Jak wytworzyć region obsługi pasażera ?

by

TLDR: Z artykułu dowiesz się w jaki sposób stworzyć region obsługi pasażera, jak umieścić obszar na stronie przewoźnika oraz w jaki sposób dotrzeć do większej ilości pasażerów. W artykule opisane zostały dwa narzędzia oraz pokazane krok po kroku jak z nich korzystać.

Na stronach wielu przewoźników, którzy prowadzą działalność opierającą się o przewóz pasażerów z adresu na adres, można zaobserować trend pokazywania regionów, które dany przewoźnik obsługuje. Regiony te często stanowią doskonały sposób na precyzyjne zwizualizowanie pasażerowi gdzie może się dostać. Aby zakreślić regiony i użyć ich na stronie, wcale nie potrzebujemy specjalistów z dziedziny IT (chociaż w niektórych przypadkach mogą okazać się potrzebni), wystarczy odpowiednia wiedza oraz poświęcenie odrobiny czasu na jak najdokładniejsze zakreślenie regionów, pamiętając przy tym, żeby region był dokładnie narysowany, jednakże nie przerysowany (optymalny). Zbyt dokładne narysowanie regionu może spowodować, że będzie zbyt ciężki dla strony, co negatywnie może wpłynąć na czas ładowania się strony. Mam tutaj na myśli duże regiony, składajace się z wielu setek tysięcy punktów. Za optymalny region można określić kształt który nie przekracza np. 1000 punktów. Precyzyjny region może już zostać określony kilkudziesięcioma punktami.

W sieci istnieje kilka narzędzi, które pozwalają na łatwe określanie regionów. Opiszę dwa narzędzia i pokażę w jaki sposób z nich korzystać. Pierwsze z nich to aplikacja tworzenia regionów przygotowana przez programistów Flotea, druga to narzędzie dostarczane przez Google Maps.

  1. Tworzenie regionu za pomocą narzędzia umieszczonego na portalu „bus do polski” link: https://bus-do-polski.pl/account.

Na poniższym filmie pokazane zostało w jaki sposób wytwarzać region narzędziem bus-do-polski. Film przedstawia również działanie portalu bus-do-polski, który prostą i skuteczną wyszkiwarką przewoźników dla pasażerów powracających z Niemiec, Holandii, Danii i innych krajów zachodnich Europy. To portal, który umożliwia szybkie i skuteczne powroty do polski, dzięki wysokiej jakości dobrze współpracujących przewoźników.

Narzędzie pozwala na eksport i import regionu w formacie KML i GeoJSON, czyli formatów plików, które służą do przenoszenia wykonanego obrysu. Pliki te można umieścić również na własnej stronie internetowej (stronie internetowej przewoźnika), można importować / eksportować / używać pliku obsługi pasażera w wielu miejscach, przerzucać pomiędzy programami, aktualizować… a co najwazniejsze wskazywać, skąd aktualnie zabiera się pasażerów.

 

Jak zamówić BUSA pod dom w relacji z Adresu na Adres

by

Flotea to nie tylko portal informacyjny

…prezentujący przewoźników i kontakt do nich. Flotea to zaawansowana a zarazem prosta i bardzo intuicyjna wyszukiwarka przewozu osób na której trzema kliknięciami znajdziesz przewóz w do większości miast, miasteczek a nawet wsi w całej Europie.

To dedykowane narzędzie do zamieszczania tras dla przewoźników wożących pasażerów BUSAMI z Adresu na Adres a także dla przewoźników Autobusowych

Do przewozów BUSAMI z Adresu na Adres mamy trzy opcje zamawiania BUSA

Tutaj znajdziesz kilka sposobów aby zamówić BUSA lub kupić bilet Autobusowy:
Wyszukiwarka Flotea

1. ZADZWOŃ DO PRZEWOŹNIKA 

– każdy przewoźnik ma przydzielony indywidualny numer telefonu na który pasażerowie będą dzwonić znajdując oferty na wsze przewozy – każda rozmowa jest automatycznie przekierowywana na numer przewoźnika. 
Flotea wyniki wyszukiwania na trasie Niemcy-Polska
 

2. ZAMÓW PRZEWÓZ

– Pasażer tylko wpisuje swoje imię, nazwisko, numer telefonu i klikając ZAMÓW PRZEWÓZ – wysyła zamówienie do przewoźnika na jego adres e-mail, a także smsa z zamówieniem. Przewoźnik widząc sms oddzwania do pasażera natychmiast.
Flotea formularz zamówienia
 

