Przewozy busem z Belgii, Mons do Polski

by

Przewóz busem z Belgii, Mons do Polski

Zanim napiszę jak najlepiej zorganizować sobie przewóz z Belgii, Mons do Polski – napiszę kilka historycznych ciekawostek o Mons, mieście w którym jesteś i ciekaw jestem czy będąc tutaj to wszystko wiesz 😉

Trzy historyczne ciekawostki o Mons

Mons to miasto, które może pochwalić się naprawdę bogatą historią. W czasach dzisiejszych to miasto lezy na terenie Belgii. Zanim jednak to się stało, to Mons znajdowało się pod panowaniem Hiszpanii, Francji. Czyli śmiało można powiedzieć, że władza w tym mieście przechodziła przez wiele rąk.

Piękne miasto Mons od 1830 roku pozostaje pod władzą Belgii i w tym temacie już się nic nie zmieniło. Ponadto to piękne miejsce na początku swego istnienia pełniło funkcję grodu obronnego. A jego czasy sięgają aż do Cesarstwa Rzymskiego.

W małym Mons znajduje się najstarsza w Belgii loża wolnomularska. W dodatku podczas drugiej wojny światowej, podczas walk z Niemcami to miasto w bardzo dużej części zniszczyły nieprzyjacielskie wojska. Ale zostało jednak odbudowane i dzisiaj znajduje się tutaj nawet siedziba Sojuszniczego Dowództwa Operacji NATO. W tak małym mieście znalazło się miejsce dla bardzo ważnej placówki wojskowej.

Planujesz wyjazd Autobusem lub Busem z Belgii, Mons do Polski?

Zobacz jak łatwo znajdziesz przewóz tutaj. BUS – do Polski   i zobacz krótki filmik jak znaleźć i zamówić busa z adresu na adres.

Możesz wejść na stronę internetową na komputerze lub na smartfonie i z łatwością znajdziesz połączenie Busem z adresu na adres lub kupisz bilet Autobusowy, płacąc kartą kredytową lub robiąc przelew bankowy. Bilet otrzymasz e-mailem, wydrukujesz sobie na kartce papieru lub ściągniesz na smartfon i pokażesz kierowcy wsiadając do busa lub autobusu.

Na platformie FLOTEA zawsze znajdziesz przewóz dla siebie lub kogoś bliskiego!;))