FLOTEA przewozy osób do Holandii

by

Breda to miasto leżące w Holandii. Znajduje się ono w prowincji Brabancja Północna, bardzo blisko granicy z Belgią.

Miasto Breda jest znane polskiej ludności,

ponieważ to tutaj właśnie znajduje się grób jednego z najbardziej znakomitych polskich generałów Stanisława Maczka. To właśnie on, razem ze swoimi żołnierzami przyczynili się do uwolnienia tego pięknego miasta spod okupacji niemieckiej. Dzięki temu wsławili się wśród holenderskiej ludności. Tutaj też znajduje się grób naszego generała.

W związku z tym warto odwiedzić również muzeum, które zostało poświęcone osobie generała Maczka. Do tego również możecie zobaczyć zamek z XVI wieku. Dzielnica staromiejska również zasługuje na uwagę przyjezdnych osób.

Breda to również miasto, gdzie można spotkać największą ilość Polaków w Holandii. Wielu naszych rodaków zdecydowało się tutaj rozpocząć nowe, lepsze życie razem ze swoimi bliskimi i przyjaciółmi.

 

Tutaj znajdziesz między innymi:

Busy do Holandii na naszej platformie FLOTEA zawsze masz największy wybór przewozów w całej Europie, ale przede wszystkim na trasach Polska – Holandia – Polska

🚌 Busy z Opola do Bredy

Busy z Opola do Bredy codziennie jeżdżą busy door to door, więc kierowca zawiezie Ciebie z podanego adresu na podany przez Ciebie adres.

🚌 Busy z Gliwic do Holandii

Busy z Gliwic do Bredy  ponad 150 przewoźników oferujących przewozy door to door daje dziennie 450 przewozów i 3600 miejsc w busach.

🚌 Busy z Olsztyna do Holandii

Busy z Olsztyna do Bredy  jak zwykle z północnej części Polski sporo osób wyjeżdża dorobić w Holandii i z tego pięknego zakątka naszego kraju mamy także bardzo dużo przewozów do Niemiec, Holandii i Belgii

 

Najlepsi przewoźnicy są na platformie FLOTEA

Z naszymi zaufanymi przewoźnikami zawsze dojedziesz bezpiecznie Flotea, a bo właśnie dopierając przewoźników stawiamy na wygodę ale przede wszystkim bezpieczeństwo. I co najważniejsze możesz zamówić przewóz za pomocą aplikacji mobilnej na swój smartfon.

Pasażer kupił bilet w aplikacji mobilnej Flotea

 

To świetne rozwiązanie pobierz aplikację FLOTEA

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

 

Busy do Amsterdamu

by

Busy do Amsterdamu znajdziesz na Flotea.pl. Skorzystaj z nowej wyszukiwarki przejazdów busami i autokarami, aby znaleźć oferty wielu przewoźników. Wybierz przejazd do Amsterdamu, który najbardziej Ci odpowiada. Zarezerwuj lub wygodnie kup bilet online. 

Busy do Amsterdamu z wielu miast w Polsce

Flotea.pl to nowa wyszukiwarka przejazdów busami i autokarami w całej Europie. Gromadzimy w jednym miejscu wielu przewoźników. Dzięki temu nie musisz już spędzać dłuższych chwil na wyszukiwaniu w Google i sprawdzaniu wielu różnych stron internetowych. Teraz możesz szybko i wygodnie przejrzeć wiele ofert na jednej stronie, wybrać najlepszą i zarezerwować lub kupić bilet online.

Busy do Amsterdamu oferowane na Flotea.pl przez wielu przewoźników i odjeżdżają z wielu różnych miast w Polsce. Poniżej przedstawiamy kilka popularnych połączeń do Amsterdamu, które były najczęściej wyszukiwane na naszej stronie w ostatnich kilku tygodniach. Oto one:

🚌 Busy z Krakowa do Amsterdamu

Busy z Krakowa do Amsterdamu codziennie jeżdżą w trybie door2door, co oznacza, że możesz zamówić bus pod drzwi domu i wysiąść pod wskazanym kierowcy adresem w Amsterdamie.

🚌 Busy z Katowic do Amsterdamu

Busy z Katowic do Amsterdamu są jednym z popularnych połączeń wyszukiwanych na stronie Flotea.pl. Również dostępny w trybie door2door.

