Jedziesz do pracy do Holandii? Zobacz kogo Holendrzy potrzebują do pracy i poznaj 6 sposobów na dodatkowy zarobek

by

Coraz więcej Polaków decyduje się na emigrację w celach zarobkowych. Bardzo często wyjeżdżają do pracy do Holandii, do Niemiec, do Anglii, czy innych krajów.

12 proc. Polaków myśli o emigracji

Od czasu kiedy Unia Europejska otworzyła swoje granice, przez wiele lat coraz więcej i więcej Polaków decydowało się na emigrację. Obecnie ten trend zwolnił (12 proc. Polaków myśli o emigracji zarobkowej: źródło) Część osób decyduje się wyjechać na studia, druga grupa to już studiujący, którzy opuszczają kraj w trakcie wakacji w celach zarobkowych. Jest też wiele osób, które decydują się na dłuższy wyjazd. W Holandii przeciętne wynagrodzenia znacznie przewyższają Polskie standardy, więc propozycja jest jak najbardziej kusząca. Emigrują nawet inżynierowie i lekarze, którzy są jednymi z najlepiej zarabiających grup społecznych w Polsce.

Najbardziej poszukiwane stanowiska pracy w Holandii

Chociaż wyjeżdżają ludzie wykonujący przeróżne zawody, to największe szanse znalezienia dobrej pracy posiadają ludzie, którzy są: inżynierami, profesorami uniwersytetu, dentystami, dyrektorami banku, adwokatami, pilotami samolotów, dyrektorami, ministrami, notariuszami oraz chirurgami. Te zawody są poszukiwane (i zarazem najlepiej opłacane) przez pracodawców holenderskich.

Inne popularne sposoby na zarobek w Holandii

Oczywiście zatrudnienie się w konkretnej branży jest głównym dochodem, jednak istnieją popularne sposoby, aby dochód swój powiększyć.

1. SKUP

Popularnymi produktami do skupowania są grzyby oraz metale. Jeśli ktoś ma czas i chęci do zbierania rozmaitych urządzeń to jest w stanie uzbierać duże ilości metali kolorowych. Oprócz kwestii zarobkowej (mimo, że nie jest to nie wiadomo jak duża kwota) zaletą jest dbanie o środowisko.

2. MLM

Drugim sposobem jest tak zwany Multi Level Marketing, dzięki któremu przy odrobinie wkładu czasowego oraz pieniężnego można sporo dorobić.

3. WYPRZEDAŻE GARAŻOWE

Raz do roku można urządzić wyprzedaż garażową lub pójść na duży tak zwany rommelmarkt. Jest to opłacalne, jednak jest warunek – trzeba posiadać dużo towaru. Dla niektórych jest to główna metoda zarobku.

4. WŁASNY SKLEP INTERNETOWY

Pomysł ten wymaga pewnej znajomości internetu oraz e-marketingu. Istnieje wiele firm albo producentów, dzięki którym nie trzeba mieć wcale zaplecza towarowego. Po prostu tworzy się swój własny sklep internetowy i zamówienia wysyłane są bezpośrednio od hurtowni czy producenta. Wówczas trzeba tylko szukać klientów.

5. GOTOWANIE

Dla osoby, która posiada duże umiejętności kulinarne dobrym sposobem na zasilenie budżetu jest pieczenie ciast i tortów lub przygotowywanie domowej roboty dżemów, nalewek, kompotów. Jeśli tylko zasmakują klientom, można mieć pewność, że będzie to opłacalny interes.

6. OPIEKA NAD DZIEĆMI I ZWIERZĘTAMI

Często nie jest to praca wpisana w rejestry, a jedynie praca dorywcza. Chętnych znajdzie się zawsze, ponieważ ludzie często podróżują lub długo pracują i ich podopiecznymi w tym czasie nie ma się kto zająć.

Jedziesz do pracy do Holandii? Sprawdź oferty połączeń autobusowych oraz przejazdów busami do Holandii. Skorzystaj z opcji door2door (przejazd ze wskazanego adresu do wskazanego celu) i wygodnie kup bilet online.

Jak poruszać się na terenie Holandii i jak tam dojechać?

by

Jeśli wybierasz się do Holandii, mamy dla Ciebie nowy sposób na znalezienie najlepszych ofert przejazdów busami. W wyszukiwarce flotea.pl znajdziesz oferty wielu przewoźników – wybierz tę, która najlepiej spełnia twoje oczekiwania! Część przewoźników oferuje przejazdy w trybie door2door. Oznacza to, że możesz zamówić bus pod drzwi swojego domu i dojechać pod wskazany adres. Ceny biletów wahają się w okolicach 300 złotych.

Jak poruszać się po Holandii?

Po pierwsze rowerem – ale to lokalnie. Na stronie flotea.pl znajdziesz nie tylko przejazdy z Polski do Holandii, ale też przejazdy polskich przewoźników pomiędzy holenderskimi miastami oraz busy z Holandii do Polski.

Jedna karta na wszystko

Holandia to bardzo mały kraj, który charakteryzuje się doskonale rozwiniętą siecią komunikacyjną. Co więcej – system płatności za przejazdy również jest tu bardzo dobrze rozwinięty, czego z pewnością możemy Holendrom pozazdrościć.

Niezależnie od tego, czy podróżujemy autobusem, metrem, czy też koleją, możemy skorzystać ze specjalnej karty OV, za pomocą której realizujemy płatności w dowolnym środku transportu. Te same czytniki znajdują się zarówno na peronach kolejowych i przystankach autobusowych, jak i na stacjach metra.

Wyrobienie samej karty nie jest drogie. Jeśli decydujemy się na wyjazd do Holandii, powinniśmy przygotować sobie 7.5 euro, by wyrobić wspomnianą kartę. Cena ta dotyczy zarówno karty personalizowanej, jak też karty na okaziciela.

Czym różnią się obie karty? W przypadku kart personalizowanych mamy dostęp do szeregu ulg, wynikających z naszego wieku. Jeśli na przykład mamy od 4-11 lat bądź nasz wiek przekroczył 65 lat – możemy dzięki wspomnianej karcie skorzystać z upustu w wysokości 34 proc. na wszystkie przejazdy.

Holandia a inne kraje

Pod względem transportu publicznego, Holandia jest jednym z najlepiej zorganizowanych krajów na terenie Unii Europejskiej. Podobnie działającego systemu nie spotkamy nawet wtedy, gdy wyjedziemy do Niemiec, bądź do Austrii.

Sprawdź oferty przejazdów do Holandii oraz z Holandii do Polski na flotea.pl. Wybieraj spośród ofert wielu przewoźników, wygodnie kup bilet online, zamów bus pod dom. Szerokiej drogi!