Busy do Wiednia z Krakowa codziennie w trybie door2door

by

Busy do Wiednia z Krakowa odjeżdżają codziennie w trybie door2door. Mamy dla Ciebie nowe możliwości – wyszukiwarkę przejazdów busami i autokarami Flotea.pl. Znajdziesz tutaj busy do Wiednia oraz okolicznych miejscowości.

Jeżeli dotychczas do wyszukiwania przejazdów busami służyła Ci wyszukiwarka Google, teraz mamy dla Ciebie prostszy sposób. Stworzyliśmy wyspecjalizowaną wyszukiwarkę przejazdów busami i autokarami Flotea.pl z myślą o wszystkich podróżnych, którzy lubią nowoczesne rozwiązania.

Platforma Flotea gromadzi oferty wielu przewoźników. Wszystkie firmy to licencjonowani przewoźnicy, więc masz pewność, że prezentowane oferty są rzetelne i sprawdzone.

Masz do dyspozycji prostą wyszukiwarkę w której podaje się miejsce wyjazdu, miejsce przyjazdu oraz termin podróży. Po kliknięciu w przycisk „Szukaj” pojawi się lista ofert dostępnych na wybranej trasie.

Busy z Wiednia do Krakowa od drzwi do drzwi

Jeżeli interesują Cię busy z Wiednia do Krakowa od drzwi do drzwi, skorzystaj  z wyszukiwarki i znajdź oferty oznaczone napisem „DOOR2DOOR”.

Wybierz jedną z takich ofert klikając przycisk znajdujący się w jej polu. Po kliknięciu otworzy się strona oferty, na której możesz sprecyzować swoje zamówienie.

Na początku zobaczysz ponownie pola „skąd” oraz „dokąd” wypełnione domyślnie nazwami miast: Wiedeń i Kraków. Aby zamówić bus pod drzwi dopisz dokładne adresy w odpowiednich polach. Możesz też ustawić znacznik na mapie w odpowiednich punktach, wtedy zobaczysz, że adres zmienia się także w rubrykach.

Kiedy już określisz szczegóły podróży, wypełnij swoje dane i zaakceptuj regulaminy po ich przeczytaniu.

Następnie możesz skorzystać z trzech dostępnych opcji. Możesz skontaktować się z przewoźnikiem klikając w numer telefonu (po kliknięciu zobaczysz cały numer). Możesz kliknąć w przycisk „Zarezerwuj”, wtedy Twoje dane prześlemy do przewoźnika, a za bilet zapłacisz wsiadając do busa. Trzecią opcją jest zakup biletu online.

Zakup biletu online na busy do Wiednia z Krakowa

Jest to opcja dla osób, które lubią nowoczesne i wygodne rozwiązania. Przelew możesz wykonać błyskawicznie za pomocą systemu płatności online PayU. Po płatności bilet zobaczysz w panelu na Flotea.pl, możesz go pobrać, wydrukować lub wysłać mailem.

Poniżej przedstawiamy także krótki film instruktażowy przedstawiający zakup biletu na przejazd od drzwi do drzwi

Austria to nie tylko stoki narciarskie i Wiedeń!

by

Austria to stosunkowo niewielki, ale za to bardzo piękny kraj. Niestety wiele osób błędnie utożsamia go wyłącznie z Wiedniem i stokami narciarskimi. Co ciekawego oprócz nich możemy znaleźć w tym kraju?

Atrakcje turystyczne Austrii to między innymi:

1. Jezioro Bodeńskie

Ten rezerwuar wody dla 4.5 miliona osób, jest jednocześnie niesamowitym i przepięknym zbiornikiem wodnym, leżącym na granicy Austrii, Niemiec i Szwajcarii. Znajduje się ono u podnóża Alp, przez co oferuje ono niesamowite i przepiękne widoki.

2. HallStatt

To piękne miasto leży w Alpach Salzburskich. Znajduje się tu zabytkowy kościół, kopalnia otwarta dla zwiedzających a także słynne w całej Austrii jaskinie. Dla żądnych sportów narciarskich otwarto tu w okolicy stok.

