Przewozy Busem do Liege w Belgii

by

Dwa słowa z Hostorii Liege i jak dojechać busem do Belgii

Wycieczka po mieście Liege to możliwość spotkania z belgijską ziemią. Jednak jest to największy ośrodek francuskiego obszaru językowego w tym kraju. Warto wspomnieć, że to miasto leży w pobliżu granicy z Niemcami oraz Holandią.

Pomimo tego, że miasto Liege nie jest dużym miastem, to podczas pierwszej wojny światowej bardzo długo stawiali opór Niemcom. Pomimo tego, że przegrali z nimi to starcie, opór mieszkańców sprawił, że Niemcy poniosły klęskę podczas inwazji na kraj francuski. Za swoje zasługi podczas pierwszej wojny światowej, Liege otrzymało Legię Honorową.

Widok na Medieval Street w Brugii, Belgia

Czy są tu jakieś ważne zabytki do obejrzenia? Oczywiście, że tak. Katedra św. Pawła to miejsce, gdzie znajduje się skarbiec i grób św.Lamberta. Warto zobaczyć tą oryginalną kolegiatę miejską. Warto również przespacerować się ścieżkami wokół rzeki, które wiodą koło centrum miasta. Do miast partnerskich miasta Liege należy między innymi Kraków.

Kilka połączeń busem do Liege… jak tam dojechać?

Busy do Belgii na stronie internetowej FLOTEA jest do wyboru bardzo dużo biletów Autobusowych na różnych trasach, np. Polska – Belgia – Polska zamówisz tutaj BUSA w relacji Door to Door

🚌 Busy z Gdańska do Liege

Busy z Gdańska do Liege  tutaj zawsze będziesz miał i masz największy wybór przewozów z Polski do Niemiec i Niemiec do Polski, ponieważ codziennie jeżdżą Busy door to door, to znaczy odbierze Ciebie z domu i zawiezie na adres który mu wskażesz.

🚌 Busy z Warszawy do Liege

Busy z Warszawy do Liege wschód Polski to zagłębie osób pracujących za granicą i to dlatego tak dużo przewoźników uczęszcza na tych trasach przemierzając Polskę wzdłuż autostrady A4 zbierając w okolicy do 100km pasażerów do zachodniej części Niemiec

🚌 Busy ze Słupska do Liege

Busy ze Słupska do Liege –  jak zwykle ze wschodniej części Polski sporo osób wyjeżdża dorobić w Holandii i z tego pięknego zakątka naszego kraju mamy także bardzo dużo przewozów do Niemiec, Holandii i Belgii] (więcej…)

Przewozy osób z polski do Belgii

by

Wizyta w Hasselt, Brugia, Kortrijk, Verviers, Mons,

 

Przewozy osób z polski do Belgii do miasta Hasselt …to również bardzo ciekawe miejsce, gdzie możecie zobaczyć mnóstwo pięknych miejsc i poznać bardzo ciekawą historię tego miasta, które leży w północno – wschodniej Belgii.

Jeżeli lubicie spacerować po ogrodach, to koniecznie swoje kroki musicie skierować do tutejszego Ogrodu Japońskiego. Będziecie mieli gdzie spacerować, ponieważ zajmuje on 2,5ha i jest to największy taki kompleks w Europie. Został zbudowany przy pomocy japońskiego miasta Itami i możecie tutaj podziwiać wiele pięknych roślin i kwiatów.

Ghent w Belgii

Oprócz tego na uwagę zasługuje katedra św. Quentina, która jest prawie tak samo stara jak całe miasto Hasselt. Budowano ją przez wiele lat, czego efektem są najróżniejsze style, które wyraźnie widać w budowie tej katedry. W jednej z wież tego kościoła ukryte jest 46 carillonów.

Hasselt to również wiele placówek muzealnych, w których zobaczycie bardzo ciekawe zabytki i eksponaty.

Odwiedzić Brugię

Jeżeli planujecie wakacje i nie wiecie, gdzie wyjechać, to możecie odwiedzić Brugię. To miasto leży w północno – zachodniej Belgii. Trzeba przyznać, że jest jednym z ważniejszych punktów na mapie kraju, ponieważ znajduje się tutaj port śródlądowy dostępny dla statków morskich. Warto wspomnieć, że ze względu na ilość kanałów, miasto Brugia nazywana jest flamandzką Wenecją. Trzeba przyznać, że Brugia jest naprawdę pięknym miastem, ponieważ samo centrum jest bardzo zabytkowe. Kilkanaście lat temu całe centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco. Warto więc się tutaj znaleźć. Znajduje się tutaj Bazylika Świętej Krwi, która pochodzi z XVII wieku. Podobno znajduje się w niej fiolka z krwią Jezusa Chrystusa. Na uwagę zasługuje również katedra św. Salwatora, która imponuje swoją budowlą i jest główną siedzibą diecezji brugijskiej w Belgii. Można zakochać się w tym pięknym mieście.

