Jak dojechać do Wolfsburga? – WOLKSVAGENEM

by

Wolfsburg

Jak dojechać do Wolfsburga? – WOLKSVAGENEM! ;))) …ale teraz poważniej

Praktycznie jedyne co każdemu laikowi przychodzi na myśl, gdy pada nazwa tego miasta to Volkswagen. Podobnie jak w przypadku holenderskiego Eindhovenu życia miasta uzależnione jest on pobliskiej fabryki. Gdyby dalej spróbować szukać innej analogii Wolfsburg przyrównać można do naszej rodzimej Gdyni, ponieważ miasto także powstało w okresie międzywojennym. 

Trochę historii

Niemniej Gdynię Wolfsburg więcej różni niż łączy. Po raz pierwszy w kronikach o Wolfsburgu wspomniano już w 1302 roku jako o siedzibie rodu Bartensleben. Przez wieki stała tu twierdza która chroniła przeprawę przez rzekę Aller. W sumie poza zmianami rodów panujących nad okolicą nie działo się tu za dużo. Wolfsburg był ot taką małą spokojną wsią. Wszystko miało się odmienić w XX stuleciu wraz z  rozwojem przemysłu motoryzacyjnego. Tak oto 1 lipca 1938 roku decyzją władz spółki Volkswagen zapada decyzja o budowie miasta Stadt des KdF-Wagens bei Fallersleben przeznaczonego dla pracowników nowo powstałej fabryki. Pierwszą cegłę na budowie symbolicznie wmurował Führer Adolf Hitler.  W lata II wojny światowej fabryka produkowała oczywiście pojazdy przeznaczone głównie dla armii. W 1942 powstał nawet obóz pracy w którym umieszczono robotników przymusowych z całej Europy. Po wojnie miasto przemianowano na dzisiejszą nazwę. Wzięła się ona od pobliskiego, renesansowego zamku. 

Warto odwiedzić/zobaczyć

To co z pewnością jest najciekawsze w mieście to Autostadt. Wizyta tu, to jak spełnienie marzeń sennych o jeżdżeniu w realność. Szczególnie dla tej męskiej części populacji. Autostadt znajduje się na terenie 25 ha, obejmuje pawilony i hale pokazujące dosłownie wszystko co wiąże się z jazdą na czterech kółkach. Jego częścią są dwie wielkie przeszklone wieże w których umieszczono 800 aut.   Autostadt jest wielkim centrum, pokazującym w pigułce historię marki Volkswagen, chodź nie tylko. Przy jego odwiedzinach przewodnik pokazuje szczegółowo historię i rozwój firmy.

Wolfsburg to miasto Wolksvagena

Przygotowano także dla wszystkich odwiedzających niemałą atrakcję- widok wprost na taśmę produkcyjną. Więc każdy na żywo, na własnej skórze może się przekonać jak wygląda proces produkcyjny, nim gotowe auto trafi do rąk kierowcy. Dla miłośników adrenaliny są tu przeznaczone specjalne trasy, gdzie każdy może wypróbować swoją motoryzacyjna umiejętność wychodzenia z trudnych sytuacji drogowych. Miłośnicy techniki z pewnością nie zawiodą się widokiem wielkiego cylindra, w którym pokazany jest cykl pracy silnika. Nawet i płeć piękna znajdzie tu coś dla siebie, ponieważ we specjalnych pracowniach, można spróbować swoich sił jako designer i stworzyć unikalną sylwetkę swojego ulubionego auta. 

Uzupełnieniem bogatej oferty jest bogata kolekcja oldmobilów,

spośród których najbardziej znanymi są: Laurin a Klement z roku 1905, Rolls Royce Silver Ghost  czy najstarszy jeżdżący egzemplarz Horch Tonneau 10/12 z roku 1903. Dopełnieniem tej kolekcji jest Volgswagen V3, będący prototypem słynnego Garbusa. Sam założyciel marki- Ferdynand Porsche na etapie projektowania auta przejechał tym egzemplarzem ponad 10 tysięcy kilometrów.

Grupa przyjaciół w podróży kultowym Volkswagenem busem T1

Z innych godnych wizyty punktów w mieście należy w pewnością wymienić wspomniany już wcześniej zamek Wolfsburg. To renesansowa budowla z wielkimi ogrodami oraz parkiem. Wewnątrz znajduje się muzeum pokazujące historię miasta i całego regionu. 

