centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco. Warto więc się tutaj znaleźć. Znajduje się tutaj Bazylika Świętej Krwi, która pochodzi z XVII wieku. Podobno znajduje się w niej fiolka z krwią Jezusa Chrystusa. Na uwagę zasługuje również katedra św. Salwatora, która imponuje swoją budowlą i jest główną siedzibą diecezji brugijskiej w Belgii. Można zakochać się w tym pięknym mieście.

Widok na Medieval Street w Brugii, Belgia

Niezupełnie stare i niezupełnie nowe – miasto Kortrijk

Ta flamandzka miejscowość, położona nieco na północ od francuskiej granicy, przetrwała niejedno. Nic dziwnego, jej początki sięgają przecież starożytności.

Strategiczne położenie
Na skrzyżowaniu rzymskich szlaków łatwo było o rozwój przemysłu oraz handlu. Miasto Kortrijk otrzymało prawa miejskie w XII w i dzięki produkcji lnu szybko znalazło się wśród tych największych i najbogatszych w całej Flandrii!

Kierunek Kortrijk w Belgii

Trochę wczoraj, trochę dziś
Mimo licznych zawieruch wojennych i dotkliwych zniszczeń, w mieście wciąż można podziwiać architektoniczne perełki z przestrzeni epok. Współistniejąc ze współczesną zabudową, świadczą one o ciekawej, często brutalnej i romantycznej historii miasta Kortrijk.

Różnorodność pod kontrolą
Główny rynek oraz urocze uliczki Kortrijk to dowód na to, że stare i nowe można ze sobą harmonijnie połączyć. Z powodzeniem mieszają się tu akcenty francuskie, holenderskie, a nawet… amerykańskie. To w Kortrijk bowiem urodził się twórca najsłynniejszego rewolwerowca – Lucky Luk’a.

Verviers – klimatyczna Belgia

Belgia wydaje się być niedocenioną turystycznie częścią Europy. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby eksplorować państwo trójkolorowej flagi, ciekawą ofertę turystyczną posiada miasto Verviers.

Mapa Belgii na kompasie

Verviers zlokalizowane jest w pobliżu rzeki Mozy, dzięki której miasto rozwinęło się przemysłowo. Obszar ten słynie przede wszystkim z tradycji włókienniczych sięgających tradycją XV wieku, choć rozkwit produkcji nastąpił przede wszystkim w okresie rewolucji przemysłowej. Obecnie o Varviers mówi się jako o wełnianej stolicy świata. Więcej o historii włókiennictwa można dowiedzieć się w Centrum Turystycznym Wełny i Mody, które stanowi jedno z najbardziej popularnych obiektów turystycznych miasta.

Woda stanowi istotny symbol dla Verviers nie tylko z uwagi na ukształtowanie przemysłu, ale także ze względu na licznie budowane fontanny. Goście mogą podziwiać bogato zdobione, zabytkowe projekty oraz nowoczesne w formie układy wodne.

Verviers to urokliwe miasto z historią, którą warto poznać.

Wyjazd do Mons z przewozami osób z polski do Belgii

Mons to miasto, które może pochwalić się naprawdę bogatą historią. W czasach dzisiejszych to miasto lezy na terenie Belgii. Zanim jednak to się stało, to Mons znajdowało się pod panowaniem Hiszpanii, Francji. Śmiało można powiedzieć, że władza w tym mieście przechodziła przez wiele rąk.

Pałac Pier w Blankberg, Belgia

Miasto Mons od 1830 roku pozostaje pod władzą Belgii i w tym temacie już się nic nie zmieniło. To piękne miejsce na początku swego istnienia pełniło funkcję grodu obronnego. Jego czasy sięgają aż do Cesarstwa Rzymskiego.

W małym Mons znajduje się najstarsza w Belgii loża wolnomularska. Podczas drugiej wojny światowej, podczas walk z Niemcami to miasto zostało w bardzo dużej części zniszczone przez nieprzyjacielskie wojska. Zostało jednak odbudowane i dzisiaj znajduje się tutaj nawet siedziba Sojuszniczego Dowództwa Operacji NATO. W tak małym mieście znalazło się miejsce dla bardzo ważnej placówki wojskowej.

 

Nasi najlepsi przewoźnicy

Flotea to najlepsi przewoźnicy każdego weryfikujemy z osobna Flotea, Mamy dla Ciebie jeszcze dodakow coś fajnego, to nowoczesna i łatwa w obsłudze aplikacja mobilna do zamawiania Busa z Adresu na Adres w której także kupisz bilety Autobusowe.

