Najładniejsze plaże w Chorwacji

by

Słynne chorwackie plaże są najpiękniejsze w całej Europie. Żeby je zobaczyć, wcale nie trzeba aż tak daleko jechać. Autokary do Chorwacji pokonują tą trasę w zaledwie kilkanaście godzin (z południa Polski). Jakie plaże warto więc w tym zakątku Europy zobaczyć?

Plaże w Chorwacji, które koniecznie musisz zobaczyć w swoim życiu

1. Zlatni Rat, wyspa Brac

Zlatni Rat to niesamowita, najpiękniejsza żwirowa plaża w całej Chorwacji. O jej pięknie decyduje jej kształt. Przypomina ona wysunięty język, delikatnie wsuwający się w morze. Znajduje się ona w miejscowości Bol. Jest jedną z ulubionych plaż windsurferów.

2. Paradise Beach, Lopar, wyspa Rab

Paradise Beach, Lopar to przepiękna, piaszczysta plaża. Jej długość to aż 1,5 kilometra, co czyni ją jedną z najdłuższych plaż tego regionu. Ciekawostką jest fakt, że plaża ta otrzymała specjalną, błękitną flagę. Świadczy ona o nieskazitelnej czystości. W okolicy znajduje się także Ciganka – plaża przeznaczona dla nudystów.

3. Slanica Beach, Murter

To plaża położona w miejscowości Murtej, znajdującej się na wyspie o takiej samej nazwie. Plaża ta jest podzielona na dwie części – betonową, na której znajduje się mnóstwo punktów gastronomicznych a także piaszczysto – żwirową, idealną do wypoczynku z całą rodziną a szczególnie z dziećmi.

4. Zrce Beach, Novalja, wyspa Pag

Zrce Beach to niesamowita, klimatyczna plaża, oddzielona od reszty świata lasami. Znajduje się ona na wyspie Pag, która może pochwalić się najdłuższą linia brzegową nie tylko w samej Dalmacji, ale też w całym kraju.

5. Saharun, Dugi Otok

Dugi Otok, to jedna z najpiękniejszych i z pewnością największych wysp archipelagu Zadar. Znajdujące się tu plaże urzekają nie tylko swoim rozmiarem, ale też pięknymi zatokami i nieskazitelnym, białym piaskiem.

6. Zaton

Plaża znajdująca się w miejscowości Zaton jest ostatnią w naszym zestawieniu. Również i ona otrzymała błękitną flagę. Jest ona oddalona o 13 kilometrów na zachód od Zadaru. Co więcej – jest wręcz idealna dla rodzin z dziećmi. Woda tutaj jest kryształowo czysta.

Znasz więcej pięknych plaż w Chorwacji? Napisz o tym w komentarzach.

Sprawdź również autokary do Chorwacji