Florencja w tym mieście nie sposób się nudzić

by

Florencja w tym mieście nie sposób się nudzić.

Na każdym kroku otacza człowieka artyzm. Nieprzypadkowo o stolicy Toskanii utarło się mówić, że to miasto które dosłownie oddycha sztuką. Prawdziwe miasto-muzeum. Już od czasów rzymskich miasto przyciągało i stanowiło ważny punkt na mapie półwyspu Apenińskiego. Znajduje się ono na przy strategicznej autostradzie E 35 wiodącej z Rzymu na północ Włoch. 

Florencja dosłownie tryska miłością

Warto wybrać się na spacer po słonecznej Florencji szlakiem jej najsłynniejszego mieszkańca w dziejach- Michaangelo Buonarrotiego znanego u nas lepiej jako Michał Anioł. Pomimo swego na wskroś ekscentrycznego  perfekcjonizmu ( Michał Anioł miał w zwyczaju niszczyć lub pozostawiać niedokończonymi dzieła które w jego odbiorze nie były idealne) Kiedy już dojedziesz Autobusem lub Busem do Florencji, zobaczysz  miejsce które przepełnione duchem twórczości autora fresków z Kaplicy Syksyńskiej. Zapraszamy dziś na spacer śladami wielkiego artysty. 

Kościół Sacto Spirito 

Pierwszym przystankiem na naszej trasie jest pochodzący z XV wieku kościół. W jego środku mnóstwo jest rzeźb wielkiego mistrza. To tu artysta doskonalił swój geniusz. Idealnie wyrzeźbione ludzkie sylwetki we wnętrzu kościoła są efektem tego, że Michał Anioł uczestniczył potajemnie, za cichym przyzwoleniem od lekarzy-mnichów ze szpitala położonego przy ówczesnym klasztorze, w zakazanych wówczas sekcjach zwłok. Dzięki temu możemy się dziś zachwycać idealnymi proporcjami rzeźb i niezwykłym oddaniem detali . Eksperci uważają świątynie za najdoskonalszą świątynie wczesnego odrodzenia w Italii.

Nocny widok panoramy Florencji i mostu Ponte Vecchio

 

Sala dawnej Rady Miejskiej Palazzo Vecchio

W budynku starej Rady miejskiej znajduje się sala o swojsko brzmiącej nazwie Salone dei Cinquecento i bynajmniej nie stały w niej nigdy małe Fiacki. Zapadały tam w przeszłości najważniejsze decyzje w mieście. W pięknym i największym w owych czasach pomieszczeniu we Florencji znalazła się jego z rzeźb Michała Anioła . To monumentalna- Genio della Vittoria– która początkowo miała zdobić grób papieża Juliusza II. Po śmierci mistrza rzeźbę darował władającym miastem Medyceuszom bratanek mistrza w darze za zwycięstwo Florencji w wojnie z królestwem Sieny.  

Museo dell` Opera del Duomo 

W kolejnym z przystanków na szlaku genialnego Włocha są piwnice w których mistrz najczęściej pracował. To właśnie w tym miejscu powstało najsłynniejsze dzieło Buonarrotiego czyli Dawid. Należy wiedzieć obserwując słynne dzieło, że rzeźba wykuta została z miernej jakości marmuru – sam kamień przeleżał około 25 lat przy budynku miejskiej katedry zanim Michał Anioł zdecydował się przerobić go na prawdziwy klejnot wśród rzeźb. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że Dawid i Michał Anioł to rówieśnicy ponieważ arcydzieło powstało gdy słynny Włoch miał 26 lat.