Widok na Medieval Street w Brugii, Belgia

Niezupełnie stare i niezupełnie nowe – miasto Kortrijk

Ta flamandzka miejscowość, położona nieco na północ od francuskiej granicy, przetrwała niejedno. Nic dziwnego, jej początki sięgają przecież starożytności.

Strategiczne położenie
Na skrzyżowaniu rzymskich szlaków łatwo było o rozwój przemysłu oraz handlu. Miasto Kortrijk otrzymało prawa miejskie w XII w i dzięki produkcji lnu szybko znalazło się wśród tych największych i najbogatszych w całej Flandrii!

Kierunek Kortrijk w Belgii

Trochę wczoraj, trochę dziś
Mimo licznych zawieruch wojennych i dotkliwych zniszczeń, w mieście wciąż można podziwiać architektoniczne perełki z przestrzeni epok. Współistniejąc ze współczesną zabudową, świadczą one o ciekawej, często brutalnej i romantycznej historii miasta Kortrijk.

Różnorodność pod kontrolą
Główny rynek oraz urocze uliczki Kortrijk to dowód na to, że stare i nowe można ze sobą harmonijnie połączyć. Z powodzeniem mieszają się tu akcenty francuskie, holenderskie, a nawet… amerykańskie. To w Kortrijk bowiem urodził się twórca najsłynniejszego rewolwerowca – Lucky Luk’a.

Verviers – klimatyczna Belgia

Belgia wydaje się być niedocenioną turystycznie częścią Europy. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby eksplorować państwo trójkolorowej flagi, ciekawą ofertę turystyczną posiada miasto Verviers.

Mapa Belgii na kompasie

Verviers zlokalizowane jest w pobliżu rzeki Mozy, dzięki której miasto rozwinęło się przemysłowo. Obszar ten słynie przede wszystkim z tradycji włókienniczych sięgających tradycją XV wieku, choć rozkwit produkcji nastąpił przede wszystkim w okresie rewolucji przemysłowej. Obecnie o Varviers mówi się jako o wełnianej stolicy świata. Więcej o historii włókiennictwa można dowiedzieć się w Centrum Turystycznym Wełny i Mody, które stanowi jedno z najbardziej popularnych obiektów turystycznych miasta.

Woda stanowi istotny symbol dla Verviers nie tylko z uwagi na ukształtowanie przemysłu, ale także ze względu na licznie budowane fontanny. Goście mogą podziwiać bogato zdobione, zabytkowe projekty oraz nowoczesne w formie układy wodne.

Verviers to urokliwe miasto z historią, którą warto poznać.

Wyjazd do Mons z przewozami osób z polski do Belgii

Mons to miasto, które może pochwalić się naprawdę bogatą historią. W czasach dzisiejszych to miasto lezy na terenie Belgii. Zanim jednak to się stało, to Mons znajdowało się pod panowaniem Hiszpanii, Francji. Śmiało można powiedzieć, że władza w tym mieście przechodziła przez wiele rąk.

Pałac Pier w Blankberg, Belgia

Miasto Mons od 1830 roku pozostaje pod władzą Belgii i w tym temacie już się nic nie zmieniło. To piękne miejsce na początku swego istnienia pełniło funkcję grodu obronnego. Jego czasy sięgają aż do Cesarstwa Rzymskiego.

W małym Mons znajduje się najstarsza w Belgii loża wolnomularska. Podczas drugiej wojny światowej, podczas walk z Niemcami to miasto zostało w bardzo dużej części zniszczone przez nieprzyjacielskie wojska. Zostało jednak odbudowane i dzisiaj znajduje się tutaj nawet siedziba Sojuszniczego Dowództwa Operacji NATO. W tak małym mieście znalazło się miejsce dla bardzo ważnej placówki wojskowej.

 

Nasi najlepsi przewoźnicy

Flotea to najlepsi przewoźnicy każdego weryfikujemy z osobna Flotea, Mamy dla Ciebie jeszcze dodakow coś fajnego, to nowoczesna i łatwa w obsłudze aplikacja mobilna do zamawiania Busa z Adresu na Adres w której także kupisz bilety Autobusowe.

 

U nas zawsze będzie Ci wygodnie

Pobierz aplikację na swój smartfon

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

Busem do Brukseli

by

Jeździliście autokarem czy busem do Brukseli

Niewątpliwie to co w stolicy Belgii rzuca się na pierwszy rzut oka to dwujęzyczność. Całe miasto usiane jest tabliczkami z nazwami ulic w dwóch językach. To zresztą charakterystyczne dla całej Belgii. Używa się tu urzędowo języka francuskiego oraz walońskiego. Tego drugiego z samej Brukseli znacznie mniej. Tylko ok. 15 % mieszkańców miasta to Walończycy. Co ciekawe jest ich znacznie mniej niż urzędników którzy napędzają każdego dnia wielką maszynę o nazwie Unia Europejska. Oni z kolei stanowią z kolei 700 tysięczną populację z całkowitej liczby miliona mieszkańców.