A gdyby ktoś chciałby trochę odetchnąć od wszechogarniającej motoryzacyjnej atmosfery niech zobaczy Wolfsburskie wodne show – co roku jeden wieczór odbywa się tu unikatowy pokaz laserów i światła którego największa atrakcją jest ponad 70 metrowa fontanna. 

Ciekawostki 

W roku 2013 Wolfsburg został ogłoszony jako najbogatsze miasto w Niemczech biorąc pod uwagę wskaźnik dochodu na jednego obywatela miasta. Tutejszy klub piłkarski w 2013 roku zdobył tytuł mistrz Niemiec, przerywając dominację Bayernu Monachium. Podobny wyczyn w drugiej dekadzie XXI wieku osiągnęła jedynie Borussia Dortmund. Z innych futbolowych ciekawostek związanych z Wolfsburgiem nie sposób nie wspomnieć tego, że to właśnie tu Robert Lewandowski ustrzelił 22 września 2015 roku pięć bramek w ciągu dziewięciu minut na trwało zapisując się w kronikach futbolu.  

Jeśli zaciekawił Cię Wolfsburg nie czekaj, udając się tam pamiętaj o Flotea.pl . Zapraszamy do rezerwacji – także w systemie door2door. 

Czy wiesz, że na Flotea.pl znajdziesz autokary i busy do Wolfsburga ? Kliknij i sprawdź oferty wielu przewoźników. 

Tutaj zawsze znajdziesz, kliknij i sprawdź Busy z polski do Niemiec

Busy z Niemiec do Polski od drzwi do drzwi

by

Busy z Niemiec do Polski od drzwi do drzwi to popularna usługa transportowa. Wiele osób korzysta właśnie z tego sposobu podróżowania za zachodnią granicę oraz wracając do kraju. W niniejszym artykule przedstawiamy nowe możliwości dla osób, które poszukują przejazdów z Niemiec do Polski w trybie door2door, czyli od drzwi do drzwi.

Zalety przejazdów z Niemiec do Polski od drzwi do drzwi

Podstawową zaletą podróży od drzwi do drzwi jest komfort. Nie musisz martwić się o transport na lotnisko, dworzec autobusowy lub przystanek. Wystarczy, że określisz dokładny adres, pod którym chcesz wsiąść w busa, a kierowca odbierze Cię o umówionej godzinie.

Dzięki temu odpada problem ciężkiego bagażu. Często jest to największa udręka, kiedy musimy przemieścić się na busa do centrum miasta i mamy ze sobą walizkę, torbę i jeszcze dodatkowy plecak podręczny, czy torebkę.

Podróżując z Niemiec do Polski od drzwi do drzwi musimy jedynie wynieść nasz bagaż przed drzwi domu (pod warunkiem,  że zamówiliśmy odbiór włąśnie pod domem). Kierowca podjedzie po nas i może nawet pomóc w zapakowaniu bagażu do busa.

Busy z Niemiec do Polski od drzwi do drzwi – Nowe możliwości

Teraz osoby, które szukają busów z Niemiec do Polski w trybie door2door, znajdą je szybciej i sprawniej dzięki Flotea.pl.

Flotea to nowa wyszukiwarka przejazdów busami i autokarami w całej Europie. Gromadzimy w jednym miejscu, na jednej stronie oferty przejazdów wielu przewoźników. Spora liczba firm zgromadzonych w serwisie Flotea oferuje przejazdy w trybie door2door. Informacje o oferowanym trybie przejazdu znajdziesz przy każdej ofercie na liście w wyszukiwarce.

Firmy zgromadzone na Flotea.pl i Bus-do-Polski zajmujące się przewozem osób zapewniają bezpieczną, komfortową podróż. Wszystkie firmy to licencjonowani przewoźnicy, a wykwalifikowani kierowcy posiadają wszystkie stosowne certyfikaty oraz dokumenty. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu kierowcy bświetnie znają wszystkie trasy, co zwiększa bezpieczeństwo i zapewnia szybkie dotarcie do celu.

Zakup biletu na busy z Niemiec do Polski od drzwi do drzwi

Jeżeli planujesz podróż z Niemiec do Polski, zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki przejazdów Flotea.pl. Łatwo znajdziesz tu między innymi przejazdy w trybie door2door. Co należy zrobić?