Zwiedzanie Florencji jest cudowne w każdym wieku

Artysta także tu wyrzeźbił jedno z ostatnich swych dzieł Pieta Badini. Mająca postać piety rzeźba przedstawia biblijną scenę w której Maria Magdalena trzyma na kolanach Nikodema- faryzeusza, który wg Ewangelii Św. Jana urządził pogrzeb Jezusowi i za to poniósł męczeńska śmierć z rąk Żydów. Co ciekawe Michał Anioł „obdarzył” Nikodema swoją twarzą. Zresztą Michaanglelo szykował rzeźbę już w ostatnich latach swego życia i w zamierzeniu miała ona zdobić jego grób. Poza wyżej opisanymi rzeźbami w Museo dell` Opera del Duomo widzieć można także Rzeźby 4 Niewolników, przeniesione tu z niemniej słynnego od Museo dell` Opera del Duomo miejsca- groty Buotalenti. Te rzeźby również miały pierwotnie w Rzymie zdobić papieski grób Juliusza II. 

Oczywiście jeśli ktoś twierdzi, że

opisane zostały tu wszystkie miejsca gdzie można poobcować w geniuszem Buonarrotiego jest w grubym błędzie. We Florencji znajduje się także choćby Galeria Uffizi, gdzie jest spora kolekcja obrazów wielkiego mistrza. Samo miasto także prócz muzeów i starego miasta z pewnością zaoferować może niezapomniane wspomnienia i mnóstwo wrażeń i słonecznym pogodne włoskie słońce. Zatem do dzieła…  Na zwiedzanie nadszedł czas. Zawsze udając się do stolicy Lombardii pamiętać można o Flotea.pl . Zapraszamy do rezerwacji BUSA – także w systemie door2door. 

Czy wiesz, że na Flotea.pl znajdziesz busy z Polski do Włoch a także autokary do Włoch ? Kliknij i sprawdź oferty wielu przewoźników. 

Tutaj w łatwy sposób kupisz bilet Autobusowy lub zamówisz Busa

Pobierz aplikację mobilną FLOTEA a znacznie ułatwisz sobie znalezienie przewozu do Włoch

Jak najszybciej dojechać busem do Niemiec?

by

Jak najszybciej dojechać busem do Niemiec? W ostatnim czasie bardzo dużo osób decyduje się na pracę za granicą. Nic w tym dziwnego, ponieważ można tam zarobić znacznie większe pieniądze, niż przykładowo pracując na etacie w Polsce. Jednak wielu pracowników ma bardzo poważny problem i tym samym nie wie, w jaki sposób można tam szybko dojechać. W szczególności jest to kłopot, gdy podróżujemy samodzielnie komunikacją publiczną.

 

Szybko i komfortowo busem do Niemiec

Doskonałym rozwiązaniem dla podróżujących do Niemiec są busy. Jest to przejazd bardzo komfortowy, a przede wszystkim szybki. Na dużą uwagę zasługuje fakt, iż w takim środku transportu jest dużo miejsca, także na bagaże. Jest to w szczególności bardzo istotne, jeżeli decydujemy się na wyjazd do pracy na długi okres czasu. Bardzo wielu polskich specjalistów porusza się właśnie takim transportem.

Sporo bagaży zmieści się do busa

 

Busy do Niemiec oferowane przez wielu przewoźników są oferowane na flotea.pl z kilkuset miast i miasteczek w Polsce. Oto kilka połączeń z wybranych miast do Niemiec. Często wyszukiwane połączenia były w ostatnim miesiącu właśnie z tych miejscowości poniżej:

🚌 Busy z Krakowa do Niemiec

Busy z Krakowa do Niemiec codziennie jeżdżą w relacji z Adresu na Adres, co oznacza, że możesz zamówić bus do swojego domu i wysiąść pod adresem który wskażesz kierowcy w wybranym mieście Niemiec.

🚌 Busy z Gdańska do Niemiec

Busy z Gdańska do Niemiec także dostępny przewóz w trybie z Adresu na Adres także jedne z popularnych połączeń na stronie Flotea.pl.

🚌 Busy z Wrocławia do Niemiec

Busy z Wrocławia do Niemiec oferowane są przez wielu przewoźników. Dolnośląs jest tak atrakcyjnie położony przy granicy Czeskiej i Niemieckiej, że przez Wrocław przejeżdża bardzo dużo busów zmierzających autostradą A4 do Niemiec, ale także jadących do Holandii oraz Belgii i Anglii.

