Austria to nie tylko stoki narciarskie i Wiedeń!

by

Austria to stosunkowo niewielki, ale za to bardzo piękny kraj. Niestety wiele osób błędnie utożsamia go wyłącznie z Wiedniem i stokami narciarskimi. Co ciekawego oprócz nich możemy znaleźć w tym kraju?

Atrakcje turystyczne Austrii to między innymi:

1. Jezioro Bodeńskie

Ten rezerwuar wody dla 4.5 miliona osób, jest jednocześnie niesamowitym i przepięknym zbiornikiem wodnym, leżącym na granicy Austrii, Niemiec i Szwajcarii. Znajduje się ono u podnóża Alp, przez co oferuje ono niesamowite i przepiękne widoki.

2. HallStatt

To piękne miasto leży w Alpach Salzburskich. Znajduje się tu zabytkowy kościół, kopalnia otwarta dla zwiedzających a także słynne w całej Austrii jaskinie. Dla żądnych sportów narciarskich otwarto tu w okolicy stok.

3. Graz

Jest to jedne z najpiękniejszych miast w całej Austrii. Przepiękna architektura łączy się tutaj ze sztuką. Można ją podziwiać w kilku przepięknych muzeach znajdujących się na terenie miasta. Oprócz tego w Grazie znajduje się zabytkowy ratusz i kościół.

4. Klagenfurt am Wörthersee

To przepiękne miasto statutarne, w którym znajduje się wiele ciekawych ośrodków sportowych (np służących do uprawiania siatkówki plażowej), a także – mnóstwo zabytków takich jak zamek i lokalny kościół. Warto również dodać, że na terenie miasta znajduje się bardzo ciekawe muzeum.

5. Linz

Miasto to będzie gratką dla wszystkich pasjonatów muzyki klasycznej – zwłaszcza tej związanej z Mozartem. Na terenie miasta znajduje się wiele pamiątek związanych z tym wielkim kompozytorem. Ponadto w Linzu znajduje się przepiękny ogród zoologiczny.

6. Gmunden

Jest to piękne miasto w Alpach Salzburskich. Oprócz stoków narciarskich, można tu również znaleźć piękne jeziora i zamki. Ponadto w mieście organizowane są bardzo często koncerty.

7. Steyr

Jak wiele miast w Austrii również i tu można znaleźć doskonale wyposażone stoki narciarskie. Jednak oprócz nich miasto kojarzy się wszystkim z zabytkowym kościołem i leżącym w pobliżu niego zamkiem.

8. Baden

Jest to kolejne miasto w naszym austriackim zestawieniu, które kojarzy się nam z wielkimi kompozytorami: Beethovenem i Mozartem. W okolicach miasta znajdują się także źródła termalne.

9. Waldviertel

Jest to miasteczko leżące w Dolnej Austrii. Znajduje się tu mnóstwo ścieżek rowerowych, piękny zamek i oczywiście – ośrodek narciarski.

10. St. Wolfgang im Salzkammergut

To ostatnie w naszym zestawieniu miasto w Austrii oprócz ośrodka narciarskiego, może nam też zaoferować przepiękne zabytki o charakterze sakralnym. W okolicach miasta znajduje się piękne jezioro.

Podsumowując, Austria to nie tylko narty, góry i Wiedeń. Jest tu mnóstwo atrakcji, do których można łatwo dojechać. Zwłaszcza, że po drodze kursują tanie i szybkie busy do Austrii. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego pięknego kraju.

Wybierasz się do Austrii?

Dla wszystkich osób podróżujących z Polski do Austrii oraz z Austrii do Polski mamy nowe możliwości – wyszukiwarkę przejazdów busami i autokarami Flotea.pl.

🚌 Kliknij i sprawdź busy do Austrii

 

 

Jak dojechać do Austrii i jak podróżować po tym kraju?

by

Austria to kraj chętnie wybierany przez polskich turystów.

Przejazd zwykłym busem do Wiednia kosztuje nieco powyżej 100 złotych (niektóre firmy rozliczają się w Euro, wtedy koszt podróży to 25 euro). W przypadku samolotu koszty wyglądają podobnie. Niektóre linie lotnicze oferują przeloty do Wiednia za nieco ponad 100 złotych w jedną stronę. Na tle busów i tanich linii lotniczych bardzo drogo wyglądają przewozy koleją – za podróż z Warszawy do Wiednia pociągiem zapłacimy nieco ponad 100 euro (w jedną stronę).

Jak poruszać się po Austrii?

W porównaniu do Niemiec czy Holandii, ceny komunikacji publicznej w Austrii są dość wysokie. Dotyczy to zarówno pociągów, jak i autobusów.

Na terenie Austrii warto poruszać się w grupach. Panuje tu niepisana zasada, że im większą grupą podróżujemy, tym tańszy będzie cały nasz wyjazd. Weźmy jako przykład zwykły bilet kolejowy.