🚌 Busy z Wrocławia do Amsterdamu

Busy z Wrocławia do Amsterdamu oferowane są przez wielu przewoźników. Usytuowanie województwa dolnośląskiego przy granicy z Niemcami sprawia, że z Wrocławia odjeżdża wiele busów do Niemiec, Holandii oraz Belgii.

🚌 Busy z Poznania do Amsterdamu

Busy z Poznania do Amsterdamu to nowość na Flotea.pl. Przewoźnicy oferujący przejazdy do Holandii ze stolicy wielkopolski umożliają zamówienie busa pod drzwi w trybie door2door.

🚌 Busy z Jeleniej Góry do Amsterdamu

Busy z Jeleniej Góry do Amsterdamu odjeżdżają codziennie w trybie door2door i również cieszą się sporym zainteresowaniem.

Kliknij w jedno z powyższych połączeń, aby sprawdzić ceny busów do Amsterdamu.

Jak kupić bilet na przejazd do Amsterdamu w trybie door2door?

Flotea.pl oferuje możliwość rezerwacji biletu dzwoniąc do przewoźnika i bezpośrednio z nim umówienia się na odbiór Ciebie z domu i dowiezienia na wskazany przez Ciebie adres – tak zwane połączenie Busem door to door

Kierowca busa odbiera pasażerów z domu

 

 

Zakupu biletu online za pomocą płatności internetowych PayU tym samym jak w Allegro. Aby kupić bilet na przejazd do Amsterdamu w trybie door2door wyszukaj przejazd wpisując w rubryce „skąd” swoje miasto, a w rubryce „dokąd” Amsterdam. Kliknij przycisk „Szukaj”, aby zobaczyć listę ofert przejazdów do Amsterdamu. Zapłać natychmiastowym przelewem ze swojego konta bankowego lub kartą kredytową VISA lub MASTERCARD

Zapłać za przejazd kartą kredytową Mastercard lub VISA

 

Wybierz ofertę, która najbardziej Ci odpowiada i klikając przycisk „Wybierz”. Na stronie połączenia, którą się otworzy wpisz dokładny adres, pod którym chcesz wsiąść oraz adres w Amsterdamie, pod który kierowca ma Cię dowieźć. Teraz wystarczy tylko podać swoje dane, zaakceptować regulamin i kliknąć przycisk „Kup bilet”.

Po kliknięciu zostaniesz przykierowany do strony bezpiecznych płatności internetowych, gdzie wybierzesz swój bank i przejdziesz dalej do strony logowania na konto, aby dokonać przelewu.

Gotowe! Flotea.pl życzy szerokiej drogi.

 

Autobusem do Holandii – Tilburg

by

Tillburg 

Jest to miasto położone w prowincji Północna Brabancja i w skład metropolii zalicza się nie tylko miasto lecz także okoliczne wsie Berkel-Enschot i Udenhout. Jako, że zamieszkuje je około 200 tysięcy obywateli jest szóstym co do wielkości miastem w Holandii. W swojej prowincji wielkością ustępuje tylko Eindhoven. 

Pole tulipanów niedaleko Tilburga

Trochę historii

Jak na holenderskie warunki Tilburg jest młodym miastem, Niewiele wiadomo o jego początkach. Pomimo, że pierwszy raz Tilburg wspominany jest w w dokumentach w 709 r. to  na dobre miasto zaczęło rozwijać się dopiero w XIV wieku. Około 100 lat później okoliczny magnat Jan van Hasestrecht wybudował tu zamek, który co ciekawe nie przetrwał do dziś. W 1885  decyzją władz miasta został on zburzony, tylko po to by postawić na jego miejscu… fabrykę. W międzyczasie jednak Tillburg stał się jednym z ulubionych miejsc ówczesnego króla Williama II który panował w Holandii w pierwszej połowie XIX stulecia. Właśnie Tilburg obrał sobie on za swoją letnią rezydencję. Król czuł się tu dobrze, ponieważ odnajdował w tu spokój, tak potrzebny władcy w niepewnych czasach. Spokoju tego nie mógł zaznać w królewskiej Hadze. Budowa pałacu rozpoczęła się w 1847 roku, zaledwie dla lata później król umiera. Pałac zatem nie bardzo posłużył królowi, natomiast pamięć o dobrym dla miasta królu nim pielęgnowana jest w nim po dziś dzień o czym jeszcze będzie słowo. Pałac dziś jest częścią hal miejskich, więc można podziwiać go spokojnie jak z zewnątrz jak i we wnętrzu.

