Przewozy osób z polski do Belgii

by

Wizyta w Hasselt, Brugia, Kortrijk, Verviers, Mons,

 

Przewozy osób z polski do Belgii do miasta Hasselt …to również bardzo ciekawe miejsce, gdzie możecie zobaczyć mnóstwo pięknych miejsc i poznać bardzo ciekawą historię tego miasta, które leży w północno – wschodniej Belgii.

Jeżeli lubicie spacerować po ogrodach, to koniecznie swoje kroki musicie skierować do tutejszego Ogrodu Japońskiego. Będziecie mieli gdzie spacerować, ponieważ zajmuje on 2,5ha i jest to największy taki kompleks w Europie. Został zbudowany przy pomocy japońskiego miasta Itami i możecie tutaj podziwiać wiele pięknych roślin i kwiatów.

Ghent w Belgii

Oprócz tego na uwagę zasługuje katedra św. Quentina, która jest prawie tak samo stara jak całe miasto Hasselt. Budowano ją przez wiele lat, czego efektem są najróżniejsze style, które wyraźnie widać w budowie tej katedry. W jednej z wież tego kościoła ukryte jest 46 carillonów.

Hasselt to również wiele placówek muzealnych, w których zobaczycie bardzo ciekawe zabytki i eksponaty.

Odwiedzić Brugię

Jeżeli planujecie wakacje i nie wiecie, gdzie wyjechać, to możecie odwiedzić Brugię. To miasto leży w północno – zachodniej Belgii. Trzeba przyznać, że jest jednym z ważniejszych punktów na mapie kraju, ponieważ znajduje się tutaj port śródlądowy dostępny dla statków morskich. Warto wspomnieć, że ze względu na ilość kanałów, miasto Brugia nazywana jest flamandzką Wenecją. Trzeba przyznać, że Brugia jest naprawdę pięknym miastem, ponieważ samo centrum jest bardzo zabytkowe. Kilkanaście lat temu całe centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco. Warto więc się tutaj znaleźć. Znajduje się tutaj Bazylika Świętej Krwi, która pochodzi z XVII wieku. Podobno znajduje się w niej fiolka z krwią Jezusa Chrystusa. Na uwagę zasługuje również katedra św. Salwatora, która imponuje swoją budowlą i jest główną siedzibą diecezji brugijskiej w Belgii. Można zakochać się w tym pięknym mieście.

Widok na Medieval Street w Brugii, Belgia

Niezupełnie stare i niezupełnie nowe – miasto Kortrijk

Ta flamandzka miejscowość, położona nieco na północ od francuskiej granicy, przetrwała niejedno. Nic dziwnego, jej początki sięgają przecież starożytności.

Strategiczne położenie
Na skrzyżowaniu rzymskich szlaków łatwo było o rozwój przemysłu oraz handlu. Miasto Kortrijk otrzymało prawa miejskie w XII w i dzięki produkcji lnu szybko znalazło się wśród tych największych i najbogatszych w całej Flandrii!

Kierunek Kortrijk w Belgii

Trochę wczoraj, trochę dziś
Mimo licznych zawieruch wojennych i dotkliwych zniszczeń, w mieście wciąż można podziwiać architektoniczne perełki z przestrzeni epok. Współistniejąc ze współczesną zabudową, świadczą one o ciekawej, często brutalnej i romantycznej historii miasta Kortrijk.

Różnorodność pod kontrolą
Główny rynek oraz urocze uliczki Kortrijk to dowód na to, że stare i nowe można ze sobą harmonijnie połączyć. Z powodzeniem mieszają się tu akcenty francuskie, holenderskie, a nawet… amerykańskie. To w Kortrijk bowiem urodził się twórca najsłynniejszego rewolwerowca – Lucky Luk’a.

Verviers – klimatyczna Belgia

Belgia wydaje się być niedocenioną turystycznie częścią Europy. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby eksplorować państwo trójkolorowej flagi, ciekawą ofertę turystyczną posiada miasto Verviers.

Mapa Belgii na kompasie

Verviers zlokalizowane jest w pobliżu rzeki Mozy, dzięki której miasto rozwinęło się przemysłowo. Obszar ten słynie przede wszystkim z tradycji włókienniczych sięgających tradycją XV wieku, choć rozkwit produkcji nastąpił przede wszystkim w okresie rewolucji przemysłowej. Obecnie o Varviers mówi się jako o wełnianej stolicy świata. Więcej o historii włókiennictwa można dowiedzieć się w Centrum Turystycznym Wełny i Mody, które stanowi jedno z najbardziej popularnych obiektów turystycznych miasta.

