Bus od drzwi do drzwi, czyli wygodne podróżowanie w dobrej cenie

by

Planowanie dalekiej wyprawy zawsze wiąże się z wielkim stresem i przygotowaniami, które pochłaniają mnóstwo czasu i nerwów. Możesz ułatwić sobie to trudne zadanie, korzystając z naszej wyszukiwarki lub aplikacji FLOTEA, umożliwiających znalezienie połączenia i zakup biletów, również w systemie bus od drzwi do drzwi. Oto, jak samodzielnie zorganizować przewóz międzynarodowy w najwygodniejszy z możliwych sposobów.

Nowoczesna forma podróży – Bus od drzwi do drzwi czyli wygodne podróżowanie w dobrej cenie

W dzisiejszych czasach dążymy do tego, aby podróżować jak najkrócej oraz w maksymalnie komfortowych warunkach. Za najdogodniejszą formę przemieszczania się między państwami uchodzi przelot samolotem, jednak latanie jest stosunkowo drogie i jeśli nie złapiemy okazji, za bilety możemy zapłacić więcej, niż za kilkudniowy pobyt w wybranym kraju. Mimo, że podróż drogą lotniczą jest krótsza od wyprawy busem, to właśnie ten typ przejazdu okazuje się najbardziej opłacalny.

Tym bardziej, że istnieją aplikacje ułatwiające znalezienie korzystnego połączenia, nazywanego przez turystów bus door to door, co znaczy bus od drzwi do drzwi.

Innowacyjny system bus od drzwi do drzwi pozwala użytkownikowi zaplanować dokładnie taką podróż, jakiej ten oczekuje. Czytelna wyszukiwarka ułatwia porównywanie przewozów międzynarodowych wielu konkurencyjnych firm oraz wybór najlepszej opcji dla siebie. Decydując się na przewóz od drzwi do drzwi, przewoźnik odbiera nas spod wskazanego adresu i zawozi tam, gdzie chcemy. To niesamowicie wygodne, ponieważ często planowe przystanki są oddalone od miejsc, do których planujemy dotrzeć. Wybierając busa realizującego przewozy od drzwi do drzwi, gwarantujemy sobie komfortową podróż. Coraz więcej firm wdraża system bus door to door, co cieszy turystów, będąc dużym udogodnieniem i pozytywnie wpływając na atmosferę przejazdu.

Zamów bus od drzwi do drzwi, nie wychodząc z domu

Z możliwości zarezerwowania busa i zakupu biletów z domu korzysta już wiele osób, lecz ta opcja wciąż jest tajemnicą dla tradycjonalistów, stawiających na sprawdzone formy rezerwacji podróży. Opracowaliśmy nowoczesną aplikację, której głównym zadaniem jest pomoc w bukowaniu przejazdów, również w formie bus od drzwi do drzwi. Wyszukiwarka pozwala zarezerwować przewoźnika i zapłacić za bilet, który możemy wydrukować lub zachować na telefonie.

Na uwagę zasługuje fakt, że aplikacja porównuje ceny biletów oraz długość jazdy, pozwalając użytkownikowi na podjęcie decyzji z domu. Jeszcze dziś możesz zamówić busa od drzwi do drzwi z Polski lub do Polski, planując wygodny przejazd na wybranej trasie. Sprawdź naszą darmową aplikację mobilną FLOTEA, która jest dostępna na Android, a niedługo również iOS. Możemy Cię zapewnić, że zamówiony bus od drzwi do drzwi przyjedzie na czas, a Ty szybko dotrzesz do celu, nie martwiąc się podróżą powrotną.

Poznań główne miasto Wielkopolski – Autokary i Busy

by

z Poznania – autokarem i busem?

Jesteśmy dziś w głównym mieście Wielkopolski, ta jedna z najstarszych polskich metropolii zdaje się dziś nabierać drugi oddech, Poznań ciągle prężnie się rozwija, autokary i busy w poznaniu to bardzo dobre uzupełnienie infrastruktury przewozu osób,  a niewykluczone, że niebawem nawiąże do swojej pradawnej potężnej pozycji .

Kiedyś miasto kojarzące się głównie z targami i wielkopolską gospodarnością przyciąga do siebie zabytkami, przyjemną atmosferą a także lokalną niespotykaną nigdzie indziej gwarą.

Piękny rynek w Poznaniu.

Trochę historii

To właśnie nie indziej jak tu w IX i X wieku biło serce królestwa polskiego. Szczególnie dużo śladów po tym okresie znaleźć można na wyspie Ostrów Tumski, służącym dawniej jako siedziba piastowskiego grodu z czasów Mieszka I. Najsłynniejszą budowlą położoną na wyspie jest Archikatedra św. Piotra i św. Pawła. Dla każdego Polaka powinno być to miejsce obowiązkowe do zwiedzenia. Prawdopodobnie tu Polska przyjęła chrzest, a na pewno znajdowało się tu pierwsze polskie biskupstwo a także wziął tu ślub ostatni z Piastów- Kazimierz Wielki. Jego wybranką była księżniczka Heska Adelajda. W pewnością urzecze każdego odwiedzającego Katedrę Złota Kaplica, w której leżą prochy Mieszka I i Bolesława Chrobrego.

