Przewozy busem z Belgii, Hasselt do Polski

by

Przewozy busem z Belgii, Hasselt do Polski

Wiesz jak najprościej wrócić Busem z Hasselt do Polski? – to bajecznie proste! Wystarczy wpisać tutaj Hasselt i miasto w Polsce do którego chcesz jechać, wybrać datę wyjazdu i kliknąć ZNAJDŹ PRZEWÓZ

Znajdziesz tutaj w 3 minuty busa door to door

Cztery słowa o Hasselt…

Miasto Hasselt to również bardzo ciekawe miejsce, gdzie możecie zobaczyć mnóstwo pięknych miejsc i poznać bardzo ciekawą historię tego miasta, które leży w północno – wschodniej Belgii.

Jeżeli lubicie spacerować po ogrodach, to koniecznie swoje kroki musicie skierować do tutejszego Ogrodu Japońskiego. Będziecie mieli gdzie spacerować, ponieważ zajmuje on 2,5ha i jest to największy taki kompleks w Europie. Został zbudowany przy pomocy japońskiego miasta Itami i możecie tutaj podziwiać wiele pięknych roślin i kwiatów.

Oprócz tego na uwagę zasługuje katedra św. Quentina, która jest prawie tak samo stara jak całe miasto Hasselt. Budowano ją przez wiele lat, czego efektem są najróżniejsze style, które wyraźnie widać w budowie tej katedry. W jednej z wież tego kościoła ukryte jest 46 carillonów.

Hasselt to również wiele placówek muzealnych, w których zobaczycie bardzo ciekawe zabytki i eksponaty.

 

Chcesz kupić bilet Autobusowy online?

Wystarczy że podobnie wpiszesz miasto Wyjazdu Hasselt i miasto w Polsce do których chcesz jechać, wyszukiwarka FLOTEA.pl pokaże Ci listę przewoźników autobusowych u których kupisz bilet płacąc wygodnie kartą kredytową lub przelewem bankowym.

 

Przewozy busem z Belgii, Mons do Polski

by

Przewóz busem z Belgii, Mons do Polski

Zanim napiszę jak najlepiej zorganizować sobie przewóz z Belgii, Mons do Polski – napiszę kilka historycznych ciekawostek o Mons, mieście w którym jesteś i ciekaw jestem czy będąc tutaj to wszystko wiesz 😉

Trzy historyczne ciekawostki o Mons

Mons to miasto, które może pochwalić się naprawdę bogatą historią. W czasach dzisiejszych to miasto lezy na terenie Belgii. Zanim jednak to się stało, to Mons znajdowało się pod panowaniem Hiszpanii, Francji. Czyli śmiało można powiedzieć, że władza w tym mieście przechodziła przez wiele rąk.

Piękne miasto Mons od 1830 roku pozostaje pod władzą Belgii i w tym temacie już się nic nie zmieniło. Ponadto to piękne miejsce na początku swego istnienia pełniło funkcję grodu obronnego. A jego czasy sięgają aż do Cesarstwa Rzymskiego.

W małym Mons znajduje się najstarsza w Belgii loża wolnomularska. W dodatku podczas drugiej wojny światowej, podczas walk z Niemcami to miasto w bardzo dużej części zniszczyły nieprzyjacielskie wojska. Ale zostało jednak odbudowane i dzisiaj znajduje się tutaj nawet siedziba Sojuszniczego Dowództwa Operacji NATO. W tak małym mieście znalazło się miejsce dla bardzo ważnej placówki wojskowej.

Planujesz wyjazd Autobusem lub Busem z Belgii, Mons do Polski?

Zobacz jak łatwo znajdziesz przewóz tutaj. BUS – do Polski   i zobacz krótki filmik jak znaleźć i zamówić busa z adresu na adres.

Możesz wejść na stronę internetową na komputerze lub na smartfonie i z łatwością znajdziesz połączenie Busem z adresu na adres lub kupisz bilet Autobusowy, płacąc kartą kredytową lub robiąc przelew bankowy. Bilet otrzymasz e-mailem, wydrukujesz sobie na kartce papieru lub ściągniesz na smartfon i pokażesz kierowcy wsiadając do busa lub autobusu.

Na platformie FLOTEA zawsze znajdziesz przewóz dla siebie lub kogoś bliskiego!;))

Pasażer VS Przewoźnik Przewozy busem – z adresu na adres

by

Jak pogodzić przewoźników i pasażerów?