Na stronie głównej Flotea.pl znajdziesz pola wyszukiwarki – „skąd”, „dokąd” – wpisz w nich nazwę miejscowości, z której chcesz wyruszyć oraz nazwę miejscowości docelowej. Póki co nie musisz podawać dokładnego adresu. Po wpisaniu informacji kliknij przycisk „Szukaj”. PKojawi się lista dostępnych przejazdów.

Z listy wybierz przejazd oznaczony napisem „DOOR2DOOR” klikając przycisk „Wybierz”. Przejdziesz do strony zamówienia.

Na stonie zamówienia określ dokładny adres, pod którym chcesz wsiąść do busa oraz dokładny adres docelowy. Możesz to zrobić na dwa sposoby. Możesz wpisać dokładny adres (ulica, numer i miejscowość) w polach „skąd” i „dokąd” na stronie zamówienia. Możesz też skorzystać z mapy i ustawić znacznik na mapie w miejscu, w którym chcesz wsiąść lub wysiąść.

Kiedy już określisz dokładne adresy podróży, podaj swoje dane, przeczytaj i zaakceptuj regulamin i przejdź do rezerwacji lub zakupu biletu.

Klikając przycisk „Zarezerwuj” dokonasz rezerwacji przejazdu i zapłacisz wsiadając do busa. Jeżeli lubisz nowoczesne, wygodne rozwiązania kliknij przycisk „Kup bilet”. Otworzy się strona bezpiecznych płatności przez system PayU, na której wybierzesz swój bank i przejadziesz dalej do strony przelewu.

Po dokonaniu płatności online, bilet możesz pobrać, wysłać e-mailem lub wydrukować.

To wszystko. Życzymy szerokiej drogi!

Wyszukiwarka busów międzynarodowych Flotea.pl

by

Wyszukiwarka busów międzynarodowych Flotea.pl to nowe możliwości dla wielu Polaków mieszkających za granicą. W takich krajach, jak Niemcy, Anglia, Holandia, Austria itd. mieszka kilka milionów naszych rodaków. Wiele osób wybiera busy, jako środek transportu do Polski. Właśnie do tych osób kierujemy wyszukiwarkę, którą krótko opisujemy w niniejszym artykule. 

Flotea.pl to wyszukiwarka przejazdów busami i autokarami w całej Europie. Gromadzimy w jednym miejsu oferty wielu przewoźników. Dzięki temu możesz łatwo, korzystając z jednego serwisu internetowego, przeglądać wiele ofert, porównywać ceny, wyszukiwać specjalne cechy usług przewozowych takie, jak klimatyzacja, przewóz zwierząt, Wi-Fi etc.

Wszystkie firmy, które znajdziesz w wyszukiwarce busów międzynarodowych to przewoźnicy posiadający licencję. Skrupulatnie sprawdzamy każdą firmę zanim pojawi się na liście ofert. Przykładamy wiele uwagi do zachowania najwyższego poziomu jakości usług oferowanych przez przewoźników gromadzonych na stronie Flotea.pl.

Wyszukiwarka busów międzynarodowych w Europie

Wyszukiwarka busów międzynarodowych Flotea.pl daje Ci możliwość wyszukiwania ofert przejazdów busami w całej Europie. Wśród nich znajdziesz zarówno tradycyjne przejazdy autokarowe pomiędzy przystankami, jak i przejazdy w trybie door2door.

Tryb door2door, czyli od drzwi do drzwi to możliwość zamówienia busa dosłownie pod drzwi Twojego domu. Wystarczy, że podczas zamówienia określisz dokładny adres, z którego chcesz wyruszyć, a kierowca odbierze Cię w umówionym terminie.

Możesz wyszukiwać busy używając pól wyszukiwarki. Wpisz skąd chcesz wyruszyć, dokąd dojechać oraz kiedy, a następnie kliknij przycisk „Szukaj”. Pojawi się lista ofert dla wyszukiwaego przez Ciebie połączenia.

Niektóre kierunki, które znajdziesz na Flotea.pl to:

Wyszukiwarka busów międzynarodowych – nowe możliwości dla przewoźników

Jesteś przewoźnikiem? Zapraszamy! Dodaj swoje trasy do wyszukiwarki Flotea.pl, docieraj do tysięcy podróżnych, którzy szukają przejazdów i sprzedawaj więcej biletów. Załóż konto w kilku krokach i dodaj pierwsze trasy. W razie problemów skorzystaj z naszego biura obługi, skontaktuj się telefonicznie, mailowo lub za pomocą czatu.

