Autokarem do Wiednia

by

Czy wiesz o Wiedniu to o czym głośno się nie mówi… i jak dojechać Autokarem do Wiednia

O Wiedniu napisano już całe tony przepastnych przewodników i książek. Niewątpliwie miasto posiada swój blask. W końcu będący dziś stolicą stosunkowo niewielkiego państwa Wiedeń kiedyś był stolicą cesarstwa z długowiekową tradycją. O potędze i pięknie miasta przypomina jeden z największych symboli miasta- katedra Św. Stefana (Domkirche St. Stephan) o którym zwykły wiedeńczyk zwykł mówić Stephansdom.

Wiedeń to miasto marzeń

Zabudowa Wiednia

Okoliczna zabudowa idealnie określa w pigułce klimat miasta- katedra otoczona jest przez budowle zbudowane w stylu wiedeńskiego baroku, by następnie zabudowa mogła płynnie przejść w nowoczesny modernizm. W podziemiach kościoła, pod płytami chodnikowymi posadzki kryje się metro budowane raz pod, a raz obok wielowiekowych katakumb. Co ciekawe, zabudowa wtłoczona jest w układ ulic który pamięta jeszcze czasy rzymskie. Katedra jest jednym z najbardziej widocznych punktów orientacyjnych w całym mieście. Pierwszą świątynię w tym miejscu wzniesiono jeszcze w 1160 r.

Pyszny torcik Sachera – kto jadł?;)

Jednak do dziś mało z tej, pierwotnej zabudowy ocalało. Na dobre widać ślady istnienia tu kościoła od XIV wieku, gdy ówczesny cesarz Rudolf IV zdecydował się na jego rozbudowę. Stąd też podobno władca zawdzięcza swój przydomek „Założyciel”. Był to władca trochę w stylu naszego Kazimierz Wielkiego, poza rozbudową świątyni, ufundował także działający po dziś dzień Uniwersytet.
Warto zwiedzając katedrę poświęcić parę chwil na ołtarz główny przedstawiający męczeństwo Św. Szczepana. Na szczególną uwagę zasługuje ambona i prezbiterium, w okolicy którego znajduje się płyta nagrobna polskiego proboszcza tej świątyni- księcia Aleksandra Mazowieckiego, który był siostrzeńcem króla Władysława Jagiełły a dla cesarza Fryderyka III był wujem. Podobnie ma się rzecz z katakumbami, kryjącymi urnę ze szczątkami 15 000 osób – ofiar epidemii dżumy która nawiedziła miasto w XVII w.

Jednak to co najciekawsze…

w świątyni znajduje się nad ziemią. W wieży południowej kościoła (wiedeńczycy mówiąć o niej używają zdrobnienia Steffl), liczącej 137 metrów bije, już od 800 lat w dosłownie i przenośni serce naddunajskiej metropolii. W katedrze znajduje się 20 dzwonów których dźwięk wyznacza przebywającym w mieście ludziom czas i oznajmia najważniejsze wydarzenia. To tu, w honorowym miejscu, na wieży południowej, po odparciu Turków w 1711 r, zdecydowano, że zawiśnie dzwon odlany z armat zdobytych po odsieczy wiedeńskiej.

Był to nie byle jaki dzwon, ważący 22 tony gigant otrzymał imię Pummerin. Już jego uruchomienie nastręczało sporych trudności. 16 rosłym mężczyznom zajęło kwadrans nim rozkołysali instrument. Dla porównania dzwon Zygmunta ma „tylko” 9 ton a obecnie największy kołysany dzwon Europy Petersglocke waży „jedynie” 24,2 tony. Już pierwsze jego dźwięki wydane przez Pummerina były tak potężne, że zaczęto się obawiać na serio o to, że katedra runie.