3. KUP BILET

– to opcja pozwala kupować bilety online, dzięki temu każdy Pasażer zapłaci kartą kredytowa lub przelewem Bankowym za przejazd – przewoźnik będzie pewny, że pasażer nie wycofa się z przejazdu w ostatniej chwili, a pasażer że przewoźnik go zabierze. 
Chociaż wiemy jak bardzo to jest trudny rynek przewozu osób. A w szczególności przewozów BUSEM z Adresu na Adres, cały czas rozmawiamy z przewoźnikami i pasażerami próbując to rozwiązywać.
Słyszymy nieraz od Przewoźników a także Pasażerów, że niektóre rzeczy są nierozwiązywalne. A jednak stajemy na wysokości zadania, a przynajmniej próbujemy ułatwić przewoźnikom prace a pasażerom zamawianie przewozu;)

Monachium

by

Wycieczka do Monachium jako sposób na udany weekend

Monachium jest niemieckim miastem, uwielbianym przez turystów i miłośników Oktoberfest. Z Polski realizowane są między innymi przewozy osób Lublin – Monachium, gwarantujące szybki i komfortowy dojazd na miejsce, również w popularnym ostatnio systemie Busem door to door.

busem-door-to-door
Na Oktoberfest piwo smakuje świetnie

Monachium – co zobaczyć w mieście?

Stolica Bawarii pełna jest atrakcji turystycznych. Całe Monachium można podziwiać z wieży kościoła Św. Piotra, a przy ładnej pogodzie można stad zauważyć nawet Alpy. Zadziwiające są również monachijskie muzea, gromadzące w swoich zbiorach dzieła europejskich mistrzów – Durera, El Greco czy Rembrandta. W Monachium można podziwiać słynne „Słoneczniki” van Gogha. Turyści nastawieni na zwiedzanie powinni zobaczyć ponadto Pałac Nimf oraz Plac Mariacki z pięknym ratuszem.

Słynne Słoneczniki Van Gogh’a

Odpoczynku można zaznać w angielskim ogrodzie

Obowiązkowym punktem wycieczki do Monachium powinien być również angielski ogród Englischer Garten. Jest to nietypowy obiekt położony w samym centrum miasta. Oferuje rozległe tereny zielone, gdzie można spacerować i wypoczywać na świeżym powietrzu, a w dodatku w ogrodzie znajdują się liczne zabytki nawiązujące do wzorców orientalnych. Park został założony już pod koniec XVIII wieku, a do chwili obecnej udało się zachować jego piękną, unikatową formę.

Angielski ogród Englischer Garten

Przewozy osób z Monachium do Polski

Bardzo łatwo możesz znaleźć dla siebie przewóz z Monachium do Polski

zrobisz to z wyszukiwarką FLOTEA tutaj znajdziesz około 400 firm przewozowych oferujących kilkaset tysięcy połączeń w całej Europie, a więc znalezienie taniego przewozu z Monachium w każdy region polski to łatwizna! Co więcej wpisując w wyszukiwarce Flotea miejsce wyjazdu a więc miejscowość i adres skąd ma Ciebie zabrać przewoźnika, oraz miejsce w Polsce, także miejscowość i adres do którego ma Ciebie dowieźć przewoźnik – skorzystasz z popularnego przewozu Busem door to door (z Adresu na Adres)

Bardzo prosa w obsłudze Aplikacja FLOTEA

Żeby było jeszcze łatwiej tutaj pobierzesz Aplikację mobilną na swój telefon, nie jest ważne jaki masz telefon, ważne jest to, że przygotowaliśmy aplikację na oba systemy operacyjne, zarówno na

      iPhona-iOS       i       Samsunga-Android

Najstarsze miasto Niemiec – piękne Koblenz am Rhein

by

Koblencja

Czy też niemiecka Koblenz, to miasto położone w dorzeczu dwóch wielkich rzek- Menu i Mozy, jest jednym z najstarszych miast u naszych zachodnich sąsiadów. Założyli go już starożytni Rzymianie. Był tu w prawiekach nawet sam Juliusz Cezar. Miasto przyciąga do siebie malowniczym położeniem i ciekawymi dziejami, przewodnicy miejscy godzinami mogą rozpowiadać o masie ciekawostek związanymi z niezliczonymi oblężeniami miasta. Byli tu i Francuzi i Rosjanie a nawet Szwedzi, jakoś tak się złożyło, że jakoś Polakom w te strony nigdy nie było po drodze. Ale ostatnimi czasy wszystko się zmienia.

