Proste znalezienie tanich przewozów Autobusowych

by

Czy wiesz jak proste jest znajdowanie ofert przewozów autobusowych w Europie

Flotea to proste zorganizowanie taniego wyjazdu i zakup biletów autobusowych w całej Europie. Tutaj znajdziesz bilety autobusowe na przykład z Polski do Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, na Ukrainę, do Czech, Włoch i reszty krajów Europy których nie wymieniłem.  Porównasz wszystkie oferty przewozu Autobusem według ceny, rozkładu jazdy, wyposażenia autobusu, daty wyjazdu itd.
Flotea pomaga Ci znaleźć i dopasowuje dla Ciebie podróż w odpowiedniej cenie, oferując dużo dodatkowych opcji na przewozy autokarowe w całej Europie. Wyszukiwanie przewozu autobusem na stronie internetowej FLOTEA lub w aplikacji mobilnej FLOTEA na dzień dzisiejszy daje możliwość przeszukania przewozów ponad 150 przewoźników autobusowych i minibusami door to door. Oferujących ponad 55000 przewozów z Polski za granicę i zagranicy do Polski miesięcznie, mogą przewieźć ponad 2 500 000 osób. Na portalu Flotea masz dostęp do biletów autobusowych w najlepszych cenach. Znajdziesz także promocje, okazjonalne obniżki cen, a także takie okazje jak oferty last-minute ceny biletów nawet za 1zł .
Pasażer zamawia przewóz do Niemiec na portalu Flotea
Możesz dowolnie sortować wyniki wyszukiwania na połączenia takie jak przewozy osób z Polski do Niemiec lub przewozów osób z Holandii do Polski
W autobusie znajduje się szereg udogodnień dla każdego pasażera, są to, dostęp sieci Wi-Fi,  gniazdek elektrycznych na 220w, oraz toaleta.
Flotea pozwala na sortowanie wszystkich opcji wyszukiwania przewozu basem lub autobusem według godziny, dzięki czemu zapewnisz sobie idealny plan wyjazdu.

Jak uzyskać najtańszy bilet Autobusowy z Polski do Niemiec

Najlepszym sposobem, aby uzyskać najtańsze bilety autobusowe z Polski do Niemiec, jest zakup biletu z kilku lub kilkunasto dniowym wyprzedzeniem. Kupując bilety wcześniej, wynika że są one tańsze o około 20% od tych które kupowane są tuż przed wyjazdem, o ile nie znajdziesz biletu typu last-minute i kupisz promocyjny bilet za 1zł a to już prawdziwa okazja na Flotea.pl.

Jak uzyskać najtańszy przewóz Busem z adresu na adres z Polski do Holandii

Najlepszym i najpewniejszym sposobem, aby znaleźć najtańsze połączenie w relacji z Adresu na Adres Busem z Polski do Holandii, do Niemiec, Danii, Austrii jest podobnie jak w przypadku biletów Autobusowych zamówienie busa wcześniej. Na podstawie naszych statystyk, wiemy że średnie ceny przewozów busem z Polski do Holandii wynoszą 250zł. Bardzo dużo zależy także od kalendarza, ponieważ są okresy w których ceny przewozów idą w górę. A taże zamówienie busa z dnia na dzień w tym czasie jest wręcz niemożliwe. Dlatego zalecamy zamawiać przewóz na flotea.pl z dużym wyprzedzaniem lub zakup biletu on-line jeżeli przewoźnika na to pozwala.

Jak znaleźć przejazd? – zobacz film;)

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

Transport Autobusem i Busem przewozy osób do Belgii

by

Nie tylko Rubens – poznaj ciekawe miasta w Belgii, Antwerpia, Bruksela, Gent

 

Transport Autobusem i Busem przewozy osób do Belgii

Antwerpia…  zapowiedzią antwerpskiego klimatu jest już jej onieśmielająco okazały dworzec. Ale uwaga, trzeba się przyzwyczaić, ponieważ uczucie zaskoczenia będzie towarzyszyć na każdym rogu!

Miasto kotrastów
Zwiedzając Antwerpię, należy podejść do zadania niczym eksplorator. Jest to rozbudowany świat o bogatej historii, kulturze, nauce oraz przemyśle. Zwany także jako miasto diamentów, gdyż szlifuje się ich tutaj najwięcej na świecie.

Młoda kobieta na przystanku w Antwerpii

Tradycja i nonkonformizm
Flamandzkie miasto Antwerpia to nie tylko piękne zabytkowe ulice i budynki, czy miejsce działalności wybitnego Rubensa, ale także atmosfera awangardy. Mimo daleko sięgającej historii, sporo tu innowacyjnego natchnienia. Objawia się to na wiele sposobów, zarówno w postaci designerskich sklepików, jak i mody. Choć zazwyczaj myślimy w tym kontekście o Paryżu czy Mediolanie, to tymczasem antwerpscy projektanci słyną ze swojej twórczej pasji i oryginalności.

Jako kolebka współczesnej Europy, jest to miejsce, które warto poznać.

Wycieczka po Brukseli

Bruksela – znane i lubiane miasto, które każdy miłośnik podróży powinien chociaż raz odwiedzić. Jeżeli nie możecie zatrzymać się tutaj na dłuższy czas, to warto chociaż spędzić tutaj miłe kilka godzin. Na pewno nie będziecie się nudzić.

Miasto Bruksela to przede wszystkim stolica Belgii. Oprócz tego, warto dodać, że jest to również stolica Unii Europejskiej, w której znajduje się również Polska. W ostatnich czasach w tym mieście, dochodziło niestety do przykrych wydarzeń. Mianowicie chodzi o zamachy terrorystyczne w których zginęły 34 osoby.

Bruksela w Belgii, stare miasto.

W tym pięknym mieście znajduje się naprawdę wiele cennych zabytków, które możecie odwiedzić. Wielki Plac, gdzie możecie zobaczyć naprawdę cudowne kamienice z XVIII wieku. Park Brukselski, Pałac Królewski, Czarna Wieża, Dom Victora Horty. Muzeum Instrumentów Muzycznych, Porte De Hal, czyli średniowieczna brama miejska oraz wiele innych wspaniałych miejsc warto odwiedzić w Brukseli.

Gandawa, czyli Gent

Miasto Gent, czyli tak naprawdę miasto Gandawa leży na terenie Belgii. W tym mieście działa polski konsulat honorowy.

Jest to miasto, w którym możecie spróbować kilku lokalnych i bardzo smacznych przysmaków. Warto chyba jednak wspomnieć na samym początku, że smakosze piwa na pewno nie będą się tu nudzić, ponieważ będą mogli spróbować tutejszych trunków, wśród których należy wymienić Delirium Tremens, Gentse Tripel, Troubadour i Artevelde. Z polecanych dań warto spróbować gandawski gulasz piwny, gandawską gęstą zupę z ryby lub kurczaka, którą zjemy tylko tutaj, tak smakowitą oraz wyborną. Na deser możecie spróbować tutejszych ciastek: amandelbrood oraz mokken.

Widok na miasto Gent

Trzeba przyznać, że to bardzo stare miasto przyciąga do siebie co roku wielu turystów, którzy mogą podziwiać tutaj naprawdę piękne sukiennice. Oprócz tego jest tutaj także Katedra św.Bawona, kościół św.Jakuba oraz wiele innych pięknych miejsc.

 

Sprawdzeni i zaufani przewoźnicy

Flotea to sprawdzeni i zaufani przewoźnicy, są rekomendowani przez Flotea, Aby mieć pod ręką łatwy dostęp do przewozów pobierz Aplikację mobilną na swój telefon, to jest nowoczesne narzędzie do zamawiania Busa w relacji Door to Door, a także zakupu biletów Autobusowych.