Katedra w Wedniu

Zatem od tego czasu z Pummerina wydobywano dźwięk jedynie uderzeniami młota. Warto wspomnieć, że przezorni Wiedeńczycy na wieży urządzili punkt obserwacyjny, a alarmy podnoszone dzwonieniem dzwonów z katedry chroniły np. przed pożarem lub zbliżającym się do miasta wrogiem. Zaniechano tej tradycji dopiero w 1955 roku. Całe 10 lat po tym jak zaczęła się zupełnie nowa historia…

Dzwon Pummerin

 

Oto w końcu II wojny światowej

w szczęśliwie ocalonej od nalotów dzielnicy wybucha pożar. Chaos związany z zajmowaniem miasta przez Armię Czerwoną doprowadza do tego, że płomienie podchodzą pod wrota katedry. Ofiarą żywiołu staje się drewniane rusztowanie na którym jest zawieszony Pummerin. Spadł on z wysokości 70 metrów kończąc tragicznie swój żywot. Nierażeni tym Wiedeńczycy po wojnie podejmują decyzję o powieszeniu na jego miejscu nowego dzwonu.

Tak oto w 1951 w odrestaurowanym kościele zawisa kolejny kolos. Tym razem, jeszcze większy dzwon, nazwany na cześć Marii Panny zamontowano na niższej i wytrzymalszej wieży północnej, na specjalnym stalowym rusztowaniu. Do odlania nowego Pummerina, oprócz szczątków starego spiżowego dzwonu przetopiono też oryginalne tureckie armaty z muzeum miejskiego pochodzące sprzed paru wieków. Jednak trud ludwisarzy na niewiele się zdał.

Wiedeńczycy, niczym uczeń który nie odrobił lekcji domowej, już po raz drugi popełnili ten sam błąd. Chodź nad rozkołysaniem dzwonu czuwa dziś skomplikowany elektroniczny system, jego dźwięk wciąż powoduje tak wielkie wibracje w murach sędziwej katedry, że jego dźwięk słyszalny jest jedynie parę razy do roku. Niskie, potężne dudnienie rozbrzmiewa w czasie katolickich świąt i w przeddzień nowego roku. Poza tym jego dźwięk usłyszeć można jedynie sporadycznie.

Vienna Austria City Skyline at Night. Danube River Bridges and Reflections.

Katedrę można zwiedzać bezpłatnie – ale uwaga- jedynie transept i nawę główną, wszystkie inne zakamarki kościoła zwiedza się w grupach zorganizowanych i pod opieką. Najbardziej godne polecenia są wycieczki wieczorne organizowane a każdą sobotę o 19 od czerwca do października. Na pewno warto słysząc dudnienie Pummerina, że nie zabrzmiał by on gdyby nie nasz Jan III Sobieski, zdecydował się na pomoc oblężonym Habsburgom.

Jeżeli chcesz odwiedzić Wiedeń, tutaj szybko znajdziesz tanie połączenia z Polski do Wiednia

bilety autokarowe Polka - Austria
Przewozy autokarem do wiednia

 

Porównywarka cen biletów autobusowych Flotea.pl

by

Zawsze przedstawiamy serwis Flotea.pl jako wyszukiwarkę przejazdów busami i autokarami w całej Europie. Ale Flotea to też porównywarka cen biletów autobusowych.

Flotea.pl to porównywarka cen biletów autobusowych, w któej możesz przeglądać oferty wielu przewoźników. Na Flotea gromadzimy przewoźników oferujących przejazdy w różnych cenach, więc możesz łatwo porównywać je na jednej stronie. Możesz wybrać miejsce, z którego chcesz wyruszyć oraz miejsce docelowe i porównać ceny dla takiego połączenia. Dla każdej kombinacji „skąd”, „dokąd” porównywarka Flotea pokaże Ci listę przejazdów, którą możesz segregować według najniższej lub najwyższej ceny, daty wyjazdu, ilości dostępnych miejsci itd.

Porównywarka cen biletów autobusowych oraz door2door

W porównywarce Flotea znajdziesz zarówno przejazdy tradycyjne pomiędzy przystankami, jak i przejazdy busami w trybie door2door. Przejazdy door2door, czyli od drzwi do drzwi umożliwiają podróżnym zamówienia busa pod wskazany adres, np. pod drzwi domu. W umówionym terminie kierowca przyjeżdża na ustalony adres i zawozi pasażera również pod adres określony w zamówieniu.