🚌 Busy z Poznania do Niemiec

Busy z Poznania do Niemiec to bardzo atrakcyjne położenie Poznania przy autostradzie A2 i nowość na Flotea.pl. Przewoźnicy oferujący przejazdy do Niemiec z Wielkopolski umożliają zamówienie busa pod dom w trybie z Adresu na Adres

🚌 Busy z Rzeszowa do Niemiec

Busy z Rzeszowa do Niemiec odjeżdżają prawie codziennie w trybie z Adresu na Adres. Kliknij w jedno z powyższych połączeń, aby wybrać dla siebie połączenie busem do Niemiec w najlepszej cenie.

 

Zalety przewozów BUSEM z Adresu na Adres

Z pewnością dużą zaletą tego typu rozwiązania jest także dostępność takich busów. Kursów jest bardzo dużo i są one w atrakcyjnych cenach. Dzięki temu można nawet częściej odwiedzać rodzinę w Polsce i nie stracić na tym wielu pieniędzy. Ponadto nie można zapominać także o przestrzeni na bagaże. Możemy tam znaleźć dużo miejsca na nasz bagaż podręczny. Jednak bagażnik busa, jak również często dodatkowa przestrzeń bagażowa sprawiają, że nawet komplet podróżnych w takim busie bez problemu zmieści się ze swoimi rzeczami.

Bardzo ważne jest także to, że bagażnik nie jest otwierany podczas jazdy i nie musimy martwić się o nasz dobytek. Często są to kursy przyspieszone, które nie zatrzymują się na wielu przystankach. Dzięki temu podczas podróży nie musimy martwić się o nasz bagaż. Takiego busa można zarezerwować na każdym większym dworcu międzynarodowym oraz autobusowym, często stanowiska zlokalizowane są przy dworcach PKP.

Decydując się na samodzielny wyjazd z Polski do Niemiec w szczególności podróżując do pracy, należy wybrać jeden z najbardziej komfortowych środków transportu. Z pewnością najlepszym rozwiązaniem byłoby w tym przypadku własne auto, jednak jest to często bardzo kosztowe i nie zawsze opłacalne. Taka długa podróż samodzielnie jest także męcząca, dlatego warto zdecydować się na podróż busem do Niemiec. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mają duży bagaż i chcą, aby podczas podróży znajdował się w bezpiecznym miejscu. To również doskonały wybór dla ludzi ceniących komfort oraz własne bezpieczeństwo.

Jak zamówić BUSA pod dom w relacji z Adresu na Adres

by

Flotea to nie tylko portal informacyjny

…prezentujący przewoźników i kontakt do nich. Flotea to zaawansowana a zarazem prosta i bardzo intuicyjna wyszukiwarka przewozu osób na której trzema kliknięciami znajdziesz przewóz w do większości miast, miasteczek a nawet wsi w całej Europie.

To dedykowane narzędzie do zamieszczania tras dla przewoźników wożących pasażerów BUSAMI z Adresu na Adres a także dla przewoźników Autobusowych

Do przewozów BUSAMI z Adresu na Adres mamy trzy opcje zamawiania BUSA

Tutaj znajdziesz kilka sposobów aby zamówić BUSA lub kupić bilet Autobusowy:
Wyszukiwarka Flotea

1. ZADZWOŃ DO PRZEWOŹNIKA 

– każdy przewoźnik ma przydzielony indywidualny numer telefonu na który pasażerowie będą dzwonić znajdując oferty na wsze przewozy – każda rozmowa jest automatycznie przekierowywana na numer przewoźnika. 
Flotea wyniki wyszukiwania na trasie Niemcy-Polska
 

2. ZAMÓW PRZEWÓZ

– Pasażer tylko wpisuje swoje imię, nazwisko, numer telefonu i klikając ZAMÓW PRZEWÓZ – wysyła zamówienie do przewoźnika na jego adres e-mail, a także smsa z zamówieniem. Przewoźnik widząc sms oddzwania do pasażera natychmiast.
Flotea formularz zamówienia
 