 

Natalia korzysta z Aplikacji Mobilnej FLOTEA

Ułatwiaj sobie życie i pobierz aplikację na swój telefon

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

Przewozy osób do Niemiec

by

Busy do Niemiec – wygodna i tania podróż

Przewozy osób do Niemiec i otwarte granice sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na pracę w innych krajach. Jednakże przed wyjazdem trzeba załatwić wiele spraw, w tym przede wszystkim odpowiedni dojazd do kraju docelowego. Najwięcej osób wyjeżdża do Niemiec, ze względu na bliskość tego kraju i tym samym niższe koszty podróży jak również ze względu na atrakcyjne zarobki dla Polaków w wielu branżach.

Bus na trasie door to door

Dlaczego właśnie busy

Dojazd do pracy w Niemczech busami zaliczany jest przede wszystkim jako jedna z tańszych form transportu. Niewielkie busy zużywają bowiem znacznie mniej paliwa niż duże autokary. Jednocześnie zaś zapewniają bezproblemowy dojazd praktycznie w każde miejsce, czego nie dają pociągi czy nawet samoloty. W związku z coraz większym zapotrzebowaniem na tego typu usługi w Polsce powstaje coraz więcej specjalizujących się w nich firm, co dla klientów oznacza przede wszystkim atrakcyjniejsze ceny takich usług. Z usług firm, przewożących busami do Niemiec korzystają bardzo często pracownicy sezonowi. Wielu przewoźników bowiem organizuje specjalne kursy do tych miejscowości, do których chętni chcą się dostać. Korzystając z autobusów czy pociągów nie ma takich opcji, można wybierać jedynie już istniejące połączenia, a tych zazwyczaj nie przybywa.

Aplikacja mobilna – bardzo łatwo znajdziesz przewóz

Na miejsce bez opłat

Bardzo często Polaków do pracy zatrudniają firmy, które mają doświadczenie w wyszukiwaniu pracowników. Wówczas zazwyczaj osoby zainteresowane pracą mają zapewniony bezpłatny dojazd na miejsce, który realizowany jest właśnie we współpracy z takimi firmami. Zapewnia ona odebranie osób z umówionych punktów oraz ich dostarczenie pod wskazany adres. Płatność za wykonaną usługę uiszczana zaś jest przez firmę, zajmującą się rekrutacją. Bardzo często także takie usługi są świadczone na terenie Niemiec, aby przewieźć pracowników z jednego miejsca pracy do drugiego. Ceny polskich przewoźników są bowiem konkurencyjne w stosunku do cen oferowanych przez niemieckie firmy, ponadto jest pewność, że kierowca bez problemu będzie się mógł porozumieć z pasażerami. Dla firm zajmujących się obsługa pracowników w Niemczech takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, nie musza bowiem delegować pracownika tylko po to, aby spełniał rolę tłumacza pomiędzy pasażerami a kierowcą zwłaszcza wtedy, gdy pracownicy mają być dowiezieni do różnych miejsc. Nie ma także problemu z tym, aby kierowca poczekał na przykład na przyjazd pracodawcy, u którego dane osoby mają być zatrudnione.

Młoda businesswoman zachwyca się widokiem Frankfurtu

Spokojnie i wygodnie

Osoby podróżujące busami wskazują na dużą wygodę takiego transportu. Obecnie samochody są nowocześnie wyposażone, posiadają klimatyzacje jak również wygodne fotele, często z możliwością rozłożenia ich do pozycji leżącej lub półleżącej. Ponadto w sytuacjach, kiedy busem przewożona jest grupa osób na zlecenie firm rekrutacyjnych, najczęściej są to kursy pozaplanowe, więc kierowca może robić przerwy w podróży na życzenie pasażerów. Mogą oni wybrać miejsce, gdzie chcą się zatrzymać jak również moment postoju czy czas jego trwania. Dzięki temu podróż z pewnością jest o wiele znośniejsza i przyjemniejsza niż podróżowanie innymi formami transportu.

