Przewozy busem i autobusem Anglia – Polska, ciekawe połączenia

by

Przewóz Anglia – Polska: ciekawe połączenia

Anglia to jeden z najpopularniejszych kierunków wyjazdu Polaków, a tym samym najczęściej uczęszczane połączenia powrotne. Ruch pasażerski nasila się w okresie świąt, kiedy emigranci wracają w odwiedziny do swoich rodzin. Przewozy osób Anglia – Polska są bardzo dobrze rozbudowane i oferują szerokie możliwości powrotu busem niemal w każdy region w Polsce. Busy wyjeżdżają nie tylko z wielkich metropolii, ale także z mniejszych i urokliwych. Sprawdźmy, kilka ciekawych połączeń.

Zegar Big Ben w Londynie Autobus, Tower Bridge i Pałac of Westminsterski wszystko na fladze Wielkiej Brytanii

Z Anglii do Polski a dokładniej z Hampshire – rejon wielicki i krakowski

Z Anglii do Polski Busem z adresu na adres, czy Autobusem chcesz wracać do Polski?

Jednym z ciekawych połączeń, na jakie można zamówić przewóz busem jest wyjazd ze wskazanego adresu w rejonie Hampshire, do rejonu krakowsko-wielickiego. Hampshire to region, który ulokowany jest w południowej Anglii. Słynie z dwóch największych miast: Southampton i Protsmouth. Obydwa miasta pełnią status portów morskich.

W dystrykcie znajduje się urocze niewielkie miasteczko – Lymington, które w rankingu The Sunday Times zostało ulokowane wśród piętnastu najciekawszych i najlepszych miejsc do życia w Wielkiej Brytanii. Skupia ono w sobie wszystko to, co w wyspiarskim krajobrazie najbardziej urzeka: brukowane drogi, pochyłe murki i gregoriańska architektura budująca niepowtarzalny urok. Miasteczko posiada także piękne Mariny. Przebywając w okręgu Hampshire, zanim wyruszymy do naszego busa, warto odwiedzić tę miejscowość.

Także z Anglii do Polski tym razem z Reading – Zabrze

Znajdziesz także połączenia Polska – Anglia
Reading to miasto, które cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. Najbardziej słynie z dużego festiwalu muzyki jazzowej, który pod różnymi nazwami organizowany jest w mieście od roku 1961. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z roku 1086, w łacińskim dokumencie sporządzonym na żądanie Wilhelma Zdobywcy. Pojawia się tam informacja o Radinges/Red(d)inges.

Miasto ulokowane jest nad Tamizą. Jednym z bardziej atrakcyjnych miejsc są piękne ogrody Forbury Gardens, które umożliwiają relaks w cichym i spokojnym otoczeniu przyrody. Znajduje się w nich charakterystyczny pomnik lwa, który stanowi nieoficjalny symbol miasta.

Będąc w Reading warto zwiedzić Museum of Berkshire Aviation, w którym można podziwiać wiele zabytków sztuki lotniczej. Miejsce idealne na wizytę z dziećmi. Najbardziej rozpoznawalnym budynkiem jest Kościół Matki Bożej, wzniesiony w pięknym romańskim stylu i atrakcyjny pomnik królowej Wiktorii, który ulokowany jest w samym sercu miasta – ścisłym centrum. Stanowi on pamiątkę z epoki wiktoriańskiej. W wolnej chwili warto wybrać się do także do pięknej rezydencji Basildon Park, która ulokowana niedaleko Reading.

 

Stawiamy na nowoczesność – ale tą osiągalną nowoczesność dla każdego, dla osób w każdym wieku – i tutaj dla każdego mamy aplikację mobilną do zamawiania BUSA a także kupowania biletu AUTOBUSOWEGO

Intuicyjna i prosta aplikacja dla osób w każdym wieku

To świetne rozwiązanie pobierz aplikację FLOTEA

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

Jak się dostać tanio na Wyspy? Busy do Anglii

by

Spotkaliśmy się z różnymi opiniami na temat podróżowania autokarem za granicę. Osoby wybierające ten typ transportu, często skarżą się na długi czas jazdy, niesympatycznych współpasażerów i niewygodne fotele. Postanowiliśmy sprawdzić, jak jest w rzeczywistości. Czy warunki w polskich autokarach naprawdę są tak złe? Porównaliśmy ceny różnych przewoźników oferujących autokary do Anglii. Wyniki miło nas zaskoczyły.

