Opieka nad ludźmi starszymi i dziećmi w Szwajcarii

by

Opieka nad ludźmi starszymi i dziećmi w Szwajcarii – zarobki, problemy, dojazdy z Polski

Opieka nad ludźmi starszymi i dziećmi jest często wybieraną przez Polaków formą zatrudnienia w Szwajcarii. Cieszy się ona niesłabnącym zainteresowaniem ze strony zarówno młodych osób, które pierwszy raz decydują się na emigrację zarobkową, jak i już doświadczonych w zawodzie. Ile zarabia się w zawodzie opiekunki w Szwajcarii?

Zarobki w pracy jako opiekunka w Szwajcarii?

Pracować w charakterze opiekunki osób starszych może praktycznie każdy. Choć oczywiście przez agencje, jak i samych pracodawców, najbardziej cenni są pracownicy o wykształceniu profilowym i doświadczeniu. Kto jest poszukiwany na stanowisko opiekunki? Pielęgniarki, fizjoterapeuci oraz zawodowi opiekuni.

Warunkiem do podjęcia pracy w Szwajcarii jest najczęściej znajomość języka niemieckiego przynajmniej w stopniu dobrym, czyli umożliwiającym porozumienie z osobą, którą będziemy się opiekować. W Szwajcarii są dwa języki urzędowe – niemiecki i francuski – jednak to w większości kantonów niemiecki jest właśnie tym dominującym.

Zarobki szwajcarskiej opiekunki mogą wynieść nawet do 16.000 PLN brutto. Firmy zatrudniają opiekunki na podstawie szwajcarskiej umowy o pracę. W przeciwieństwie do sytuacji, jaka ma miejsce u naszego zachodniego sąsiada, w Szwajcarii opiekunki mają prawo do minimalnego wynagrodzenia. Niezależnie od zakresu swoich obowiązków pracowniczych. Wynosi ono 18,55 franka szwajcarskiego brutto na godzinę.

W Szwajcarii w zawodzie opiekunki nie funkcjonuje coś takiego jak samozatrudnienie. Nie dotyczy to zresztą tylko tego zawodu, ale również wielu innych, które są ściśle regulowane układami pracy zbiorowej.

Problemy opiekunek w Szwajcarii

Problemy osób decydujących się na emigrację zarobkową ciągle pozostają niezmienne. Konflikty z agencją, trudności z otrzymaniem należnego wynagrodzenia, a także nieprzyjemne traktowanie ze strony pracodawcy. To powoduje, że wiele opiekunek wyjeżdżających do Szwajcarii, często zmienia pracodawcę i swoich sił próbuje w różnych agencjach. Nadzieję na poprawę warunków pracy dla pechowców stanowią związki zawodowe, w których działają zarówno Polacy, jak i Szwajcarzy. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu warto jest przed wyjazdem zawsze dokonać bardzo wnikliwego wywiadu na temat pracodawcy.

Dojazdy do Szwajcarii

Jak dojechać do Szwajcarii? Opiekunki w Szwajcarii mieszkają zazwyczaj w domach swoich pracodawców. Jak dojeżdżają z Polski? Najczęściej wybieranym środkiem transporty są oczywiście busy. Względnie tanie i gwarantują bardzo wysoki komfort. Zwłaszcza, gdy opcją jest podróż w systemie door to door.

🚌 Busy z Wrocławia do Zurychu

Busy z Wrocławia do Zurychu nasi przewoźnicy jeżdżą trzy razy w tygodniu w relacji z Adresu na Adres, a więc zamówisz busa pod wskazany adres, a on zawiezie Ciebie tam gdzie mu powiesz,  na adres który wskażesz w Zurychu lub całej Szwajcarii

🚌 Busy z Krakowa do Zurychu

Busy z Krakowa do Zurychu zawsze mamy dla Was przewozy na tej trasie, które obsługuje kilu naszych przewoźników oferujących w tej chwili około 90 tras i kilkaset połączeń które znajdziesz na stronie Flotea.pl

🚌 Busy z Katowic do Bazylea

Busy z Katowic do Bazylea to bardzo popularny i zarazem tani kierunek, podobnie jak trasa z Krakowa.