Warto zobaczyć/odwiedzić

Relatywnie krótka historia miasta powoduje, że znajdziemy tu wiele nowoczesności. Naokoło historycznego centrum miasta rozpościerają się młode dzielnice mieszkalne i co rzadko spotykane w tym nizinnym kraju, nie ma kanałów. Z ciekawych budowli polecić można zobaczyć Torre Westopint- drapacz chmur będący jednym z symboli miasta. Z innych ciekawszych architektonicznych miejsc warto także nadmienić kościół Św. Józefa oraz wieże: ciśnień i zegarową. Miasto jest także znanym w całej Holandii centrum przemysłu tekstylnego i sporym ośrodkiem akademickim, kwitnie tu życie wieczorne. Miasto szczególnie warto odwiedzić w lipcu kiedy w mieście odbywa się największy w krajach Beneluksu karnawał o nazwie kermis. Trwa on aż 10 dni. To specjalna impreza o charakterze rozrywkowym odbywająca się nie tylko na terenie Holandii. W każdym razie, na terenie Ttillburgu odbywa się największy z nich.  Podczas tych dni w mieście dosłownie roi się od atrakcji. Na każdej z głównych ulic rozstawiają się wtedy diabelskie młyny, karuzele, beczki, dmuchane zamki i wszelkiego rodzaju atrakcje cyrkowo-jarmarczne. Oczywiście jak to na bardzo liberalnych Holendrów przystało, równocześnie z karnawałem odbywają się wtedy pochody gejów, lesbijek i transwestytów. Wszystko wg hasła peace&love. Tradycja takich jarmarków jest w krajach Beneluksu bardzo długa i sięga ponad 400 lat. 

Tradycyjne Holenderskie racuchy, najlepsze w Tilburgu

Ciekawostki 

Właśnie w Tillburgu chodził do średniej szkoły protoplasta sztuki nowoczesnej w malarstwie- Vincent van Gogh. Artysta chodził do tutejszego liceum, mającego za patrona oczywiście Willema II. Van Gogh uczył się tu w latach 1184-86. Rodzinna miejscowość malarza to z kolei Zundert położony niecałe 40 minut drogi od Tillburgu. Oczywiście w tej miejscowość znajduje się muzeum słynnego malarza, który za życia nie doczekał się sławy a biedy unikał jedynie dzięki bratu który skupywał jego dzieła. Jak już wcześniej wspomniano miasto nigdy nie zapominało o Willemie II który tak bardzo przyczynił się do jego rozwoju. Wdzięczni obywatele nadali lokalnemu klubowi piłkarskiemu na jego cześć  zaszczytną nazwę  Willem II. Do osiągnąć tego klubu zaliczyć można trzy mistrzostwa Holandii, a w jego szeregach grało wielu słynnych zawodników na czele z  Jaapem Stamem, Marco Overmarsem czy Sami Hyypią. 

Jeśli zaciekawił cię Tillburg nie czekaj, udając się tam pamiętaj o Flotea.pl . Zapraszamy do rezerwacji Busa – także w systemie door2door. 

Czy wiesz, że na Flotea.pl znajdziesz autokary do Tillburgu ?

 

Chcesz szybko znaleźć przewóz BUSEM lub AUTOBUSEM ?

Pobierz Aplikację na swój telefon

Tutaj znajdziesz oferty wielu przewoźników. 


Rotterdam Holenderskie okno na świat

by

Rotterdam

Miasto to nigdy nie było siedzibą królów czy reprezentacyjnym miastem, ale Rotterdam zawsze był holenderskim oknem na świat i możesz tam dojechać wyszukując tutaj tanie busy do holandii. To największy europejski port i zawsze należał do najbardziej kosmopolitycznych miast w Europie. Ponadto żył tu jeden z najsłynniejszych filozofów epoki odrodzenia- słynny Erazm. Dziś w mieście znajdziemy jego pomnik a jedna z głównych atrakcji miejskich- wielki most przypominający łabędzia nosi właśnie jego imię.