Zakup biletów w porównywarce cen biletów autobusowych

Flotea.pl umożliwia zakup biletów przez internet na przejazdy busami i autokarami. Kiedy już przejrzysz oferty, porównasz ceny i wybierzesz najlepszą ofertę dla siebie, możesz kupić bilet na przejazd przez internet.

Płatności oobsługiwane są przez bezpieczny, powszechnie używany i znany system płatności PayU, który zapewnia błyskawiczne transakcje online. Aby dokonać zakupu biletu, na stronie zamówienia należy kliknąć w przycisk „Kup”.

Wtedy następi przekierowanie do strony płatności przez PayU, gdzie wybierzesz swój bank i przejdziesz do strony logowania, aby wykonać przelew.

Oprócz błyskawicznego zakupu biletu online istnieje też możliwość rezerwacji biletu i zapłaty w autobusie. W tym celu na stronie zamówienia należy kliknąć w przycisk „Zarezerwuj”. Wtedy do przewoźnika zostaną przesłane Twoje dane.

Wejdź na stronę Flotea.pl i wyszukaj przejazd, jaki Cię interesuje. Zobacz oferty wielu przewoźników zgromadzonych w porównywarce. Porównaj ceny i wybierz najlepszą ofertę dla siebie. Skorzystaj z opcji rezerwacji lub zakupu biletu.

Życzymy szerokiej drogi!

 

Wyszukiwarka busów międzynarodowych Flotea.pl

by

Wyszukiwarka busów międzynarodowych Flotea.pl to nowe możliwości dla wielu Polaków mieszkających za granicą. W takich krajach, jak Niemcy, Anglia, Holandia, Austria itd. mieszka kilka milionów naszych rodaków. Wiele osób wybiera busy, jako środek transportu do Polski. Właśnie do tych osób kierujemy wyszukiwarkę, którą krótko opisujemy w niniejszym artykule. 

Flotea.pl to wyszukiwarka przejazdów busami i autokarami w całej Europie. Gromadzimy w jednym miejsu oferty wielu przewoźników. Dzięki temu możesz łatwo, korzystając z jednego serwisu internetowego, przeglądać wiele ofert, porównywać ceny, wyszukiwać specjalne cechy usług przewozowych takie, jak klimatyzacja, przewóz zwierząt, Wi-Fi etc.

Wszystkie firmy, które znajdziesz w wyszukiwarce busów międzynarodowych to przewoźnicy posiadający licencję. Skrupulatnie sprawdzamy każdą firmę zanim pojawi się na liście ofert. Przykładamy wiele uwagi do zachowania najwyższego poziomu jakości usług oferowanych przez przewoźników gromadzonych na stronie Flotea.pl.

Wyszukiwarka busów międzynarodowych w Europie

Wyszukiwarka busów międzynarodowych Flotea.pl daje Ci możliwość wyszukiwania ofert przejazdów busami w całej Europie. Wśród nich znajdziesz zarówno tradycyjne przejazdy autokarowe pomiędzy przystankami, jak i przejazdy w trybie door2door.

Tryb door2door, czyli od drzwi do drzwi to możliwość zamówienia busa dosłownie pod drzwi Twojego domu. Wystarczy, że podczas zamówienia określisz dokładny adres, z którego chcesz wyruszyć, a kierowca odbierze Cię w umówionym terminie.

Możesz wyszukiwać busy używając pól wyszukiwarki. Wpisz skąd chcesz wyruszyć, dokąd dojechać oraz kiedy, a następnie kliknij przycisk „Szukaj”. Pojawi się lista ofert dla wyszukiwaego przez Ciebie połączenia.

Niektóre kierunki, które znajdziesz na Flotea.pl to:

Wyszukiwarka busów międzynarodowych – nowe możliwości dla przewoźników

Jesteś przewoźnikiem? Zapraszamy! Dodaj swoje trasy do wyszukiwarki Flotea.pl, docieraj do tysięcy podróżnych, którzy szukają przejazdów i sprzedawaj więcej biletów. Załóż konto w kilku krokach i dodaj pierwsze trasy. W razie problemów skorzystaj z naszego biura obługi, skontaktuj się telefonicznie, mailowo lub za pomocą czatu.

Busy do Wiednia z Krakowa codziennie w trybie door2door

by

Busy do Wiednia z Krakowa odjeżdżają codziennie w trybie door2door. Mamy dla Ciebie nowe możliwości – wyszukiwarkę przejazdów busami i autokarami Flotea.pl. Znajdziesz tutaj busy do Wiednia oraz okolicznych miejscowości.

Jeżeli dotychczas do wyszukiwania przejazdów busami służyła Ci wyszukiwarka Google, teraz mamy dla Ciebie prostszy sposób. Stworzyliśmy wyspecjalizowaną wyszukiwarkę przejazdów busami i autokarami Flotea.pl z myślą o wszystkich podróżnych, którzy lubią nowoczesne rozwiązania.

Platforma Flotea gromadzi oferty wielu przewoźników. Wszystkie firmy to licencjonowani przewoźnicy, więc masz pewność, że prezentowane oferty są rzetelne i sprawdzone.

Masz do dyspozycji prostą wyszukiwarkę w której podaje się miejsce wyjazdu, miejsce przyjazdu oraz termin podróży. Po kliknięciu w przycisk „Szukaj” pojawi się lista ofert dostępnych na wybranej trasie.

Busy z Wiednia do Krakowa od drzwi do drzwi

Jeżeli interesują Cię busy z Wiednia do Krakowa od drzwi do drzwi, skorzystaj  z wyszukiwarki i znajdź oferty oznaczone napisem „DOOR2DOOR”.

Wybierz jedną z takich ofert klikając przycisk znajdujący się w jej polu. Po kliknięciu otworzy się strona oferty, na której możesz sprecyzować swoje zamówienie.

Na początku zobaczysz ponownie pola „skąd” oraz „dokąd” wypełnione domyślnie nazwami miast: Wiedeń i Kraków. Aby zamówić bus pod drzwi dopisz dokładne adresy w odpowiednich polach. Możesz też ustawić znacznik na mapie w odpowiednich punktach, wtedy zobaczysz, że adres zmienia się także w rubrykach.

Kiedy już określisz szczegóły podróży, wypełnij swoje dane i zaakceptuj regulaminy po ich przeczytaniu.

Następnie możesz skorzystać z trzech dostępnych opcji. Możesz skontaktować się z przewoźnikiem klikając w numer telefonu (po kliknięciu zobaczysz cały numer). Możesz kliknąć w przycisk „Zarezerwuj”, wtedy Twoje dane prześlemy do przewoźnika, a za bilet zapłacisz wsiadając do busa. Trzecią opcją jest zakup biletu online.

Zakup biletu online na busy do Wiednia z Krakowa

Jest to opcja dla osób, które lubią nowoczesne i wygodne rozwiązania. Przelew możesz wykonać błyskawicznie za pomocą systemu płatności online PayU. Po płatności bilet zobaczysz w panelu na Flotea.pl, możesz go pobrać, wydrukować lub wysłać mailem.

Poniżej przedstawiamy także krótki film instruktażowy przedstawiający zakup biletu na przejazd od drzwi do drzwi

5 rzeczy, których nie wiesz o Austrii i Austriakach

by

Austria to nieduży, ale wyjątkowo malowniczy kraj, położony w południowej części środkowej Europy. Niestety, znakomita większość odwiedzających go turystów kojarzy go wyłącznie z szaleństwem na ośnieżonych stokach lub pełną atrakcji stolicą, Wiedniem. Dowiedz się o nim czegoś więcej! Oto 5 ciekawostek o Austrii.

1. Austria to kraj muzyki

To właśnie w „kraju na wschodzie” żyli i tworzyli najwięksi kompozytorzy: Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart i nazywany królem walca Johann Strauss. W stolicy Austrii, Wiedniu, przez wiele lat mieszkał także Ludwig van Beethoven – ostatni z tzw. klasyków wiedeńskich.