Ściągnij aplikację FLOTEA na swój telefon

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

Zamów Busa lub kup bilet Autobusowy aplikacją FLOTEA

 

Za bilet zapłacisz

…w bardzo prosty sposób tak jak w zwykłym sklepie internetowym, przelewem ze swojego konta bankowego lub kartą kredytową VISA lub MASTERCARD

Praca dla Polaków w Szwajcarii – co warto wiedzieć?

by

Praca dla Polaków w Szwajcarii – co warto wiedzieć?

Polaków do wyjazdu do Szwajcarii zachęcają wysokie wynagrodzenia i jedna z najlepszych na świecie kultura pracy. Dodatkową zachętą do podjęcia zatrudnienia w tym niewielkim kraju są doskonałe perspektywy do budowania kariery.

Zarobki i branże

W Szwajcarii Polacy mogą szukać pracy w rozmaitych branżach. Zapotrzebowanie na pracownika jest bardzo duże. Szczególnie w sektorach: budowlanym, porządkowym, logistycznym, gastronomicznym oraz oczywiście IT. Wymogiem do podjęcia większości prac jest znajomość języka urzędowego, choćby w stopniu podstawowym. W zależności od kantonu, w jakim chcemy się zatrudnić, będzie to język francuski lub niemiecki.

Jak wyglądają zarobki w Szwajcarii? Osoba pracująca na stanowisku sprzątacza zarobi ok. 3150 CHF, operator wózka widłowego 3730 CHF, murarz 5450 CHF, pielęgniarka 4400 euro brutto, pracownik marketu 3800 CHF, informatyk 5280 CHF.

Polacy mogą podjąć pracę również w charakterze opiekuna osoby starszej lub dzieci. Zazwyczaj pracownicy tacy mogą liczyć na darmowe zakwaterowanie i wyżywienie u rodziny, u której pracują.

Praca w Szwajcarii – najlepsze branże

Gdzie najlepiej pracować w Szwajcarii? Nie będzie to dla nikogo dużym zaskoczeniem, jak wskażemy, że to specjaliści IT mogą liczyć na najlepsze warunki pracy i najwyższą płacę. Aby zostać programistą nie trzeba tak naprawdę wiele. Wystarczy poświęcić jedynie swój czas, gdy w internecie jest dostępnych sporo materiałów całkowicie za darmo, dzięki którym możliwe jest nauczenie się języków i podjęcie pierwszej pracy.

Do Szwajcarii dojedziesz Busem z Adresu na Adres z Flotea.pl

Autokary i Busy przewozy osób Polska-Szwajcaria

by

Szwajcaria – Polska – jak dojechać?

Flotea zapewnia tanie Autokary i Busy przewozy osób Polska-Szwajcaria.

Szwajcaria jest przepięknym krajem, który kojarzy się przede wszystkim z precyzją i porządkiem. Trudno jest nie potwierdzić tej powszechnie znanej opinii, choćby już przeglądając zdjęcia przepięknych uliczek w centrum jednego z największych miast w Szwajcarii – Zurychu. W artykule przyjrzymy się temu, w jaki sposób dojechać do tego jedynego w swoim rodzaju miejsca na świecie i sprawdzimy, co będzie nas czekać na miejscu.

Przewozy osób Szwajcaria – Polska – jak dostać się do kraju?

Sposobów na dostanie się do Szwajcarii jest kilka. Najszybciej będzie oczywiście samolotem, którym zarówno do Genewy, jak i Zurychu dolecimy w przeciągu około dwóch godzin. Drugą opcją – na jaką możemy się zdecydować – jest podróż pociągiem. Kolej kursuje przez Niemcy, Austrię i Czechy. Pociągiem dostaniemy się do Szwajcarii w ciągu 16-20 godzin.

Niestety zarówno jazda koleją, jak i przelot samolotem do Szwajcarii nie będą należały do najtańszych. Jeśli zależy nam tym, aby podróż była nieco mniej kosztowna, warto jest zdecydować się na jednego z przewoźników autokarowych lub wybrać się do Szwajcarii własnym samochodem. Autobus dowiezie nas na miejscu w ciągu 24 godzin, natomiast samodzielnie możemy dojechać do tego kraju nawet w 9.