3. Graz

Jest to jedne z najpiękniejszych miast w całej Austrii. Przepiękna architektura łączy się tutaj ze sztuką. Można ją podziwiać w kilku przepięknych muzeach znajdujących się na terenie miasta. Oprócz tego w Grazie znajduje się zabytkowy ratusz i kościół.

4. Klagenfurt am Wörthersee

To przepiękne miasto statutarne, w którym znajduje się wiele ciekawych ośrodków sportowych (np służących do uprawiania siatkówki plażowej), a także – mnóstwo zabytków takich jak zamek i lokalny kościół. Warto również dodać, że na terenie miasta znajduje się bardzo ciekawe muzeum.

5. Linz

Miasto to będzie gratką dla wszystkich pasjonatów muzyki klasycznej – zwłaszcza tej związanej z Mozartem. Na terenie miasta znajduje się wiele pamiątek związanych z tym wielkim kompozytorem. Ponadto w Linzu znajduje się przepiękny ogród zoologiczny.

6. Gmunden

Jest to piękne miasto w Alpach Salzburskich. Oprócz stoków narciarskich, można tu również znaleźć piękne jeziora i zamki. Ponadto w mieście organizowane są bardzo często koncerty.

7. Steyr

Jak wiele miast w Austrii również i tu można znaleźć doskonale wyposażone stoki narciarskie. Jednak oprócz nich miasto kojarzy się wszystkim z zabytkowym kościołem i leżącym w pobliżu niego zamkiem.

8. Baden

Jest to kolejne miasto w naszym austriackim zestawieniu, które kojarzy się nam z wielkimi kompozytorami: Beethovenem i Mozartem. W okolicach miasta znajdują się także źródła termalne.

9. Waldviertel

Jest to miasteczko leżące w Dolnej Austrii. Znajduje się tu mnóstwo ścieżek rowerowych, piękny zamek i oczywiście – ośrodek narciarski.

10. St. Wolfgang im Salzkammergut

To ostatnie w naszym zestawieniu miasto w Austrii oprócz ośrodka narciarskiego, może nam też zaoferować przepiękne zabytki o charakterze sakralnym. W okolicach miasta znajduje się piękne jezioro.

Podsumowując, Austria to nie tylko narty, góry i Wiedeń. Jest tu mnóstwo atrakcji, do których można łatwo dojechać. Zwłaszcza, że po drodze kursują tanie i szybkie busy do Austrii. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego pięknego kraju.

Wybierasz się do Austrii?

Dla wszystkich osób podróżujących z Polski do Austrii oraz z Austrii do Polski mamy nowe możliwości – wyszukiwarkę przejazdów busami i autokarami Flotea.pl.

🚌 Kliknij i sprawdź busy do Austrii

 

 

PROMOCJA WIOSENNA – kup bilet na przejazd i zdobądź 50 PLN

by

Planujesz podróż busem lub autokarem? Skorzystaj z PROMOCJI na Flotea.pl i zdobądź 50 PLN!

Zbliża się wiosna, wszystko kwitnie. Kwitną również promocje we Flotea.pl. Przygotowaliśmy niezwykle korzystną ofertę dla 100 osób, które kupią bilet online w naszej wyszukiwarce przejazdów busami i autokarami. Kup bilet na przejazd już dziś, a otrzymasz od nas przelew bankowy w kwocie 50 PLN.

Co muszę zrobić, aby skorzystać z promocji?

Niewiele.

Wystarczy, że na stronie Flotea.pl kupisz bilet online na dowolny przejazd busem lub autokarem. W ciągu 48 godzin od zakupu, sprawdź swoje konto bankowe. Pojawi się na nim dodatkowe 50 PLN.

Przykład: 

  • Kupujesz dzisiaj bilet na przejazd busem z Katowic do Wiednia za 119,99 PLN.
  • Dokonujesz płatności online za bilet w kwocie 119,99 PLN.
  • W ciągu 48 godzin przelewamy 50 PLN na Twoje konto bankowe.
  • Korzystając z promocji bilet kosztuje Cię 119,99 – 50 = 69,99 PLN, czyli super tanio!