2. Austriacka woda jest niezwykle czysta

Dla Austriaków jednym z największych powodów do dumy zdecydowanie jest czystość wody. Okazuje się bowiem, że w austriackich kranach płynie woda czystsza od tej, jaką sprzedaje się w butelkach w innych krajach europejskich! Jej źródłem są lodowce i podziemne jeziora.

3. Austriacy zbierają wszystko

Mieszkańcy tego kraju słyną ze zbieractwa. Kolekcjonowanie rzeczy – nie tylko starych, ale również dziwacznych i śmiesznych – jest tak popularne, że niedzielne „pchle targi” zawsze oblegają tłumy.

4. Austriak napisał pierwszy podręcznik narciarski

Pierwszy podręcznik do jazdy na nartach został napisany przez Mathiasa Zdarsky’ego – pierwszego austriackiego instruktora narciarskiego. Zdarsky pierwsze narty zrobił z desek otrzymanych od norweskiego polarnika. Jeździł na nich, odpychając się jednym kijem. Skonstruował również pierwsze stalowe wiązanie mocujące buty do nart.

5. Pierwszą kawiarnię w Wiedniu otworzył Polak

Niewielu odwiedzających Wiedeń Polaków zdaje sobie sprawę, że założycielem pierwszej kawiarni w stolicy Austrii był… nasz rodak – Jerzy Kulczycki. Polski kupiec stał się bohaterem Wiedeńczyków w 1683 roku, kiedy miasto oblegała armia turecka z Karą Mustafą na czele. Kulczycki, który świetnie znał kilka języków obcych, w tym turecki, przedarł się w przebraniu przez obóz wroga, by wrócić potem do jego mieszkańców z wiadomością o nadciągającej odsieczy. Po zakończeniu oblężenia Polak został nagrodzony. Król Jan III Sobieski pozwolił mu wybrać dowolną rzecz ze zdobycznych towarów i kosztowności. Kupiec wybrał… worki z kawą, których po tureckiej armii zostało kilkaset. Dzięki nim otworzył pierwszą w Wiedniu kawiarnię.

Wybierasz się do Austrii?

Dla wszystkich osób podróżujących z Polski do Austrii oraz z Austrii do Polski mamy nowe możliwości – wyszukiwarkę przejazdów busami i autokarami Flotea.pl.

🚌 Kliknij i sprawdź busy do Austrii

Praca za granicą dla Polaków

by

Praca za granicą dla Polaków – prazag.pl

Emigracja zarobkowa z Polski wciąż występuje. 10 lat temu za granicę wyjechało 2 mln polaków. Aktualnie aż 1,5 miliona aktywnych zawodowo Polaków chcę wyemigrować w celach zarobkowych z kraju. Kończą się czasy, gdy do pracy za granicą wyjeżdżaliśmy bez oferty pracy w ręku, który miał pomóc się gdzieś zaczepić. Teraz coraz częściej fachowcy jadą do konkretnej pracy, znalezionej przed wyjazdem z kraju przez pośredników pracy lub bezpośrednio do firm. Znalezienie pracy na odległość nie jest oczywiście proste.. Tendencja ta na szczęście się zmienia i takie strony jak prazag.pl pomagają znaleźć pracę typowo dla Polaków. Emigracja zarobkowa to dla Polaków droga do poprawy sytuacji materialnej, szansa na lepszą przyszłość, a często także ciekawa przygoda.

Jakie oferty pracy za granicą w 2017 będą najbardziej popularne?

Jest wiele kilka wiodących trendów, które uzależnione są w dużej mierze od kraju, do którego zamierzamy wyjechać. Holandia to ogromny rynek związany z rolnictwem i ogrodnictwem. Polacy pracują tutaj przy kwiatach w szklarniach, zakładach przetwórstwa warzyw i owoców, czy przy pakowaniu gotowych produktów spożywczych – tego typu praca za granicą jest znakomitą propozycją dla studentów w czasie wakacji lub osób poszukujących sezonowych ofert. W Norwegii natomiast dobrze płatne są posady zajmujące się między innymi budownictwem, bardzo dużo jest ofert pracy dla: stolarzy, murarzy, specjalistów zajmujący się montażem okien, a także osoby do zakładów przetwórstwa rybnego – takie oferty pracy za granicą są niezwykle atrakcyjne i dobrze płatne. Wielkiej Brytanii natomiast istnieje ogromny rynek zatrudniający mechaników samochodowych i zawodowych kierowców, opiekunów osób starszych czy magazynierów. Stabilne zatrudnienie znajdą za granicą wykwalifikowani specjaliści , m.in. przedstawiciele służby zdrowia, lekarze czy opiekunki medyczne. Coraz bardziej popularne stają się oferty pracy dla par. Głównym rynkiem są Niemcy i różnego typu prace produkcyjne.