Spróbuję w pierwszej kolejności I dzisiejszym artykule pokazać z czym zmaga się przewoźnik prowadzący firmę transportową przewozu osób, wożący pasażerów z Adresu na Adres.

W drugiej kolejności – II kolejnym artykule  pokażę z czym zmaga się pasażer korzystający z usługi tego przewoźnika.

III artykuł mam nadzieję zażegna wzajemne pretensje do siebie, a także pokazać obopólne korzyści i znaleźć optymalne rozwiązanie.

 

Zaczynamy od przewoźnika wożącego pasażera Busem z Adresu na Adres

Jest to zazwyczaj mała firma transportowa prowadzona przez jedną lub kilka osób. Model biznesowy jest prosty, w skrócie – kupić Busa z 9 miejscami 8 +1 kierowca – zabierać ludzi z domu i zawozić za granicę tam gdzie wskażą, a więc klasyczny biznes Busy door to door lub inaczej Busy z Adresu na Adres.

Ale… czy napewno to jest takie proste jak to się wszystkim wydaje? ..co musi zrobić taki przewoźnik żeby zacząć ZARABIAĆ?…rozłóżmy to na czynniki pierwsze.

Ok. więc od początku, co musi zrobić przyszły przewoźnik, jak pracuje i czym się zmaga:

1. Kupić BUSA

– koszt około używany 60 000zł – nowy 120 000zł

2. Może jeździć sam, ale jeżeli ma już dwa busy auta musi..

– zatrudnić kierowcę.
– koszt około 2500ł

3. Przyjmować zamówienia od pasażerów.

– odbierać kilkanaście czasami kilkadziesiąt telefonów dziennie

– tylko część z odebranych połączeń to zrealizowane zamówienie, pasażerowie czasami chcą się tylko zapytać, pogadać wyżalić się z problemów i opowiadają przeróżne historie, a przewoźnik to nie jest psychoterapełtą, on odbiera telefon żeby przyjąć zamówienie i bądźmy szczerzy – nie interesuje go to że mąż ma urodziny, że dziecko tęskni, że pasażer jest chory, lub pracodawca nie zapłacił.

– kiedy przewoźnik wysłucha żali pasażera o ile potrafi zachować spokój (zasada klient nasz pan) i przyjmie zamówienie, a ten sam pasażer zadzwoni jeszcze do kilku innych przewoźników nie mając pojęcia że przewoźnicy ze sobą współpracują. I ten sam pasażer zamówi ten sam przejazd jeszcze u dwóch kolejnych!

– kiedy pasażer nie odbiera telefonu tuż przed odjazdem, przecież umówił się! przewoźnik mu uwierzył w jego historię, może nie współczuł ale wysłuchał – przyjął zamówienie – a pasażer ma go w dupie?

– pasażerowie nie mają litości, dzwonią nawet o 4:10 rano do szefa, bo bus miał być na 4:00 i nie dzwonią do kierowcy tylko do firmy, pasażerowie nie rozumieją że Pani wsiadająca wcześniej, mogła pakować się trochę dłużej.
Także nie mogą zrozumieć, że wyczynem jest znaleźć podany adres na wiosce w środku nocy, a przeciez kierowca robi co może.

2. Prowadzić księgowość samemu lub zlecić to firmie zewnętrznej.

– koszt około 300zł miesięcznie

3. Ogłosić się w lokalnej prasie i portalach internetowych.

– płacąc wcale nie takie małe kwoty za publikację ogłoszenia
– gazeta od 200zł nawet do 1500zł i więcej
– dobry lokalny portal internetowy ok. 600zł na tydzień i więcej

4. Założyć stronę internetową i najlepiej wypozycjonować ją w wyszukiwarce google. bo inaczej będzie bezużyteczna.

– płacąc za pozycjonowanie około 1500zł miesięcznie za
– pozycjonowanie nie oznacza że będzie pokazywał się na pierwszych pozycjach odrazu
– to będę tylko wybrane frazy kluczowe, takie jak busy z niemiec do polski itp.
– za kwotę 1500zł to około 30 – 50 pozycjonowanych fraz, a co z resztą? trzeba płacić więcej;)
– pozycjonowanie to długotrwały proces, od kilku do kilkunastu miesięcy, który nigdy się nie kończy, to ciągła walka o wysoką pozycję w wyszukiwarce google.