Busy z Niemiec do Polski codziennie znajdziesz na Flotea.pl

by

Busy z Niemiec do Polski są jednym z najpopularniejszych kierunków w wyszukiwarce przejazdów busami i autokarami Flotea.pl. W każdym tygodniu kilkaset osób poszukuje przejazdów busami do Polski z różnych miast w Niemczech.

W niniejszym artykule przedstawiamy kilka popularnych kierunków, które były najczęściej wyszukiwane w ostatnich 6 tygodniach.

Busy z Niemiec do Polski codziennie z Flotea.pl

W wyszukwiarce Flotea.pl znajdziesz oferty przewozów wielu przewoźników. Sporo firm przewozowych obsługuje kierunki do Niemiec oraz z Niemiec do Polski. Obecnie wśród ofert przejazdów powrotnych do kraju znajdziemy ponad 200 propozycji. Busy z Niemiec do Polski codziennie odjeżdżają z wielu miast.

Największym zainteresowaniem cieszą się busy z Berlina do Polski, busy z Hanoweru do Polski, busy z Drezna do Polski, busy z Frankfurtu nad Menem do Polski, busy z Hamburga do Polski, oraz z Kolonii do Polski.

Poniżej przedstawiamy listę popularnych kierunków pomiędzy miastami w Niemczech i Polsce.

🚌 Busy z Niemiec do Wrocławia

Do Wrocławia busy dojeżdżają z wielu miast w Niemczech. Najpopularniejsze kierunki to busy z Dortmundu do Wrocławia, busy z Berlina do Wrocławia oraz z Frankfurtu nad Menem do Wrocławia. Kliknij w nagłówek powyżej i sprawdź ceny biletów.

🚌 Busy z Niemiec do Poznania

Poznań jest miastem usytuowanym w niewielkiej odległości od niemieckiej granicy. Do tego miasta jeżdżą busy z wielu regionów Niemiec. Najpopularniejsze wyszukiwania w serwisie Flotea w ostatnich tygodniach to: busy z Berlina do Poznania, busy z Hamburga do Poznania, z Hanoweru do Poznania oraz z Frankfurtu nad Menem do Poznania. Ceny biletów sprawdzisz w wyszukiwarce po kliknięciu w nagłówek powyżej.

🚌 Busy  z Niemiec do Warszawy

Do stolicy Polski jeżdzi wielu przewoźników oferujących przejazdy osobowe. Przeszukując wyszukiwarkę znajdziesz busy z Berlina do Warszawy, busy z Hamburga do Warszawy, busy z Hanoweru do Warszawy oraz

🚌 Busy  z Niemiec do Szczecina

Szczecin zlokalizowany jest przy granicy z Niemcami, więc przejazdy do tego miasta również cieszą się popularnością. Na Flotea.pl najczęściej wyszukiwane są busy z Dortmundu do Szczecina, busy z Berlina do Szczecina, z Hanoweru do Szczecina, czy z Hamburga do Szczecina.

🚌 Busy z Niemiec do Katowic

Do Katowic dojeżdżają najczęściej Ślązacy mieszkający i pracujący w Niemczech. Największym popytem cieszą się busy z Berlina do Katowic, busy z Drezna do Katowic oraz busy z Dortmundu do Katowic.

🚌 Busy z Niemiec do Krakowa

Do stolicy małopolski Krakowa również jeździ wielu Polaków mieszkających w Niemczech. Do miasta królów najczęściej wyszukiwane są busy z Berlina do Krakowa, busy z Frankfurtu nad Menem do Krakowa, busy z Dortmundu do Krakowa oraz busy z Essen do Krakowa.

5 pięknych miejsc w Niemczech, które warto zobaczyć

by

Jest 5 pięknych miejsc w Niemczech, które warto zobaczyć. Niemcy są jednym z najpopularniejszych wśród Polaków kierunków emigracyjnych. Wyjeżdżamy tam głównie po to, by znaleźć lepszą pracę, więcej zarobić, podnieść poziom życia. Często zapominamy przy tym, że nasz zachodni sąsiad może zaoferować nam nie tylko atrakcyjny rynek pracy, ale i wiele niezwykłych miejsc, które warto odwiedzić. Poznaj 5 magicznych zakątków w Niemczech!