WAŻNE! Warunkiem skorzystania z promocji jest zakup biletu online i dokonanie płatności online. Oferta ważna do wyczerpania biletów.

Biletów objętych promocją pozostało: 87 

Zobacz poniżej, jak kupić bilet online:

  1. Kliknij w link poniżej – przejdziesz do wyszukiwarki przejazdów Flotea.pl
  2. Wpisz skąd chcesz wyruszyć i dokąd dojechać, a następnie kliknij przycisk „Szukaj” – zobaczysz listę ofert przejazdów
  3. Wybierz ofertę przejazdu, która Cię interesuje – przejdziesz do strony zakupu biletu na wybrany przejazd
  4. Uzupełnij starannie formularz zakupu* biletu i kliknij w przycisk „Kup bilet” – przejdziesz do strony płatności online obsługiwanej przez wygodny i bezpieczny system PayU
  5. Wybierz swój bank i dokonaj płatności za bilet online – po 48 godzinach sprawdź swoje konto bankowe, pojawi się na nim dodatkowe 50 PLN.

*Jeżeli wybierzesz przejazd typu door2door (z adresu pod adres), podczas uzupełniania formularza zakupu musisz podać dokładny adres, z którego kierowca ma Cie odebrać oraz adres, pod którym chcesz wysiąść.

🚌 Kliknij tutaj i przejdź do wyszukiwarki przejazdów >>

Poniżej zamieszczamy również film pokazujący, jak kupić bilet na przejazd door2door.

 

Busy z Katowic do Austrii od 119,99zł 🚌

by

Busy z Katowic do Austrii odjeżdżają codziennie w trybie door2door z Flotea.pl. Sprawdź oferty wielu przewoźników w nowej wyszukiwarce przejazdów busami i autokarami. Wybierz najlepszą ofertę, szybko i wygodnie kup bilet online dokonując płatności za pomocą przelewu internetowego.

Wybierasz się w podróż i szukasz przejazdów busem z Katowic do Austrii? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Teraz nie musisz już marnować czasu na przeczesywanie internetu i przeglądanie różnych stron w poszukiwaniu najlepszej oferty przejazdu busem do Austrii. Flotea.pl daje nowe możliwości, które pozwalają Ci zaoszczędzić sporo czasu. Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz skąd chcesz wyruszyć i dokąd chcesz dojechać oraz klikniesz w przycisk „Szukaj”. Zobacz listę ofert przejazdów różnych przewoźników.

Listę ofert może posortować według najniższej ceny, według liczby dostępnych miejsc, daty odjazdu. Po  wybraniu konkretnej oferty przejdziesz do strony, na której dokonasz rezerwacji biletu.

Zakup biletu door2door na busy z Katowic do Austrii

Dokonując rezerwacji biletu na przejazd door2door należy określić dokładny adres, spod którego kierowca ma nas odebrać oraz, pod którym ma nas wysadzić. Wystarczy dopisać do państwa i miasta nazwę ulicy oraz numer. Następnie wypełniamy dane takie jak imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres email, na który otrzymamy zakupiony bilet. Pozostaje jeszcze zapoznanie się z regulaminem i jego akceptacja oraz potwierdzenie zabezpieczenia „Nie jestem robotem”.

Po kliknięciu w przycisk „Kup bilet” przechodzimy do płatności za pomocą popularnego systemy PayU. Możemy dokonać płatności za pomocą przelewu online. Jest to wygodna i bezpieczna metoda rezerwacji biletu na przejazd busem. Po dokonaniu płatności bilet możemy pobrać na email lub wydrukować w panelu.

Poniżej przedstawiamy krótki film przedstawiający proces zakupu biletu na przejazd w trybie door2door.

 

 

Kliknij w link poniżej i sprawdź oferty przejazdów busami z Katowic do Austrii. Na Flotea.pl znajdziesz dobre ceny przejazdów, możliwość wyszukiwania spośród ofert wielu przewoźników, możliwość wygodnego zakupu online oraz skorzystania z opcji przejazdu w trybie door2door.

🚌 Busy z Katowic do Austrii od 119,99zł

 

 

Busy Gliwice Austria od 99zł

by

Wybierasz się w podróż busem z Gliwic do Austrii? Już nie musisz przeglądać wielu stron w poszukiwaniu najlepszej oferty. Sprawdź nowe możliwości, jakie daje wyszukiwarka przejazdów busami i autokarami Flotea.pl. Znajdziesz tutaj busy do Austrii, do Wiednia oraz okolicznych miejscowości. Możesz przeglądać listę ofert, porównywać ceny i wybrać najlepszą opcje dla siebie.

Flotea.pl to nowe możliwości wyszukiwania spośród wielu ofert

Nie trać czasu na przeszukiwaniu internetu. W wyszukiwarce flotea.pl znajdziesz dwa podstawowe pola „skąd” oraz „dokąd”. Wpisz skąd chcesz wyruszyć oraz dokąd chcesz dojechać i naciśnij przycisk „Szukaj”. Zobaczysz listę ofert przejazdów na trasie. która Cię interesuje. Możesz posortować listę ofert według najniższej lub najwyższej ceny, według czasu wyjazdu lub liczby dostępnych miejsc.

Kiedy już znajdziesz ofertę, która Ci odpowiada, kliknij w nią, aby zobaczyć więcej szczegółów. W następny kroku możesz zarezerwować bilet i zapłacić za pomocą przelewu online.

Zakup biletu na przejazd door2door busem z Gliwic do Austrii

Jeżeli wybierasz się busem z Gliwic do Austrii możesz skorzystać z opcji door2door i zamówić busa pod wskazany adres. Aby skorzystać z tej opcji, wpisz dokładny adres podczas zakupu biletu online. Możesz również przytrzymać lewym przyciskiem myszki znacznik i umieścić go w odpowiednim miejscu na mapie.

Kiedy już określisz dokładny adres odjazdu oraz przyjazdu, podaj swoje dane takie jak imię, nazwisko, adres email oraz numer telefonu. Pozostaje jeszcze akceptacja regulaminu oraz zaznaczenie okienka „Nie jestem robotem”. Możesz również zaznaczyć opcję „Zarejestruj się”, aby założyć konto na flotea.pl i korzystać ze zniżek w przyszłości

Po wypełnieniu wszystkich pól kliknij „Kup bilet”, a przejdziesz do płatności dokonywanej za pomocą systemu PayU. Jest to bardzo popularny, powszechnie używany i co najważniejsze bezpieczny system płatności.

Po dokonaniu płatności bilet otrzymasz na email. Możesz go także pobrać i wydrukować.

Wiesz już, jak działa wyszukiwarka przejazdów Flotea.pl. Zapraszamy do skorzystania z możliwości wygodnego zakupu biletu online.

Kliknij w link poniżej i sprawdź oferty przejazdów busami z Gliwic do Austrii w trybie door2door

 🚌 Busy Gliwice Austria

 

 

 

Busy Żory Austria już od 99zł

by

Teraz na Flotea.pl znajdziesz busy z Żor do Austrii za jedyne 99zł. Tak dobre ceny są możliwe, ponieważ w wyszukiwarce Flotea pokazujemy oferty wielu przewoźników. Wystarczy, że wpiszesz skąd chcesz wyruszyć oraz dokąd dotrzeć i naciśniesz przycisk „Szukaj”, a zobaczysz listę ofert do wyboru.

Przedstawiamy nowe możliwości wyszukiwania przejazdów busami oraz autokarami. Jeżeli szukasz przejazdów z Żor do Austrii, poniżej znajdziesz link do listy ofert przejazdów na tej trasie. Wcześniej zapraszamy do zapoznania się pokrótce z procesem zamówienia busa pod drzwi (w trybie door2door) oraz zakupu biletu online.