Piękne miasto Koblenz

To właśnie w Kobylencji urodził się Metternich- architekt dziejów Europy w XIX wieku, również warto wiedzieć, że także tu przyszedł na świat Thomas Anders, czyli połowa zespołu „Modern Talking” Samo Koblenz leży w pobliżu wielkich szlaków komunikacyjnych. Nieopodal przecinają się autostrady A1 i A3. Geologicznie również Kobylenz jest położony dość ciekawie, przez co przed niecałą dekadą miasto nawiedziło dość silne trzęsienie ziemi. Amplituda wstrząsów sięgała 4 stopni Richtera.

Twierdza Ehrenbreitstein

Niezliczone wojny, trapiące okolicę od średniowiecza po XIX wiek spowodowały, że założono tu olbrzymią twierdzę. Budowa trwała od 1817 do 1828 roku. Na jej miejsce wybrano malowniczo położone wzniesienie gdzie wcześniej urzędował arcybiskup Trewiru. Szybko miejsce to przeobraziło się w niekończący się ciąg umocnień i fortów. Do obrony Koblenz miało służyć m.in. największe dzieło Europy w tym czasie – nazywało się Vogel Greif. Co ciekawie po dokończeniu budowy twierdzy Ehrenbreitstein, czasy i technika wojskowa zmieniła się na tyle, że twierdza z wojennego punktu znaczenia nie odgrywała żadnej roli. Po porażce Niemiec w I wojnie światowej decyzją układu Wersalskiego miano twierdzę zniszczyć, ale urzędująca w Berlinie komisja uznała, że nie ma to sensu i dzięki niej możemy podziwiać ją w pełnej krasie. Jest to druga pod względem wielkości zachowana do dziś twierdza w Europie. Na terenie twierdzy Ehrenbreitstein obecnie działa hotel i oddział narodowego muzeum z którego najbardziej znana jest kolekcja reliktów archeologicznych.

Koblenz Twierdza Ehrenbreitstein

Wino i lokalne specjały

Jeśli już jesteśmy w Koblenz nie sposób by było nie spróbować lokalnych destylatów. Ich smak i aromat docenili już m.in. Thoms Jefferson czy królowa Wiktoria. Najsłynniejszym miejscem w mieście gdzie można dosłownie można przebierać w ofercie win jest muzeum winiarstwa Deinhard. Tu właśnie, w położonej pod ziemi piwnicy można zdegustować wino i podczas wizyty zobaczyć także warunki w jakich dojrzewają najlepsze w okolicy trunki. Co ciekawe muzeum znajduje się tuż obok miejscowego teatru, więc nierzadką jest sytuacja, że któryś z widzów spektaklu wykorzystuje przerwę by spróbować lokalnych win.

Tradycje i festiwale

Oczywiście jak to już za naszą zachodnią granicą bywa, w każdym większym mieście można liczyć na bogatą ofertę kulturalną. Kobylencja także nie pozostaje w tyle. 10 sierpnia każdego roku na brzegach Renu odbywa się festiwal pod nazwą „Ren w płomieniach”. Wtedy to podczas jednego wieczoru na trasie Spay/Braubach-Koblenz wypływa około 70 łodzi na których pokładzie odbywają się w wieczornej romantycznej scenerii pełne uroku pokazy ognia, zakończone niezwykle efektowną inscenizacją płonięcia twierdzy Ehrenbreitstein. Do dla uzyskania tego rodzaju efektu artyści nie szczędzą płonących na czerwono ogni bengalskich.

Koblenz festiwal Ren w płomieniach

Odwiedzając Koblenz pierwszą niedzielę lipca można zarezerwować na „Galę Augusta”, to jednodniowa akcja poświęcona królowej Auguście Marii Sasko-Weimarskiej, żonie pruskiego cesarza Wilhelma I, która żyła w latach 1850-58 na lokalnym zamku. Ten dzień zawsze połączony jest z odbywającymi się równocześnie dnami UNESCO. Podczas Gali Augusta na brzegach Renu odbywają się koncerty, przedstawienia, pokazy i mnóstwo innych rzeczy potrafiących sprawić radość każdemu.