 

Sprawdzeni i zaufani przewoźnicy

Flotea to miejsce sprawdzonych i zaufanych przewoźników, rekomendowanych przez Flotea, a dodatkowo klikając poniżej w link, pobierzesz Aplikację mobilną na swój smartfon nie ważne jaki masz model telefonu, mamy dla Ciebie nowoczesne aplikacje mobilne do zamawiania Busa lub zakupu biletów Autobusowych.

Ułatwiaj sobie życie i pobierz aplikację na swój telefon

      iPhona-iOS       i       Samsunga -Android

Busy i Autobusy do Wuppertal

by

Wizyta w Wuppertal…

Tutaj na końcu artykułu znajdziesz przewozy osób z Polski do Niemiec Wuppertal, ale teraz napiszę kilka ciekawostek o tym mieście, ponieważ nie ma fajniejszego miasta w Nadrenii Północnej-Westfalii niż Wuppertal. O mieście Wuppertal mogło słyszeć bardzo mało osób. Znane jest ono na pewno miłośnikom Niemiec, ponieważ to tam właśnie znajduje się miasto o takiej właśnie nazwie.

Wuppertal to ładne miasto

Jeżeli nie widzieliście nigdy kolejki, która jest podwieszana na szynie nad ulicą, to właśnie dlatego powinniście przyjechać do Wuppertal. Warto przyjechać z Polski do Wuppertal, bo właśnie tutaj możecie zobaczyć takie cuda. Podwieszana kolej Schwebebahn ma ponad 13 kilometrów długości na ulicą i w korycie rzeki Wupper na lustrem wody robi fantastyczne wrażenie, a funkcjonuje od 1901 roku. Ta kolejka jest bardzo szybkim i wygodnym połączeniem dzielnic Oberbarmen-Barmen i Vohwinkel. Kolejka ta powstała ponad 100 lat temu i wszystko jest zachowane tak jak w chwili uruchomienia,  zmieniło się tylko jedno, podczas 45 minut jazdy, jesteś zapraszany na pyszną kawę.

Kolejka nad rzeką

Wuppertal jest bardzo młode

Trzeba przyznać, że jest to stosunkowo młode miasto, ponieważ powstało ono dopiero 1 sierpnia 1929 roku. W tym kraju jest wiele innych miast, które mogą pochwalić się dłuższym istnieniem. Pomimo tego miasto Wuppertal jest bardzo prężnie rozwijającym się ośrodkiem. Nazwa tego miasta wzięła się od rzeki Wupper.

Turystów do tego miasta na pewno przyciągnie aquapark, który szczególnie w okresie letnim cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców oraz osób przyjezdnych.

Aquapark Wuppertal

Sprawdzeni i zaufani przewoźnicy

Sprawdzeni i wyselekcjonowani przewoźnicy z licencją na przewóz osób w całej Europie, to właśnie przewoźnicy sprzedający swoje bilety na Flotea.pl tutaj kupisz bilet Autobusowy lub zamówisz Busa który przewiezie Cię z Adresu na Adres lub tutaj pobierając aplikację mobilną na swój telefon, bez względu na to jaki masz model telefonu.

 

Ułatwiaj sobie życie i pobierz aplikację na swój telefon

      iPhona-iOS       i       Samsunga, Sony itd.-Android

Aplikacja mobilna FLOTEA

by

Tak łatwo zamówisz BUSA jak nigdy

Co myślisz o takim zamawianiu BUSA? 🚐🚐 lub zakupie biletu na Autobus w całej EU 🇪🇺

PLUSY 💁‍♀️🙋‍♂️ Pasażer jest pewien że Przewoźnik po niego przyjedzie

PLUSY 🚐🚐 Przewoźnik wie że Pasażer nie wycofa się z wyjazdu

 