Dworce, przystanki i miejsca przesiadek

Najbardziej popularnym dworcem w całej Szwajcarii jest oczywiście Zürich Hauptbahnhof, który – jak sam nazwa wskazuje – jest umiejscowiony w Zurychu. Jest to największy dworzec kolejowy w kraju, położony w samym centrum miasta. Warto dodać, że należy również do najbardziej ruchliwych na całym świecie (około 400 tysięcy pasażerów dziennie).

Innym ciekawym dworcem – choć już nie największym – jest ten umiejscowiony w Bazylei, czyli Basel Badischer Bahnhof. Warto również wspomnieć w tym miejscu o Gare de Cornavin, który jest największym dworcem w Genewie.

Przed wyjazdem do Szwajcarii – o czym musisz wiedzieć?

1. Obcokrajowcom mogłoby się wydawać, że stolicą Szwajcarii jest Genewa lub – doskonale wszystkim znany – Zurych. Jednak kraj ten nie posiada stolicy. Jej rolę można przypisywać Bernie, gdzie znajduje się siedziba rządu.

2. Szwajcaria jest niewątpliwie pięknym krajem, który zachwyca swoją urodą przyjezdnych. Wiele osób wybiera się tutaj na narty i trudno się temu dziwić, gdyż różnego rodzaju wzniesienia zauważymy tutaj praktycznie wszędzie.

 

3. Przyroda w Szwajcarii jest tak nieskalana, że wodę można pić prosto z rzeki. Jest to imponujące, zważywszy na poziom zanieczyszczenia środowiska, jaki obserwujemy w innych krajach.

 

Sprawdzeni i zaufani przewoźnicy

Flotea to miejsce sprawdzonych i zaufanych przewoźników, rekomendowanych przez Flotea, a dodatkowo klikając poniżej w link, pobierzesz Aplikację mobilną na swój smartfon nie ważne jaki masz model telefonu, mamy dla Ciebie nowoczesne aplikacje mobilne do zamawiania Busa lub zakupu biletów Autobusowych.

 

Ułatwiaj sobie życie i pobierz aplikację na swój telefon

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

Busy do Szwajcarii – sprawdź ceny biletów

by

Busy do Szwajcarii

Busy do Szwajcarii są często wybierane zamiast przelotów samolotem lub przejazdów pociągiem. Przejazdy busami bez wątpienia mają wiele zalet. Dlatego wielu Polaków podróżujących do Szwajcarii wybiera ten właśnie środek transportu.

Jak znaleźć busy z Polski do Szwajcarii?

Dotychczas znalezienie najlepszej oferty przejazdów busami większości osób kojarzyło się z wyszukiwaniem w Google albo innych wyszukiwarkach, sprawdzaniem wielu stron przewoźników w poszukiwaniu najlepszej ceny i warunków. Często było to niełatwe, ponieważ nie wszyscy przewoźnicy mają strony internetowe.

Ponadto strony przewoźników są bardzo różne. Nie wszystkie firmy przedstawiają ceny przejazdów na stronie. Wtedy trzeba dzwonić do każdego przewoźnika osobno i samodzielnie porównywać ceny, aby znaleźć najlepszą ofertę.

Teraz wyszukiwanie przejazdów busami jest znacznie szybsze, łatwiejsze i bardziej komfortowe dzięki nowej polskiej wyszukiwarce przejazdów busami i autokarami Flotea.pl

Na stronie Flotea znajdziesz między innymi busy do Szwajcarii.

Kliknij powyższy link, aby przejść do podstrony Flotea.pl z informacjami na temat przejazdów busami i autokarami do Szwajcarii.

Jak kupić bilet online na busy do Szwajcarii?

Flotea.pl to nie tylko wyszukiwarka przejazdów, ale także porównywarka cen biletów autobusowych oraz system do zakupu biletów przez internet.

Możesz łatwo, wygodnie i bezpiecznie zapłacić za swój bilet online, a następnie pobrać biilet na smartfon lub wysłać e-mailem.

Istnieje również możliwość rezerwacji przejazdu i zapłaty kierowcy podczas podróży.

Obie opcje – rezerwacji oraz zakupu biletu online – są dostęppne na stronie zamówienia w serwisie Flotea.pl.

Wyszukując przejazdy na Flotea.pl zobaczysz wyniki wyszukiwania, czyli listę ofert przejazdów różnych przewoźników zgromadzonych w wyszukiwarce. Wybierz z listy ofertę, która najbardziej Ci odpowiada i kliknij przycisk „Wybierz”. Wtedy otworzy się wspomniana strona zamówienia, na której możesz dokonać rezerwacji przejazdu lub zakupu biletu online.

W zależności od tego, jaki rodzaj przejazdu wybierzesz (klasyczy przejazd między przystankami lub przejazd door2door, czyli od drzwi do drzwi) proces zakupu lub rezerwacji biletu nieznacznie się różni.

Subtelna różnica polega na tym, że wybierając przejazd door2door musisz określić dokładne adresy „skąd” oraz „dokąd”. W praktyce oznacza to, że na stronie zamówienia w polach „skąd” oraz „dokąd” musisz podać oprócz nazwy miejscowości również nazwę ulicy oraz numer. Wtedy kierowca będzie wiedział, gdzie po Ciebie przyjechać i, gdzie Cię zawieźć.

Busy z Polski do Szwajcarii

by

Busy z Polski do Szwajcarii to nowość w wyszukiwarce przejazdów busami i autokarami Flotea.pl. Gromadzimy w jednym serwisie oferty wielu przewoźników. Wśród firm przewozowych znajdziesz również takie, które oferują przewozy do Szwajcarii.

Busy z Polski do Szwajcarii

Interesują Cię busy z Polski do Szwajcarii? Znajdziesz je na stronie Flotea.pl

Flotea to nowa wyszukiwarka przejazdów busami i autokarmi w całej Europie. To także porównywarka cen biletów autobusowych oraz cen biletów na przejazdy w trybie door2door.

W serwisie Flotea znajdziesz oferty wielu przewoźników. Możesz przeglądać oferty i porównywać ceny oraz warunki przejazdów. Korzystając z wyszukiwarki możesz ustawić zaawansowane funkcje wyszukiwania takie jak: ilość pasażerów, Wi-Fi, klimatyzacja, przewóz zwierząt itp.

Aby znaleźć busy z Polski do Szwajcarii skorzystaj z wyszukiwarki przejazdów na stronie głównej Flotea.pl lub kliknij w ten link, aby przejść bezpośrednio do wyników wyszukiwania przejazdów busem relacji Polska-Szwajcaria.

Ceny biletów na przejazdy z Polski do Szwajcarii

Ceny biletów na busy z Polski do Szwajcarii zaczynają się obecnie od 260zł. Warto podkreślić, że ceny mogą się zmieniać. W każdym tygodniu dołączają do nas nowi przewoźnicy, którzy dodają nowe trasy oraz nowe oferty przejazdów. Jeżeli nowy przewoźnik chce konkurować z pozostałymi firmami, może zaproponować niższe ceny. Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać informacje o zniżkach, promocjach i nowych ofertach. 

Jak kupić bilet na busy z Polski do Szwajcarii?

Zakup biletu w serwisie Flotea.pl jest bardzo prosty.

Wyszukaj oferty przejazdu korzystając z wyszukiwarki na stronie głównej Flotea.pl lub kliknij w link poniżej. W liście wyników wyszukiwania kliknij przycisk „Wybierz” na ofercie, która najbardziej Ci odpowiada. Po kliknięciu w przycisk zobaczysz stronę zamówienia.

Kliknij i zobacz 🚌 busy z Polski do Szwajcarii

Gdy już znajdziesz i wybierzesz swoją ofertę przejazdu klikając przycisk „Wybierz” w liście wyników wyszukiwania, zobaczysz stronę zamówienia.

Na stronie zamówienia znajdziesz formularz. Wpisz w nim swoje dane, przeczytaj i zaakceptuj regulamin. Jeżeli zamierzasz wybrać się w podróż w trybie door2door, w polach „skąd” oraz „dokąd” wpisz dokładne adresy (ulica i numer), pod którymi chcesz wsiąść i wysiąść. Możesz również ustawić znacznik na mapie, aby określić adresy.

Możesz błyskawicznie kupić bilet online lub zarezerwować przejazd i zapłacić kierowcy podczas podróży.

Oto krótki film przedstawiający proces zakupu biletu w trybie door2door.