5. Płacić za kampanie reklamowe swojej strony internetowej w google adwors.

– koszty? …mozna wydać każdą kwotę;)
– minimum 30zł dziennie na kilkanaście fraz kluczowych co daje 900zł miesięcznie na jeden kraj

6. Kreować w social mediach typu Facebook swój wizerunek i stąd zbierać pasażerów.

    – płacić za kampanie reklamowe na Facebooku.
– Zamieszczać dobre posty, zajmuje to sporo czasu i trzeba mieć pomysł jak zaciekawić swojego odbiorcę 😉
– zamieszczać kampanie płatne na facebooku, koszt to wydane min. 30zł dziennie 900zł miesięcznie.

7 . Korzystać z zewnętrznych wyszukiwarek przewozu, jest ich sporo.

– Czy te wyszukiwarki napewno dobrze kierują ruch do tego przewoźnika dokładnie pokazując miejsca które obsługuje ten przewoźnik?
– Czy tylko oferują reklamy np. z Polski do Niemiec, z Holandii do Polski itd.

Zobacz co daje platforma FLOTEA – to bardzo precyzyjnie pokazane oferty przewozu.

Podsumowując..

Przewoźnik prowadzi jak widzisz firmę prawie 24 godziny na dobę, płaci za paliwo, OC, pracownikowi, promocję swojej firmy, utrzymanie itd. I każdy pasażer jest dla Przewoźnika na wagę złota – każde nieuzasadnione porzucenie zamówienia to dla przewoźnika realna strata wysokości 1/8 wyjazdu na który spokojnie miał kilku innych pasażerów. To nie są 40 osobowe Autokary, W busie każdy fotel musi zarabiać! Jeżeli bus jedzie z 4 pasażerami to kurs wychodzi praktycznie na 0.00zł

Ale pieniądze to nie wszystko,

przewoźnik zdecydował sie na taką pracę, robi to bo chce, ale chce mieć też jak każdy człowiek chwile wytchnienia, a nic tak nie napawa optymizmem i daje „wiatr w żagle” jak przyjemność z wykonywanej pracy i tego życzymy każdemu Przewoźnikowi dając do obsługi przewozów ułatwienia takie jak portal FLOTEA.pl i BUS-do-POLSKI.pl my nie rozwiązemy wszystkich problemów, ale znacznie redukujemy koszty związane dotarciem pasażera do przewoźnika.

cdn… w kolejnym artykule zajmiemy się pasażerem;)

Odwiedzić lub pracować w Karlsruhe – jak dojechać

by

Odwiedzić lub pracować w Karlsruhe – jak dojechać

Jeżeli ktoś zapyta, czy warto pracować lub odwiedzić miasto Karlsruhe, to śmiało odpowiem, że tak. Trzeba przyznać, że to niemieckie miasto jest bardzo ciekawe. Jak tutaj dojechać? zaraz wam powiem, ale teraz klika luźnych zdań z historii powstania miasta w środku lasu.

Już sam fakt jego powstania w lesie Hardt jest bardzo interesujący. Do ciekawostki historycznej należy fakt, że Karlsruhe zostało założone w w klasycznym układzie gwiaździstym. W centrum została umieszczona wieża, skąd można było podziwiać odchodzące od niej 32 aleje. Do dzisiaj zachował się ten niezwykły układ ulic.

Warto również wspomnieć, że każdy turysta znajdzie tutaj wiele zabytków, które powinien zobaczyć. Chociażby zamek Gottesaue. Zbudowany w stylu renesansowym jest naprawdę niezwykłą budowlą, która już bryłą zewnętrzną zachwyca wszystkich turystów. Zamek Augustenburg w Grötzingen, kaplica grobowa książąt Badenii , dawna kaplica cmentarna przy Kapellenstrasse oraz wiele innych miejsc. W tym mieście możecie zatrzymać się nawet na kilka lub kilkanaście dni.

Baden Wuttenberg – tutaj dojedziesz z przewoźnikami Flotea

A teraz do rzeczy… jak najłatwiej dojechać do Karlsruhe?

Busy do Niemiec w wyszukiwarce i porównywarce cen FLOTEA masz wybór zakupu biletów Autobusowych na trasach Polska – Niemcy – Polska a także mozliwość zamówienia pod swój dom BUSA w relacji ADRES-ADRES

🚌 Busy z Katowic do Karlsruhe

Busy z Katowic do Karlsruhe  tutaj zawsze będziesz miał i masz największy wybór przewozów z Polski do Niemiec i Niemiec do Polski, ponieważ codziennie jeżdżą Busy door to door, to znaczy odbierze Ciebie z domu i zawiezie na adres który mu wskażesz.

🚌 Busy z Rzeszowa do Karlsruhe

Busy z Rzeszowa do Karlsruhe wschód Polski to zagłębie osób pracujących za granicą i to dlatego tak dużo przewoźników uczęszcza na tych trasach przemierzając Polskę wzdłuż autostrady A4 zbierając w okolicy do 100km pasażerów do zachodniej części Niemiec

🚌 Busy z Białego Stoku do Niemiec

Busy z Białego Stoku do Niemiec –  jak zwykle ze wschodniej części Polski sporo osób wyjeżdża dorobić w Holandii i z tego pięknego zakątka naszego kraju mamy także bardzo dużo przewozów do Niemiec, Holandii i Belgii

 


Jak znaleźć przejazd? Powiem krótko jak to zrobić najprościej – pobierz aplikację FLOTEA i ciesz się ponad milionem połączeń w Twojej dłoni

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

To takie proste…

Autokary i Busy przewozy osób Polska-Szwajcaria

by

Szwajcaria – Polska – jak dojechać?

Flotea zapewnia tanie Autokary i Busy przewozy osób Polska-Szwajcaria.

Szwajcaria jest przepięknym krajem, który kojarzy się przede wszystkim z precyzją i porządkiem. Trudno jest nie potwierdzić tej powszechnie znanej opinii, choćby już przeglądając zdjęcia przepięknych uliczek w centrum jednego z największych miast w Szwajcarii – Zurychu. W artykule przyjrzymy się temu, w jaki sposób dojechać do tego jedynego w swoim rodzaju miejsca na świecie i sprawdzimy, co będzie nas czekać na miejscu.

Przewozy osób Szwajcaria – Polska – jak dostać się do kraju?

Sposobów na dostanie się do Szwajcarii jest kilka. Najszybciej będzie oczywiście samolotem, którym zarówno do Genewy, jak i Zurychu dolecimy w przeciągu około dwóch godzin. Drugą opcją – na jaką możemy się zdecydować – jest podróż pociągiem. Kolej kursuje przez Niemcy, Austrię i Czechy. Pociągiem dostaniemy się do Szwajcarii w ciągu 16-20 godzin.

Niestety zarówno jazda koleją, jak i przelot samolotem do Szwajcarii nie będą należały do najtańszych. Jeśli zależy nam tym, aby podróż była nieco mniej kosztowna, warto jest zdecydować się na jednego z przewoźników autokarowych lub wybrać się do Szwajcarii własnym samochodem. Autobus dowiezie nas na miejscu w ciągu 24 godzin, natomiast samodzielnie możemy dojechać do tego kraju nawet w 9.

Dworce, przystanki i miejsca przesiadek

Najbardziej popularnym dworcem w całej Szwajcarii jest oczywiście Zürich Hauptbahnhof, który – jak sam nazwa wskazuje – jest umiejscowiony w Zurychu. Jest to największy dworzec kolejowy w kraju, położony w samym centrum miasta. Warto dodać, że należy również do najbardziej ruchliwych na całym świecie (około 400 tysięcy pasażerów dziennie).

Innym ciekawym dworcem – choć już nie największym – jest ten umiejscowiony w Bazylei, czyli Basel Badischer Bahnhof. Warto również wspomnieć w tym miejscu o Gare de Cornavin, który jest największym dworcem w Genewie.

Przed wyjazdem do Szwajcarii – o czym musisz wiedzieć?

1. Obcokrajowcom mogłoby się wydawać, że stolicą Szwajcarii jest Genewa lub – doskonale wszystkim znany – Zurych. Jednak kraj ten nie posiada stolicy. Jej rolę można przypisywać Bernie, gdzie znajduje się siedziba rządu.

2. Szwajcaria jest niewątpliwie pięknym krajem, który zachwyca swoją urodą przyjezdnych. Wiele osób wybiera się tutaj na narty i trudno się temu dziwić, gdyż różnego rodzaju wzniesienia zauważymy tutaj praktycznie wszędzie.

 

3. Przyroda w Szwajcarii jest tak nieskalana, że wodę można pić prosto z rzeki. Jest to imponujące, zważywszy na poziom zanieczyszczenia środowiska, jaki obserwujemy w innych krajach.

 

Sprawdzeni i zaufani przewoźnicy

Flotea to miejsce sprawdzonych i zaufanych przewoźników, rekomendowanych przez Flotea, a dodatkowo klikając poniżej w link, pobierzesz Aplikację mobilną na swój smartfon nie ważne jaki masz model telefonu, mamy dla Ciebie nowoczesne aplikacje mobilne do zamawiania Busa lub zakupu biletów Autobusowych.

 

Ułatwiaj sobie życie i pobierz aplikację na swój telefon

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

Busy i Autobusy do Wuppertal

by

Wizyta w Wuppertal…

Tutaj na końcu artykułu znajdziesz przewozy osób z Polski do Niemiec Wuppertal, ale teraz napiszę kilka ciekawostek o tym mieście, ponieważ nie ma fajniejszego miasta w Nadrenii Północnej-Westfalii niż Wuppertal. O mieście Wuppertal mogło słyszeć bardzo mało osób. Znane jest ono na pewno miłośnikom Niemiec, ponieważ to tam właśnie znajduje się miasto o takiej właśnie nazwie.

Wuppertal to ładne miasto

Jeżeli nie widzieliście nigdy kolejki, która jest podwieszana na szynie nad ulicą, to właśnie dlatego powinniście przyjechać do Wuppertal. Warto przyjechać z Polski do Wuppertal, bo właśnie tutaj możecie zobaczyć takie cuda. Podwieszana kolej Schwebebahn ma ponad 13 kilometrów długości na ulicą i w korycie rzeki Wupper na lustrem wody robi fantastyczne wrażenie, a funkcjonuje od 1901 roku. Ta kolejka jest bardzo szybkim i wygodnym połączeniem dzielnic Oberbarmen-Barmen i Vohwinkel. Kolejka ta powstała ponad 100 lat temu i wszystko jest zachowane tak jak w chwili uruchomienia,  zmieniło się tylko jedno, podczas 45 minut jazdy, jesteś zapraszany na pyszną kawę.

Kolejka nad rzeką

Wuppertal jest bardzo młode

Trzeba przyznać, że jest to stosunkowo młode miasto, ponieważ powstało ono dopiero 1 sierpnia 1929 roku. W tym kraju jest wiele innych miast, które mogą pochwalić się dłuższym istnieniem. Pomimo tego miasto Wuppertal jest bardzo prężnie rozwijającym się ośrodkiem. Nazwa tego miasta wzięła się od rzeki Wupper.

Turystów do tego miasta na pewno przyciągnie aquapark, który szczególnie w okresie letnim cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców oraz osób przyjezdnych.

Aquapark Wuppertal

Sprawdzeni i zaufani przewoźnicy

Sprawdzeni i wyselekcjonowani przewoźnicy z licencją na przewóz osób w całej Europie, to właśnie przewoźnicy sprzedający swoje bilety na Flotea.pl tutaj kupisz bilet Autobusowy lub zamówisz Busa który przewiezie Cię z Adresu na Adres lub tutaj pobierając aplikację mobilną na swój telefon, bez względu na to jaki masz model telefonu.

 

Ułatwiaj sobie życie i pobierz aplikację na swój telefon

      iPhona-iOS       i       Samsunga, Sony itd.-Android

Aplikacja mobilna FLOTEA

by

Tak łatwo zamówisz BUSA jak nigdy

Co myślisz o takim zamawianiu BUSA? 🚐🚐 lub zakupie biletu na Autobus w całej EU 🇪🇺

PLUSY 💁‍♀️🙋‍♂️ Pasażer jest pewien że Przewoźnik po niego przyjedzie

PLUSY 🚐🚐 Przewoźnik wie że Pasażer nie wycofa się z wyjazdu

 

Pobierz Aplikację tutaj

 

 

Wejdź także na naszą stronę www.flotea.pl gdzie założysz swoje konto Pasażera

 

Aplikacja mobilna FLOTEA bilety Autobusowe Busy z adresu na adres

by

Aplikacja mobilna FLOTEA

Włożyliśmy wiele pracy aby aplikacja mobilna FLOTEA do zakupu biletów Autobusowych i zamawiania Busa z Adresu na Adres było jak najprostsze i bardzo szybkie. Tak aby każdy bez względu na umiejętności obsługi telefonu mógł w łatwy sposób kupić bilet autobusowy lub zamówić busa pod swój dom.

