Praca w Holandii – jak bez problemu dojechać z Polski do Holandii?

by

Jak bez problemu dostać się na miejsce?

Praca w Holandii jak bez problemu dojechać z Polski do Holandii, ponieważ praca w kraju tulipanówjest gwarancją wysokich zarobków, o które ciężko w Polsce. Nie ma więc nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się tam wyjechać. Jedni emigrują na dłuższy okres czasu, inni zaś tylko na sezon letni. Najciężej zrobić jest pierwszy krok. Zwykle do pracy nie potrzebna jest znajomość języka, jednak dojazd na miejsce na własną rękę może być kłopotliwy. Dobrze więc skorzystać z usług przedsiębiorstwa transportowego, które oferuje usługę door to door.

 

Czym jest door to door?

Door to door w tłumaczeniu oznacza „od drzwi to drzwi”. Jest to usługa, która gwarantuje nam maksimum komfortu oraz swobody. Można porównać ją do taksówki. Bus door to door zjawi się dokładnie pod wskazanym przez nas adresem, a także dowiezie nas do samego celu. Nie musimy martwić się o kłopotliwe przesiadki. Wszystko odbywa się sprawnie i bezproblemowo. Jest to szczególnie ważne dla osób, które jadą Busem z Polski do Holandii pierwszy raz. Oszczędzimy sobie sporo stresu i negatywnych emocji. Pamiętajmy również o tym, że zakłady pracy w Holandii często znajdują się na obrzeżach miasta, a nawet daleko za miastem. Samodzielny dojazd komunikacją publiczną nie jest więc najlepszym pomysłem w przypadku osób, które nie znają otoczenia. Usługa door to door jest rozwiązaniem niemal wszystkich problemów związanych z dojazdem do pracy.

 

 

Przejazd Busem door to door

🚌 Busem z Adresu na Adres z Polski do Holandii

Busy z Polski do Holandii oferuje kilkuset przewoźników, w relacji Busem z Adresu na Adres, czy wiesz że codziennie do Holandii przewożą około 1700 osób.🚌 


Dojazd do Holandii autokarem

Do Holandii możemy również udać się tradycyjnym autokarem. Zwykle taki transport jest tańszy, przez co decyduje się na niego spora ilość osób. Jest to również dobry wybór dla osób potrzebujących dużej ilości swobody. Podróż autobusem zwykle nie kojarzy nam się z niczym przyjemnym. Musimy jednak mieć świadomość, że współcześnie firmy transportowe dysponują nowoczesną flotą pojazdów, które posiadają niezbędne wyposażenie. Autokary zwykle wyposażone są w regulowane siedzenia, klimatyzację, a nawet darmowe Wi-Fi. Trasa przebiegnie więc szybko i bezpiecznie.

Flotea – to także połączenia autokarowe

🚌 Autobusem z Polski do Holandii

Autobusy z Polski do Holandii codziennie codziennie wyjeżdża z Polski ponad 50 autokarów, w którym znajduje się około 55 miejsc, a więc 2750 osób codziennie wyjeżdża z Polski do Holandii


Warto również wspomnieć,

Że pojazdy wykorzystywane do przewozu osób przechodzą przez regularne kontrole. Ich stan techniczny sprawdzany jest przed każdym wyruszeniem w trasę, co daje nam pewność, że podróży nie zakłóci niespodziewana awaria. Autokarami oraz busami kierują doświadczeni oraz wyspecjalizowani kierowcy, którzy wiedzą, jak zachować się w każdej sytuacji. Dzięki doskonałej znajomości trasy mogą dotrzeć do celu w możliwie najkrótszym czasie. Są to osoby przeszkolone, które na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo pasażerów. Podczas podróży możemy się zrelaksować, gdyż z pewnością zostaniemy dowiezieni do Holandii bez żadnych komplikacji.


Możesz jeszcze bardziej ułatwić sobie sposób znalezienia

przewozu z Holandii do Polski i Polski do Holandii

używając tej aplikacji mobilnej FLOTEA 

Zamów Busa lub kup bilet Autobusowy aplikacją FLOTEA

Piąte co do wielkości miasto Holandii – dojedź do Eindhoven busem

by

Eindhoven – ciekawostki 😉

To holenderskie miasto, piąte co do wielkości w tym kraju, z około 220 tysiącami mieszkańców, znane głównie jest dzięki położonemu nieopodal międzynarodowemu lotnisku. Już od dawna, chodź trochę niesłusznie, znajduje się w cieniu Rotterdamu i Amsterdamu. Niemniej każdy kto znajdzie się już w samym mieście uznaje, że Eindhoven zasługuje na nieco większą uwagę. Eindhoven znane jest głównie z tego, że mają tu siedzibę znane na całym świecie firmy, swój rys pozostawiła tu także historia pisane przez wielkie H. Dziś ta metropolia jest prężnie rozwijającym się miastem pełnym studentów, ścieżek rowerowych i z urzekająca, typowo niealandzką atmosferą.