3. KUP BILET

– to opcja pozwala kupować bilety online, dzięki temu każdy Pasażer zapłaci kartą kredytowa lub przelewem Bankowym za przejazd – przewoźnik będzie pewny, że pasażer nie wycofa się z przejazdu w ostatniej chwili, a pasażer że przewoźnik go zabierze. 
Chociaż wiemy jak bardzo to jest trudny rynek przewozu osób. A w szczególności przewozów BUSEM z Adresu na Adres, cały czas rozmawiamy z przewoźnikami i pasażerami próbując to rozwiązywać.
Słyszymy nieraz od Przewoźników a także Pasażerów, że niektóre rzeczy są nierozwiązywalne. A jednak stajemy na wysokości zadania, a przynajmniej próbujemy ułatwić przewoźnikom prace a pasażerom zamawianie przewozu;)

Święto piwa i Robert Lewandowski

by

Święto piwa i Robert Lewandowski

Monachium to oczywiście Stolica Bawarii w zasadzie każdemu dobrze jest znana za sprawą ostatnich sukcesów Roberta Lewandowskiego. Podczas gdy polski napastnik przepisuje kolejne rekordy strzeleckie po obu stronach Odry, my dziś poświęcimy się raczej innej, nieco mniej znanej atrakcji tej bawarskiej metropolii do której zawiozą Cię busy do Monachium.

Alianz Arena piękny stadion w Monachium

Englisher Garden

Dla każdego miasto nierozerwalnie kojarzy się ze świętem piwa- słynnym Oktoberfest. Ku zdumieniu wielu przybywających na ten czas turystów Monachium to nie tylko złoty runek z bąbelkami. Monachium zza piwnej otoczki odkrywa wówczas troszkę, inną, niemniej urzekającą stronę. To miasto pięknej architektury i dobrze zagospodarowanej przestrzeni publicznej.
Poznając lepiej miasto nie sposób nie zwrócić uwagi na Englisher Garden (Angielski Park), znajdujący się w pobliżu centrum miasta największy na świecie ogród typu angielskiego.

To ogród założony, a jakże by inaczej, przez Brytyjczyka Benjamina Tomphsona już w roku 1789. Obejmujący aż 375 hektarów ogród znajduje się między dzielnicami Maxvorstadt i Schwabing. W ogrodzie znajduje się około 75 kilometrów ścieżek i mnóstwo ciekawych skwerów i budowli. Z gęstej sieci dróżek i chodników korzystać może praktycznie każdy, dlatego też nikogo tu nie dziwi widok rolkarzy, biegaczy, skaterów i przedstawicieli różnego typu innych sportów.

Dziwić może natomiast inna rzecz – w pobliżu wielkiego ogrodu piwnego (Biergarten) położonego przy chińskiej wieży położona jest plaża nudystów, której historia sięga lat sześćdziesiątych XX wieku. Plaża przez lata była i jest mekką dla miłośników nagości. To jedno z nielicznych takich miejsc na świecie położonych głęboko na terenie lądu.

Urocze Englischer Garten

 

Rzeka Eisbach

Innego typu ciekawostką jest to, że park przeszywa rzeka Eisbach, która nie jest naturalną rzeką. Ten parokilometrowy ciek wodny został zaprojektowany jako miejsce dla… surferów. Na Eisbach odbywają się nawet regularnie od 1972 roku zawody w tej dyscyplinie. Ale uwaga – doświadczeni surferzy raczej nie polecają zdobywać pierwszych szlifów w tym miejscu. Z uwagi na płytkość wody i niską jej temperaturę rzeka jest raczej terenem dla prawdziwych wyjadaczy, mistrzów oręża deski i fal. Oczywiście fale na rzece nie są naturalne, niemniej niczemu to nie ujmuje atmosferze tego miejsca. Busy do Monachium.