Na co uważać podczas szukania pracy za granicą?

Warto zwracać uwagę na fikcyjne ofert pracy. Zawierają nieistniejący adres strony internetowej albo działają na darmowych serwerach. Zdarza się także, że firmy podają jako swój numer kontaktowy, który na przykład przekierowuje nas na płatną infolinię lub może być ulokowany w każdym miejscu na świecie. Później przygotowana jest do podpisu fikcyjna umowa o pracę. Kandydaci proszeni są o podanie numeru konta bankowego i innych personalnych informacji oraz przedpłatę. Ostrzegamy naszych klientów przed jakąkolwiek przedpłatą za pracę.

Departament Rynku Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej apeluje, aby odpowiadając na ofertę nigdy nie przekazywać:

 • szczegółów dotyczących własnego konta bankowego;
 • pieniędzy, nie robić przelewów bankowych;
 • zeskanowanego dowodu tożsamości czy dyplomów – zanim nie sprawdzimy, że pracodawca jest rzetelny.

Zachowajmy szczególną ostrożność w sytuacji, gdy zarobki podawane w ofercie pracy wydają się nam zaskakująco wysokie.

Wyjazd za granicę – o czym warto pamiętać

Jeżeli zdecydujemy się wyjechać i posiadamy wszystkie informacje na temat pracodawcy, ubezpieczenia i miejsca zamieszkania, pozostaje nam już tylko spakować bagaż i wyjechać. Bardzo popularnym środkiem transportu są busy, zazwyczaj one zawiozą nas do pracy. W przypadku pracy w Anglii dobrym pomysłem jest lot samolotem, co prawda będzie kosztowało nas to trochę więcej, ale zaoszczędzimy w ten sposób mnóstwo czasu. Na pobyt za granicą powinniśmy przygotować się finansowo. W pierwszym tygodniach naszego pobytu czeka nas sporo wydatków a wypłatę otrzymamy za miesiąc. Dlatego powinniśmy zabrać jakąś gotówkę na przeżycie pierwszego miesiąca. Dzięki temu na pewno będziemy przygotowani na każdą ewentualność.

Powodzenia w poszukiwaniach!

Jeździsz regularnie za granicę? Dołącz do Klubu Podróżnika Flotea i zdobywaj zniżki na przejazdy!

by

Dołącz do Klubu Podróżnika Flotea. Zdobywaj zniżki na przejazdy!

* indicates requiredAustria to nie tylko stoki narciarskie i Wiedeń!

by

Austria to stosunkowo niewielki, ale za to bardzo piękny kraj. Niestety wiele osób błędnie utożsamia go wyłącznie z Wiedniem i stokami narciarskimi. Co ciekawego oprócz nich możemy znaleźć w tym kraju?

Atrakcje turystyczne Austrii to między innymi:

1. Jezioro Bodeńskie

Ten rezerwuar wody dla 4.5 miliona osób, jest jednocześnie niesamowitym i przepięknym zbiornikiem wodnym, leżącym na granicy Austrii, Niemiec i Szwajcarii. Znajduje się ono u podnóża Alp, przez co oferuje ono niesamowite i przepiękne widoki.

2. HallStatt

To piękne miasto leży w Alpach Salzburskich. Znajduje się tu zabytkowy kościół, kopalnia otwarta dla zwiedzających a także słynne w całej Austrii jaskinie. Dla żądnych sportów narciarskich otwarto tu w okolicy stok.