 

U nas zawsze będzie Ci wygodnie

Pobierz aplikację na swój smartfon

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

Transport Autobusem i Busem przewozy osób do Belgii

by

Nie tylko Rubens – poznaj ciekawe miasta w Belgii, Antwerpia, Bruksela, Gent

 

Transport Autobusem i Busem przewozy osób do Belgii

Antwerpia…  zapowiedzią antwerpskiego klimatu jest już jej onieśmielająco okazały dworzec. Ale uwaga, trzeba się przyzwyczaić, ponieważ uczucie zaskoczenia będzie towarzyszyć na każdym rogu!

Miasto kotrastów
Zwiedzając Antwerpię, należy podejść do zadania niczym eksplorator. Jest to rozbudowany świat o bogatej historii, kulturze, nauce oraz przemyśle. Zwany także jako miasto diamentów, gdyż szlifuje się ich tutaj najwięcej na świecie.

Młoda kobieta na przystanku w Antwerpii

Tradycja i nonkonformizm
Flamandzkie miasto Antwerpia to nie tylko piękne zabytkowe ulice i budynki, czy miejsce działalności wybitnego Rubensa, ale także atmosfera awangardy. Mimo daleko sięgającej historii, sporo tu innowacyjnego natchnienia. Objawia się to na wiele sposobów, zarówno w postaci designerskich sklepików, jak i mody. Choć zazwyczaj myślimy w tym kontekście o Paryżu czy Mediolanie, to tymczasem antwerpscy projektanci słyną ze swojej twórczej pasji i oryginalności.

Jako kolebka współczesnej Europy, jest to miejsce, które warto poznać.

Wycieczka po Brukseli

Bruksela – znane i lubiane miasto, które każdy miłośnik podróży powinien chociaż raz odwiedzić. Jeżeli nie możecie zatrzymać się tutaj na dłuższy czas, to warto chociaż spędzić tutaj miłe kilka godzin. Na pewno nie będziecie się nudzić.

Miasto Bruksela to przede wszystkim stolica Belgii. Oprócz tego, warto dodać, że jest to również stolica Unii Europejskiej, w której znajduje się również Polska. W ostatnich czasach w tym mieście, dochodziło niestety do przykrych wydarzeń. Mianowicie chodzi o zamachy terrorystyczne w których zginęły 34 osoby.

Bruksela w Belgii, stare miasto.

W tym pięknym mieście znajduje się naprawdę wiele cennych zabytków, które możecie odwiedzić. Wielki Plac, gdzie możecie zobaczyć naprawdę cudowne kamienice z XVIII wieku. Park Brukselski, Pałac Królewski, Czarna Wieża, Dom Victora Horty. Muzeum Instrumentów Muzycznych, Porte De Hal, czyli średniowieczna brama miejska oraz wiele innych wspaniałych miejsc warto odwiedzić w Brukseli.

Gandawa, czyli Gent

Miasto Gent, czyli tak naprawdę miasto Gandawa leży na terenie Belgii. W tym mieście działa polski konsulat honorowy.

Jest to miasto, w którym możecie spróbować kilku lokalnych i bardzo smacznych przysmaków. Warto chyba jednak wspomnieć na samym początku, że smakosze piwa na pewno nie będą się tu nudzić, ponieważ będą mogli spróbować tutejszych trunków, wśród których należy wymienić Delirium Tremens, Gentse Tripel, Troubadour i Artevelde. Z polecanych dań warto spróbować gandawski gulasz piwny, gandawską gęstą zupę z ryby lub kurczaka, którą zjemy tylko tutaj, tak smakowitą oraz wyborną. Na deser możecie spróbować tutejszych ciastek: amandelbrood oraz mokken.

Widok na miasto Gent

Trzeba przyznać, że to bardzo stare miasto przyciąga do siebie co roku wielu turystów, którzy mogą podziwiać tutaj naprawdę piękne sukiennice. Oprócz tego jest tutaj także Katedra św.Bawona, kościół św.Jakuba oraz wiele innych pięknych miejsc.

 

Sprawdzeni i zaufani przewoźnicy

Flotea to sprawdzeni i zaufani przewoźnicy, są rekomendowani przez Flotea, Aby mieć pod ręką łatwy dostęp do przewozów pobierz Aplikację mobilną na swój telefon, to jest nowoczesne narzędzie do zamawiania Busa w relacji Door to Door, a także zakupu biletów Autobusowych.