Rowerem po Rotterdamie

Trochę historii

Miasto oczywiście ma bogatą historię lecz szczególnie okrutnie ucierpiało w czasie II wojny światowej. Niekończące się alianckie bombardowania prawie zrównały miasto z ziemią. Ci którzy chcą zobaczyć uroki starego Rotterdamu powinni udać się do dzielnicy Delfshaven, to dzielnica gdzie dawniej znajdowały się magazyny a dziś jest ona skarbnicą wiedzy dotyczącej przeszłości Rotterdamu. Znajdziemy tu mnóstwo antykwariatów i widokówek z widokiem miasta którego już nie ma. Z dziennikarskiego obowiązku wypada nadmienić, że dzielnica powstała w roku 1389 jak część ówczesnego miasta Delft. Miłośników historii wypada także zaprosić do Belastingmuseum van der Poel, które jest jedynym na świecie muzeum wydatków. Możemy tu znaleźć najróżniejsze paragony, rachunki, weksle itp. precjoza pochodzące z całego świata i z różnych epok.

Warto odwiedzić/spróbować

Przede wszystkim miasto będzie perełką dla miłośników architektury nowoczesnej. Czołową budowlą godną zobaczenia jest przede wszystkim Markthal Rotterdam czyli tka wielka podkowa, a dokładniej budowa tagu miejskiego, gdzie bez problemów każdy zaopatrzy się w owoce, warzywa i mięso. Nierzadko towary z targowiska pochodzą z najodleglejszych zakątków świata. Podziw u turystów budzi osiedle Kijk-Kubus które zaprojektował Piet Blom, a jest to unikatny projekt osiedla domów mieszkalnych w kształcie sześcianów, które osadzone są na wielkich podporach. Całość tworzy bardzo niecodzienny efekt i w żadnym przypadku nie przypomina miejsca gdzie mogli by mieszkać ludzie. Zupełnie w innym klimacie z kolei utrzymana jest budowla rotterdamskiego Białego Domu (het Witte Huis), który jest w stylu secesyjnym i co ciekawe był pierwszym drapaczem chmur wzniesionym w Europie. Budynek został oddany do użytku w 1898 roku.

Widok na miasto Rotterdam

Ponieważ Rotterdam jest położony w Holandii nie śmiemy zapominać, że w tym mieście nie ominą nas także ważne wydarzenia kulturalne. Przede wszystkim prym w tym względzie wiedzie festiwal Zomercarnaval, który rozmachem i kolorytem przypomina słynny karnawał w Rio i odbywa się każdego roku w lipcu. Miłośnicy muzyki także mogą przebierać w ofercie festiwali. Dla każdego coś się znajdzie. Tak oto jest organizowany w Rotterdamie festiwal jazzowy NorthDea Jazz Festival, oraz Metropolis Pop festival, Rotterdam 666 czy dla miłośników bardziej skocznych rytmów Dance Parada. Oczywiście w mieście znajduje się także niezliczona ilość słynnych holenderskich cofee shopów.

Ciekawostki

Ponieważ miasto, podobnie jak i cały kraj poprzecinany jest mnóstwem kanałów, szczególnie polecana jest wycieczka za pomocą autobusu który potrafi „przeistoczyć się” w amfibię. Dzięki niemu możemy podziwiać uroki miasta z każdej praktycznie perspektywy. Natomiast jeśli komuś i to by nie starczyło, Rotterdam proponuje widok panoramy miasta w wieży Euromast, która osiąga wysokość 185 metrów. Jej kopułę tworzy przestrzeń stylizowana na gniazdo obserwacyjne ze statku. Panorama miasta widziana z tej perspektywy stwarza niezapomniane wrażenie, będąc już tam możemy spokojnie zamówić sobie także obiad.
Tak więc Rotterdam to miasto kompletne, godne odwiedzenia, emanujące energią i ze specyficznym pazurem, niespotykanym raczej nigdzie indziej na świecie. Wieć jeśli zaciekawił cię opis nie czekaj, udając się do Rotterdamu pamiętaj o Flotea.pl . Zapraszamy do rezerwacji – także w systemie door2door.