Długa jazda autokarem nie każdemu odpowiada

Nie da się ukryć, że autokary do Anglii nie są tak szybkie, jak samoloty. Podróż trwa od 23 – 60 godzin, co może wzbudzać niechęć. Lecz nie ma powodu do obaw – długa jazda w pozycji siedzącej lub półleżącej (jeśli pasażer z tyłu pozwoli nam na rozłożenie fotela) też może być przyjemna. Wystarczy wybrać takiego przewoźnika, który zapewnia klimatyzację, ogrzewanie i regulację siedzeń. Prawie wszystkie autokary do Anglii są wyposażone w toaletę, z której w razie potrzeby każdy pasażer może skorzystać. Do dyspozycji jest też ekspres do kawy i mała umywalka, w której można umyć ręce.

Oczywiście podczas trasy odbywają się postoje. To również spore udogodnienie, bo podczas przerwy można się odświeżyć, rozprostować i odetchnąć świeżym powietrzem. Jeśli podróżujemy z rodziną lub znajomymi, nie grozi nam nuda. Warto jednak stosunkowo wcześniej zarezerwować bilety dla pewności, że cała ekipa będzie siedzieć obok siebie. Niecała doba podróży to okazja do obserwacji trasy przez okno, obejrzenia filmu lub przeczytania książki.

Autokary do Anglii pod lupą, czyli o cenach biletów

Podróż na Wyspy Brytyjskie kojarzy się z dużym wydatkiem, ale jak się okazuje, realia są inne. Autokary do Anglii mieszą wiele osób, przez co za jednym razem możliwy jest transport nawet kilkudziesięciu pasażerów. W związku z tym, koszt przejazdu jest stosunkowo niski. Bilety można nabyć przez internet (wówczas zapłacimy mniej) lub bezpośrednio u przewoźnika, w dniu wyjazdu (po wcześniejszym ustaleniu, że w autokarze są jeszcze wolne miejsca). Bezpieczne autokary do Anglii, z dwoma licencjonowanymi przewoźnikami, oferują bilety w cenie ok. 550 zł w jedną stronę. Niektóre firmy szacują czas podróży na 23 godziny, inne na 60 godzin. Dlatego najlepiej jest porównać nie tylko ceny, lecz też czas jazdy autokarem.

Nasza wyszukiwarka okazuje się bardzo pomocna w planowaniu podróży do Wielkiej Brytanii. Na stronie FLOTEA.pl każdy może za darmo sprawdzić, jakie autokary do Anglii odjeżdżają w interesującym nas dniu oraz ile wyniesie bilet. Zapraszamy do wypróbowania wyszukiwarki Flotea. Mamy nadzieję, że jej czytelny układ i łatwość obsługi zachęcą Was do podjęcia decyzji o autokarowej podróży do Anglii.

Busem do Anglii! Kup bilet i podróżuj na wysokim poziomie

by

Wyjazd do Anglii, zwłaszcza jeśli jest to nasza pierwsza wyprawa na wyspy, to ekscytujące wydarzenie, często niesamowita przygoda życia. Można tam dotrzeć na kilka sposobów, z czego najpopularniejsze są: samolot, bus i samochód. Podróż samochodem jest bardzo męcząca i jeśli nie jesteśmy wyspecjalizowanymi kierowcami, możemy mieć trudności z pokonaniem tak długiej i wymagającej trasy. Bilety na samolot są drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Dlatego dziś skupimy się na innym środku transportu, jakim są busy do Anglii.

Większy bagaż, bezpośredni dojazd – plusy busów do Anglii

Polskie firmy przewozowe prześcigają się w propozycjach dla turystów, organizując przejazdy do największych miast Wielkiej Brytanii. Niektórzy przewoźnicy na stałe wprowadzili do oferty opcję door to door, umożliwiającą wykupienie biletu na wskazany adres. Podczas, gdy samolot ląduje tylko w określonych miejscach, busy do Anglii zawożą nas dokładnie tam, gdzie wskażemy.