Piękna refleksja światła od tafli wody na rzece w Poznaniu.

Warto wiedzieć, że obecna forma kaplicy odbiega od tej pierwotnej. Sarkofagi naszych dzielnych przodków przeszły wiele zakrętów dziejowych. Najpierw najazd czeskiego możnowładcy Brzetysława ogołocił miejsce ich pochówku , a następnie mozolnie zrekonstruowane przez Kazimierza Wielkiego sarkofagi spłonęły w trakcie pożaru z 1772 roku. Dopiero początek XIX wieku przyniósł trwałą zmianę, odbudowano wtedy kaplicę i nadano jej obecny kształt.
Miłośnikom historycznych ciekawostek warto przytoczyć fakt, że na ulicy Podgórnej mieszkało niemal wspólnie dwóch wybitnych Poznaniaków. Chodzi o Karola Marcinkowskiego- słynnego lekarza i społecznika, który zamieszkiwał w kamienicy pod nr 6, natomiast niemal przez ścianę mieszał Paul von Hindenburg- jeden z największych dowódców niemieckich w I wojnie światowej, przyszły pruski marszałek młodość spędził w sąsiedniej kamienicy przy „7”.

Warto odwiedzić/zobaczyć

Będąc w stolicy Wielkopolski w początkach marca nie można ominąć Festiwalu Kaziuki, który w linii prostej jest kontynuacją święta mającego swój początek na Litwie, w początkach XVII wieku. Festiwalowi towarzyszą targi, pokaz dawnych strojów i cała masa koncertów.
Z kolei dla artystycznych dusz Poznań proponuje coś ekstra- Festiwal Malta, który jest unikatowym na skalę europejskim wydarzeniem, w którym spotykają się artyści z różnych sfer tworzący teatr, muzykę, malarstwo czy też rzeźbę. Podczas paru dni na przełomie czerwca i lipca okolice jeziora maltańskiego zmieniają się w prawdziwy raj na artystów. Oczywiście festiwal przyciąga światowe gwiazdy, lecz i zarówno dla niejednego początkujący artystę Malta była trampoliną do kariery. siebie.

Ciekawostki

Z uznanymi za symbol Poznania koziołkami z miejskiego ratusza związana jest pradawna legenda. Otóż w dawnych czasach wojewoda wielkopolski urządził w miejskim ratuszu ucztę, a jego gorliwy kucharz mający w obowiązkach przygotowanie imprezy spalił pieczonego jelenia, który miał być głównym daniem wieczoru. Chcąc wybrnąć z nieprzyjemnej sytuacji zdecydował się porwać w porywie szaleństwa dwa pasące się na niedalekiej łące koziołki. Te jednak nie chcąc skończyć w piecu uciekły przed kucharzem na szczyt wieży, gdzie po chwili zaczęły się bodać ku uciesze poznańskich mieszczan, którym dostarczyły ciekawą rozrywkę. Wiadomość o tym szybko dotarła do wojewody, który odpuścił niezorganizowanemu kucharzowi. Na pamiątkę tego wydarzenia zainstalowano mechanizm i dwa koziołki i od tego czasu do dziś dostarczają rozrywki miejscowym i turystom. Zawsze o pełnej godzinie.

Dwa koziołki – symbol Poznania

Z kolei stadion miejscowego Lecha to prawdopodobnie jedyny na świecie tego typu obiekt, na terenie którego znajdują się… fortyfikacje. A dokładniej pod jedną z trybun skrywa się bunkier amunicyjny z XIX wieku. Przetrwał on ponieważ stary stadion na ul. Bułgarskiej zbudowany był na wielkim wale ziemnym, który zasypał pruską fortyfikację. Bunkier odkopany na nowo w 2005 roku stał się częścią stadionu ponieważ konserwator zabytków nie zgodził się na jego zburzenie. Tym sposobem fortyfikacja pamiętająca pruskie czasy, gdy Poznań nosiło miano „Festung Posen” jest jedną z atrakcji o jakich mówią nam przewodnicy stadionowi. Oczywiście fakt ten jednocześnie, powoduje powstanie wielu ciekawych żartów. Mówi się, że w przypadku słabszej dyspozycji piłkarze regularnie są ostrzegani, że ich słaba forma może spowodować zamknięcie drużyny w tej „gratisowej” budowli.

Jeśli zaciekawił cię Poznań nie czekaj, udając się tam pamiętaj o Flotea.pl . Zapraszamy do rezerwacji międzynarodowych przewozów Autokarowych – także w systemie busem door2door.

Czy wiesz, że na Flotea.pl znajdziesz autokary do Poznania ? Kliknij i sprawdź oferty wielu przewoźników.