Na Flotea.pl łatwo możesz kupić bilet, dokonując płatności online. Jest to nowoczesne, wygodne, a także bezpieczne rozwiązanie

Nowy sposób wyszukiwania przejazdów busami z Żor

Jak widzisz Flotea.pl daje Ci zupełnie nowe możliwości. Nie ruszając się sprzed komputera lub telefonu, możesz wygodnie znaleźć najlepszą ofertę przejazdu i kupić bilet online. Po zakupie bilet otrzymasz na email, możesz go wydrukować.

Busy z Żor do Austrii w trybie door2door

Chcesz zamówić bus pod konkretny adres w Żorach? Oferty busów typu door2door pozwalają Ci zamówić bus pod dokładny adres, na przykład pod drzwi Twojego domu. Wystarczy, że wpiszesz dokładny adres lub ustawisz znacznik w odpowiednim miejscu na mapie podczas zakupu biletu. Podobnie jest z adresem docelowym. Możesz zamówić dojazd do konkretnego miejsca.

Jeżeli wybierasz się w podróż busem z Żor do Austrii, zapraszamy do zapoznania się najlepszymi ofertami przejazdów na Flotea.pl:

🚌 Busy Żory Austria

Ilu jest Polaków w Austrii, gdzie pracują i ile zarabiają?

by

Ilu polaków jest w Austrii

… Austria nie jest zbyt popularnym krajem, jeśli chodzi o liczbę wyjeżdżających do niej Polaków. W przeciwieństwie do Niemiec lub do Holandii, na terenie Austrii mieszka bardzo mało osób będących obywatelami Polski. Według danych austriackiego urzędu statystycznego (2015 rok), mieszka tam zaledwie 54 tysiące Polaków.

Gdzie w Austrii mieszkają Polacy?

Na terenie Austrii ludność polska jest „ósmą siłą”, jeśli chodzi o liczebność poszczególnych, imigranckich grup etnicznych. Zupełnie inaczej jest w Wiedniu. W stolicy tego pięknego kraju mieszka około 60 procent wszystkich „austriackich” Polaków, co przedkłada się na szóstą grupę etniczną pod względem liczebności.

Z kolei najmniej popularnymi rejonami Austrii są Karyntia i Burgenland – tam mieszka zaledwie kilka tysięcy osób z polskim obywatelstwem.

Jaka praca i za ile?

Wyjeżdżając do Austrii w poszukiwaniu pracy, możemy znaleźć zatrudnienie głównie w takich zawodach jak sprzedawca, kelner i barman, pracownik usług, dozorca, pracownik biurowy, robotnik przemysłowy, rzemieślnik, technik, elektromechanik, elektromonter, fryzjer i kosmetyczka. Jeśli szukamy pracy stricte sezonowej, zarobku powinniśmy szukać w branży turystycznej, rolnictwie i leśnictwie.

Ile za tę pracę dostaniemy? Austria oferuje bardzo wysoki standard życia. Średnia płaca na terenie tego niewielkiego, ale przepięknego kraju to 3250 euro. Ważne!!! Jeśli zatrudnimy się na terenie Austrii i zależy nam na uczestnictwie w życiu religijnym lokalnej społeczności, koniecznie musimy odprowadzić 1 procent podatku na cele religijne (tak zwany podatek kościelny).

Na terenie Austrii nie obowiązuje płaca minimalna. Jednak przed zbyt niską płacą, chronią pracowników tamtejsze układy zbiorowe pracy. Jest to istotne, gdyż koszty życia w Austrii są dość wysokie i wynoszą około 900 euro miesięcznie w Wiedniu.

Przejazdy do Austrii

Podróżujesz do Austrii? Mamy dla Ciebie zupełnie nowe rozwiązanie, które pozwoli Ci szybko i wygodnie znaleźć ofertę przejazdu do Austrii busem lub autokarem. Wśród firm oferujących przewozy osobowe znajdziesz również te oferujące przejazdy typu door2door (zamawiasz bus pod wskazany adres i dojeżdżasz do wskazanego celu).

Wejdź na flotea.pl i sprawdź wielu przewoźników oferujących busy do Austrii .

Busy do Wiednia – już od 130 zł!

by

Busy do Wiednia z usługą door2door kursują każdego dnia z wielu miejscowości w Polsce. Bilet na przejazd do Wiednia możesz kupić już od 130 zł z Flotea.pl

Zastanawiasz się jak wygodnie i tanio przejechać z Polski do Wiednia? Chcesz zwiedzić Pałac Schönbrunn lub pobawić się na Praterze i dojechać tam komfortowo? W tym artykule dowiesz się jak!

Stolica Austrii oddalona jest od Warszawy o 682 km. Do Wiednia wygodnie i w niskiej cenie można dojechać busem, w ofercie door2door. Oznacza to, że w cenie już od 130 zł możemy kupić bilet na przejazd busem do Wiednia, który odbierze nas spod wskazanego adresu i zawiezie dokładnie pod wskazany adres. Czyli nie trzeba już zamawiać taksówki, korzystać z komunikacji miejskiej czy prosić kogoś o podwiezienie, by dojechać na dworzec i wsiąść do autobusu. Teraz masz więcej czasu dla siebie, rodziny czy na spakowanie bagażu, ponieważ Flotea.pl umożliwia przejazd busem z podanego przez Ciebie adresu pod wskazany adres w Wiedniu.

Jak kupić bilet do Wiednia z opcją door2door?

To bardzo proste! Wejdź na stronę www.flotea.pl w wyszukiwarce wpisz skąd i dokąd chcesz dojechać. Po kliknięciu „Szukaj” zobaczysz wyniki wyszukiwania. Sprawdź trasy z zaznaczoną belką i opisem Door2Door.

Door2Door - przejazdy do Wiednia od 130 zł - Flotea.pl

 

Po wybraniu interesującej Cię trasy otwiera się okno zakupu biletów.

W 1. części wpisz dokładny adres, spod którego odbierze Cię bus oraz adres dokąd kierowca ma Cię odwieźć (ulica i numer, miejscowość, kraj). W części środkowej – drugiej, uzupełnij szczegóły – podaj ilość biletów, dane kontaktowe w tym numer telefonu by kierowca mógł zadzwonić i poinformować o swoim położeniu. Ostatnia, 3. część to podsumowanie zamówienia, wystarczy zaznaczyć opcje, „Nie jestem robotem” i kliknąć „Kub Bilet”.

Jak kupić bilet do Wiednia Door 2 Door

Po kliknięciu „Kup teraz” otworzy się okno płatności, gdzie możesz wybrać najdogodniejszy dla Ciebie sposób zapłaty. Następnie po zweryfikowaniu płatności dostajesz bilet na podany adres mailowy. Bilet możesz wydrukować, ale możesz też – nie marnując papieru – pokazać bilet w swoim telefonie komórkowym 🙂

Ceny wybranych przejazdów busami do Wiednia

Poniżej przedstawiamy kilka wybranych przejazdów busem do Wiednia:

Busy Nowa Sól – Wiedeń – 210 zł

Busy Legnica – Wiedeń – 150 zł

Busy Zielona Góra – Wiedeń – 250 zł

Busy do Wiednia z różnych miejscowości łatwo znajdziesz po kliknięciu -> tutaj.

Odkryj Wiedeń

Wiesz już jak szybko i wygodnie kupić bilet na bus do Wiednia, oraz znasz potencjalne ceny – teraz czas odkryć jego tajemnice! Wiedeń kusi swym urokiem, kuchnią i niepowtarzalnym klimatem. Co trzeba zobaczyć i czego koniecznie należy spróbować w mieście, które potrafi uwodzić? Oto nasze podpowiedzi! Czytaj dalej…

Jedziesz do Wiednia na weekend? Musisz zobaczyć te miejsca

by

Do Wiednia na weekend. Daj się uwieść miastu

Wiedeń – stolica i największe miasto Austrii – przez setki lat był głównym ośrodkiem władzy potężnego cesarstwa Habsburgów. Dziś kusi turystów czarem monumentalnej architektury, smakiem niezapomnianych deserów i niepowtarzalnym klimatem. Co trzeba zobaczyć i czego koniecznie należy spróbować w mieście, które potrafi uwodzić? Oto nasze podpowiedzi!