Czy wiesz, że na Flotea.pl znajdziesz autokary do Holandii ? Kliknij i sprawdź oferty wielu przewoźników na przewozy busem do holandii

Pobierz aplikację mobilną flotea

Nowa wyszukiwarka busów miedzynarodowych w całej Europie

by

wyszukiwarka busów międzynarodowych

Wyszukiwarka busów międzynarodowych Flotea.pl to zupełnie nowe rozwiązanie na polskim rynku przewozów. Teraz podróżni mogą jeszcze szybciej wyszukiwać busy do Niemiec, busy do Holandii i do innych popularnych krajów. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym krótko przedstawiamy działanie serwisu Flotea.

Wyszukiwarka busów międzynarodowych dla podróżnych

Dotychczas, aby znaleźć przejazd za granicę trzeba było wyszukiwać w Google i przeglądać wiele stron przewoźników, aby znaleźć ofertę. Często nie było to łatwe, ponieważ strony są różnie skontruowane, nie wszyscy przewoźnicy podają ceny, a niektóre serwisy są mało przejrzyste.

Teraz wystarczy jedna strona, aby sprawdzić i porównać oferty wielu przewoźników. Wystarczy, że wejdziemy na stronę Flotea.pl i w polach wyszukiwania wpiszemy skąd chcemy wyruszyć oraz dokąd dojechać. W naszym przykładzie posłużymy się przykładowym przejazdem z Polski do Niemiec.

A więc wpisujemy w polu „skąd” naszą miejscowość np. Katowice, a w polu „dokąd” miasto w Niemczech, do którego chcemy dotrzeć, wpisujemy Berlin.

Chcemy wyruszyć jutro, więc w polu wyboru terminu zmieniamy datę na jutrzejszą. Klikamy przycisk „Szukaj”.

Po kliknięciu w przycisk „Szukaj” wyszukiwarka pokazuję listę busów międzynarodowych z Katowic, w naszym przykładzie do Niemiec.

Możemy przeglądać oferty, szeregować je według daty, ceny, ilości dostępnych miejsc itp. Możemy porównywać ceny i sprawdzić, które przejazdy oferowane są w trybie door2door.

Po wybraniu konkretnej oferty mamy do dyspozycji 3 opcje. Możemy zadzwonić do przewoźnika, zarezerwować przejazd wysyłając formularz lub dokonać zakupu biletu online przez system płatności PayU.

Wyszukiwarka busów międzynarodowych – oferta dla przewoźników

Masz firmę przewozową? Skorzystaj z nowych możliwości, jakie daje wyszukiwarka Flotea.pl. Codziennie setki podróżnych wyszukują przejazdów busami w całej Europie.

Dodaj swoje trasy, zaprezentuj ofertę podróżnym, którzy szukają przejazdów, jakie oferujesz i sprzedawaj więcej biletów.

Aby rozpocząć załóż darmowe konto przewoźnika. Dodawanie tras jest proste, ale jakbyś miał problemy, obsługa klienta Flotea jest do Twojej dyspozycji. Możesz skontaktować się biurem obsługi telefonicznie, mailowo lub przez czat na stronie internetowej.

Busy z Holandii do Polski codziennie znajdziesz w nowym serwisie Flotea.pl

by
busy z Holandii do Polski
Mieszkasz, pracujesz w Holandii i podróżujesz busem do Polski. Poznaj nowe możliwości, jakie daje serwis Flotea.pl. Znajdziesz w nim wiele firm przewozowych, również tych jeżdżących do Holandii oraz z Holandii do Polski. Możesz przeglądać i porównywać przewoźników i wybrać najlepszy przejazd. 
Busy z Holandii do Polski codziennie odjeżdżają z kilku miast. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce z jakiego miasta chcesz wyjechać oraz, gdzie dotrzeć ,a znajdziesz szereg propozycji. Wśród nich znajdują się przejazdy w trybie door2door, czyli takie, które możesz zamówić pod wskazany adres. 
Opcja door2door, czyli spod drzwi pod drzwi oznacza, że możesz zamawiać busy z Holandii do Polski pod wskazany adres. Przykładowo – jeżeli mieszkasz w Rotterdamie, możesz zamówić busa pod drzwi swojego domu w tym mieście i dojechać pod wskazany adres w Polsce.