Nieopodal parku znajdą także coś dla siebie miłośnicy historii. Należy wiedzieć odwiedzając Englisher Garten, że w pobliżu na początku drugiej dekady XX wieku osiedlił się także jeden niespełniony malarz. Nazywał się Adolf Hitler i zamieszkiwał mieszkanie wynajęte od Josepha Poppa, przy pobliskiej ulicy Schleissheimerstrasse. Właśnie w czasie pobytu w Monachium Hitler spotkał swoją dozgonną miłość Ewę Braun. Aby tego było mało, niemalże chichotem dziejów jest, że niemalże po sąsiedzku parę lat wcześniej pomieszkał tu Włodzimierz Ilicz Lenin. Jeżeli wierzyć źródłom panowie nie mieli okazji spotkać się w Monachium, niemniej oboje niebawem mieli układać los całego świata.

Czy wiesz jak często jeżdżą autobusy i busy do Monachium?

To tylko kilka ciekawostek, ale jeżeli choć trochę zaciekawiła Cię więc opowieść o Monachium, to uwierz mi że będąc na miejscu dowiesz się o wiele więcej i co najważniesze zobaczysz, dotkniesz i przede wszystkim poczujesz klimat tego pięknego miasta… więc wsiadaj w tani autobus lub zamów przejazd busem z pomocą Flotea.plBusy

Czy wiesz, że na Flotea.pl znajdziesz autokary i busy do całych Niemiec? w tym busy do Monachium. Kliknij i sprawdź tutaj tanie oferty przewozu ponad 70 przewoźników Autobusowych i 64 przewoźników przewożących pasażerów busami z Adresu na Adres – door to door

Możesz pobrać aplikację mobilną na swój telefon i zawsze mieć po ręką możliwość znalezienia połączenia dokąd tylko chcesz.

Paryż historie zapomniane – najszybszy pasażerski samolot świata

by

Tragedia w Paryżu

Najszybszy pasażerski samolot świata – Jest 25 lipca 2000 r. z lotniska Charles`a de Gaull`a podrywa się do lotu naddźwiękowy pasażerski samolot- Concord Air france 4950 i jest to Najszybszy pasażerski samolot świata, niestety coś idzie nie tak. Z silnika na lewym skrzydle jeszcze na ziemi zaczyna zaczyna wydobywać się ogień. Niestety samolot przekroczył już prędkość krytyczną i musi wzbić się w powietrze. Następują chwilę grozy. Pilot postawiony w takiej sytuacji ma tylko jedno wyjście. Może wykonać w powietrzu jak najszybszy obrót i ponownie wylądować.

Najszybszy pasażerski samolot świata

Niestety po parunastu sekundach jest już w takim stanie, że sterowanie przestaje być możliwe. Następuje katastrofa. Concord linii Air France rozbija się o budynek oddalonego o kilkanaście kilometrów hotelu „Les Relais Bleus” w Gonesse pod Paryżem. Ginie 113 ofiar: 100 pasażerów, 9 osób załogi wraz z pilotem oraz 4 osoby znajdujące się w hotelu (m.in. dwie Polki) znajdujące się w tej tragicznej chwili w hotelu.

 

Filmy ukazujące upadek Concorda

można dziś spokojnie odnaleźć na Internecie. Pokazują one nie jedynie samą tragedię ludzką, ale też jednocześnie są symbolem powolnego upadku wielkiego ludzkiego projektu. Upadku marzenia o najszybszym, powszechnie dostępnym środku komunikacji, dzięki któremu pokonanie odległości z Europy do Ameryki trwało jedynie niecałe 3,5 godziny. Katastrofa Concorda ma w sobie coś podobnego do tragedii Titanica, niemniej, nie była aż tak spektakularna. Już nieco wcześniej legenda francusko-brytyjskiego projektu trochę rdzewiała. Paryska katastrofa była jedynie kolejnym gwoździem do trumny ludzkiego marzenia o pasażerskim samolocie z którego pokładu można widzieć zakrzywienie Ziemi.

