Busy do Niemiec – wygodna i tania podróż

by

Busy do Niemiec – wygodna i tania podróż

To już napisałem, Busy do Niemiec – wygodna i tania podróż, a otwarte granice sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na pracę w innych krajach. Jednakże przed wyjazdem trzeba załatwić wiele spraw, w tym przede wszystkim odpowiedni dojazd do kraju docelowego. Najwięcej osób wyjeżdża do Niemiec, ze względu na bliskość tego kraju i tym samym niższe koszty podróży jak również ze względu na atrakcyjne zarobki dla Polaków w wielu branżach.

Dlaczego właśnie busy

Dojazd do pracy w Niemczech busami zaliczany jest przede wszystkim jako jedna z tańszych form transportu. Niewielkie busy zużywają bowiem znacznie mniej paliwa niż duże autokary. Jednocześnie zaś zapewniają bezproblemowy dojazd praktycznie w każde miejsce, czego nie dają pociągi czy nawet samoloty. W związku z coraz większym zapotrzebowaniem na tego typu usługi w Polsce powstaje coraz więcej specjalizujących się w nich firm. Co dla klientów oznacza przede wszystkim atrakcyjniejsze ceny takich usług. Z usług firm, przewożących busami do Niemiec korzystają bardzo często pracownicy sezonowi. Wielu przewoźników bowiem organizuje specjalne kursy do tych miejscowości, do których chętni chcą się dostać. Korzystając z autobusów czy pociągów nie ma takich opcji, można wybierać jedynie już istniejące połączenia, a tych zazwyczaj nie przybywa.

Na miejsce bez opłat

Bardzo często Polaków do pracy zatrudniają firmy, które mają doświadczenie w wyszukiwaniu pracowników. Wówczas zazwyczaj osoby zainteresowane pracą mają zapewniony bezpłatny dojazd na miejsce, który realizowany jest właśnie we współpracy z takimi firmami. Zapewnia ona odebranie osób z umówionych punktów oraz ich dostarczenie pod wskazany adres. Płatność za wykonaną usługę uiszczana zaś jest przez firmę, zajmującą się rekrutacją. Bardzo często także takie usługi są świadczone na terenie Niemiec, aby przewieźć pracowników z jednego miejsca pracy do drugiego. Ceny polskich przewoźników są bowiem konkurencyjne w stosunku do cen oferowanych przez niemieckie firmy, ponadto jest pewność, że kierowca bez problemu będzie się mógł porozumieć z pasażerami.

Pasażer zamawia przewóz na portalu Flotea

Dla firm zajmujących się obsługa pracowników w Niemczech takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, nie musza bowiem delegować pracownika tylko po to, aby spełniał rolę tłumacza pomiędzy pasażerami a kierowcą zwłaszcza wtedy, gdy pracownicy mają być dowiezieni do różnych miejsc. Nie ma także problemu z tym, aby kierowca poczekał na przykład na przyjazd pracodawcy, u którego dane osoby mają być zatrudnione.

Spokojnie i wygodnie

Osoby podróżujące busami wskazują na dużą wygodę takiego transportu. Obecnie samochody są nowocześnie wyposażone, posiadają klimatyzacje jak również wygodne fotele, często z możliwością rozłożenia ich do pozycji leżącej lub półleżącej.

Pasażer kupił bilet w aplikacji mobilnej Flotea

Ponadto w sytuacjach, kiedy busem przewożona jest grupa osób na zlecenie firm rekrutacyjnych, najczęściej są to kursy pozaplanowe, więc kierowca może robić przerwy w podróży na życzenie pasażerów. Mogą oni wybrać miejsce, gdzie chcą się zatrzymać jak również moment postoju czy czas jego trwania. Dzięki temu podróż z pewnością jest o wiele znośniejsza i przyjemniejsza niż podróżowanie innymi formami transportu.

Bus od drzwi do drzwi, czyli wygodne podróżowanie w dobrej cenie

by

Planowanie dalekiej wyprawy zawsze wiąże się z wielkim stresem i przygotowaniami, które pochłaniają mnóstwo czasu i nerwów. Możesz ułatwić sobie to trudne zadanie, korzystając z naszej wyszukiwarki lub aplikacji FLOTEA, umożliwiających znalezienie połączenia i zakup biletów, również w systemie bus od drzwi do drzwi. Oto, jak samodzielnie zorganizować przewóz międzynarodowy w najwygodniejszy z możliwych sposobów.

Nowoczesna forma podróży – Bus od drzwi do drzwi czyli wygodne podróżowanie w dobrej cenie

W dzisiejszych czasach dążymy do tego, aby podróżować jak najkrócej oraz w maksymalnie komfortowych warunkach. Za najdogodniejszą formę przemieszczania się między państwami uchodzi przelot samolotem, jednak latanie jest stosunkowo drogie i jeśli nie złapiemy okazji, za bilety możemy zapłacić więcej, niż za kilkudniowy pobyt w wybranym kraju. Mimo, że podróż drogą lotniczą jest krótsza od wyprawy busem, to właśnie ten typ przejazdu okazuje się najbardziej opłacalny.

Tym bardziej, że istnieją aplikacje ułatwiające znalezienie korzystnego połączenia, nazywanego przez turystów bus door to door, co znaczy bus od drzwi do drzwi.

Innowacyjny system bus od drzwi do drzwi pozwala użytkownikowi zaplanować dokładnie taką podróż, jakiej ten oczekuje. Czytelna wyszukiwarka ułatwia porównywanie przewozów międzynarodowych wielu konkurencyjnych firm oraz wybór najlepszej opcji dla siebie. Decydując się na przewóz od drzwi do drzwi, przewoźnik odbiera nas spod wskazanego adresu i zawozi tam, gdzie chcemy. To niesamowicie wygodne, ponieważ często planowe przystanki są oddalone od miejsc, do których planujemy dotrzeć. Wybierając busa realizującego przewozy od drzwi do drzwi, gwarantujemy sobie komfortową podróż. Coraz więcej firm wdraża system bus door to door, co cieszy turystów, będąc dużym udogodnieniem i pozytywnie wpływając na atmosferę przejazdu.

Zamów bus od drzwi do drzwi, nie wychodząc z domu

Z możliwości zarezerwowania busa i zakupu biletów z domu korzysta już wiele osób, lecz ta opcja wciąż jest tajemnicą dla tradycjonalistów, stawiających na sprawdzone formy rezerwacji podróży. Opracowaliśmy nowoczesną aplikację, której głównym zadaniem jest pomoc w bukowaniu przejazdów, również w formie bus od drzwi do drzwi. Wyszukiwarka pozwala zarezerwować przewoźnika i zapłacić za bilet, który możemy wydrukować lub zachować na telefonie.

Na uwagę zasługuje fakt, że aplikacja porównuje ceny biletów oraz długość jazdy, pozwalając użytkownikowi na podjęcie decyzji z domu. Jeszcze dziś możesz zamówić busa od drzwi do drzwi z Polski lub do Polski, planując wygodny przejazd na wybranej trasie. Sprawdź naszą darmową aplikację mobilną FLOTEA, która jest dostępna na Android, a niedługo również iOS. Możemy Cię zapewnić, że zamówiony bus od drzwi do drzwi przyjedzie na czas, a Ty szybko dotrzesz do celu, nie martwiąc się podróżą powrotną.

Autobusem do Dijon

by

do Dijon stolicy Musztardy?

Autobusem do Dijon … to taki francuski Poznań. Ktoś chętnie spyta się dlaczego ? Informujemy- ponieważ Dijon 150 tysięczna metropolia, stolica francuskiego regionu Burgundii, wzięła swój prapoczątek od ludu który w pradawnych kronikach zwany był „synami wiatru północnego”. Chodzi oczywiście od Burgundów, którzy wg opinii wielu uczonych korzenie mają w naszej Wielkopolsce.

Dijon Etats de Bourgogne

Co do samego Dijon utarła się o nim opinia, że jest to światowa stolica musztardy. Wszystko za sprawą tutejszych, wapiennych gleb które pozwalają wyhodować gorczycę, której smak i aromat jest bardzo wyróżniający się na tle innych i pozwala uzyskać smak musztardy niespotykany nigdzie indziej na świecie. To sprawia, że dla każdego miłośnika musztard jest to obowiązkowe miejsce do odwiedzin. Najlepsze z nich zakupić można w sklepie Maille na ulicy Rue de la Liberté. Oczywiście nie samą musztardą Dijon żyje.

Dijon słynie z Musztardy

Jak to we Francji bywa,

nie sposób pominąć wizyty w restauracji i zakochać się w innych, okolicznych przysmakach. Szczególnie łasuchów przyciąga plac Emila Zoli gdzie znajduję się cały rząd knajp oferujących regionalne specjały z restauracją La Bonne Fourchette na czele. Piątkowa czy sobotnia wizyta tam wiąże się z obowiązkiem złożenia wcześniejszej rezerwacji. Do szczególnych rarytasów z karty dań należy bardzo nieprzyjemnie pachnący lecz zarazem wybornie smakujący ser Epoisse, pochodzący z wioski położonej niedaleko od miasta. Także piernik zwany nonne ( po polsku zakonnica) może zaspokoić nawet najbardziej wybredne podniebienia. Uwaga: podczas wizyty w lokalu należy pamiętać, że we Francji, cena podana w rachunku podawana jest bez obsługi kelnerskiej, doliczając pracę kelnera możemy zapłacić nawet o prawie 50 % więcej niż za danie które zamówiliśmy. Flotea uczy, bawi i informuje.

Co do samego miasta Dijon

Przewinęło się przez niego mnóstwo wojen, lecz jak na ironię żadna z nich nie pozostawiła po sobie wielkich śladów. Do najbardziej znanych historii związanych z miastem uznać należy bitwę stoczoną w 1870 roku w czasie wojny prusko-francuskiej. Chodź Francuzi całą wojnę przegrali z przytupem to właśnie w okolicach Dijon 30 października 10 tysięcy żołnierzy pod komendą Garibaldiego, założyciela zjednoczonych… Włoch pokonało Prusaków, zaliczając jedno z nielicznych zwycięstw francuskiej armii podczas tej wojny. Wygrana spowodowała to, że miasto otrzymało order Legii Honorowej. Do dziś na pamiątkę tego wydarzenia w Dijon stoi plac 30 października.

Pyszne śniadanie tylko w Dijon

Dijon to także miejsce

W którym miłośnicy roweru, wody i szeroko pojętej turystyki krajoznawczej poczują się jak ryba w wodzie. Jest przyjazne zarówno pieszym i rowerzystom. Przywrócenie do służby tramwajów zmniejszyło niemal do zera ruch samochodów w centrum miasta. Szczególnie poleca się w mieście wycieczkę do Pałacu Książąt Burgundzkich (tak, tak przez około 100 lat potomkowie synów wiatru północnego tworzyli niezależne od Francji państwo) czy też do Muzeum Sztuki Współczesnej (Musée des Beaux Arts). Dla rodzin z dziećmi szczególnie polecana jest krótka podróż koleją, doliną rzeki Ouche gdzie znajduje się plaża i można się kąpać. Dla kochających nietypowe przeżycia w Dijon czeka rejs po kanale Burgundzkim. Wystarczy jedynie pokazać ważne prawo jazdy, odbyć dwugodzinne szkolenie by później spokojnie delektować się rejsem podczas którego poznać można m.in. skalne doliny które przecina rzeka. Prawdziwą architektoniczną perełką w okolicy jest zamek Châteauneuf położony 20 kilometrów od miasta. Kończąc warto wspomnieć, że tę samą drogę równie dobrze można pokonać na dwóch kółkach. Tak dla zdrowia. Na zamek, podobną trasą, wiedzie po lądzie ścieżka rowerowa.

Zatem aby dojechać Autobusem do Dijon

I jeśli zaciekawiło cię Dijon nie czekaj na nic tylko rezerwuj miejsce do Francji w Autobusie lub Busie.

Na Flotea.pl znajdziesz połączenia autobusowe z i do Francji. Skorzystaj już dziś z najnowszej wyszukiwarki. Także w systemie door2door.