Pobierz Aplikację tutaj

 

 

Wejdź także na naszą stronę www.flotea.pl gdzie założysz swoje konto Pasażera

 

Święto piwa i Robert Lewandowski

by

Święto piwa i Robert Lewandowski

Monachium to oczywiście Stolica Bawarii w zasadzie każdemu dobrze jest znana za sprawą ostatnich sukcesów Roberta Lewandowskiego. Podczas gdy polski napastnik przepisuje kolejne rekordy strzeleckie po obu stronach Odry, my dziś poświęcimy się raczej innej, nieco mniej znanej atrakcji tej bawarskiej metropolii do której zawiozą Cię busy do Monachium.

Alianz Arena piękny stadion w Monachium

Englisher Garden

Dla każdego miasto nierozerwalnie kojarzy się ze świętem piwa- słynnym Oktoberfest. Ku zdumieniu wielu przybywających na ten czas turystów Monachium to nie tylko złoty runek z bąbelkami. Monachium zza piwnej otoczki odkrywa wówczas troszkę, inną, niemniej urzekającą stronę. To miasto pięknej architektury i dobrze zagospodarowanej przestrzeni publicznej.
Poznając lepiej miasto nie sposób nie zwrócić uwagi na Englisher Garden (Angielski Park), znajdujący się w pobliżu centrum miasta największy na świecie ogród typu angielskiego.

To ogród założony, a jakże by inaczej, przez Brytyjczyka Benjamina Tomphsona już w roku 1789. Obejmujący aż 375 hektarów ogród znajduje się między dzielnicami Maxvorstadt i Schwabing. W ogrodzie znajduje się około 75 kilometrów ścieżek i mnóstwo ciekawych skwerów i budowli. Z gęstej sieci dróżek i chodników korzystać może praktycznie każdy, dlatego też nikogo tu nie dziwi widok rolkarzy, biegaczy, skaterów i przedstawicieli różnego typu innych sportów.

Dziwić może natomiast inna rzecz – w pobliżu wielkiego ogrodu piwnego (Biergarten) położonego przy chińskiej wieży położona jest plaża nudystów, której historia sięga lat sześćdziesiątych XX wieku. Plaża przez lata była i jest mekką dla miłośników nagości. To jedno z nielicznych takich miejsc na świecie położonych głęboko na terenie lądu.

Urocze Englischer Garten

 

Rzeka Eisbach

Innego typu ciekawostką jest to, że park przeszywa rzeka Eisbach, która nie jest naturalną rzeką. Ten parokilometrowy ciek wodny został zaprojektowany jako miejsce dla… surferów. Na Eisbach odbywają się nawet regularnie od 1972 roku zawody w tej dyscyplinie. Ale uwaga – doświadczeni surferzy raczej nie polecają zdobywać pierwszych szlifów w tym miejscu. Z uwagi na płytkość wody i niską jej temperaturę rzeka jest raczej terenem dla prawdziwych wyjadaczy, mistrzów oręża deski i fal. Oczywiście fale na rzece nie są naturalne, niemniej niczemu to nie ujmuje atmosferze tego miejsca. Busy do Monachium.

Nieopodal parku znajdą także coś dla siebie miłośnicy historii. Należy wiedzieć odwiedzając Englisher Garten, że w pobliżu na początku drugiej dekady XX wieku osiedlił się także jeden niespełniony malarz. Nazywał się Adolf Hitler i zamieszkiwał mieszkanie wynajęte od Josepha Poppa, przy pobliskiej ulicy Schleissheimerstrasse. Właśnie w czasie pobytu w Monachium Hitler spotkał swoją dozgonną miłość Ewę Braun. Aby tego było mało, niemalże chichotem dziejów jest, że niemalże po sąsiedzku parę lat wcześniej pomieszkał tu Włodzimierz Ilicz Lenin. Jeżeli wierzyć źródłom panowie nie mieli okazji spotkać się w Monachium, niemniej oboje niebawem mieli układać los całego świata.