3. Graz

Jest to jedne z najpiękniejszych miast w całej Austrii. Przepiękna architektura łączy się tutaj ze sztuką. Można ją podziwiać w kilku przepięknych muzeach znajdujących się na terenie miasta. Oprócz tego w Grazie znajduje się zabytkowy ratusz i kościół.

4. Klagenfurt am Wörthersee

To przepiękne miasto statutarne, w którym znajduje się wiele ciekawych ośrodków sportowych (np służących do uprawiania siatkówki plażowej), a także – mnóstwo zabytków takich jak zamek i lokalny kościół. Warto również dodać, że na terenie miasta znajduje się bardzo ciekawe muzeum.

5. Linz

Miasto to będzie gratką dla wszystkich pasjonatów muzyki klasycznej – zwłaszcza tej związanej z Mozartem. Na terenie miasta znajduje się wiele pamiątek związanych z tym wielkim kompozytorem. Ponadto w Linzu znajduje się przepiękny ogród zoologiczny.

6. Gmunden

Jest to piękne miasto w Alpach Salzburskich. Oprócz stoków narciarskich, można tu również znaleźć piękne jeziora i zamki. Ponadto w mieście organizowane są bardzo często koncerty.

7. Steyr

Jak wiele miast w Austrii również i tu można znaleźć doskonale wyposażone stoki narciarskie. Jednak oprócz nich miasto kojarzy się wszystkim z zabytkowym kościołem i leżącym w pobliżu niego zamkiem.

8. Baden

Jest to kolejne miasto w naszym austriackim zestawieniu, które kojarzy się nam z wielkimi kompozytorami: Beethovenem i Mozartem. W okolicach miasta znajdują się także źródła termalne.

9. Waldviertel

Jest to miasteczko leżące w Dolnej Austrii. Znajduje się tu mnóstwo ścieżek rowerowych, piękny zamek i oczywiście – ośrodek narciarski.

10. St. Wolfgang im Salzkammergut

To ostatnie w naszym zestawieniu miasto w Austrii oprócz ośrodka narciarskiego, może nam też zaoferować przepiękne zabytki o charakterze sakralnym. W okolicach miasta znajduje się piękne jezioro.

Podsumowując, Austria to nie tylko narty, góry i Wiedeń. Jest tu mnóstwo atrakcji, do których można łatwo dojechać. Zwłaszcza, że po drodze kursują tanie i szybkie busy do Austrii. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego pięknego kraju.

Wybierasz się do Austrii?

Dla wszystkich osób podróżujących z Polski do Austrii oraz z Austrii do Polski mamy nowe możliwości – wyszukiwarkę przejazdów busami i autokarami Flotea.pl.

🚌 Kliknij i sprawdź busy do Austrii

 

 

PROMOCJA WIOSENNA – kup bilet na przejazd i zdobądź 50 PLN

by

Planujesz podróż busem lub autokarem? Skorzystaj z PROMOCJI na Flotea.pl i zdobądź 50 PLN!

Zbliża się wiosna, wszystko kwitnie. Kwitną również promocje we Flotea.pl. Przygotowaliśmy niezwykle korzystną ofertę dla 100 osób, które kupią bilet online w naszej wyszukiwarce przejazdów busami i autokarami. Kup bilet na przejazd już dziś, a otrzymasz od nas przelew bankowy w kwocie 50 PLN.

Co muszę zrobić, aby skorzystać z promocji?

Niewiele.

Wystarczy, że na stronie Flotea.pl kupisz bilet online na dowolny przejazd busem lub autokarem. W ciągu 48 godzin od zakupu, sprawdź swoje konto bankowe. Pojawi się na nim dodatkowe 50 PLN.

Przykład: 

 • Kupujesz dzisiaj bilet na przejazd busem z Katowic do Wiednia za 119,99 PLN.
 • Dokonujesz płatności online za bilet w kwocie 119,99 PLN.
 • W ciągu 48 godzin przelewamy 50 PLN na Twoje konto bankowe.
 • Korzystając z promocji bilet kosztuje Cię 119,99 – 50 = 69,99 PLN, czyli super tanio!