 

Natalia korzysta z Aplikacji Mobilnej FLOTEA

Ułatwiaj sobie życie i pobierz aplikację na swój telefon

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

Busy do Antwerpii

by

Busy do Antwerpii znajdziesz na Flotea.pl. Skorzystaj z nowej wyszukiwarki przejazdów lub przeczytaj informacje poniżej i sprawdź przejazdy do Belgii oferowane przez wielu przewoźników.

Busy do Antwerpii codziennie z Flotea.pl

Antwerpia do miejsce docelowe wielu podróży, które zaczynają się od znalezienia przejazdu na Flotea.pl. Teraz możesz wyszukać przejazd do Antwerpii korzystając z nowej, wygodnej wyszukiwarki. Poniżej przedstawiamy również kilka połączeń z tym miastem z różnych regionów Polski.

🚌 Busy z Warszawy do Antwerpii

Kliknij powyżej i sprawdź busy z Warszawy do Antwerpii. Jest to jeden najczęściej wyszukiwanych przejazdów spośród wyszukiwań związanych z Belgią. Do Antwerpii ze stolicy Polski dotrzesz w trybie door2door (spod drzwi do drzwi) z firmą Jogibus

🚌 Busy z Łodzi do Antwerpii

Ten sam przewoźnik – Jogibus oferuje busy  z Łodzi do Antwerpii. Kilknij powyżej lub skorzystaj z wyszukiwarki, aby sprawdzić ceny i zarezerwować przejazd.

🚌 Busy z Gdańska do Antwerpii

Busy z Gdańska do Antwerpii również cieszą się popularnością i są oferowane w trybie door2door.

🚌 Busy ze Szczecina do Antwerpii

Podobnie busy ze Szczecina do Antwerpii oferowane przez przewoźnika Busliner

Jeżeli interesują Cię busy do Antwerpii skorzystaj z jednego z powyższych linków lub wejdź na stronę główną Flotea.pl i w wyszukiwarce wpisz swoje miejsce wyjazdu oraz „Antwerpia” w rubryce „dokąd”. Kliknij przycisk „Szukaj” i zobacz listę ofert przejazdów do Antwerpii.

Busy do Antwerpii w trybie door2door

Wybierz najlepszą ofertę dla siebie klikając przycisk „Wybierz”. W oknie zamówienia, które się pojawi określ dokładny adres, pod którym chcesz wsiąść do busa, oraz adres, pod którym chcesz wysiąść w Antwerpii. Następnie podaj swoje dane, przeczytaj i zaakceptuj regulamin.

Możesz zarezerwować bilet, wtedy Twoje dane zostaną przesłane do wybranego przewoźnika i zapłacisz za przejazd kierowcy w busie. Możesz również szybko i wygodnie kupić bilet online korzystając z bezpiecznego systemu płatność online PayU.

Aby dokonać zakupu biletu online kliknij w przycisk „Kup bilet”. Otworzy się strona płatności, na której wybierzesz bank i po zalogowaniu dokonasz przelewu.

Gotowe. Twój bilet jest zakupiony. Możesz go wydrukować lub pobrać na smartfon. Szerokiej drogi!

Zapoznaj się również z krótkim filmem przedstawiającym proces zakupu biletu online na przejazd door2door.

Busem do Brukseli

by

Jeździliście autokarem czy busem do Brukseli

Niewątpliwie to co w stolicy Belgii rzuca się na pierwszy rzut oka to dwujęzyczność. Całe miasto usiane jest tabliczkami z nazwami ulic w dwóch językach. To zresztą charakterystyczne dla całej Belgii. Używa się tu urzędowo języka francuskiego oraz walońskiego. Tego drugiego z samej Brukseli znacznie mniej. Tylko ok. 15 % mieszkańców miasta to Walończycy. Co ciekawe jest ich znacznie mniej niż urzędników którzy napędzają każdego dnia wielką maszynę o nazwie Unia Europejska. Oni z kolei stanowią z kolei 700 tysięczną populację z całkowitej liczby miliona mieszkańców.

Kiedy już dojedziesz do Brukseli Autokarem zobaczysz

Iż bez wątpienia Bruksela poszczycić się może dwoma symbolami. Jeden z nich to rzeźba nagiego, sikającego chłopca Manneken Pis. Stojący na płycie rynku chłopiec niejedno już przeżył, w XV wieku jego kamienny oryginał został zdemontowany i skradziony, na szczęście replikę z brązu ustawioną w 1609 roku możemy oglądać po dziś dzień. Pod koniec XX wieku Manneken Pis doczekał się siostry. Po drugiej stronie placu stoi Jenneke Pis czyli sikająca dziewczynka. Ze względów bezpieczeństwa obie rzeźby są dziś zabezpieczone kratą.