Aplikacja FLOTEA

 

W tej chwili Aplikacja została uruchomiona i można ją pobrać tutaj na urządzenia z Androidem a więc telefony/smartfony SAMSUNG, HTC. LG i około 500 różnych modeli, a więc wszystkie smartfony oprócz iPhona – nad czym pracujemy obecnie i już niebawem uruchomimy także aplikację na system iOS czyli iPhona o czym oczywiście odrazu powiemy 😉

 

Pobieranie aplikacja za darmo

  1. Możesz odrazu bez rejestracji i logowania się na swoje konto wyszukać połączenia klikając przycisk ZNAJDŹ POŁĄCZENIE – poprosimy Cię o to później jeżeli już zdecydujesz się zamówić BUSA do siebie pod dom wskazując podczas zamawiania adres na który kierowca busa ma przyjechać lub kupić bilet Autobusowy.
krok 1

 

2. Flotea to ponad milion połączeń

w całej Europie i ta ilość codziennie się powiększa, a więc  zapewniamy że znajdziesz dla siebie połączenie Autobusowe lub Busem Door to Door

Wpisywanie miejscowości odjazdu i przyjazdu

 

3. W tym miejscu masz do wyboru

dwa rodzaje połączeń Busami door to door (z Adresu na Adres) oraz połączenia Autobusowe.

Wybór połączenia Busem lub Autobusem

 

4. Zakup biletu Autobusowego

jest bardzo prosty, możesz tutaj odrazu zapłacić swoją kartą kredytową, lub przelać  przekierujemy Cię do Twojego banku i także zrobisz przelew prosto z aplikacji za pomocą bezpiecznego systemu płatności PayU

  • Twój bilet będziesz miał odrazu do pokazania z telefonu kierowcy 😉
Zakup biletu Autobusowego

 

5. Zamawiając BUSA

w relacji Door to Door czyli z Adresu na Adres – masz dwie mozliwości:

  • klikasz przycisk po lewej stronie i łączymy Ciebie bezpośrednio z kierowcą
  • klikasz przycisk po prawej stronie – wysyłasz zamówienie do kierowcy (trzeba poczekać aż potwierdzi że Ciebie zabierze) – powiadomienie otrzymasz w aplikacji TWOJE ZAMÓWIENIA a także na Twój adres e-mail.
Zamawianie BUSA door to door

 

6. Widok kupionego biletu

masz tutaj bezpośredni kontakt do kierowcy, możesz do niego zadzwonić klikając przycisk KONTAKT DO KIEROWCY

 

Pobierz już teraz Aplikację mobilną FLOTEA

wszędzie gdzie jedziesz Autobusem czy Busem będziesz miał pod ręką możliwość wygodnego zamówienia biletu z Flotea.pl . Zapraszamy do rezerwacji – także w systemie door2door.

Czy wiesz, że na Flotea.pl znajdziesz także Busy do Niemiec

 

 

Wrocław, o czym mało kto zapewne wie…

by

Wrocław

Dziś zawitamy do naszego kochanego kraju. Chodź prawdę powiedziawszy związek głównego miasta Śląska z Polską nie jest aż tak długi i tak głęboki jakby się mogło zdawać. Miasto od wieki wieków było mozaiką wpływów czeskich polskich i niemieckich więc łatwo z Wrocławia znajdziesz Autobusy do Niemiec. Jeszcze przed 70 latami podnosiło się z gruzów, jako twierdza niemiecka, odpierająca ataki sowieckie dłużej niż sam Berlin.

Wrocław, o czym mało kto zapewne wie, to miasto które możemy poznać jadąc samochodem, na rowerze, tramwajem, płynąc promem, czy też z poziomu kolei gondolowej lub też w końcu spacerując po jednym z nieskończonej liczby mostów miejskich. A jest co zwiedzać. Na pewno Wrocław to nie tylko piękny rynek czy ZOO. W dzisiejszej wycieczce po mieście pokażemy nietypowy Wrocław, trochę z innej strony.

Wrocław most Tumski

Wrocław wodny

Na pewno jedną z najprzyjemniejszych form poznania miasta jest rejs Odrą. We Wrocławiu jest aż 5 przystani które oferują rejsy po 3 trasach. Żegluga pasażerska wozi każdego chętnego od ZOO aż po przystań Słodów. Zwłaszcza w okresie letnim poleca się ten sposób zwiedzania nie tylko ze względu na walory estetyczne, po prostu w ten sposób omija się ogromne korki. Niestety Wrocław w niechlubnym rankingu zakorkowanych miast Europie zajmuje 3 miejsce. Wrocławskie parowce oferują również rejsu po zmroku, pozwalając odkryć magiczną atmosferę stolicy Śląska.