Idea pasażerskiego samolotu naddźwiękowego niemal od początku przełamania bariery prędkości dźwięku kiełkowała w głowach wizjonerów i konstruktorów. Jako pierwsi ambitnego zadania podjęli się Francuzi i Anglicy jeszcze w latach sześćdziesiątych. Projekt okazał się na tyle drogi i skomplikowany, że dla jego dokończenia potrzeba było złączyć siły. W 1962 r. powstało konsorcjum złożone z francuskiej firmy Seat Aviasion i British Aircraft Corporation. Przedsięwzięcie wsparły rządy obu krajów i w ciągu paru lat, już wspólnie, opracowano techniczne szczegóły. Concord samą nazwą miał także nawiązywać do współpracy. Jego nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza „jedność, zgoda”.

FLOTEA to najwygodniejszy sposób na dotarcie do lotniska w Paryżu

 

Pierwszy lot nowego cuda techniki

odbył się w 1969 r. w Touluse roku a towarzyszyło mu niezwykłe zainteresowanie mediów- niczym jak za czasów pierwszych lotów z początków XX wieku. Próba okazała się pomyślna i w ciągu siedmiu lat samolot wprowadzono do normalnego użytku. Z miejsca zaczął robić niebywałą karierę. Posiadanie w swojej flocie powietrznej Concorda stało się marzeniem wielu linii lotniczych. Concorda zakupiły wszystkie największe wówczas linie lotnicze świata

Warto poświęcić słowo temu jak wyglądał lot tym naddźwiękowym cakiem. Otóż jego pasażerów zawsze traktowano priorytetowo. Szczęśliwcy posiadający bilet nie musieli przechodzić rutynowej odprawy bagażowej i celnej. Już na lotnisku były przeznaczone dla nich specjalne poczekalnie z wyjątkowo wygodnymi miejscami. Na pasie startowym Concord także był traktowany priorytetowo.

Zarówno przy starcie jak i lądowaniu zawsze miał pierwszeństwo, przez co nigdy w historii nie doszło do spóźnienia, poza jedynym, feralnym lotem z Paryża Na pokładzie nie było klas. Posiłki na pokładzie podawano na specjalnych, porcelanowych talerzach, a z okazji przełamania prędkości dźwięku serwowano pasażerom szampana. Oczywiście przelot Concordem, nie należał do tanich przyjemności. Był to luksus jedynie dla najbogatszych. Ale wg ludzi lecącym nim było warto. Tylko Concord oferował przeloty na wysokości 18 km.

Mimo ogromnej sympatii dla Concorda, szybko wyszły także na jaw jego niedoskonałości. Samolot był energochłonny, spalał ogromną ilość paliwa. Swoje dołożył również kryzys paliwowy lat siedemdziesiątych. Hałas jaki emitował samolot wielokrotnie przekraczał również normy, przez co coraz władze, w USA zaczęły wydawać zakazy lądowania na tamtejszych lotniskach. Zamiast 80 początkowo zamówionych do realizacji samolotów, liczba wyprodukowanych Concordów zatrzymała się na 16 maszynach. Sen Concorda trwał. Aż do feralnego 25 lipca 2000 r.

Wygodnie miejsca siedzące

 

Śledztwo po katastrofie

Jak wykazało śledztwo po katastrofie, winę za tragedię ponosiła metalowa część podwozia jaka odpadła od startującego parę minut wcześniej rejsowego samolotu. Niepozorny kawałek metalu rozerwał oponę a strzępy gumy co miała wpływ na uszkodzenie zbiorników paliwa. Mała iskra która wytworzyła się przy okazji zapoczątkowała tragedię. Chodź projektanci po katastrofie podjęli wielki wysiłek, m.in. wzmocniono konstrukcję obudowy zbiornika paliwa, a samolot wyposażono w lepsze opony, upadku legendy nie dało się już powstrzymać.

Ograniczano powoli loty najsłynniejszym samolotem pasażerskim w dziejach, aż w końcu zaprzestano jego eksploatacji. Concord, mimo zaledwie jednej katastrofy nie spełnił do końca swej misji, miał być najszybszy, najlepszy, najbardziej prestiżowy i nigdy nie ulec awarii.