Zakochaj się w Koblenz am Rhein

 

Zatem jeśli podoba Ci się opis, odwiedź to pełne kościołów, rzeźb, fontann, pałaców i ciasnych, zabytkowych uliczek miasto. Z pewnością nie będziesz się tu nudził. Jak najszybciej zarezerwuj podróż na Flotea.pl .

Czy wiesz, że na Flotea.pl znajdziesz busy a także autokary do i z Niemiec ? Kliknij i sprawdź oferty wielu przewoźników.

Jak podróżować bezpiecznie? 3 zasady, o których warto pamiętać

by

Jak podróżować bezpiecznie? 3 zasady, o których warto pamiętać. Długa podróż samochodem lub autobusem może być sporym obciążeniem dla naszego organizmu. Jak się do niej przygotować? Co zrobić, by zapewnić sobie maksimum komfortu w czasie jazdy?

Nie przeciążaj kręgosłupa

Kiedy przez wiele godzin podróży autobusem siedzisz w jednej pozycji, narażasz się na ryzyko bólu kręgosłupa. Podobne konsekwencje może mieć podnoszenie i przenoszenie ciężkiego bagażu. Wielokrotne powtarzanie takich czynności oznacza ogromne przeciążenia dla kręgosłupa i może doprowadzić nawet do przemieszczenia dysków.

Jak zminimalizować ryzyko kontuzji? Jest na to kilka prostych sposobów. Najlepszą przyjaciółką kręgosłupa w podróży jest tzw. poduszka lędźwiowa. Jeśli natomiast masz dużo bagażu, zapakuj go do dwóch mniejszych toreb zamiast do jednej wielkiej. Pamiętaj również, by podnosząc ciężkie rzeczy najpierw przykucnąć, a następnie dźwignąć je prostując obie nogi. Sam bagaż najłatwiej będzie Ci nosić w obu rękach – rozłożysz wtedy równomiernie ich ciężar.

Dbaj o nogi

Długotrwała podróż w pozycji siedzącej to ogromne wyzwanie dla naszych nóg. Gdy tkwimy w bezruchu, ze zgiętymi nogami, a do tego mamy na sobie za ciasne ubranie, musimy liczyć się z problemami związanymi z przepływem krwi. Są one najgroźniejsze dla osób z nadwagą, starszych, chorych oraz stosujących terapię hormonalną.

By zapobiec tego rodzaju problemom, dopieszczaj nogi w czasie podróży i wykonuj proste ćwiczenia. Prostuj nogi, masuj je od kostek do kolan, kręć stopami kółeczka, napinaj i rozluźniaj mięśnie łydek. To wszystko pomoże Ci usprawnić przepływ krwi i uniknąć obrzęków. Jeśli masz żylaki, zaopatrz się w rajstopy lecznicze i koniecznie załóż wygodne buty.

Pij czystą wodę

Unikaj słodzonych napojów gazowanych i wody niepewnego pochodzenia. Picie tych pierwszych podczas podróży może skończyć się bolesnym wzdęciem. Z kolei brudna woda to niemalże gwarancja biegunki i gorączki.

Jak ich uniknąć? Pij w podróży przede wszystkim czystą wodę mineralną. Składniki zawarte w wodzie gazowanej niszczą większość mikroorganizmów – w tym również te, które powodują biegunki.

Wiosenna oferta biletów na busy

by

Kilka dni temu przywitaliśmy już wiosnę, która przyniosła nam wiele słońca i radości. Słoneczna pogoda sprawia, że mamy wiele energii, nowych, ciekawych planów i ochoty do działania. Dlatego pragniemy zachęcić Państwa do realizacji Waszych marzeń i zorganizowania wiosennych wycieczek.

Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy nową, bardzo atrakcyjną wiosenną promocję, w ramach której zwracamy na konto 50 zł wydane na zakup biletów na busy do Niemiec i innych krajów. Kursy te odbywają się codziennie, a odjazd jest z dworca w Twojej miejscowości lub w trybie door2door. Jednocześnie informujemy, że zwiększyliśmy częstotliwość połączeń do Danii. Od kwietnia busy do Danii będą odjeżdżały trzy razy w tygodniu.

Natomiast na majówkę chcielibyśmy zaprosić państwa w podróż do krainy wiatraków i tulipanów, ponieważ od pierwszego maja będą kursowały nasze busy do Holandii.

Serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, ponieważ proponujemy Państwu nie tylko atrakcyjne ceny biletów, ale przede wszystkim komfortowe warunki podróży.