Dodatkowym plusem jest większa dowolność w kwestii bagażu. Samolotem możemy przewieźć określone ilości toreb i walizek o konkretnej wadze. Zwykle jest to 20 kg bagażu rejestrowanego (do luku) oraz 10 kg bagażu podręcznego. Jeśli kupimy tańszy bilet, waga zostaje ograniczona, a opłaty za każdy 1 kg nadbagażu są wysokie. Busy do Anglii mają pojemne bagażniki, do których mieszczą się liczne torby bez limitów wagowych. Nawet, gdy przewoźnik wprowadza ograniczenie w kwestii wagi walizek, jest to ok. 60 kg. A więc trzy razy więcej, niż w przypadku podróży samolotem.

Ile kosztują busy do Anglii? Jak zarezerwować przejazd i nie dać się nabrać

Ceny przejazdów są różne, jednak z reguły nie przekraczają 450 zł za bilet w jedną stronę. Jeśli zajmiemy się rezerwacją stosunkowo wcześnie, uda nam się zamówić busa do Anglii za 350 zł. Trzeba jednak być czujnym, ponieważ w sieci nagminnie ogłaszają się fałszywi przewoźnicy, którzy pobierają opłaty za bilety z góry, a potem nie stawiają się na miejscu planowanego odjazdu. Najczęściej są to nieznane firmy, oferujące busy do Anglii w konkurencyjnych cenach.

Żeby nie dać się oszukać, warto zarezerwować podróż u sprawdzonej firmy przewozowej. Dobrze jest zrobić to, korzystając z naszej wyszukiwarki FLOTEA. Działa ona na komputerach i telefonach z Androidem. Z jej pomocą można przejrzeć oraz porównać dostępne w konkretnym dniu busy do Anglii oraz zamówić bilety,od razu za nie płacąc. Nasza nowoczesna wyszukiwarka FLOTEA jest zaufaną aplikacją, zbierającą najlepszych przewoźników z całej Polski. Gwarantujemy zarezerwowanie podróży, która na pewno się odbędzie. Busy do Anglii znalezione za pośrednictwem naszej strony, to najlepszy wybór. Zapraszamy do wyszukiwania połączeń na komfortowe przejazdy!

Bristol tanio Autobusem

by

do miasta Bristol tanio Autobusem

Palący Bristol

Bristol leży na południowym zachodzie Wielkiej Brytanii, w linii prostej dzieli go od stolicy Anglii 185 km. Do miasta Bristol dojedziesz tanio Autobusem. Przepływa przez niego rzeka Avon a z liczbą ludności wynoszącą 450 000 obywateli jest szóstym miastem Anglii. To tyle tytułem telegraficznego skrótu. Bristol niewątpliwie na tle większości angielskich miast jest bardzo urokliwym miastem a jego architektura i dzieje pokazują doskonale jasne i ciemne strony historii Imperium Jej Królewskiej Mości.

Port Floating Harbour

Bristol aż do czasów rewolucji przemysłowej był drugim pod względem wielkości i wpływów miastem na wsypie. Przyczyna tego stanu rzeczy był port stanowiący okno na świat dla miasta i okolicy. Właśnie w tym miejscu- Floating Harbour u schyłku XV wieku rozpoczynał i kończył swoje rejsy do Ameryki Giovanni Caboto, znany szerzej jako John Cobot- Włoch w służbach korony brytyjskiej którego zamorskie odkrycia były później przyczyną roszczenia praw brytyjskiej Imperium do ziem Ameryki Północnej. Gdyby nie jego rejsy, nie było to wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, pierwszej konstytucji itp..

Floating Harbour in Bristol – Anglia

Idąc dziejami parę wieków później w 1843 roku, także z Bristolu wypłynął w świat parownik SS Great Britain, zaczynając nową technologiczną erę parowych rejsów zaoceanicznych. Sam okręt to także obiekt z ciekawą historią. Statek był taką protoplastą Titanica, w momencie wypłynięcia w rejs był największym i najbardziej luksusowym okrętem pasażerskim na świecie. Pływał po morzach i oceanach do 1884 roku po czym zacumował na długie lata na Falklandach, służąc jako statek mieszkalny, magazyn na węgiel czy też miejsce dla osób które zmuszone były odbyć kwarantannę. Na szczęście dla niego w 1970 roku brytyjski milioner Jack Hayward zorganizował ściągnięcie jednostki do portu macierzystego. Dziś parowiec służy jako pływające muzeum i jest bardzo często odwiedzany przez turystów, których w Bristolu przez rok przewija się około 9 milionów. Floating Harbour zapisał się też niestety jako największy swego czasu targ niewolników na świecie. Szacuje się, że między 1730 a 1743 rokiem „przehandlowano” w porcie o. 500 000 ludzi, trzymanych nierzadko w uwłaczającym standardzie i nieludzkich warunkach.

Innym godnym obejrzenia miejscem jest dzielnica Old City

rozpościerająca się między ulicami Corn, Broad Street i King Street. mimo upływającego czasu wciąż możemy tu poczuć, średniowieczną atmosferę miasta. Samym sercem dawniejszej handlowej dzielnicy jest Targ Św. Mikołaja gdzie po dziś dzień w każdy weekend zbierają się kupcy i rzemieślnicy oferujące swoje produkty na sprzedaż. Szczególnie znany jest budynek Corn Exchange który jest „wyposażony” w brązowe stoliki na których dobijano targu. Właśnie to poprzez zawierane na nich transakcje zrodziło się słynne angielskie powiedzenie „ to pay on the nail ”.

Bristol wiadukt

Corn Exchange

Z drugiej strony historycznego centrum Bristolu znajduje się Michaels Hill Street na której znajdują się urokliwe schody postawione przez Jonatana Blackwella- niegdyś bogatego kupca handlującego winem. Uliczka zapewnia piękny widok na najpiękniejsze miejsca w Bristolu, upodobali ją sobie lokalni artyści, sklepikarze i restauratorzy. Jest to idealne miejsce dla kupienia ręcznie wykonanej pamiątki czy wypicia lampki wina w towarzystwie urzekającej atmosfery średniowiecznej angielskiej architektury którą tu dosłownie możemy oddychać. A także do jechać do miasta Bristol tanio Autobusem

Jesienią w Bristolu

Bristol a Robinson Cruzoe

Z innych godnych wzmianki miejsc w Bristolu nie sposób ominąć The Llandoger Trow. To tawerna w której Daniel Defoe odbył rozmowę z niejakim Alexandrem Selkirikiem- szkockim żeglarzem-awanturnikiem, który swego czasu za swój nieokiełznany charakter został zmuszony do spędzenia czterech lat w samotności na bezludnej wyspie. Tak, jeśli historia to coś wam przypomina chodzi właśnie o historię Robinsona Cruzoe. Właśnie Bristol i rozmowa przy cydrze między dwoma panami posłużyła jako podstawa do napisania jednej z najsłynniejszych powieście wszech czasów. Jeśli zatem planujesz poznać więcej ciekawych historii o Bristolu nie zwlekaj i zarezerwuj podróż na Flotea.pl . Dla wszystkich osób podróżujących z Polski do Anglii oraz z Anglii do Polski mamy nowe możliwości – wyszukiwarkę przejazdów busami i autokarami.

Także w systemie door2dooor.

Brighton życie na plaży

by

Brighton

W niedalekiej bliskości od stołecznego Londynu do którego dojedziesz busem do Anglii, około 50 minut drogi pociągiem znajduje się jedno z najsłynniejszych brytyjskich kurortów. Brighon- przyciąga ono do siebie specyficznym klimatem. Już krótkie spojrzenie na niebo i wszystko jasne- tu jak nigdzie indziej możemy poczuć bliskość chmur które zdają się być zawieszone tak nisko jak tylko się da- tuż nad czubkami drzew. To między innymi to a także sąsiedztwo pięknego Preston Parku było motywacją dla Lewisa Carolla, który właśnie w Bringhton napisał Alicję w krainie czarów.