Jak znaleźć busy z Holandii do Polski?

Wejdź na stronę główną Flotea.pl i w polach wyszukiwarki wpisz swoje miasto w Holandii oraz miasto w Polsce, do którego chcesz dotrzeć. Kliknij przycisk „Szukaj”, aby zobaczyć listę ofert dla wybranej trasy. Zapoznaj się z ofertami i wybierz tą, która najbardziej Ci odpowiada. 

Na stronie flotea.pl możesz skorzystać z formularza zamówienia, aby zamówić bilet i zapłacić za niego online. Możesz również zarezerwować przejazd oraz skontaktować się telefonicznie z przewoźnikiem.

Poniżej przedstawiamy kilka ofert przejazdów z Holandii do Polski ze strony Flotea.pl

Busy z Amsterdamu do Polski – Busy z Amsterdamu odjeżdżają codziennie w trybie door2door i docierają wszystkich województw w Polsce. Ceny przejazdów wynoszą od 245zł do 280zł.

Busy z Rotterdamu do Polski – Przejazdy z Rotterdamu do Polski również są dostępne codziennie. Ceny ze strony flotea.pl to 245zł do 330zł za przejazd w trybie door2door.

Busy z Utrechtu do Polski – Z Utrechtu do Polski busy odjeżdżają codziennie w trybie door2door, a ceny wahają się od 245zł do 280zł.

Zaraszamy do zapoznania się z informacjami na stronie wyszukiwarki przejazdów busami i autokarami Flotea.pl

Wyszukiwarka busów międzynarodowych Flotea.pl

by

Wyszukiwarka busów międzynarodowych Flotea.pl to nowe możliwości dla wielu Polaków mieszkających za granicą. W takich krajach, jak Niemcy, Anglia, Holandia, Austria itd. mieszka kilka milionów naszych rodaków. Wiele osób wybiera busy, jako środek transportu do Polski. Właśnie do tych osób kierujemy wyszukiwarkę, którą krótko opisujemy w niniejszym artykule. 

Flotea.pl to wyszukiwarka przejazdów busami i autokarami w całej Europie. Gromadzimy w jednym miejsu oferty wielu przewoźników. Dzięki temu możesz łatwo, korzystając z jednego serwisu internetowego, przeglądać wiele ofert, porównywać ceny, wyszukiwać specjalne cechy usług przewozowych takie, jak klimatyzacja, przewóz zwierząt, Wi-Fi etc.

Wszystkie firmy, które znajdziesz w wyszukiwarce busów międzynarodowych to przewoźnicy posiadający licencję. Skrupulatnie sprawdzamy każdą firmę zanim pojawi się na liście ofert. Przykładamy wiele uwagi do zachowania najwyższego poziomu jakości usług oferowanych przez przewoźników gromadzonych na stronie Flotea.pl.

Wyszukiwarka busów międzynarodowych w Europie

Wyszukiwarka busów międzynarodowych Flotea.pl daje Ci możliwość wyszukiwania ofert przejazdów busami w całej Europie. Wśród nich znajdziesz zarówno tradycyjne przejazdy autokarowe pomiędzy przystankami, jak i przejazdy w trybie door2door.

Tryb door2door, czyli od drzwi do drzwi to możliwość zamówienia busa dosłownie pod drzwi Twojego domu. Wystarczy, że podczas zamówienia określisz dokładny adres, z którego chcesz wyruszyć, a kierowca odbierze Cię w umówionym terminie.

Możesz wyszukiwać busy używając pól wyszukiwarki. Wpisz skąd chcesz wyruszyć, dokąd dojechać oraz kiedy, a następnie kliknij przycisk „Szukaj”. Pojawi się lista ofert dla wyszukiwaego przez Ciebie połączenia.

