Jak się dostać tanio na Wyspy? Busy do Anglii

by

Spotkaliśmy się z różnymi opiniami na temat podróżowania autokarem za granicę. Osoby wybierające ten typ transportu, często skarżą się na długi czas jazdy, niesympatycznych współpasażerów i niewygodne fotele. Postanowiliśmy sprawdzić, jak jest w rzeczywistości. Czy warunki w polskich autokarach naprawdę są tak złe? Porównaliśmy ceny różnych przewoźników oferujących autokary do Anglii. Wyniki miło nas zaskoczyły.

Długa jazda autokarem nie każdemu odpowiada

Nie da się ukryć, że autokary do Anglii nie są tak szybkie, jak samoloty. Podróż trwa od 23 – 60 godzin, co może wzbudzać niechęć. Lecz nie ma powodu do obaw – długa jazda w pozycji siedzącej lub półleżącej (jeśli pasażer z tyłu pozwoli nam na rozłożenie fotela) też może być przyjemna. Wystarczy wybrać takiego przewoźnika, który zapewnia klimatyzację, ogrzewanie i regulację siedzeń. Prawie wszystkie autokary do Anglii są wyposażone w toaletę, z której w razie potrzeby każdy pasażer może skorzystać. Do dyspozycji jest też ekspres do kawy i mała umywalka, w której można umyć ręce.

Oczywiście podczas trasy odbywają się postoje. To również spore udogodnienie, bo podczas przerwy można się odświeżyć, rozprostować i odetchnąć świeżym powietrzem. Jeśli podróżujemy z rodziną lub znajomymi, nie grozi nam nuda. Warto jednak stosunkowo wcześniej zarezerwować bilety dla pewności, że cała ekipa będzie siedzieć obok siebie. Niecała doba podróży to okazja do obserwacji trasy przez okno, obejrzenia filmu lub przeczytania książki.

Autokary do Anglii pod lupą, czyli o cenach biletów

Podróż na Wyspy Brytyjskie kojarzy się z dużym wydatkiem, ale jak się okazuje, realia są inne. Autokary do Anglii mieszą wiele osób, przez co za jednym razem możliwy jest transport nawet kilkudziesięciu pasażerów. W związku z tym, koszt przejazdu jest stosunkowo niski. Bilety można nabyć przez internet (wówczas zapłacimy mniej) lub bezpośrednio u przewoźnika, w dniu wyjazdu (po wcześniejszym ustaleniu, że w autokarze są jeszcze wolne miejsca). Bezpieczne autokary do Anglii, z dwoma licencjonowanymi przewoźnikami, oferują bilety w cenie ok. 550 zł w jedną stronę. Niektóre firmy szacują czas podróży na 23 godziny, inne na 60 godzin. Dlatego najlepiej jest porównać nie tylko ceny, lecz też czas jazdy autokarem.

Nasza wyszukiwarka okazuje się bardzo pomocna w planowaniu podróży do Wielkiej Brytanii. Na stronie FLOTEA.pl każdy może za darmo sprawdzić, jakie autokary do Anglii odjeżdżają w interesującym nas dniu oraz ile wyniesie bilet. Zapraszamy do wypróbowania wyszukiwarki Flotea. Mamy nadzieję, że jej czytelny układ i łatwość obsługi zachęcą Was do podjęcia decyzji o autokarowej podróży do Anglii.