Jak dojechać do Austrii i jak podróżować po tym kraju?

by

Austria to kraj chętnie wybierany przez polskich turystów.

Przejazd zwykłym busem do Wiednia kosztuje nieco powyżej 100 złotych (niektóre firmy rozliczają się w Euro, wtedy koszt podróży to 25 euro). W przypadku samolotu koszty wyglądają podobnie. Niektóre linie lotnicze oferują przeloty do Wiednia za nieco ponad 100 złotych w jedną stronę. Na tle busów i tanich linii lotniczych bardzo drogo wyglądają przewozy koleją – za podróż z Warszawy do Wiednia pociągiem zapłacimy nieco ponad 100 euro (w jedną stronę).

Jak poruszać się po Austrii?

W porównaniu do Niemiec czy Holandii, ceny komunikacji publicznej w Austrii są dość wysokie. Dotyczy to zarówno pociągów, jak i autobusów.

Na terenie Austrii warto poruszać się w grupach. Panuje tu niepisana zasada, że im większą grupą podróżujemy, tym tańszy będzie cały nasz wyjazd. Weźmy jako przykład zwykły bilet kolejowy.

Jeśli podróżujemy sami, normalny bilet kolejowy na pociąg drugiej klasy uszczupli nasz portfel o około 29 euro. Jeśli jednak będziemy podróżować we dwoje, koszt biletu zredukuje się do 25.5 euro. Z kolei jeśli na jednym bilecie podróżować będzie 5 osób, cena przejazdu dla każdej z nich wyniesie około 17 euro.

Standardy komunikacji krajowej

Standardy w komunikacji autobusowej i kolejowej w Austrii można porównać do obowiązujących w Holandii i Belgii. Warunki w pociągach są bardzo dobre. Nawet, jeśli dotyczy to przejazdów w drugiej klasie. Podobnie zresztą wygląda sytuacja w austriackich autobusach oraz w busach przewoźników na flotea.pl.

Bardzo trudno porusza się po Austrii za pomocą autostopu. O ile podróż do Austrii autostopem nie będzie tak trudna, o tyle poruszanie się na jej obszarze – niestety tak. W ciepłe dni na niewielkich odległościach możemy poruszać się rowerem. Sieć ścieżek rowerowych w tym kraju jest naprawdę rozbudowana.

Szukasz ofert busów do Austrii?

Sprawdź oferty przewoźników na flotea.pl. Busy do Austrii znajdziesz w cenie od 130 zł (cena z marca 2017). Skorzystaj z opcji door2door – zamów bus pod wskazany adres. Kup bilet online szybko i wygodnie, dokonując płatności kartą kredytową lub przelewem bankowym. Szerokiej drogi!

Aktualizacja ceny – busy do Austrii teraz już od 99zł

Na Flotea.pl codziennie znajdziesz nowe oferty przejazdów busami i autokarami w całej Europie. Codziennie też dołączają do nas nowi przewoźnicy oferujący nowe ceny. Dzięki temu teraz znajdziesz ceny wynoszące nawet 99zł za przejazd przykładowy przejazd z Żor do Austrii.

Może zainteresować Cię także artykuł: Busy do Wiednia – już od 130 zł!