Niektóre kierunki, które znajdziesz na Flotea.pl to:

Wyszukiwarka busów międzynarodowych – nowe możliwości dla przewoźników

Jesteś przewoźnikiem? Zapraszamy! Dodaj swoje trasy do wyszukiwarki Flotea.pl, docieraj do tysięcy podróżnych, którzy szukają przejazdów i sprzedawaj więcej biletów. Załóż konto w kilku krokach i dodaj pierwsze trasy. W razie problemów skorzystaj z naszego biura obługi, skontaktuj się telefonicznie, mailowo lub za pomocą czatu.

Interesujące miasta w prowincji Gelderland w Holandii

by

Holandia to bardzo piękne państwo, które co roku przyciąga wielu turystów. Nic w tym dziwnego, ponieważ możemy tam zobaczyć wiele interesujących zabytków, jak również malownicze krajobrazy. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród urlopowiczów odwiedzających to miejsce cieszy się prowincja Gelderland. Zatem będąc tam co warto zwiedzić?

Prowincja Gelderland coraz bardziej popularna

Będąc w prowincji Gelderland, powinniśmy koniecznie odwiedzić popularne wśród turystów miasto Arnhem. Jest to malownicza miejscowość położona nad Dolnym Renem, która jest jednocześnie stolicą prowincji. W mieście znajdziemy bardzo wiele interesujących zabytków. Są to między innymi ciekawe budowle sakralne takie jak kościół św. Walburgi z 1422 roku oraz kościół św. Euzebiusza z drugiej połowy XV wieku. Możemy zwiedzać także kościół św. Marcina z około 1874 roku, jest to kościół Polskiej Misji Katolickiej. W Arnhem znajduje się także Ratusz z około 1540 roku.

Kolejnym miastem wartym odwiedzenia jest Nijmege, które położone jest nad malowniczą rzeką Waal. Jest to bardzo popularne miasto akademickie w Holandii, gdzie możemy zwiedzić między innymi Uniwersytet imienia Radbouda, który został założony w 1923 r. jako Katolicki Uniwersytet w Nijmegen.

W prowincji Gelderland znajduje się także miasto Apeldoorn, które znane jest turystom przede wszystkim z tego, iż nieprzerwanie od 1974 roku jest tam rozgrywany zimowy maraton. Będąc w tym urzekającym miejscu powinniśmy przede wszystkim zwiedzić zabytkowy park miejski, gdzie znajdziemy wiele urokliwych zakątków.

Coraz więcej osób decyduje się na wycieczkę za granicę. Nic w tym dziwnego, ponieważ to właśnie dzięki temu możemy poznać zupełnie nową kulturę oraz podziwiać piękne krajobrazy, których nie znajdziemy w naszym ojczystym państwie. Znaczny wzrost wycieczek zagranicznych to przyczyna m.in. coraz bardziej popoularnych, tanich przewozów autokarowych oraz busem.  Bardzo szybko możemy je znaleźć w internecie, wpisując przykładowo w wyszukiwarkę internetową hasło „busy do Niemec” lub „busy do Holandii”, a także „busy do Danii”. Co ciekawe można również natknąć się na przejazdy do Holandii w trybie door2door, czyli przewoźnik odbiera nas spod wskazanego adresu i odwozi nas pod podany przez nas adres – stąd nazwa od drzwi do drzwi. Przewozy do Holandii (również w trybie door2door) możesz łatwo i szybko znaleźć tutaj.

 

 

 

8 rzeczy, których nie wiedziałeś o Holandii

by

Holandia to niewielki, ale za to bardzo często wybierany przez Polaków kraj. Mimo to wielu naszych rodaków mieszkających w Polsce nie wie zbyt dużo na temat tego niewielkiego kraju Beneluksu. Specjalnie dla Was zebraliśmy 8 ciekawostek na temat życia i funkcjonowania w niderlandzkich miastach. Zapraszamy do lektury!

Czego najprawdopodobniej nie wiesz o Holandii?

1. Tego można się akurat domyśleć – Holandia to kraj z najwyższą liczbą.. rowerów. Tak, prawie na każdego mieszkańca tego niewielkiego państwa przypada jeden rower. Jest to prawdziwy rekord w Europie. Zresztą popularność jednośladów widać bardzo dobrze na ulicach holenderskich miast.

2. Niewielka powierzchnia sprawia, że kraj ten może się poszczycić największą gęstością zaludnienia wśród wszystkich europejskich państw. Średnia ta wynosi aż 487 osób na kilometr kwadratowy.