WAŻNE! Warunkiem skorzystania z promocji jest zakup biletu online i dokonanie płatności online. Oferta ważna do wyczerpania biletów.

Biletów objętych promocją pozostało: 87 

Zobacz poniżej, jak kupić bilet online:

 1. Kliknij w link poniżej – przejdziesz do wyszukiwarki przejazdów Flotea.pl
 2. Wpisz skąd chcesz wyruszyć i dokąd dojechać, a następnie kliknij przycisk „Szukaj” – zobaczysz listę ofert przejazdów
 3. Wybierz ofertę przejazdu, która Cię interesuje – przejdziesz do strony zakupu biletu na wybrany przejazd
 4. Uzupełnij starannie formularz zakupu* biletu i kliknij w przycisk „Kup bilet” – przejdziesz do strony płatności online obsługiwanej przez wygodny i bezpieczny system PayU
 5. Wybierz swój bank i dokonaj płatności za bilet online – po 48 godzinach sprawdź swoje konto bankowe, pojawi się na nim dodatkowe 50 PLN.

*Jeżeli wybierzesz przejazd typu door2door (z adresu pod adres), podczas uzupełniania formularza zakupu musisz podać dokładny adres, z którego kierowca ma Cie odebrać oraz adres, pod którym chcesz wysiąść.

🚌 Kliknij tutaj i przejdź do wyszukiwarki przejazdów >>

Poniżej zamieszczamy również film pokazujący, jak kupić bilet na przejazd door2door.

 

Busy z Katowic do Austrii od 119,99zł 🚌

by

Busy z Katowic do Austrii odjeżdżają codziennie w trybie door2door z Flotea.pl. Sprawdź oferty wielu przewoźników w nowej wyszukiwarce przejazdów busami i autokarami. Wybierz najlepszą ofertę, szybko i wygodnie kup bilet online dokonując płatności za pomocą przelewu internetowego.

Wybierasz się w podróż i szukasz przejazdów busem z Katowic do Austrii? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Teraz nie musisz już marnować czasu na przeczesywanie internetu i przeglądanie różnych stron w poszukiwaniu najlepszej oferty przejazdu busem do Austrii. Flotea.pl daje nowe możliwości, które pozwalają Ci zaoszczędzić sporo czasu. Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz skąd chcesz wyruszyć i dokąd chcesz dojechać oraz klikniesz w przycisk „Szukaj”. Zobacz listę ofert przejazdów różnych przewoźników.

Listę ofert może posortować według najniższej ceny, według liczby dostępnych miejsc, daty odjazdu. Po  wybraniu konkretnej oferty przejdziesz do strony, na której dokonasz rezerwacji biletu.

Zakup biletu door2door na busy z Katowic do Austrii

Dokonując rezerwacji biletu na przejazd door2door należy określić dokładny adres, spod którego kierowca ma nas odebrać oraz, pod którym ma nas wysadzić. Wystarczy dopisać do państwa i miasta nazwę ulicy oraz numer. Następnie wypełniamy dane takie jak imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres email, na który otrzymamy zakupiony bilet. Pozostaje jeszcze zapoznanie się z regulaminem i jego akceptacja oraz potwierdzenie zabezpieczenia „Nie jestem robotem”.

Po kliknięciu w przycisk „Kup bilet” przechodzimy do płatności za pomocą popularnego systemy PayU. Możemy dokonać płatności za pomocą przelewu online. Jest to wygodna i bezpieczna metoda rezerwacji biletu na przejazd busem. Po dokonaniu płatności bilet możemy pobrać na email lub wydrukować w panelu.

Poniżej przedstawiamy krótki film przedstawiający proces zakupu biletu na przejazd w trybie door2door.

 

 

Kliknij w link poniżej i sprawdź oferty przejazdów busami z Katowic do Austrii. Na Flotea.pl znajdziesz dobre ceny przejazdów, możliwość wyszukiwania spośród ofert wielu przewoźników, możliwość wygodnego zakupu online oraz skorzystania z opcji przejazdu w trybie door2door.

🚌 Busy z Katowic do Austrii od 119,99zł