Autokary i Busy przewozy osób Polska-Szwajcaria

by

Szwajcaria – Polska – jak dojechać?

Flotea zapewnia tanie Autokary i Busy przewozy osób Polska-Szwajcaria.

Szwajcaria jest przepięknym krajem, który kojarzy się przede wszystkim z precyzją i porządkiem. Trudno jest nie potwierdzić tej powszechnie znanej opinii, choćby już przeglądając zdjęcia przepięknych uliczek w centrum jednego z największych miast w Szwajcarii – Zurychu. W artykule przyjrzymy się temu, w jaki sposób dojechać do tego jedynego w swoim rodzaju miejsca na świecie i sprawdzimy, co będzie nas czekać na miejscu.

Przewozy osób Szwajcaria – Polska – jak dostać się do kraju?

Sposobów na dostanie się do Szwajcarii jest kilka. Najszybciej będzie oczywiście samolotem, którym zarówno do Genewy, jak i Zurychu dolecimy w przeciągu około dwóch godzin. Drugą opcją – na jaką możemy się zdecydować – jest podróż pociągiem. Kolej kursuje przez Niemcy, Austrię i Czechy. Pociągiem dostaniemy się do Szwajcarii w ciągu 16-20 godzin.

Niestety zarówno jazda koleją, jak i przelot samolotem do Szwajcarii nie będą należały do najtańszych. Jeśli zależy nam tym, aby podróż była nieco mniej kosztowna, warto jest zdecydować się na jednego z przewoźników autokarowych lub wybrać się do Szwajcarii własnym samochodem. Autobus dowiezie nas na miejscu w ciągu 24 godzin, natomiast samodzielnie możemy dojechać do tego kraju nawet w 9.

Dworce, przystanki i miejsca przesiadek

Najbardziej popularnym dworcem w całej Szwajcarii jest oczywiście Zürich Hauptbahnhof, który – jak sam nazwa wskazuje – jest umiejscowiony w Zurychu. Jest to największy dworzec kolejowy w kraju, położony w samym centrum miasta. Warto dodać, że należy również do najbardziej ruchliwych na całym świecie (około 400 tysięcy pasażerów dziennie).

Innym ciekawym dworcem – choć już nie największym – jest ten umiejscowiony w Bazylei, czyli Basel Badischer Bahnhof. Warto również wspomnieć w tym miejscu o Gare de Cornavin, który jest największym dworcem w Genewie.

Przed wyjazdem do Szwajcarii – o czym musisz wiedzieć?

1. Obcokrajowcom mogłoby się wydawać, że stolicą Szwajcarii jest Genewa lub – doskonale wszystkim znany – Zurych. Jednak kraj ten nie posiada stolicy. Jej rolę można przypisywać Bernie, gdzie znajduje się siedziba rządu.

2. Szwajcaria jest niewątpliwie pięknym krajem, który zachwyca swoją urodą przyjezdnych. Wiele osób wybiera się tutaj na narty i trudno się temu dziwić, gdyż różnego rodzaju wzniesienia zauważymy tutaj praktycznie wszędzie.

 

3. Przyroda w Szwajcarii jest tak nieskalana, że wodę można pić prosto z rzeki. Jest to imponujące, zważywszy na poziom zanieczyszczenia środowiska, jaki obserwujemy w innych krajach.

 

Sprawdzeni i zaufani przewoźnicy

Flotea to miejsce sprawdzonych i zaufanych przewoźników, rekomendowanych przez Flotea, a dodatkowo klikając poniżej w link, pobierzesz Aplikację mobilną na swój smartfon nie ważne jaki masz model telefonu, mamy dla Ciebie nowoczesne aplikacje mobilne do zamawiania Busa lub zakupu biletów Autobusowych.

 

Ułatwiaj sobie życie i pobierz aplikację na swój telefon

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android