Interesujace miasta w prowincji Gelderland

Interesujące miasta w prowincji Gelderland w Holandii

by

Holandia to bardzo piękne państwo, które co roku przyciąga wielu turystów. Nic w tym dziwnego, ponieważ możemy tam zobaczyć wiele interesujących zabytków, jak również malownicze krajobrazy. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród urlopowiczów odwiedzających to miejsce cieszy się prowincja Gelderland. Zatem będąc tam co warto zwiedzić?

Prowincja Gelderland coraz bardziej popularna

Będąc w prowincji Gelderland, powinniśmy koniecznie odwiedzić popularne wśród turystów miasto Arnhem. Jest to malownicza miejscowość położona nad Dolnym Renem, która jest jednocześnie stolicą prowincji. W mieście znajdziemy bardzo wiele interesujących zabytków. Są to między innymi ciekawe budowle sakralne takie jak kościół św. Walburgi z 1422 roku oraz kościół św. Euzebiusza z drugiej połowy XV wieku. Możemy zwiedzać także kościół św. Marcina z około 1874 roku, jest to kościół Polskiej Misji Katolickiej. W Arnhem znajduje się także Ratusz z około 1540 roku.

Kolejnym miastem wartym odwiedzenia jest Nijmege, które położone jest nad malowniczą rzeką Waal. Jest to bardzo popularne miasto akademickie w Holandii, gdzie możemy zwiedzić między innymi Uniwersytet imienia Radbouda, który został założony w 1923 r. jako Katolicki Uniwersytet w Nijmegen.

W prowincji Gelderland znajduje się także miasto Apeldoorn, które znane jest turystom przede wszystkim z tego, iż nieprzerwanie od 1974 roku jest tam rozgrywany zimowy maraton. Będąc w tym urzekającym miejscu powinniśmy przede wszystkim zwiedzić zabytkowy park miejski, gdzie znajdziemy wiele urokliwych zakątków.

Coraz więcej osób decyduje się na wycieczkę za granicę. Nic w tym dziwnego, ponieważ to właśnie dzięki temu możemy poznać zupełnie nową kulturę oraz podziwiać piękne krajobrazy, których nie znajdziemy w naszym ojczystym państwie. Znaczny wzrost wycieczek zagranicznych to przyczyna m.in. coraz bardziej popoularnych, tanich przewozów autokarowych oraz busem.  Bardzo szybko możemy je znaleźć w internecie, wpisując przykładowo w wyszukiwarkę internetową hasło „busy do Niemec” lub „busy do Holandii”, a także „busy do Danii”. Co ciekawe można również natknąć się na przejazdy do Holandii w trybie door2door, czyli przewoźnik odbiera nas spod wskazanego adresu i odwozi nas pod podany przez nas adres – stąd nazwa od drzwi do drzwi. Przewozy do Holandii (również w trybie door2door) możesz łatwo i szybko znaleźć tutaj.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *