Jak się dostać tanio na Wyspy? Busy do Anglii

by

Spotkaliśmy się z różnymi opiniami na temat podróżowania autokarem za granicę. Osoby wybierające ten typ transportu, często skarżą się na długi czas jazdy, niesympatycznych współpasażerów i niewygodne fotele. Postanowiliśmy sprawdzić, jak jest w rzeczywistości. Czy warunki w polskich autokarach naprawdę są tak złe? Porównaliśmy ceny różnych przewoźników oferujących autokary do Anglii. Wyniki miło nas zaskoczyły.

Długa jazda autokarem nie każdemu odpowiada

Nie da się ukryć, że autokary do Anglii nie są tak szybkie, jak samoloty. Podróż trwa od 23 – 60 godzin, co może wzbudzać niechęć. Lecz nie ma powodu do obaw – długa jazda w pozycji siedzącej lub półleżącej (jeśli pasażer z tyłu pozwoli nam na rozłożenie fotela) też może być przyjemna. Wystarczy wybrać takiego przewoźnika, który zapewnia klimatyzację, ogrzewanie i regulację siedzeń. Prawie wszystkie autokary do Anglii są wyposażone w toaletę, z której w razie potrzeby każdy pasażer może skorzystać. Do dyspozycji jest też ekspres do kawy i mała umywalka, w której można umyć ręce.

Oczywiście podczas trasy odbywają się postoje. To również spore udogodnienie, bo podczas przerwy można się odświeżyć, rozprostować i odetchnąć świeżym powietrzem. Jeśli podróżujemy z rodziną lub znajomymi, nie grozi nam nuda. Warto jednak stosunkowo wcześniej zarezerwować bilety dla pewności, że cała ekipa będzie siedzieć obok siebie. Niecała doba podróży to okazja do obserwacji trasy przez okno, obejrzenia filmu lub przeczytania książki.

Autokary do Anglii pod lupą, czyli o cenach biletów

Podróż na Wyspy Brytyjskie kojarzy się z dużym wydatkiem, ale jak się okazuje, realia są inne. Autokary do Anglii mieszą wiele osób, przez co za jednym razem możliwy jest transport nawet kilkudziesięciu pasażerów. W związku z tym, koszt przejazdu jest stosunkowo niski. Bilety można nabyć przez internet (wówczas zapłacimy mniej) lub bezpośrednio u przewoźnika, w dniu wyjazdu (po wcześniejszym ustaleniu, że w autokarze są jeszcze wolne miejsca). Bezpieczne autokary do Anglii, z dwoma licencjonowanymi przewoźnikami, oferują bilety w cenie ok. 550 zł w jedną stronę. Niektóre firmy szacują czas podróży na 23 godziny, inne na 60 godzin. Dlatego najlepiej jest porównać nie tylko ceny, lecz też czas jazdy autokarem.

Nasza wyszukiwarka okazuje się bardzo pomocna w planowaniu podróży do Wielkiej Brytanii. Na stronie FLOTEA.pl każdy może za darmo sprawdzić, jakie autokary do Anglii odjeżdżają w interesującym nas dniu oraz ile wyniesie bilet. Zapraszamy do wypróbowania wyszukiwarki Flotea. Mamy nadzieję, że jej czytelny układ i łatwość obsługi zachęcą Was do podjęcia decyzji o autokarowej podróży do Anglii.

Busem do Anglii! Kup bilet i podróżuj na wysokim poziomie

by

Wyjazd do Anglii, zwłaszcza jeśli jest to nasza pierwsza wyprawa na wyspy, to ekscytujące wydarzenie, często niesamowita przygoda życia. Można tam dotrzeć na kilka sposobów, z czego najpopularniejsze są: samolot, bus i samochód. Podróż samochodem jest bardzo męcząca i jeśli nie jesteśmy wyspecjalizowanymi kierowcami, możemy mieć trudności z pokonaniem tak długiej i wymagającej trasy. Bilety na samolot są drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Dlatego dziś skupimy się na innym środku transportu, jakim są busy do Anglii.

Większy bagaż, bezpośredni dojazd – plusy busów do Anglii

Polskie firmy przewozowe prześcigają się w propozycjach dla turystów, organizując przejazdy do największych miast Wielkiej Brytanii. Niektórzy przewoźnicy na stałe wprowadzili do oferty opcję door to door, umożliwiającą wykupienie biletu na wskazany adres. Podczas, gdy samolot ląduje tylko w określonych miejscach, busy do Anglii zawożą nas dokładnie tam, gdzie wskażemy.

Dodatkowym plusem jest większa dowolność w kwestii bagażu. Samolotem możemy przewieźć określone ilości toreb i walizek o konkretnej wadze. Zwykle jest to 20 kg bagażu rejestrowanego (do luku) oraz 10 kg bagażu podręcznego. Jeśli kupimy tańszy bilet, waga zostaje ograniczona, a opłaty za każdy 1 kg nadbagażu są wysokie. Busy do Anglii mają pojemne bagażniki, do których mieszczą się liczne torby bez limitów wagowych. Nawet, gdy przewoźnik wprowadza ograniczenie w kwestii wagi walizek, jest to ok. 60 kg. A więc trzy razy więcej, niż w przypadku podróży samolotem.

Ile kosztują busy do Anglii? Jak zarezerwować przejazd i nie dać się nabrać

Ceny przejazdów są różne, jednak z reguły nie przekraczają 450 zł za bilet w jedną stronę. Jeśli zajmiemy się rezerwacją stosunkowo wcześnie, uda nam się zamówić busa do Anglii za 350 zł. Trzeba jednak być czujnym, ponieważ w sieci nagminnie ogłaszają się fałszywi przewoźnicy, którzy pobierają opłaty za bilety z góry, a potem nie stawiają się na miejscu planowanego odjazdu. Najczęściej są to nieznane firmy, oferujące busy do Anglii w konkurencyjnych cenach.

Żeby nie dać się oszukać, warto zarezerwować podróż u sprawdzonej firmy przewozowej. Dobrze jest zrobić to, korzystając z naszej wyszukiwarki FLOTEA. Działa ona na komputerach i telefonach z Androidem. Z jej pomocą można przejrzeć oraz porównać dostępne w konkretnym dniu busy do Anglii oraz zamówić bilety,od razu za nie płacąc. Nasza nowoczesna wyszukiwarka FLOTEA jest zaufaną aplikacją, zbierającą najlepszych przewoźników z całej Polski. Gwarantujemy zarezerwowanie podróży, która na pewno się odbędzie. Busy do Anglii znalezione za pośrednictwem naszej strony, to najlepszy wybór. Zapraszamy do wyszukiwania połączeń na komfortowe przejazdy!

Bristol tanio Autobusem

by

do miasta Bristol tanio Autobusem

Palący Bristol

Bristol leży na południowym zachodzie Wielkiej Brytanii, w linii prostej dzieli go od stolicy Anglii 185 km. Do miasta Bristol dojedziesz tanio Autobusem. Przepływa przez niego rzeka Avon a z liczbą ludności wynoszącą 450 000 obywateli jest szóstym miastem Anglii. To tyle tytułem telegraficznego skrótu. Bristol niewątpliwie na tle większości angielskich miast jest bardzo urokliwym miastem a jego architektura i dzieje pokazują doskonale jasne i ciemne strony historii Imperium Jej Królewskiej Mości.

Port Floating Harbour

Bristol aż do czasów rewolucji przemysłowej był drugim pod względem wielkości i wpływów miastem na wsypie. Przyczyna tego stanu rzeczy był port stanowiący okno na świat dla miasta i okolicy. Właśnie w tym miejscu- Floating Harbour u schyłku XV wieku rozpoczynał i kończył swoje rejsy do Ameryki Giovanni Caboto, znany szerzej jako John Cobot- Włoch w służbach korony brytyjskiej którego zamorskie odkrycia były później przyczyną roszczenia praw brytyjskiej Imperium do ziem Ameryki Północnej. Gdyby nie jego rejsy, nie było to wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, pierwszej konstytucji itp..

Floating Harbour in Bristol – Anglia

Idąc dziejami parę wieków później w 1843 roku, także z Bristolu wypłynął w świat parownik SS Great Britain, zaczynając nową technologiczną erę parowych rejsów zaoceanicznych. Sam okręt to także obiekt z ciekawą historią. Statek był taką protoplastą Titanica, w momencie wypłynięcia w rejs był największym i najbardziej luksusowym okrętem pasażerskim na świecie. Pływał po morzach i oceanach do 1884 roku po czym zacumował na długie lata na Falklandach, służąc jako statek mieszkalny, magazyn na węgiel czy też miejsce dla osób które zmuszone były odbyć kwarantannę. Na szczęście dla niego w 1970 roku brytyjski milioner Jack Hayward zorganizował ściągnięcie jednostki do portu macierzystego. Dziś parowiec służy jako pływające muzeum i jest bardzo często odwiedzany przez turystów, których w Bristolu przez rok przewija się około 9 milionów. Floating Harbour zapisał się też niestety jako największy swego czasu targ niewolników na świecie. Szacuje się, że między 1730 a 1743 rokiem „przehandlowano” w porcie o. 500 000 ludzi, trzymanych nierzadko w uwłaczającym standardzie i nieludzkich warunkach.

Innym godnym obejrzenia miejscem jest dzielnica Old City

rozpościerająca się między ulicami Corn, Broad Street i King Street. mimo upływającego czasu wciąż możemy tu poczuć, średniowieczną atmosferę miasta. Samym sercem dawniejszej handlowej dzielnicy jest Targ Św. Mikołaja gdzie po dziś dzień w każdy weekend zbierają się kupcy i rzemieślnicy oferujące swoje produkty na sprzedaż. Szczególnie znany jest budynek Corn Exchange który jest „wyposażony” w brązowe stoliki na których dobijano targu. Właśnie to poprzez zawierane na nich transakcje zrodziło się słynne angielskie powiedzenie „ to pay on the nail ”.

Bristol wiadukt

Corn Exchange

Z drugiej strony historycznego centrum Bristolu znajduje się Michaels Hill Street na której znajdują się urokliwe schody postawione przez Jonatana Blackwella- niegdyś bogatego kupca handlującego winem. Uliczka zapewnia piękny widok na najpiękniejsze miejsca w Bristolu, upodobali ją sobie lokalni artyści, sklepikarze i restauratorzy. Jest to idealne miejsce dla kupienia ręcznie wykonanej pamiątki czy wypicia lampki wina w towarzystwie urzekającej atmosfery średniowiecznej angielskiej architektury którą tu dosłownie możemy oddychać. A także do jechać do miasta Bristol tanio Autobusem

Jesienią w Bristolu

Bristol a Robinson Cruzoe

Z innych godnych wzmianki miejsc w Bristolu nie sposób ominąć The Llandoger Trow. To tawerna w której Daniel Defoe odbył rozmowę z niejakim Alexandrem Selkirikiem- szkockim żeglarzem-awanturnikiem, który swego czasu za swój nieokiełznany charakter został zmuszony do spędzenia czterech lat w samotności na bezludnej wyspie. Tak, jeśli historia to coś wam przypomina chodzi właśnie o historię Robinsona Cruzoe. Właśnie Bristol i rozmowa przy cydrze między dwoma panami posłużyła jako podstawa do napisania jednej z najsłynniejszych powieście wszech czasów. Jeśli zatem planujesz poznać więcej ciekawych historii o Bristolu nie zwlekaj i zarezerwuj podróż na Flotea.pl . Dla wszystkich osób podróżujących z Polski do Anglii oraz z Anglii do Polski mamy nowe możliwości – wyszukiwarkę przejazdów busami i autokarami.

Także w systemie door2dooor.