1. Zamek Eltz

To jeden z najbardziej monumentalnych zamków na terenie Niemiec. Położona nad rzeką Mozelą budowla pochodzi z XII wieku, ale jej rozbudowa trwała kilkaset lat. Wnętrza zamku wyglądają dziś dokładnie tak samo, jak w średniowieczu – meble, ozdoby i kosztowności stanowiące jego wyposażenie zachowały się w niemal nietkniętym stanie.

2. Jezioro Chiemsee

Nazywane „bawarskim morzem” jezioro Chiemsee położone jest w południowo-wschodnich Niemczech, u podnóża Alp Salzburskich. Znajdują się na nim cztery wyspy. Dwie z nich są niezamieszkałe. Pozostałe dwie cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów: na jednej znajdują się dwa wspaniałe zamki, na drugiej – klasztor sióstr benedyktynek. Od zakonnic można kupić produkowane według starych receptur nalewki, miody oraz słodycze marcepanowe.

3. Morze Wattowe

To akwen wodny, który – wbrew nazwie – wcale nie jest morzem, a rozległą równiną, odsłanianą w czasie odpływu. Rozciąga się od wybrzeża Holandii, przez Niemcy, aż po Danię. Obejmuje południowo-wschodnią część terenów Morza Północnego. Morze Wattowe w 2009 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

4. Rothenburg ob der Tauber

Rothenburg ob der Tauber to niewielkie miasteczko o ogromnej sławie – i idealne miejsce na wycieczkę z dziećmi. Przyciąga turystów z całego świata swoim baśniowym wyglądem: starówką z wąskimi uliczkami, wieżyczkami, bramami i przepięknie zdobionymi kamienicami. W malowniczej miejscowości aż roi się od fantastycznie zachowanych zabytków, muzeów i pomników.

5. Helgoland

Imponujące klify, spokojne osady i niepowtarzalny klimat wyspy wypoczynku na pełnym morzu – to wszystko znajdziemy w Helgoland, miniaturowym archipelagu, położonym 70 km od wybrzeży Niemiec. Niezwykła przyroda oraz brak samochodów i spalin sprawiają, że to idealne miejsce na wypoczynek dla alergików.

🚌 Znajdź najtańsze busy do Niemiec!

Wracasz na święta wielkanocne? Sprawdź przejazdy busami z Niemiec do Polski

by

Jakiś czas temu napisaliśmy artykuł o tym, że ponad 2 miliony Polaków mieszka w Niemczech. Zbliżają się święta wielkanocne 2017, więc wielu rodaków wraca do Polski.

Dla wszystkich powracających mamy przygotowane oferty przejazdów busami z Niemiec do Polski. Zapraszamy do zapoznania się z najbliższymi ofertami przejazdów. Poniżej wyjaśniamy także, jak kupić bilet na przejazd door2door.

Oto niektóre z kierunków dostępnych na Flotea.pl

🚌 Busy z Berlina do Polski

🚌 Busy z Frankfurtu nad Menem do Polski

🚌 Busy z Drezna do Polski

🚌 Busy z Dortmundu do Polski

🚌 Busy z Niemiec do Polski

 

Jak kupić bilet na przejazd door2door

Flotea.pl daje nowe możliwości wyszukiwania spośród ofert wielu przewoźników. Wśród ofert znajdziesz wiele przejazdów w trybie door2door. Ta opcja pozwala Ci zamówić busa pod wskazany adres w Niemczech i dojechać pod wskazany adres w Polsce.

Wystarczy, że podczas zakupu biletu dopiszesz w polach „skąd” oraz „dokąd” dokładną nazwę ulicy oraz numer. Możesz też ustawić znacznik w odpowiednim miejscu na mapie, aby poinformować kierowcę, skąd ma Cię odebrać.

Kiedy już określisz dokładną trasę przejazdu, podaj imię, nazwisko, numer telefonu oraz adres email. Teraz wystarczy tylko przeczytać i zapoznać się z regulaminem, po twierdzić zabezpieczenie „Nie jestem robotem” i kliknąć przycisk „Kup bilet”.

Po kliknięciu w przycisk „Kup bilet” przejdziesz do bezpiecznej płatności online obsługiwanej przez PayU – popularny i powszechnie używany system płatności.

Po dokonaniu płatności bilet możesz pobrać bilet na urządzenie mobilne lub wydrukować.