Beztroskie dzieci bawią się na polu Tulipanów w Eindhoven

Trochę historii

Eindhoven przeżyło w swojej historii dwa burzliwe załamania. Pierwszy to XVI wiek i pożar który nieomal zniszczył całe miasto. Przez wieki po odbudowie pozostawało ono mało znaczącym miasteczkiem, aż w drugiej połowie XIX wieku, ojciec i syn, Frederik i Gerard Philipsowie założyli tu Royal Philips Electronics, początkowo była to fabryka produkująca głównie żarówki. Dziś tak znanej marki jak Phillips chyba nie ma co nikomu bliżej przedstawiać. Drugim z tragicznych wydarzeń w dziejach miasta był czas II wojny światowej. Eindhoven było wówczas jednym z miast w którym toczyły się walki w ramach operacji Market- Garden. Ten zorganizowany na wielką skalę manewr miał otworzyć aliantom drogę do zakończenia przedwcześnie II wojny światowej. W Eindhoven walczyła amerykańska 101 Dywizja Powietrzno-Desantowa. Niestety śmiała operacja aliantów nie powiodła się, co skutkowało tym, że miasto przeżywało długo trwające bombardowania, nim Niemcy wynieśli się stąd na dobre. Co ciekawe w operacji brali także udział Polacy z 1 Samodzielniej Brygady Spadochronowej pod dowództwem gen. Sossabowskiego (notabene bardzo sceptycznie patrzącemu na cała operację). Z zachowanych na terenie miasta zabytków warto zwrócić na kościoły Paterskerk i Sint Joriskerk z wieżą Oude Toren, która stoi przy kościele od XIV wieku.

Młodość jest szczęśliwa… rowerem w Holandii można jeździć wszędzie.

 

Warto odwiedzić/spróbować

Ponieważ jak wspomniano Eindhoven aż roi się od młodych ludzi, zatem lokalna zabudowa i infrastruktura są porządkowane temu. W mieście jest pełno knajp i lokali, centrów handlowych i sportowych, służących każdemu w wolnych chwilach. Również i kultura nie pozostaje w tyle. Zwłaszcza na przełomie lata i jesieni w mieście odbywa się mnóstwo festiwali muzycznych. Ponieważ miasto nierozerwalnie spojone jest z marką Phillips warto odwiedzić muzeum tej holenderskiej firmy. Niemniej słynny jest Evoluon. To taki holenderski Spodek- futurystyczna budowla służąca jako lokalne centrum wystawowe- z tym, że Evoluon powstał nieco wcześniej niż nasz Spodek. Wzniesiono go już 1966 roku z okazji przypadającej wtedy 75 rocznicy od założenia Phillipsa. Inną ultra-modernistyczną budowlą w Eidhoven jest Vesteda Toren, najwyższy w mieście budynek pełniący funkcje mieszkalne. Miłośnikom sztuki z kolei zalecana jest wizyta w Designhuis – muzeum sztuki współczesnej. Miłośnicy historii obowiązkowo muszą się stawić w Historisch Openluchtmuseum Eindhoven w którym znajduje się ekspozycja pokazująca życie w regionie północnej Brabancji od czasów starożytnych aż po współczesność. Co ciekawe przewodnicy w tym muzeum odprowadzają zwiedzających zawsze w strojach z danej epoki.

Pyszny tradycyjny przysmak w Holandii – rybka w soli

Ciekawostki

Kręcąc film „O jeden most za daleko” poświęcony operacji Market Garden za rynek w Eindhoven posłużył rynek w miasteczku Deventer. Co warto wiedzieć przez podróżą do Holandii to fakt, że w poniedziałki bardzo często restauracje są nieczynne. Podobnie dzieje się na około 1-2 tygodnie w okresie letnim. Chodź Eindhoven tak powszechnie kojarzone jest w Phillispem właściciele firmy zdecydowali się z 1997 roku przenieść główną siedzibę korporacji do pobliskiego Amsterdamu. Niemniej w samym mieście wciąż znajdują się biura projektowe i fabryki. Warto także planując podróż do Eindhoven nie zapominać, że podczas meczów lokalnej drużyny PSV hostele i pensjonaty pękają w szwach więc poleca się zwiedzać Eindhoven w inne dni tygodnia niż weekendy czy wtorek bądź środa, lub też odpowiednio wczesne rezerwacje wolnych miejsc noclegowych.

Zaciekawiło cię Eindhoven nie czekaj, udając się tam pamiętaj o Flotea.pl . Zapraszamy do rezerwacji – także w busy do Holandi systemie door2door.

Czy wiesz, że na Flotea.pl znajdziesz autokary do Holandii ? Kliknij i sprawdź oferty wielu przewoźników.