Most grunwaldzki we Wrocławiu

Zatoka gondoli

Dla ludzi ceniących przeżycia z nutką adrenaliny czeka na Zatoce Gondoli wypożyczalnia sprzętów wodnych. Można wypożyczyć kajak, skuter wodny lub nawet całą łódkę. W przypadku gdy ktoś dysponuje patentem żeglarskim swobodnie można pozwolić sobie na rejs po rzece troszkę większą łodzią. Przyjemność taka kosztuje od 240 zł za godzinę. Przy okazji rejsu dobrze jest na chwilę zacumować przy Zatoce Zwierzynieckiej, gdzie miejscowi restauratorzy chętnie zaspokoją nasze potrzeby kulinarne.

Nowoczesne tramwaje we Wrocławiu

Kolejną alternatywą dla transportu drogowego we Wrocławiu jest Polinka. Polinki nie można nie lubić. To pieszczotliwa nazwa kolejki gondolowej łączącej Nabrzeże Wyspiańskiego z ul. Na Grobli. Pozwala pokonać Odrę przez ok. 2 minuty. W jednej gondoli zmieści się do 15 osób. Podczas bujania się nad nurtami rzeki zobaczyć można inne atrakcje miasta takie jak: Most Grunwaldzki z Domem na wodzie, Ostrów Tumski oraz Plac Politechniki z wieżą ciśnień.

Zabytkowe tramwaje

Będąc w pobliżu bulwarów Wyspiańskiego blisko już do najstarszego na ziemiach polskich ZOO. Oczywiście wizyta jak najbardziej jest zalecana. To miejsce w którym dom ma około 10 500 zwierząt z 1132 gatunków ( 3 miejsce na świecie !) niemniej my zostaniemy bardziej przy wątku transportowym. Właśnie z pobliża miejskiego ZOO najłatwiej wybrać się na przejażdżkę zabytkowym, wrocławskim tramwajem. Każdego roku od końca maja do końca października po mieście jeździ linia nr 3 prowadząca spod ZOO do Placu Teatralnego. Cena za przejazd wynosi 3 zł dla dorosłych i 2 zł dla dzieci za przejazd w jedną stronę. Tramwaj można także wypożyczać na inne okazje. Często z jego usług korzystają choćby nowożeńcy. Do dyspozycji są 4 tramwaje o bardzo wdzięcznych nazwach: Jaś i Małgosia, Juliusz, Mikołaj i Strachotek.

Oczywiście w tym małym szkicu nie sposób oddać nawet w małym ułamku atmosfery i piękna Wrocławia, dla chętnych zwiedzenia go turystów czeka on z otwartymi ramionami cały rok. Największa makieta kolejowa w Polsce Kolejkowo, Hala Stulecia, Panorama Racławiska, Hydropolis, Ossolineum czy słynne krasnale czekają właśnie na was.

KOLEJKOWO – Najlepsza Atrakcja Turystyczna we Wrocławiu

Zatem drodzy podróżnicy nie zwlekajcie, udając się do stolicy Dolnego Śląska pamiętajcie o Flotea.pl . Zapraszamy do rezerwacji – BUSA w systemie door2door.

Czy wiesz, że na Flotea.pl znajdziesz autokary w połączeniach krajowych jak i zagranicznych ? Kliknij i sprawdź oferty wielu przewoźników.

Autobusem do Reims miasta z antycznych czasów

by

Reims i Notre Damme

Dziś podróżujemy autobusem do Reims, starego francuskiego miasta którego dzieje sięgają jeszcze czasów antycznych. Pokażemy wam, że Reims to nie tylko katedra, która każdego roku ściąga do miasta milionową Rzeszę turystów.

Wykwintny a przede wszystkim pyszny szampan do śniadania 😉

Reims kiedyś i Reims dziś

W telegraficznym skrócie warto wspomnieć, że miasto założyli Rzymianie i nazwali go Durocortuorum i jako starożytne miasto służyło ono jako stolica prowincji… belgijskiej. Ot taki mały wymysł ówczesnych władz. Duch tych czasów poczuć można i po dziś dzień. Bynajmniej nie w powietrzu ale za sprawą podziemi. Ponieważ miasto leży ono nad bardzo bogatymi złożami kredy, już starożytni obywatele miasta korzystali z tego faktu. Miasto okala sieć podziemnych korytarzy, z których dawniej wydobywano surowiec, najstarsze z nich mają już ponad dwadzieścia wieków. W dzisiejszych czasach większość z nich służy jako atrakcja turystyczna i wielki rezerwuar wina i jego pochodnej- szampana, o którym będzie jeszcze słówko. Warto też nadmienić, że w podziemiach tych znajduje się bodajże największy zbiornik na wino na świecie, jego kubatura to bagatela 75 000 litrów.