Czy wiesz jak często jeżdżą autobusy i busy do Monachium?

To tylko kilka ciekawostek, ale jeżeli choć trochę zaciekawiła Cię więc opowieść o Monachium, to uwierz mi że będąc na miejscu dowiesz się o wiele więcej i co najważniesze zobaczysz, dotkniesz i przede wszystkim poczujesz klimat tego pięknego miasta… więc wsiadaj w tani autobus lub zamów przejazd busem z pomocą Flotea.plBusy

Czy wiesz, że na Flotea.pl znajdziesz autokary i busy do całych Niemiec? w tym busy do Monachium. Kliknij i sprawdź tutaj tanie oferty przewozu ponad 70 przewoźników Autobusowych i 64 przewoźników przewożących pasażerów busami z Adresu na Adres – door to door

Możesz pobrać aplikację mobilną na swój telefon i zawsze mieć po ręką możliwość znalezienia połączenia dokąd tylko chcesz.

Jak podróżować bezpiecznie? 3 zasady, o których warto pamiętać

by

Jak podróżować bezpiecznie? 3 zasady, o których warto pamiętać. Długa podróż samochodem lub autobusem może być sporym obciążeniem dla naszego organizmu. Jak się do niej przygotować? Co zrobić, by zapewnić sobie maksimum komfortu w czasie jazdy?

Nie przeciążaj kręgosłupa

Kiedy przez wiele godzin podróży autobusem siedzisz w jednej pozycji, narażasz się na ryzyko bólu kręgosłupa. Podobne konsekwencje może mieć podnoszenie i przenoszenie ciężkiego bagażu. Wielokrotne powtarzanie takich czynności oznacza ogromne przeciążenia dla kręgosłupa i może doprowadzić nawet do przemieszczenia dysków.

Jak zminimalizować ryzyko kontuzji? Jest na to kilka prostych sposobów. Najlepszą przyjaciółką kręgosłupa w podróży jest tzw. poduszka lędźwiowa. Jeśli natomiast masz dużo bagażu, zapakuj go do dwóch mniejszych toreb zamiast do jednej wielkiej. Pamiętaj również, by podnosząc ciężkie rzeczy najpierw przykucnąć, a następnie dźwignąć je prostując obie nogi. Sam bagaż najłatwiej będzie Ci nosić w obu rękach – rozłożysz wtedy równomiernie ich ciężar.

Dbaj o nogi

Długotrwała podróż w pozycji siedzącej to ogromne wyzwanie dla naszych nóg. Gdy tkwimy w bezruchu, ze zgiętymi nogami, a do tego mamy na sobie za ciasne ubranie, musimy liczyć się z problemami związanymi z przepływem krwi. Są one najgroźniejsze dla osób z nadwagą, starszych, chorych oraz stosujących terapię hormonalną.

By zapobiec tego rodzaju problemom, dopieszczaj nogi w czasie podróży i wykonuj proste ćwiczenia. Prostuj nogi, masuj je od kostek do kolan, kręć stopami kółeczka, napinaj i rozluźniaj mięśnie łydek. To wszystko pomoże Ci usprawnić przepływ krwi i uniknąć obrzęków. Jeśli masz żylaki, zaopatrz się w rajstopy lecznicze i koniecznie załóż wygodne buty.

Pij czystą wodę

Unikaj słodzonych napojów gazowanych i wody niepewnego pochodzenia. Picie tych pierwszych podczas podróży może skończyć się bolesnym wzdęciem. Z kolei brudna woda to niemalże gwarancja biegunki i gorączki.

Jak ich uniknąć? Pij w podróży przede wszystkim czystą wodę mineralną. Składniki zawarte w wodzie gazowanej niszczą większość mikroorganizmów – w tym również te, które powodują biegunki.