Dnia 26 listopada 2003 r. odbył się ostatni lot Concordem. Pożegnanie legendy odbyło się z iście królewskimi honorami. Sam królowa Elżbieta w towarzystwie premiera Francji obserwowała moment podejścia do lądowania, Najszybszy pasażerski samolot świata Concord w ostatnich chwilach lotu towarzyszyły myśliwce RAFu. Na płycie lotniska nie obyło się bez łez i szampana. Można było odnieść wrażenie, że odchodzi ktoś bliski a nie jedynie środek transportu.

Concord jako Najszybszy pasażerski samolot świata, bez wątpienia nieco wyprzedził swoją epokę. Być może gdyby nie ekonomia i strach przed lataniem po zamachu na WTC w 2001 r. do dziś dalej oferowano by naddźwiękowe podnóże za ocean. Zapewne reaktywacja Concorda to zapewne kwestia czasu i gdy tylko postęp techniczny wykona kolejny krok naprzód będziemy znów mogli cieszyć się z dobrodziejstw powszechnie dostępnej naddźwiękowej podróży powietrznej.

Z Paryża w wybrane miejsce w Polsce dostaniesz się znajdując w łatwy sposób tanie połączenia Autobusem lub Busem door to door

Busy z Inowrocławia do Holandii i innych krajów europejskich

by

Przejazd busem z Inowrocławia do Holandii

…oraz innych krajów znajdziesz teraz szybciej i łatwiej dzięki nowej porównywarce cen biletów i wyszukiwarce przejazdów międzynarodowych Flotea.pl. Jest to nowy polski serwis internetowy, który gromadzi w jednym miejscu oferty wielu przewoźników. Dzięki temu nie musisz już przeglądać wielu stron firm przewozowych, szukać cen i porównywać. Flotea.pl zrobi to za Ciebie.

Holandia

Nowa wyszukiwarka przejazdów busami i autokarmi

wyszukiwarka prezejazdów
flotea nowa jakość wyszukiwania przewozu

Flotea.pl to nowa wyszukiwarka przejazdów busami i autokarami w całej Europie. Jest to również porównywarka cen biletw autobusowych. W jednym miejscu możesz przeglądać oferty wielu przewoźników, porównywać ceny biletów oraz warunki przejazdu.

Możesz wybrać opcje zaawansowane wyszukiwania i określić, czy szukasz przejazdu busem lub autokarem z klimatyzacją, Wi-Fi itp. Korzystając z parametrów wyszukiwania możesz także wybrać tylko te oferty, które umożliwiają podróż ze zwierzętami. Możliwe jest również określenie ilości pasażerów oraz kilka innych zaawansowanych funkcji wyszukiwania.

Gdy już określisz wszystkie parametry wyszukiwania oraz miejscowości, pomiędzy którymi chcesz podróżować kliknij przycisk „Szukaj”, aby zobaczyć listę ofert dostępnych na danej trasie.

Do wyboru busy door2door lub autokary

W wyszukiwarce Flotea.pl znajdziesz oferty wielu przewoźników dwóch podstawowych rodzajów:

  • tradycyjne przejazdy pomiędzy przystankami
  • busy door2door, czyli od drzwi do drzwi

Drugi rodzaj przejazdów, czyli od drzwi do drzwi jest szczególnie chętnie wybierany przez podróżnych ze względu na duży komfort, jaki zapewnia ten typ przejazdu. Nie musisz martwić się dojazd na lotnisko czy dworzec główny, ponieważ kierowca odbiera Cię z ustalonego wcześniej miejsca (adresu, który podaje się podczas rezerwacji lub zakupu biletu). Wystarczy, że wyniesiesz swoje bagaże przed drzwi i możesz wsiadać do busa.

Ceny biletów na busy z Inowrocławia do Holandii

Ceny biletów na przejazd busem z Inowrocławia do Holandii zawsze są na podobnym poziomie, który to reguluje rynek przewozów door to door prywatnych przewoźników. Staramy się i wybieramy oferty przewozów spośród kilkudziesięciu przewoźników, aby pasażerowie otrzymywali codziennie jak najtańsze ceny biletów.

Urocza Holenderska zabudowa