Praca dla Polaków w Szwajcarii – co warto wiedzieć?

by

Praca dla Polaków w Szwajcarii – co warto wiedzieć?

Polaków do wyjazdu do Szwajcarii zachęcają wysokie wynagrodzenia i jedna z najlepszych na świecie kultura pracy. Dodatkową zachętą do podjęcia zatrudnienia w tym niewielkim kraju są doskonałe perspektywy do budowania kariery.

Zarobki i branże

W Szwajcarii Polacy mogą szukać pracy w rozmaitych branżach. Zapotrzebowanie na pracownika jest bardzo duże. Szczególnie w sektorach: budowlanym, porządkowym, logistycznym, gastronomicznym oraz oczywiście IT. Wymogiem do podjęcia większości prac jest znajomość języka urzędowego, choćby w stopniu podstawowym. W zależności od kantonu, w jakim chcemy się zatrudnić, będzie to język francuski lub niemiecki.

Jak wyglądają zarobki w Szwajcarii? Osoba pracująca na stanowisku sprzątacza zarobi ok. 3150 CHF, operator wózka widłowego 3730 CHF, murarz 5450 CHF, pielęgniarka 4400 euro brutto, pracownik marketu 3800 CHF, informatyk 5280 CHF.

Polacy mogą podjąć pracę również w charakterze opiekuna osoby starszej lub dzieci. Zazwyczaj pracownicy tacy mogą liczyć na darmowe zakwaterowanie i wyżywienie u rodziny, u której pracują.

Praca w Szwajcarii – najlepsze branże

Gdzie najlepiej pracować w Szwajcarii? Nie będzie to dla nikogo dużym zaskoczeniem, jak wskażemy, że to specjaliści IT mogą liczyć na najlepsze warunki pracy i najwyższą płacę. Aby zostać programistą nie trzeba tak naprawdę wiele. Wystarczy poświęcić jedynie swój czas, gdy w internecie jest dostępnych sporo materiałów całkowicie za darmo, dzięki którym możliwe jest nauczenie się języków i podjęcie pierwszej pracy.

Do Szwajcarii dojedziesz Busem z Adresu na Adres z Flotea.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *