Jak dojechać do Niemiec i jak się poruszać po tym kraju?

by

Jak dojechać do Niemiec?

Wyjazd do Niemiec z reguły nie jest kosztowny. Zawsze sprawdzą się busy – cena za przejazd busem do Niemiec w jedną stronę na flotea.pl zaczyna się od 140 złotych (cena z marca 2017).

W przypadku przejazdów busami możemy skorzystać z wygodnej opcji door2door – wskazujemy adres, pod którym chcemy wsiąść do busa oraz adres, pod który chcemy dotrzeć.

Nieco więcej przyjdzie nam zapłacić za przejazd koleją. W tym przypadku musimy jednak pamiętać o dotarciu do określonego miasta, z którego wyjeżdżają pociągi do Niemiec. Kuszącą opcją jest przelot samolotem w ramach tanich linii lotniczych. Cena takiego biletu to zaledwie 40 – 80 złotych. Do ceny tej trzeba jednak doliczyć koszty związane z transportem od lotniska do miejsca docelowego. Lecąc samolotem dodatkowo musimy zapłacić także za bagaż.

Koleją po Niemczech

Transport kolejowy na terenie Niemiec odbywa się w głównej mierze w oparciu o pociągi Deutsche Bahn. Koleje niemieckie oferują dostęp do szeregu różnych biletów, różniących się między sobą ceną, terminem ważności i oczywiście dystansem, jaki możemy na nich przejechać. Dość popularnym rozwiązaniem jest bilet Quer-durchs-Land-Ticket, z którym możemy w ciągu jednego dnia poruszać się po całych Niemczech. Jeśli zależy nam na przejazdach międzymiastowych, możemy skorzystać z opcji pociągów ICE. Są one jednak dosyć kosztowne. Cena najtańszego przejazdu to 25 euro, pod warunkiem, że znajdziemy odpowiednią promocję.

Autobusem po Niemczech

Co ciekawe, w przeciwieństwie do Holandii czy do Austrii, jazda autokarem na terenie Niemiec pomiędzy miastami była zabroniona. Jednak od 2013-go zmieniono przepisy (obowiązujące od 1939 roku) i wprowadzono pierwsze międzymiastowe połączenia autokarowe. Cena? Jak na niemieckie warunki niezbyt wysoka. Przykładowo, za połączenie: Frankfurt nad Menem – Freiburg, będziemy musieli zapłacić około 15 euro.

Oczywiście polecamy wyszukiwarkę połączeń autobusowych flotea.pl również wtedy, gdy chcesz znaleźć ofertę przejazdu pomiędzy niemieckimi miastami.

Samochodem po Niemczech

Najtańszą opcją pozostaje samochód. Cena paliwa w Niemczech jest porównywalna z tą, jaką możemy znaleźć na polskich stacjach paliw. Możemy też poszperać w internecie i sprawdzić, czy ktoś inny nie wybiera się w podobną trasę po Niemczech (oferty wspólnych przejazdów).

Zastanawiasz się, jak dojechać do Niemiec? Sprawdź najlepsze połączenia autokarowe oraz najtańsze busy do Niemiec na flotea.pl.