Winnica w Reims aż po horyzont

Przygotowując się do wizyty w stolicy Szampanii z pewnością przygotować musimy się na obowiązkową degustację lokalnego szampana. Jak sama nazwa wskazuje, nie gdzie indziej jak tu rozpoczęła się kariera musującego wina z bąbelkami. Właśnie okolice z doliną rzeki Marny pomiędzy miastami Reins a Epernay otrzymały specjalny przywilej dzięki któremu jedynie musujące wino z tych okolic ma prawo nazywać się Champagne”. Prócz szampana pociechę dla podniebienia oferuje nam także inny lokalny specjał – ciastko „biscuits roses do Reims” czyli taka francuska odpowiedź na nasze pierniki z Torunia, z tą różnicą, że ten z Reims jest różowy i nieco inaczej smakuje. Do lokalnych przysmaków zalicza się również biała kiełbasa Boudin Blanche de Rethel, która wg opinii wytrawnych znawców należy do najlepszych tego typu wędlin na świecie. Do jej przyrządzenia używa się najdroższych grzybów świata trufli.

Piwnica pełna szampana w Reims

Notre Dame

Nie da się będąc z Reims oczywiście nie odwiedzić lokalnej katedry, która jest żywym świadkiem historii Francji od samych jej początków. Już w 496 roku ówczesny władca Franków Chlodwig przyjął tu chrzest rozpoczynając tym samym państwowość Francji. Oczywiście dzisiejsza katedra, mająca jakże dobrze znaną nazwę Notre Dame, to nie ta sama budowla w której Chlodwig przyjął chrześcijaństwo. Powstała ona w XII wieku na miejscu świątyni stojącej tu od 401 roku. Katedra Najświętszej Marii Panny, bo tak brzmi jej pełna nazwa, to miejsce gdzie koronowano 25 francuskich królów, wraz z naszych Henrykiem Walezym. Nie chciał się tu koronować Napoleon, ponieważ jako oddany rewolucjonista w głowie nie mieściło mu się przestrzegać prastarej, konserwatywnej tradycji.

Panorama na katedre Notre Dame Reims

Co ciekawe ze wszystkich barbarzyńskich państewek które powstały po upadku Rzymu jedynie Francuzi stworzyli trwały organizm państwowy, który istnieje po dziś dzień. Wracając do katedry, nie zanudzając technicznymi szczegółami warto wiedzieć, że pod względem ilości figur i posągów w środku i na zewnątrz Katedra bije rekord świata- naliczono się w niej 2303 rzeźb, witraże po zniszczeniach z czasów Wielkiej Wojny wykonał ponownie nie byle kto ale sam Marc Chagall. Katedra stanowi prawdziwy klejnot architektury gotyckiej i stanowi dla każdego francuza narodowy symbol. Przetrwała ona nawet burzliwe czasy Rewolucji francuskiej, gdy na porządku dziennym było niszczenie kościołów. Dziś to jeden z trzech miejskich obiektów wpisanych na liste dziedzictwa UNESCO.

Zresztą nie tylko I wojna zostawiła tu ślad .

Chodź Szampania i Reims były podczas lat 1914-18 obszarem intensywnych działań wojennych a miasto było wielokrotnie obiektem bombardowań artyleryjskich, to prawie 30 lat później, na końcu II wojny, miasto zapisało się na ponownie i na trwało w dziejach. Otóż to właśnie w Reims dnia 07.05.1945 o godzinie 2. 41 podpisano traktat pokojowy kończący koszmar II wojny światowej. Działo się to wszystko w budynku miejscowej szkoły stanowiącej w tym czasie siedzibę główną sztabu gen. Eisenhowera. Flotea uczy i pokazuje świat. Zatem jeśli zaciekawiło Cię Reims nie czekaj na nic ale rezerwuj podróż. Czy wiesz, że na Flotea.pl  także  znajdziesz połączenia z i do Francjii, skorzystaj z wyszukiwarki połączeń także w systemie door2door.