Pałac Schönbrunn

Obowiązkowym punktem programu wszystkich turystów podróżujących do Wiednia z pewnością jest Pałac Schönbrunn – rezydencja rodziny cesarskiej, szczególnie ulubiona przez cesarzową Elżbietę (znaną również jako Sissi). Budowla i otaczający ją kompleks parkowo-ogrodowy są uważane za jedne z najpiękniejszych tego typu obiektów w Europie.

Do Wiednia na weekend: Pałac Schönbrunn
Pałac Schönbrunn i otaczający go kompleks ogrodowo-parkowy są uważane za jedne z najpiękniejszych tego typu obiektów w Europie / fot. Fotolia

Ogromny pałac składa się z ponad 1400 komnat (w tym bajecznej Sali Lustrzanej i Wielkiej Galerii), z których 45 udostępniono zwiedzającym. Co ciekawe, na terenie rezydencji znajdziemy również palmiarnię i… ogród zoologiczny! Podczas spaceru po cesarskich ogrodach warto pamiętać też o wizycie w Gloriette – dawnym tarasie widokowym, w którym obecnie mieści się kawiarnia.

Wiedeńskie Muzeum Historii Sztuki

Odwiedzający Wiedeń miłośnicy sztuki koniecznie powinni wybrać się do Kunsthistorisches Museum – Muzeum Historii Sztuki. W imponującym gmachu można zobaczyć m.in. zbiory sztuki starożytnej i orientalnej, a przede wszystkim – dzieła mistrzów malarstwa europejskiego: Rafaela, Tycjana, Rubensa, Boscha, Rembrandta czy Velázqueza.

Do Wiednia na weekend: Kunsthistorisches Museum
Wnętrze Kunsthistorisches Museum / fot. Fotolia

Prater

Miłośników rozrywek na świeżym powietrzu zachęcamy z kolei do wizyty na Praterze. To publiczny park, położony na dawnych cesarskich terenach łowieckich, stanowiący obecnie centrum zabawy i relaksu zarówno dla Wiedeńczyków, jak i przyjezdnych. Znajdziemy w nim wszelkie możliwe rodzaje karuzel, w tym diabelski młyn Wiener Riesenrad, mierzący blisko 65 metrów wysokości – ulubiony przez turystów punkt widokowy.

Muzeum Zygmunta Freuda

Amatorów nietypowych atrakcji mogą natomiast zainteresować takie miejsca jak Muzeum Zygmunta Freuda, ojca psychoanalizy, czy położona niedaleko, przywodząca na myśl sceny z horrorów Wieża Szaleńców – najstarszy szpital psychiatryczny w Europie.

Kuchnia wiedeńska

Wiedeń to również raj dla zwolenników turystyki kulinarnej. Żaden smakosz nie powinien wyjechać z miasta nie próbując tutejszych specjalności: tradycyjnego sznycla wiedeńskiego lub Tafelspitz – gotowanej w rosole wołowiny, podawanej z pieczonymi ziemniakami, sosem cebulowym, szpinakiem i chrzanem z jabłkiem.

Do Wiednia na weekend: Tort Sachera
Kawałek tortu Sachera z malinami / fot. Fotolia

Łasuchom polecamy także słynne desery. Apfelstrudel (strudel jabłkowy), Salzburger Nockerl (regionalny słodki suflet, serwowany na ciepło – przysmak samego Mozarta). Tort Sachera (klasyczny tort czekoladowy, przełożony konfiturą morelową i oblany polewą czekoladową).

Najnowsze oferty przejazdu z Polski do Wiednia oraz z Wiednia do Polski znajdziesz na Flotea.pl.