Nasze busy są bardzo dobrze utrzymane, luksusowo wyposażone. W każdym z nich jest klimatyzacja i rozkładane, wygodne siedzenia, a także ekspres, w którym mogą Państwo zrobić sobie kawę lub herbatę podczas podróży. W każdą trasę autokarem zawsze jadą dwaj kierowcy, którzy zmieniają się w trakcie podróży, dzięki czemu możemy zapewnić Państwu krótki czas podróży, bez zbędnych postojów.

Nasi kierowcy są doskonale wyszkoleni i posiadają długoletnie doświadczenie na trasach międzynarodowych, dlatego zapewniamy Państwu bezpieczną podróż do celu.
Zapraszamy do skorzystania z naszej wiosennej oferty, dzięki której spełnią Państwo swoje marzenia o ciekawych i atrakcyjnych podróżach.

Szczegółowy i aktualny plan odjazdów naszych busów znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. Ponadto znajdą tam Państwo wszystkie informacje na temat naszych promocji i rabatów. Rezerwacji biletów mogą Państwo dokonać telefonicznie lub za pośrednictwem formularza umieszczonego na naszej stronie internetowej.

Podróżuj busem w całej Unii Europejskiej

by


Polska leży w Europie, znajduje się w Unii Europejskiej i strefie Schengen, a co za tym idzie każdy Polak legitymizując się jedynie dowodem osobistym, lub paszportem jeśli dowodu nie posiada może się bez przeszkód po państwach leżących na terenie Unii Europejskiej poruszać i na terenie tychże państw pracować.

Oczywiście podróże po Europie są dobrym pomysłem nie tylko dla osób, które szukają lepszej formy zarobku. Na terenie państw znajdujących się na naszym kontynencie znajduje się wiele pięknych miejsc i zabytków. Turystyka po kontynencie również może być niesamowicie przyjemna i niezapomniana.

Nie trzeba mieć ani własnego samochodu, ani lecieć samolotem na teren wybranego przez nas państwa. Spokojnie można korzystać z usług firm oferujących transport autobusami czy busami. Z racji tego, że graniczymy z Niemcami najtańsze i najpowszechniejsze są busy do Niemiec. Kursują one praktycznie codziennie po kilka razy dziennie. Możemy w przyjemnych warunkach odbyć podróż zarówno do stolicy tego państwa Berlina w którym znajdziemy mnóstwo zabytków i hoteli jak i do mniej znanego, ale nie mniej pięknego miasta takiego jak Lubeka.

Oczywiście Niemcy to tylko początek listy państw do których możemy się udać busem. Możemy jechać busem również do Francji, Szwecji, Szwajcarii, lub Holandii. Busy do Holandii z racji odległości jadą trochę dłużej, za to jest to naprawdę piękne państwo i warto tam się udać. Można przejechać się autostradą przecinającą morze, lub zwiedzić wspaniale rozświetlony Amsterdam nocą.

Poza wymienionymi wyżej państwami możemy pojechać też np. do Danii. Busy do Danii, która również jest niezwykle pięknym państwem leżącym na terenie Europy, a przy tym również tam można z powodzeniem znaleźć dobrze płatną pracę dorywczą, żeby dorobić np. na wakacjach w przypadku licealistów i studentów. Warto podróżować i zwiedzać świat ponieważ to co zobaczymy zostanie z nami już do końca życia, a że Europa jest obecnie dla nas otwarta i możemy się po niej poruszać bez przeszkód nie opłaca się tracić okazji.

Na stronie Flotea.pl znajdziesz oferty wielu przewoźników

by

Sprawdź oferty wielu przewoźników

Szybkie wakacje w urokliwych terenach naszych zachodnich sąsiadów? A może dwudniowy wypad weekendowy do niebiańskiego kraju słynącego z tulipanów i wiatraków? Albo intrygująca eskapada do skandynawskiego kraju zakorzenionego w naszych umysłach i świadomości jako kraj Wikingów?

Te wszystkie destynacje turystyczne są niebywale blisko naszego zasięgu w niebywale korzystnych i kuszących cenach. Działając na rynku przewoźniczym od ponad dziesięciu lat, doskonale poznaliśmy specyfikę oraz charakter podróży europejskich oraz licznych wymogów jakie są stawiane samym przewoźnikom w zależności od miejsca, w które się udają. Doświadczenie pozwoliło nam stworzyć zupełnie nową usługę na polskim rynku.

