Busy do Amsterdamu

by

Busy do Amsterdamu znajdziesz na Flotea.pl. Skorzystaj z nowej wyszukiwarki przejazdów busami i autokarami, aby znaleźć oferty wielu przewoźników. Wybierz przejazd do Amsterdamu, który najbardziej Ci odpowiada. Zarezerwuj lub wygodnie kup bilet online. 

Busy do Amsterdamu z wielu miast w Polsce

Flotea.pl to nowa wyszukiwarka przejazdów busami i autokarami w całej Europie. Gromadzimy w jednym miejscu wielu przewoźników. Dzięki temu nie musisz już spędzać dłuższych chwil na wyszukiwaniu w Google i sprawdzaniu wielu różnych stron internetowych. Teraz możesz szybko i wygodnie przejrzeć wiele ofert na jednej stronie, wybrać najlepszą i zarezerwować lub kupić bilet online.

Busy do Amsterdamu oferowane na Flotea.pl przez wielu przewoźników i odjeżdżają z wielu różnych miast w Polsce. Poniżej przedstawiamy kilka popularnych połączeń do Amsterdamu, które były najczęściej wyszukiwane na naszej stronie w ostatnich kilku tygodniach. Oto one:

🚌 Busy z Krakowa do Amsterdamu

Busy z Krakowa do Amsterdamu codziennie jeżdżą w trybie door2door, co oznacza, że możesz zamówić bus pod drzwi domu i wysiąść pod wskazanym kierowcy adresem w Amsterdamie.

🚌 Busy z Katowic do Amsterdamu

Busy z Katowic do Amsterdamu są jednym z popularnych połączeń wyszukiwanych na stronie Flotea.pl. Również dostępny w trybie door2door.

🚌 Busy z Wrocławia do Amsterdamu

Busy z Wrocławia do Amsterdamu oferowane są przez wielu przewoźników. Usytuowanie województwa dolnośląskiego przy granicy z Niemcami sprawia, że z Wrocławia odjeżdża wiele busów do Niemiec, Holandii oraz Belgii.

🚌 Busy z Poznania do Amsterdamu

Busy z Poznania do Amsterdamu to nowość na Flotea.pl. Przewoźnicy oferujący przejazdy do Holandii ze stolicy wielkopolski umożliają zamówienie busa pod drzwi w trybie door2door.

🚌 Busy z Jeleniej Góry do Amsterdamu

Busy z Jeleniej Góry do Amsterdamu odjeżdżają codziennie w trybie door2door i również cieszą się sporym zainteresowaniem.

Kliknij w jedno z powyższych połączeń, aby sprawdzić ceny busów do Amsterdamu.

Jak kupić bilet na przejazd do Amsterdamu w trybie door2door?

Flotea.pl oferuje możliwość rezerwacji biletu dzwoniąc do przewoźnika i bezpośrednio z nim umówienia się na odbiór Ciebie z domu i dowiezienia na wskazany przez Ciebie adres – tak zwane połączenie Busem door to door

Kierowca busa odbiera pasażerów z domu

 

 

Zakupu biletu online za pomocą płatności internetowych PayU tym samym jak w Allegro. Aby kupić bilet na przejazd do Amsterdamu w trybie door2door wyszukaj przejazd wpisując w rubryce „skąd” swoje miasto, a w rubryce „dokąd” Amsterdam. Kliknij przycisk „Szukaj”, aby zobaczyć listę ofert przejazdów do Amsterdamu. Zapłać natychmiastowym przelewem ze swojego konta bankowego lub kartą kredytową VISA lub MASTERCARD

Zapłać za przejazd kartą kredytową Mastercard lub VISA

 

Wybierz ofertę, która najbardziej Ci odpowiada i klikając przycisk „Wybierz”. Na stronie połączenia, którą się otworzy wpisz dokładny adres, pod którym chcesz wsiąść oraz adres w Amsterdamie, pod który kierowca ma Cię dowieźć. Teraz wystarczy tylko podać swoje dane, zaakceptować regulamin i kliknąć przycisk „Kup bilet”.

Po kliknięciu zostaniesz przykierowany do strony bezpiecznych płatności internetowych, gdzie wybierzesz swój bank i przejdziesz dalej do strony logowania na konto, aby dokonać przelewu.

Gotowe! Flotea.pl życzy szerokiej drogi.

 

Dwie twarze Londynu

Jesteś Londyńczykiem czy Turystą zafascynowanym miastem?