Bruksela w Belgii, słynny sikający chłopiec Manneken Pis

Każdy z nas lubi Bajki a dzieci najbardziej, więc jadąc do Brukseli zobaczysz..

Że umiłowanie dla dzieci jest cechą charakterystyczną belgijskiej stolicy. Miasto może śmiało poszczycić się mianem bajkowego miasta i bynajmniej nie chodzi tu o architekturę, ani wrażenia artystyczne. Miasto ma coś w sobie takiego, że jego duch sprzyja twórcom słynnych bajek i kreskówek. Właśnie w Brukseli urodził się i tworzył Peyo ( czyli Pierre Cullford) twórca Smurfów. Prócz sympatycznych niebieskich stworków, w Brukseli także rozpoczęła się kariera Tin-Tina czy Lucky Lucka. Specjalnie z myślą o miłośnikach bajek stworzono w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku trasę komiksową. To szlak wiodący ulicami miasta, podczas którego możemy delektować się różnego typu atrakcjami związanymi z postaciami z bajek, na jego trasie dostępne są ulotki oraz mapy ułatwiające orientację między jego poszczególnymi punktami.

Szczęśliwa rodzina na grand place w Brukseli

Specjalnie na potrzeby tego bajkowego szlaku miastu przybyło całe mnóstwo malowideł i murali na elewacjach i fasadach budynków. Co godne uwagi, rozkaz do powstania tej trasy wydał sam król. Specjalnie z jego polecenia zaaranżowano budynek przy ulicy Rue des Sables, który wcześniej pełnił funkcję hurtowni tekstylnej, na Muzeum Komiksu ( Centre Belge de la Bande desinée ). Mieszkańcy miasta to muzeum nazywają pieszczotliwie cébédé. Można zobaczyć w nim wszystkie fazy powstawiania komiksu, od momentu powstania aż po fazę druku.

Inną z atrakcji na szlaku jest MOOF Muzeum- czyli muzeum komiksowych figurek. Są w nim prócz samych figur z wosku też pokoje z animacjami 3D i mnóstwo informacji i ciekawostek poświęconych twórcom komiksów oraz ich postaciom. Także do dyspozycji odwiedzających jest m.in. wioska w której mieszkają Smurfy.

O tym jak bardzo Brukselczycy mają bzika na punkcie bajek

bajki można przekonać się nie tylko po ilości muzeów. Na mieście bez problemów można znaleźć mnóstwo sklepów z komiksami z Le Maison de la Bande Dessinée na czele. To sklep w którym można zakupić wydawnictwa dostępne w aż 70 językach świata. Natomiast gdyby jeszcze komuś było mało zalecamy zakupić w mieście czekoladę ze swoją ulubioną postacią z bajki a później wizytę w kawiarni La Villege de la Bande Desinée na pl. Grand Sablon gdzie można skosztować kawę bądź tez herbatę w towarzystwie gadżetów pochodzących z różnych kreskówek. Specjalnie dla wybitnych fanów Tin-Tina i spółki we wrześniu w stolicy Belgii urządzane jest festiwal Fête de dla BD, który jest wielkim świętem rysowników i miłośników wszelkiego typu komiksów. W ogóle postać Tin-Tina jest dla wszystkich Belgów bardzo ważna, w pobliżu miasta w miejscowości Loucain-la-Neuve jest nawet hotel Amigo w którym można poczuć się jak w w miejscach w których zwykł sypiać młody podróżnik.

Seniorzy także lubią Belgijskie bajki i chętnie fotografują się na placu w Brukseli

Stereotypy Brukseli

Na pozór stereotypom stolica Belgii nie musie się kojarzyć jedynie z polityką czy słynnym Atomium. Miasto to nie tylko siedziba Parlamentu Europejskiego. Z pewnością Bruksela to idealna propozycja zarówno na rodzinną wycieczkę jak i dla dojrzałych osób w których wciąż drzemie duch dzieciństwa. Ludzie tu są bardzo uprzejmi a dogadanie się po angielsku nie sprawia nawet najmniejszych trudności.

 

Jak dojechać do Brukseli busem czy autokarem

…jeśli planujesz zwiedzić Brukselę nie zwlekaj. Wybierając się do Belgii nie zapomnij odwiedzić Flotea.pl. Dla wszystkich osób podróżujących z Polski do Belgii oraz z Belgii do Polski mamy nowe możliwości – wyszukiwarkę przejazdów busami i autokarami. Także w systemie door2dooor kierowca busa zawiezie Ciebie na wskazany adres.