Jeśli podróżujemy sami, normalny bilet kolejowy na pociąg drugiej klasy uszczupli nasz portfel o około 29 euro. Jeśli jednak będziemy podróżować we dwoje, koszt biletu zredukuje się do 25.5 euro. Z kolei jeśli na jednym bilecie podróżować będzie 5 osób, cena przejazdu dla każdej z nich wyniesie około 17 euro.

Standardy komunikacji krajowej

Standardy w komunikacji autobusowej i kolejowej w Austrii można porównać do obowiązujących w Holandii i Belgii. Warunki w pociągach są bardzo dobre. Nawet, jeśli dotyczy to przejazdów w drugiej klasie. Podobnie zresztą wygląda sytuacja w austriackich autobusach oraz w busach przewoźników na flotea.pl.

Bardzo trudno porusza się po Austrii za pomocą autostopu. O ile podróż do Austrii autostopem nie będzie tak trudna, o tyle poruszanie się na jej obszarze – niestety tak. W ciepłe dni na niewielkich odległościach możemy poruszać się rowerem. Sieć ścieżek rowerowych w tym kraju jest naprawdę rozbudowana.

Szukasz ofert busów do Austrii?

Sprawdź oferty przewoźników na flotea.pl. Busy do Austrii znajdziesz w cenie od 130 zł (cena z marca 2017). Skorzystaj z opcji door2door – zamów bus pod wskazany adres. Kup bilet online szybko i wygodnie, dokonując płatności kartą kredytową lub przelewem bankowym. Szerokiej drogi!

Aktualizacja ceny – busy do Austrii teraz już od 99zł

Na Flotea.pl codziennie znajdziesz nowe oferty przejazdów busami i autokarami w całej Europie. Codziennie też dołączają do nas nowi przewoźnicy oferujący nowe ceny. Dzięki temu teraz znajdziesz ceny wynoszące nawet 99zł za przejazd przykładowy przejazd z Żor do Austrii.

Może zainteresować Cię także artykuł: Busy do Wiednia – już od 130 zł!

Ilu jest Polaków w Austrii, gdzie pracują i ile zarabiają?

by

Ilu polaków jest w Austrii

… Austria nie jest zbyt popularnym krajem, jeśli chodzi o liczbę wyjeżdżających do niej Polaków. W przeciwieństwie do Niemiec lub do Holandii, na terenie Austrii mieszka bardzo mało osób będących obywatelami Polski. Według danych austriackiego urzędu statystycznego (2015 rok), mieszka tam zaledwie 54 tysiące Polaków.

Gdzie w Austrii mieszkają Polacy?

Na terenie Austrii ludność polska jest „ósmą siłą”, jeśli chodzi o liczebność poszczególnych, imigranckich grup etnicznych. Zupełnie inaczej jest w Wiedniu. W stolicy tego pięknego kraju mieszka około 60 procent wszystkich „austriackich” Polaków, co przedkłada się na szóstą grupę etniczną pod względem liczebności.

Z kolei najmniej popularnymi rejonami Austrii są Karyntia i Burgenland – tam mieszka zaledwie kilka tysięcy osób z polskim obywatelstwem.

Jaka praca i za ile?

Wyjeżdżając do Austrii w poszukiwaniu pracy, możemy znaleźć zatrudnienie głównie w takich zawodach jak sprzedawca, kelner i barman, pracownik usług, dozorca, pracownik biurowy, robotnik przemysłowy, rzemieślnik, technik, elektromechanik, elektromonter, fryzjer i kosmetyczka. Jeśli szukamy pracy stricte sezonowej, zarobku powinniśmy szukać w branży turystycznej, rolnictwie i leśnictwie.

Ile za tę pracę dostaniemy? Austria oferuje bardzo wysoki standard życia. Średnia płaca na terenie tego niewielkiego, ale przepięknego kraju to 3250 euro. Ważne!!! Jeśli zatrudnimy się na terenie Austrii i zależy nam na uczestnictwie w życiu religijnym lokalnej społeczności, koniecznie musimy odprowadzić 1 procent podatku na cele religijne (tak zwany podatek kościelny).

Na terenie Austrii nie obowiązuje płaca minimalna. Jednak przed zbyt niską płacą, chronią pracowników tamtejsze układy zbiorowe pracy. Jest to istotne, gdyż koszty życia w Austrii są dość wysokie i wynoszą około 900 euro miesięcznie w Wiedniu.

Przejazdy do Austrii

Podróżujesz do Austrii? Mamy dla Ciebie zupełnie nowe rozwiązanie, które pozwoli Ci szybko i wygodnie znaleźć ofertę przejazdu do Austrii busem lub autokarem. Wśród firm oferujących przewozy osobowe znajdziesz również te oferujące przejazdy typu door2door (zamawiasz bus pod wskazany adres i dojeżdżasz do wskazanego celu).

Wejdź na flotea.pl i sprawdź wielu przewoźników oferujących busy do Austrii .