3. Gdy wejdziemy do jednego z holenderskich miast, zauważymy od razu niesamowitą estetykę i harmonię otaczających nas zabudowań. Jest tak głównie dlatego, ponieważ Holandia posiada jedne z najostrzejszych praw budowlanych w całej Europie.

4. Kolejną nowością, z jaką nie spotkamy się w innych, europejskich miastach jest.. brak reklam. Jeśli nawet się jakieś pojawią, są one doskonale dopasowane do otaczającej je miejskiej rzeczywistości architektonicznej. Jedno jest pewne – reklamy w Holandii nas nie przytłoczą.

5. W niewielkim mieście Best, znajduje się 2-metrowy pomnik… kreta. Jest on postawiony na pamiątkę wydrążenia 3-kilometrowego tunelu kolejowego. Jest to jeden z najbardziej specyficznych pomników, jakie znajdują się na terenie całego Beneluksu.

6. Holandia to kraj w którym… wszędzie jest blisko. Takie przynajmniej ma się wrażenie odwiedzając ten kraj. Skąd ono się bierze? Po pierwsze, Holandia jest państwem doskonale skomunikowanym. Warto również dodać, że nie ma tu zbyt wielu lasów, które mogłyby utrudniać komunikację

7. Miasto Delft jest znane z… efektu wielkiego nieba. Wywołane jest ono depresyjnym i równinnym krajobrazem.

8. Z popularnych Coffe Shopów korzysta jedynie kilka procent Holendrów. Aż 80 procent osób odwiedzających te miejsca stanowią cudzoziemcy.

Żeby jeszcze lepiej poznać Holandię, warto ją po prostu odwiedzić. Busy do Holandii kursują w tą stronę bardzo często.

ZNAJDŹ BUSA DO HOLANDII

W jaki sposób podróżować za granicę?

by

jak podróżować za granicę

Niejednokrotnie w naszym życiu zdarza się sytuacja, w której chcemy albo po prostu odpocząć, albo też zarobić nieco pieniędzy poza granicami naszego kraju. Wyruszenie za granicę to jednak nie jest tylko kwestia chęci – wiąże się z nim bowiem sporo innych kwestii, w tym między innymi jedna z najważniejszych – to, czym po prostu się tam dostaniemy. Wyborów jest sporo, a w tym artykule przedstawimy te najlepsze opcje.

Załóżmy więc, że wybierzemy się na zachód. Busy do Niemiec stanowią obecnie najtańszą opcję wybrania się do tego kraju. Zawsze jednak możemy się zdecydować na udanie się tam samolotem, co może się okazać znacznie szybszym rozwiązaniem. Należy jednak powiedzieć, że jest to również nieco droższa opcja. Kolejną jest skorzystanie z prywatnego samochodu. To wygląda prosto w teorii, ale tak naprawdę jeśli nie znamy nikogo, kto podróżowałby do kraju, który nas interesuje to może być nam ciężko. Co prawda istnieje wiele forów internetowych lub grup na Facebooku zrzeszających osoby podróżujące do Niemiec, czy też prowadzących własne busy do Danii lub innego kraju, ale to wciąż opiera się przede wszystkim na naszym zaufaniu wobec kierowcy (mogącego być kompletnie nieznaną przez nas osobą).

Ta sama sytuacja ma się z podróżą do innych krajów – busy do Holandii na przykład oferowane są przez coraz większą liczbę firm transportowych, podobnie, jak busy do wielu innych europejskich Państw. Stanowią nie tylko najbezpieczniejszą formę trafienia do obcego kraju, ale też taką najwygodniejszą – co prawda podróż nimi zazwyczaj trwa najdłużej, jednak w jej trakcie możemy zwiedzić wiele sąsiadujących państw, a często również odpocząć tuż przed pracą na obczyźnie. Plusem jest także możliwość zabrania ze sobą zdecydowanie większego bagażu, niż w przypadku samochodu, a często również nieuiszczania dodatkowych opłat za niego. Jeżeli zatem chcemy zdecydować się na podróż zagranicę, warto, byśmy rozważyli podróż busem. Nie bez powodu jest to obecnie najpopularniejsza forma transportu.