Czy tanie busy do Danii to najlepsza opcja podróżowania?

by

Dania leży w Europie Północnej i współcześnie nie stanowi dużego problemu, żeby się do niej dostać. Zarówno podróże promem, samochodem, samolotem, pociągiem, jak i busem mają swoje zalety i wady. Tych drugich w niektórych przypadkach niestety jest więcej. Specjalnie dla osób, które planują wycieczkę do Danii, przygotowaliśmy skrócone zestawienie analizujące różne środki transportu do Królestwa Danii, oparte na naszych własnych doświadczeniach.

Samoloty i busy do Danii jako najpopularniejsze formy podróży

Na terenie Danii znajduje się kilkanaście portów lotniczych, z których korzystają miliony turystów z całego świata. Podróż samolotem wybierają osoby planujące zabrać ze sobą małe ilości bagaży. Wynika to z ograniczeń dotyczących wagi i wymiarów walizek, jakie można wnieść na pokład samolotu. Mimo, że lot trwa krótko, a bilety można kupić w atrakcyjnych cenach, istnieją lepsze formy dostania się do Skandynawii.

Busy do Danii przewożą jednocześnie do 9 pasażerów. Jazda w klimatyzowanym Minivanie i postoje na życzenie to tylko wybrane zalety podróży busem. Turyści mogą spakować do bagażnika dowolne ilości walizek, a podczas jazdy nikt nie zabrania korzystania z telefonu komórkowego. I chociaż busy do Danii nie są zaopatrzone w toalety, przewoźnicy zjeżdżają na stację nie tylko o określonych porach, lecz również wówczas, gdy pasażerowie o to poproszą. Nowoczesne busy do Danii są bogato wyposażone: w rozkładane skórzane fotele, telewizor, WiFi oraz kawę i herbatę na pokładzie.

Przeprawa promem i podróż pociągiem też mają swoje plusy

Promy, podobnie jak busy do Danii kursują często, nawet co cztery godziny. Połączenie Świnoujście – Kopenhaga jest najchętniej wybieranym kursem i kosztuje kilkaset złotych (300-600 zł), zależnie od sezonu. Podróż ze Świnoujścia do stolicy Danii trwa ok. 9 godzin, a w wakacje ceny za przeprawę promem są wyższe niż poza sezonem. Busy jadą średnio 2 godziny dłużej, ale podróżowanie w ten sposób jest oceniane jako wygodniejsze i kosztuje tyle samo, bez względu na porę roku. To również tańsza opcja, gdyż ceny przejazdu wynoszą ok. 300 zł za osobę.

Pociąg jedzie najdłużej ze wszystkich wymienionych środków transportu, ale można się w nim swobodnie poruszać. Rozprostowanie nóg i krótki spacer do wagonu z restauracją czy do toalety, dobrze wpływa na nasze samopoczucie podczas podróży. Przejazd pociągiem zajmuje ok. 15 godzin, a cena biletu nie różni się od przeprawy promem w sezonie letnim.

Reasumując, spośród wymienionych środków transportu, to busy do Danii zwyciężają. Żeby ranking był wiarygodny, zapraszamy na naszą stronę, gdzie można skorzystać z darmowej wyszukiwarki FLOTEA. Jazda busem do Danii bez przesiadek, w doskonałych warunkach i z biletem kupionym przez internet jest możliwa za pośrednictwem zaufanych przewoźników. Wyszukaj połączenie na flotea.pl i wyjedź do Danii, mając wszystko pod kontrolą.

8 Rzeczy których nie wiedziałeś o Danii i Duńczykach

by

Dania to bardzo piękny kraj, który jest celem wielu turystycznych wycieczek. To właśnie w tym państwie znajdziemy malownicze miejsca, jak również piękne zabytki, które przyciągają wielu turystów. Jest tam także odrębna kultura oraz zwyczaje, które często zaskakują podróżnych. Oto 8 rzeczy, których nie wiedziałeś o Danii i Duńczykach.

8 rzeczy których nie wiedziałeś o Danii i Duńczykach

Warto wiedzieć, iż decydując się na zakup nowego samochodu w Danii, powinniśmy mieć na to odłożoną dużą kwotę pieniędzy. Niewiele osób ma świadomość, że Duńczycy płacą bardzo wysokie podatki podczas zakupu, ponieważ państwo chce spopularyzować transport publiczny. Także Duńczycy w przeciwieństwie do mieszkańców innych państw położonych w Europie mają nieco inną mentalność. Obecnie w Danii śluby nie są aż tak popularne, często osoby nawet w wieku czterdziestu lat nie są jeszcze zamężne i nie mają rodziny.

Także zastawa stołowa w Danii wygląda nieco inaczej. Duńczycy bardzo cenią sobie własne wyroby, które są bardzo wysokiej jakości. Jednak taka porcelana jest również bardzo droga i nie każdy turysta może sobie pozwolić na jej zakup. W Danii spożywa się również bardzo dużo ciastek. Jest to także kraj, gdzie możemy spotkać najwięcej rowerzystów. W Kopenhadze również znajdziemy popularną dzielnicę – Christiania, gdzie możemy zakupić duże ilości marihuany. Wbrew pozorom w Danii, w zależności od naszego pochodzenia możemy także być różnie traktowani.

Odpowiedni transport bardzo ważny

Decydując się na wycieczkę do Danii, powinniśmy odpowiednio wcześniej pomyśleć o transporcie. Z pewnością najbardziej komfortowo jest lecieć samolotem, jednak należy mieć świadomość, iż tuż po przylocie możemy mieć problem z płynnym przemieszczaniem się za pomocą komunikacji miejskiej. Dlatego warto zdecydować się na transport busem. Obecnie w internecie możemy znaleźć bardzo wiele takich ogłoszeń. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce internetowej hasło, na przykład „busy do Danii” lub też „busy do Niemec„, a także „busy do Holandii”. Z pewnością znajdziemy bardzo wiele atrakcyjnych oraz tanich ofert również w trybie door2door – sprawdź tutaj.

Co roku Danię odwiedza wielu turystów. Z pewnością największym zainteresowaniem cieszy się stolica tego państwa, czyli Kopenhaga. Jednak także wiele osób podróżuje w inne malownicze regiony, aby zwiedzić ciekawe miejsca oraz podziwiać piękne krajobrazy.

 

5 miejsc, które warto odwiedzić w Danii

by

Choć Dania wydaje się nam dość odległym krajem, tak naprawdę wcale tak nie jest. I choć leży ona stosunkowo blisko naszego kraju, wciąż przez wielu z nas pozostaje nieodkryta. Dlaczego warto odwiedzić ten kraj?

Pięć powodów, dla których warto odwiedzić Danię.

1. Kopenhaga

Stolica Danii to najważniejszy i obowiązkowy punkt na trasie każdej wycieczki po tym niezwykłym kraju. Wbrew pozorom miasto to jest dość niewielkie. Na jego obszarze mieszka nieco ponad 600 tysięcy osób. Cechą charakterystyczną tego miasta są wąskie uliczki, knajpki leżące tu i ówdzie a także… słynna kopenhaska Syrenka.

2. Aarhus

To miasto o dziwnie brzmiącej nazwie jest lokalizacją, w której mieszka najwięcej studentów w całej Danii. Ciekawostką jest fakt, że na prawie 300 tysięcy mieszkających tam osób, około 40 tysięcy to studenci. Co ciekawe – wielu z nich jest z Polski. Jeśli więc wybieracie się do tego miasta prawdopodobieństwo, że usłyszycie kogoś mówiącego po polsku jest bardzo wysokie. Ważnym punktem w mieście są również kamienice, których powstanie szacuje się na XVI wiek.

3. Fabryka piwa Carlsberg

Jest to obowiązkowy punkt na mapie wszystkich miłośników złotego trunku. Mało kto wie, że syn fundatora firmy Carlsberg założył swój własny browar o nazwie Tuborg. Niestety nigdy nie cieszył się on aż taką popularnością, jak marka stworzona przez jego ojca. Warto również zaznaczyć, że w fabryce Carlsberga znajdują się ciekawe eksponaty z początkowego okresu działalności firmy, takie jak chociażby wóz do rozwożenia piwa.

4. Wolne Miasto Christiania

To dzielnica Kopenhagi zamieszkana przez squatersów, hippisów itd. Jeśli lubisz alternatywne życie, koniecznie musisz zobaczyć to miejsce. Chcemy jednak zaznaczyć, że nie jest to muzeum, lecz mieszkanie dla wielu ludzi, którzy kochają alternatywny tryb życia. Co ciekawe – mieszkańcy tej dzielnicy chętnie opowiedzą Ci o swoim życiu. Warto jednak pamiętać, że na tym terenie obowiązują pewne zasady.

5. Skagen

To miejsce, w którym Morze Bałtyckie łączy się z Morzem Północnym. W miejscu połączenia się obydwu mórz, fale uderzające z naprzeciwka rozbijają się o siebie. Warto to zobaczyć.

Dania leży naprawdę blisko. Warto ją odwiedzić. Busy do Danii pokonują tą odległość w maksymalnie kilkanaście godzin.