Woda stanowi istotny symbol dla Verviers nie tylko z uwagi na ukształtowanie przemysłu, ale także ze względu na licznie budowane fontanny. Goście mogą podziwiać bogato zdobione, zabytkowe projekty oraz nowoczesne w formie układy wodne.

Verviers to urokliwe miasto z historią, którą warto poznać.

Wyjazd do Mons z przewozami osób z polski do Belgii

Mons to miasto, które może pochwalić się naprawdę bogatą historią. W czasach dzisiejszych to miasto lezy na terenie Belgii. Zanim jednak to się stało, to Mons znajdowało się pod panowaniem Hiszpanii, Francji. Śmiało można powiedzieć, że władza w tym mieście przechodziła przez wiele rąk.

Pałac Pier w Blankberg, Belgia

Miasto Mons od 1830 roku pozostaje pod władzą Belgii i w tym temacie już się nic nie zmieniło. To piękne miejsce na początku swego istnienia pełniło funkcję grodu obronnego. Jego czasy sięgają aż do Cesarstwa Rzymskiego.

W małym Mons znajduje się najstarsza w Belgii loża wolnomularska. Podczas drugiej wojny światowej, podczas walk z Niemcami to miasto zostało w bardzo dużej części zniszczone przez nieprzyjacielskie wojska. Zostało jednak odbudowane i dzisiaj znajduje się tutaj nawet siedziba Sojuszniczego Dowództwa Operacji NATO. W tak małym mieście znalazło się miejsce dla bardzo ważnej placówki wojskowej.

 

Nasi najlepsi przewoźnicy

Flotea to najlepsi przewoźnicy każdego weryfikujemy z osobna Flotea, Mamy dla Ciebie jeszcze dodakow coś fajnego, to nowoczesna i łatwa w obsłudze aplikacja mobilna do zamawiania Busa z Adresu na Adres w której także kupisz bilety Autobusowe.

 

U nas zawsze będzie Ci wygodnie

Pobierz aplikację na swój smartfon

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

Transport Autobusem i Busem przewozy osób do Belgii

by

Nie tylko Rubens – poznaj ciekawe miasta w Belgii, Antwerpia, Bruksela, Gent

 

Transport Autobusem i Busem przewozy osób do Belgii

Antwerpia…  zapowiedzią antwerpskiego klimatu jest już jej onieśmielająco okazały dworzec. Ale uwaga, trzeba się przyzwyczaić, ponieważ uczucie zaskoczenia będzie towarzyszyć na każdym rogu!

Miasto kotrastów
Zwiedzając Antwerpię, należy podejść do zadania niczym eksplorator. Jest to rozbudowany świat o bogatej historii, kulturze, nauce oraz przemyśle. Zwany także jako miasto diamentów, gdyż szlifuje się ich tutaj najwięcej na świecie.

Młoda kobieta na przystanku w Antwerpii

Tradycja i nonkonformizm
Flamandzkie miasto Antwerpia to nie tylko piękne zabytkowe ulice i budynki, czy miejsce działalności wybitnego Rubensa, ale także atmosfera awangardy. Mimo daleko sięgającej historii, sporo tu innowacyjnego natchnienia. Objawia się to na wiele sposobów, zarówno w postaci designerskich sklepików, jak i mody. Choć zazwyczaj myślimy w tym kontekście o Paryżu czy Mediolanie, to tymczasem antwerpscy projektanci słyną ze swojej twórczej pasji i oryginalności.

Jako kolebka współczesnej Europy, jest to miejsce, które warto poznać.

Wycieczka po Brukseli

Bruksela – znane i lubiane miasto, które każdy miłośnik podróży powinien chociaż raz odwiedzić. Jeżeli nie możecie zatrzymać się tutaj na dłuższy czas, to warto chociaż spędzić tutaj miłe kilka godzin. Na pewno nie będziecie się nudzić.

Miasto Bruksela to przede wszystkim stolica Belgii. Oprócz tego, warto dodać, że jest to również stolica Unii Europejskiej, w której znajduje się również Polska. W ostatnich czasach w tym mieście, dochodziło niestety do przykrych wydarzeń. Mianowicie chodzi o zamachy terrorystyczne w których zginęły 34 osoby.

Bruksela w Belgii, stare miasto.

W tym pięknym mieście znajduje się naprawdę wiele cennych zabytków, które możecie odwiedzić. Wielki Plac, gdzie możecie zobaczyć naprawdę cudowne kamienice z XVIII wieku. Park Brukselski, Pałac Królewski, Czarna Wieża, Dom Victora Horty. Muzeum Instrumentów Muzycznych, Porte De Hal, czyli średniowieczna brama miejska oraz wiele innych wspaniałych miejsc warto odwiedzić w Brukseli.