Gromadzimy w jednym miejscu na stronie flotea.pl oferty wielu przewoźników. Dzięki temu znajdziesz u nas busy do Niemiec, busy do Holandii, busy do Danii i wielu innych destynacji.

Współpracujemy z lojalnymi partnerami oraz zaufanymi przewoźnikami turystyczno-krajoznawczymi. Dzięki temu przedstawiane przez nas usługi przejazdów zapewniają naszym klientom najwyższe standardy przewozowe oraz nieoceniony komfort podróży.

Busy do Niemiec, które udostępniamy naszym klientom pozwalają także na komfortową jazdę osobom niepełnosprawnym oraz małym dzieciom, a także noworodkom w specjalnie wydzielonych do tego strefach w naszych klimatyzowanych busach. Także busy do Holandii oraz busy do Danii oferowane przez naszych przewoźników opierają się na doskonałych warunkach przewozowych, umożliwiając naszym klientom perfekcyjne warunki bytowe.

Poza oferowaniem naszym klientom niezwykle dogodnych warunków w podróży, zapewniamy im także bardzo urocze oraz malownicze tereny, przez które przejeżdżamy w trakcie wycieczek organizowanych do aż 25 krajów europejskich. Tak zróżnicowana i bogata oferta stawia nas w pierwszym szeregu, jeśli chodzi o atrakcyjność widokową oraz stosowane udogodnienia dla naszych klientów podczas podróży. Liczne oraz pochlebne opinie na nasz temat przysparzają nam chluby oraz samej radości.

W najbliższym czasie planujemy także otworzyć się na wschodni rynek europejski i rozpocząć organizacje wyjazdów do takich krajów jak Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia czy też Rosja. Ekspansja na wschodnie tereny jest podyktowana rosnącym zainteresowaniem naszych polskich obywateli na wyprawy w te destynacje.

Busy do Niemiec, Holandii oraz innych zachodnich państw. Sprawdź!

by

Busy do Niemiec, Holandii i nie tylko

Korzystanie z usług przewoźników międzynarodowych pozwala zaoszczędzić nie tylko czas podróży, ale i pieniądze. Regularnie kursujące busy do największych miast europejskich zapewniają bezpieczny transport w bardzo komfortowych warunkach. Są to najczęściej pojazdy zabierające na swój pokład od kilkunastu do kilkudziesięciu pasażerów. Większość nowoczesnej floty posiada klimatyzację, bezpłatne wi-fi oraz gniazdka elektryczne umożliwiające podładowanie telefonu komórkowego, tabletu czy laptopa.

Regularne linie jakie kursują z Polski na zachód Europy odjeżdżają z dworców autobusowych między innymi w Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu. Bilety na przejazdy można rezerwować za pośrednictwem internetu dzięki czemu w prosty sposób możliwe jest zaplanowanie całej podróży. U niektórych przewoźników można bezpłatnie dokonać zmiany terminu rezerwacji. Chcąc wyszukać najlepsze połączenie międzynarodowe, wystarczy wyszukiwarce internetowej wpisać hasło busy do Niemiec, busy do Holandii czy busy do Danii.

Przed dokonaniem opłaty rezerwacyjnej dobrze jest sprawdzić koszty przewozu bagażu, gdyż może się zdarzyć, że istnieją ograniczenia w wielkości przewożonych pakunków i jeżeli bagaż nie spełnia wymogów wymiarowych wówczas obowiązuje dodatkowa opłata.

Dlaczego warto podróżować z przewoźnikami międzynarodowymi? Udając się w długą trasę własnym samochodem trzeba się liczyć ze zmęczeniem. Niejednokrotnie może okazać się, że trasa będzie zbyt długa aby przejechać ją samemu. Podróżując busem, problem zmęczenia przestaje być istotny – w wygodnych warunkach można uciąć sobie długą drzemkę. Podróże zorganizowane wychodzą również dużo taniej. Koszty przejazdu obejmujące paliwo i opłaty za autostrady dzielone są pomiędzy wszystkich pasażerów. Bilet na busa międzynarodowego jest często kilkukrotnie tańszy niż opłaty jakie trzeba by ponieść przy przejeździe indywidualnym. Przewoźnicy międzynarodowi oferują również system atrakcyjnych promocji sezonowych i zniżek dla osób, które podróże odbywają regularnie.