Molo Brighton Pier

 

Angielskie Tadż Mahal -Royal Pavilon i Jerzy IV

Największy rozwój miasta- kurortu przypada na początek XIX wieku, wtedy do ówczesny król Jerzy IV podjął budowę o budowie pałacu. Przy jego projektowaniu postawiono na indyjsko-saraceński styl, tak modny w ówcześnie będącej wielką potęgą Wielkiej Brytanii. Budowa dobiegła końca w 1808 roku i odtąd król cierpiący na podagrę często odwiedzał pałac. Lubił Brighton ze względu na bliskość Londynu i fakt, że w Royal Pavilon mógł dyskretnie spotykać się ze swoją kochanką Marią Fitzherbert, którą ostatecznie potajemnie poślubił. Był do tego zmuszony ponieważ jego wybranka była wyznania rzymskokatolickiego, co było w sprzeczności z zasadami królewskiej etykiety. Po jego śmierci do Brightonu często przybywał także i jego syn- król Wilhelm IV, lecz następcy już nie byli tak dobrze nastawieni do pałacu. Dlatego większość mebli i wyposażenia z pałacu służy dziś rodzinie królewskiej na innym zamku- Windsor. Dziś w Royal Pavilon mieści się muzeum które rocznie odwiedza około 400 000 turystów.

Życie na plaży

Miasto nieprzypadkowo zyskało reputację „Londynu na plaży”. Życie na wybrzeżu kwitnie i to nie tylko przez dzień. Szczególną role w życiu miasta odgrywa molo Brighton Pier, które jest miejscem pełnym atrakcji. Znajduje się tam wesołe miasteczko z karuzelami, roller-coasterem oraz kolejką górską. Także – co nietypowe w warunkach angielskich- na plażach znajdują się plaże dla nudystów. W ogóle mieszkańcy Brighton słynną z gościnności i otwartości. Nikogo nie dziwi tu sytuacja gdy miejscowy widząc turystę który głowi się nad mapą podejdzie i spyta czy może w czymś pomóc. Również kierowcy autobusów bezproblemowo zatrzymają się w dowolnym miejscu na drodze, nie bacząc na to gdzie znajduje się przystanek. Co roku w Brighton w wakacje dla gejów i lesbijek urządzana jest parada, podczas której przez główne ulice miasta przejeżdża korowód kolorowych wozów z barwnie ubranymi homoseksualistami.

Urokliwa plaża w Brighton

Najstarsza elektrownia

Idąc wybrzeżem od Brighton Pier w kierunku Black Rock spotkać możemy najdłużej działającą bez żadnych pauz elektrycznie napędzaną linię kolejową na świecie. To Volk Electric Railway która jeździ już od 1883 roku i na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie powiększonego modelu kolejki elektrycznej.

Siedem Sióstr

Niedaleko od miasta znajdują się krajobrazy typowe dla całej wyspy- pozieleniałe pagórki, pasące się na nich krowy i cisza zmącona jedynie ledwo słyszalnym szumem morza. Lecz taki sielski obraz zaburza jeden z najpiękniejszych zjawisk przyrodniczych w całej Wielkiej Brytanii. To Seven Sisters czyli jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc na wyspie. To takie białe urwiste klify będące na bakier z wszechogarniającą okoliczną zielenią i morskim błękitem. Miejsce to jest ogłoszone narodowym rezerwatem. Niestety morze nie zważając na ludzkie przepisy każdego roku zabiera około 40 centymetrów tego miejsca. To nie jedyna ofiara siedmiu sióstr. Dzięki Seven Sisters także pastor z okolicznej parafii ma mnóstwo roboty. Ponieważ klify upodobali sobie jako miejsce zakończenia życia samobójcy, dzielny duchowny regularnie w dzień w nocy spaceruje na wybrzeżu i służy pomocą dla ludziom decydującym się na tak desperacki krok. Wg relacji jego praca każdego roku pomaga ocalić około 10 ludzkich istnień.

Słynne klify samobójców seven-sisters

Jeśli zaciekawił cię Brighton nie czekaj, udając się tam pamiętaj o Flotea.pl . Zapraszamy do rezerwacji – także w systemie door2door.

Czy wiesz, że na Flotea.pl znajdziesz autokary do Anglii ? Kliknij i sprawdź oferty wielu przewoźników.