Oto Dwie tarze Londynu, spacerując po Londynie można tyle zwiedzić i tyle zobaczyć, że na opisanie wszystkiego potrzebne by było poświęcenie paru tomów Encyklopedii. Dlatego też dzisiejsza wizyta w tym mieście ograniczy się do dwóch dzielnic, które pokazują dwie twarze angielskiej metropolii. Z jednej strony będzie to dzielnica Wapping, w której można odnaleźć sporo śladów bogatej historii Albionu. Z drugiej zaś biznesowa dzielnica Canary Wharf- miejsce które już teraz w pewnej części jest ucieleśnieniem wizji pisarzy science-fiction. Ta część miasta to z kolei dzielnica wieżowców ze szkła i jedno z dwóch finansowych serc Londynu. Możesz łatwo i tanio dojechać z dzielnicy Wapping do Canry Wharf, tak samo możesz dojechać z Londynu Wapping do Polski sprawdzisz połączenie tutaj

tutaj dojedziesz z flotea
Dwie twarze Londynu

 

Po kolei… dwie twarze londynu to między innymi dzilnica

Wippping to miejsce które od dawna było postrachem morskich awanturników, to właśnie tu odbywały się egzekucję schwytanych kaperów i piratów. Wiedzieć należy, że ich los był nie do pozazdroszczenia. Imperium brytyjskie w szczycie swojej potęgi wysyłało ogromne ilości statków do swych zamorskich posiadłości. Statki handlowe były łakomym kąskiem dla morskich rzezimieszków. Jednak gdy próba rabunku nie powiodła się, na złapanym na gorącym uczynku bandycie odbywał się najpierw publiczny sąd. Przewożono go na rozprawę z więzienia Marshalsea do ówczesnej dzielnicy doków- Wipping. Na czele konwoju jechał marszałek sądu trzymający w ręku srebrne wiosło będące symbolem admiralicji.

Krótki proces był raczej teatrem

przeznaczonym dla gawiedzi, interesującej się bardziej mającą się wkrótce odbyć egzekucją. Po procesie nieszczęśnika prowadzono pod pub The Turks Head Inn, gdzie miał prawo spożyć ostatnie w życiu piwo. Następnie los awanturnika dopełniał się. Piratów wieszano na krótkiej linie, by nie powodowała ona złamania kręgosłupa. Widok walczącego o każdy haust powietrza skazańca, był dodatkową atrakcją dla tłumu, w którym niemałą liczbę stanowiły kobity i dzieci.

Co ciekawe egzekucji zawsze dokonywano w czasie odpływu, by, według przesądu, wezbrane wody Tamizy mogły oczyścić ciało skazanego. Przeważnie odczekiwano 3 przypływy i wtedy uznawano, że wisielec odkupił swoje winy i urządzano mu pochówek. Co bardziej krewcy jednak musieli wisieć dłużej. Ku przestrodze dla innych ciała krnąbrnych piratów umieszczano w specjalnej klatce by zniechęcać innych wypływających w morze do podobnego procederu. Rekordzista kapitan Kidd podobno wisiał przy dokach aż 3 lata. Do dziś śladem po dawnych egzekucjach jest stryczek przy pubie Prospect of Whitby, a słynny The Turks Haed Inn działa po dziś dzień jako spokojna kawiarnia.

dwie twrze londynu
tutaj napijesz się dobrego piwa

Nieco dalej na wschód, położona jest, znajdująca się na Wyspie Psów dzielnica Canary Wharf, tu także w przeszłości były doki, jednak miejsce to dopiero co buduje swoją legendę.

Do lat osiemdziesiątych XX wieku działały tu doki, jednak w związku w upadkiem przemysłu portowego rząd ówczesnej premier Margaret Teatcher, zdecydował o przebudowie dzielnicy na centrum turystyczno-biznesowe.

Specjalnie dla tej dzielnicy…

zbudowano najnowszą linię metra Jubilee Line (Linię jubileuszową), a stację Canary Wharf zaprojektował jeden z najsłynniejszych obecnie architektów Norman Foster. Jednak ciekawszą alternatywą dla dostania się tam jest z pewnością kolejka DLR, to taka tańsza wersja metra, której torowiska położone są na wiszących estakadach, nierzadko przecinających „wpół” wieżowce stojące w ich sąsiedztwie. Zaiste to zapierający dech w piersiach widok.

Ponadto warto poświęcić chodź chwilkę na zobaczenie Doku Południowego z którego rozpościera się widok na całą panoramę wszystkich wieżowców w dzielnicy… Spacer po Canary Wharf dostarcza sporej przyjemności, są tu zarówno parki, galerie handlowe, sporo ławek, a niesamowitych wrażeń dostarcza obserwacja podchodzących do lądowania samolotów mających niebawem przystać na lotnisku City of London.

Co godne podkreślenia..

niedaleko stąd do innych atrakcji jaki mi są „dwie twarze Londynu” takich jak hala O2 Arena czy słynne obserwatorium Greenich. Canary Wharf to dziś największa konkurencja dla innej dzielnicy City. Tu obraca się codziennie milionami funtów a finansiści czuwają nad obrotem światowego kapitału . Właśnie na Canary Wharf mją siedziby największe światowe korporacje i banki takie jak Barclays, Citigroup czy HSBC.

Tak więc będąc w Londynie pamiętać należy, że to nie tylko Big Ben, Pałac Buckingham czy London Eye. Tak prawdę powiedziawszy poznanie Londynu trwać może długie tygodnie, jeśli nawet nie lata. Zapewne jednak to nie pierwsza wizyta tutaj i nieraz jeszcze będzie okazja tu wrócić z pomocą flotea.pl

Jeszcze się zastanawiasz czym jechać do Londynu? – zobacz tą wyszukiwarkę.