Kiedy już dojedziesz do Brukseli Autokarem zobaczysz

Iż bez wątpienia Bruksela poszczycić się może dwoma symbolami. Jeden z nich to rzeźba nagiego, sikającego chłopca Manneken Pis. Stojący na płycie rynku chłopiec niejedno już przeżył, w XV wieku jego kamienny oryginał został zdemontowany i skradziony, na szczęście replikę z brązu ustawioną w 1609 roku możemy oglądać po dziś dzień. Pod koniec XX wieku Manneken Pis doczekał się siostry. Po drugiej stronie placu stoi Jenneke Pis czyli sikająca dziewczynka. Ze względów bezpieczeństwa obie rzeźby są dziś zabezpieczone kratą.

Bruksela w Belgii, słynny sikający chłopiec Manneken Pis

Każdy z nas lubi Bajki a dzieci najbardziej, więc jadąc do Brukseli zobaczysz..

Że umiłowanie dla dzieci jest cechą charakterystyczną belgijskiej stolicy. Miasto może śmiało poszczycić się mianem bajkowego miasta i bynajmniej nie chodzi tu o architekturę, ani wrażenia artystyczne. Miasto ma coś w sobie takiego, że jego duch sprzyja twórcom słynnych bajek i kreskówek. Właśnie w Brukseli urodził się i tworzył Peyo ( czyli Pierre Cullford) twórca Smurfów. Prócz sympatycznych niebieskich stworków, w Brukseli także rozpoczęła się kariera Tin-Tina czy Lucky Lucka. Specjalnie z myślą o miłośnikach bajek stworzono w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku trasę komiksową. To szlak wiodący ulicami miasta, podczas którego możemy delektować się różnego typu atrakcjami związanymi z postaciami z bajek, na jego trasie dostępne są ulotki oraz mapy ułatwiające orientację między jego poszczególnymi punktami.

Szczęśliwa rodzina na grand place w Brukseli

Specjalnie na potrzeby tego bajkowego szlaku miastu przybyło całe mnóstwo malowideł i murali na elewacjach i fasadach budynków. Co godne uwagi, rozkaz do powstania tej trasy wydał sam król. Specjalnie z jego polecenia zaaranżowano budynek przy ulicy Rue des Sables, który wcześniej pełnił funkcję hurtowni tekstylnej, na Muzeum Komiksu ( Centre Belge de la Bande desinée ). Mieszkańcy miasta to muzeum nazywają pieszczotliwie cébédé. Można zobaczyć w nim wszystkie fazy powstawiania komiksu, od momentu powstania aż po fazę druku.

Inną z atrakcji na szlaku jest MOOF Muzeum- czyli muzeum komiksowych figurek. Są w nim prócz samych figur z wosku też pokoje z animacjami 3D i mnóstwo informacji i ciekawostek poświęconych twórcom komiksów oraz ich postaciom. Także do dyspozycji odwiedzających jest m.in. wioska w której mieszkają Smurfy.

O tym jak bardzo Brukselczycy mają bzika na punkcie bajek

bajki można przekonać się nie tylko po ilości muzeów. Na mieście bez problemów można znaleźć mnóstwo sklepów z komiksami z Le Maison de la Bande Dessinée na czele. To sklep w którym można zakupić wydawnictwa dostępne w aż 70 językach świata. Natomiast gdyby jeszcze komuś było mało zalecamy zakupić w mieście czekoladę ze swoją ulubioną postacią z bajki a później wizytę w kawiarni La Villege de la Bande Desinée na pl. Grand Sablon gdzie można skosztować kawę bądź tez herbatę w towarzystwie gadżetów pochodzących z różnych kreskówek. Specjalnie dla wybitnych fanów Tin-Tina i spółki we wrześniu w stolicy Belgii urządzane jest festiwal Fête de dla BD, który jest wielkim świętem rysowników i miłośników wszelkiego typu komiksów. W ogóle postać Tin-Tina jest dla wszystkich Belgów bardzo ważna, w pobliżu miasta w miejscowości Loucain-la-Neuve jest nawet hotel Amigo w którym można poczuć się jak w w miejscach w których zwykł sypiać młody podróżnik.

Seniorzy także lubią Belgijskie bajki i chętnie fotografują się na placu w Brukseli
Stereotypy Brukseli

Na pozór stereotypom stolica Belgii nie musie się kojarzyć jedynie z polityką czy słynnym Atomium. Miasto to nie tylko siedziba Parlamentu Europejskiego. Z pewnością Bruksela to idealna propozycja zarówno na rodzinną wycieczkę jak i dla dojrzałych osób w których wciąż drzemie duch dzieciństwa. Ludzie tu są bardzo uprzejmi a dogadanie się po angielsku nie sprawia nawet najmniejszych trudności.

 

Jak dojechać do Brukseli busem czy autokarem

…jeśli planujesz zwiedzić Brukselę nie zwlekaj. Wybierając się do Belgii nie zapomnij odwiedzić Flotea.pl. Dla wszystkich osób podróżujących z Polski do Belgii oraz z Belgii do Polski mamy nowe możliwości – wyszukiwarkę przejazdów busami i autokarami. Także w systemie door2dooor kierowca busa zawiezie Ciebie na wskazany adres.