Gandawa, czyli Gent

Miasto Gent, czyli tak naprawdę miasto Gandawa leży na terenie Belgii. W tym mieście działa polski konsulat honorowy.

Jest to miasto, w którym możecie spróbować kilku lokalnych i bardzo smacznych przysmaków. Warto chyba jednak wspomnieć na samym początku, że smakosze piwa na pewno nie będą się tu nudzić, ponieważ będą mogli spróbować tutejszych trunków, wśród których należy wymienić Delirium Tremens, Gentse Tripel, Troubadour i Artevelde. Z polecanych dań warto spróbować gandawski gulasz piwny, gandawską gęstą zupę z ryby lub kurczaka, którą zjemy tylko tutaj, tak smakowitą oraz wyborną. Na deser możecie spróbować tutejszych ciastek: amandelbrood oraz mokken.

Widok na miasto Gent

Trzeba przyznać, że to bardzo stare miasto przyciąga do siebie co roku wielu turystów, którzy mogą podziwiać tutaj naprawdę piękne sukiennice. Oprócz tego jest tutaj także Katedra św.Bawona, kościół św.Jakuba oraz wiele innych pięknych miejsc.

 

Sprawdzeni i zaufani przewoźnicy

Flotea to sprawdzeni i zaufani przewoźnicy, są rekomendowani przez Flotea, Aby mieć pod ręką łatwy dostęp do przewozów pobierz Aplikację mobilną na swój telefon, to jest nowoczesne narzędzie do zamawiania Busa w relacji Door to Door, a także zakupu biletów Autobusowych.

 

Natalia korzysta z Aplikacji Mobilnej FLOTEA

Ułatwiaj sobie życie i pobierz aplikację na swój telefon

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

8 rzeczy, których nie wiesz o Belgii

by

Jest 8 rzeczy których nie wiesz o Belgii, o tym, że Belgia to kraj czekolady i frytek, wie prawie każdy. Często jednak skojarzenia z tym niezwykłym krajem na tym się kończą. Chcesz dowiedzieć się więcej o Belgii i jej mieszkańcach? Oto 8 rzeczy, których nie wiedziałeś o tym kraju!

1. Piwo

To nie pomyłka. Belgia to kraj piwa – produkowanych jest tutaj ponad 800 gatunków tego złocistego napoju. Belgowie piją średnio 150 litrów piwa na osobę rocznie.

2. Brukselka

Kapusta brukselska – popularna brukselka – naprawdę pochodzi z Belgii, gdzie jest uprawiana od stuleci. Obecnie największymi producentami tego warzywa są Holandia, Niemcy i Wielka Brytania.

3. Czekolada

Belgia produkuje rocznie ok. 220 tysięcy ton czekolady. W przeliczeniu, to ponad 20 kilogramów na jednego mieszkańca tego kraju! Co ciekawe, czekolada nie jest wśród Belgów szczególnie popularna – postrzega się ją głównie jako towar eksportowy. Największym punktem sprzedaży czekolady na świecie jest… międzynarodowe lotnisko w Brukseli.

4. Quick

Najpopularniejszą w Belgii siecią restauracji fast-food jest Quick. Założona w 1971 roku, jest równocześnie najstarszą siecią barów tego typu w Europie.

5. Zakupy

W Belgii znajdziemy również jedne z najstarszych w Europie galerii handlowych. Galeries St Hubert, czyli Pasaż św. Huberta w Brukseli otwarto w 1847 roku! Dziś to miejsce tworzą głównie butikowe sklepiki, kawiarenki i małe galerie sztuki.

6. Basen

Nemo33 to drugi najgłębszy na świecie basen, niezwykle popularny wśród płetwonurków. Znajduje się w Brukseli. Zbiornik mierzy 33 metry głębokości i mieści 2,5 mln litrów wody. Niezwykłym urozmaiceniem, jakie możemy w nim znaleźć, są podwodne jaskinie, częściowo wypełnione powietrzem.

7. Drogi

Belgia może pochwalić się największym na świecie zagęszczeniem dróg i linii kolejowych. Kraj zajmuje także 3. miejsce pod względem liczby pojazdów przypadających na kilometr kwadratowy.

8. Tramwaj

Czym jeszcze może zaskoczyć Cię Belgia? Tramwajem! A konkretniej – najdłuższą na świecie linią tramwajową, liczącą blisko 70 km. Jej trasa zaczyna się w Adinkerke (stacja kolejowa De Panne), a kończy na dworcu kolejowym Knokke-Heist. Cały przejazd zajmuje ok. 2,5 godziny. Miejscami tory biegną bezpośrednio wzdłuż brzegu morza.