Żółty ser, chodaki, tulipany i wiatraki. Ruszamy do Holandii!

by

Holandia słynie z atrakcji turystycznych, przyciągając zagranicznych turystów o każdej porze roku. Również bogata oferta pracy sezonowej dla Polaków powoduje, że w okresie wakacyjnym tysiące osób wyruszają do Królestwa Niderlandów w celach zarobkowych. Niezależnie od motywacji, do Holandii trzeba jakoś dotrzeć. Sposobów jest wiele, lecz podróż nie w każdym przypadku przebiega bezproblemowo. Sprawdź, czym dojechać za granicę i czego nie można przegapić, odwiedzając kraj tulipanów.

Z czego słynie Holandia? Co trzeba wiedzieć przed podróżą

Zanim wyruszymy do Holandii, warto zaczerpnąć wiedzy na temat atrakcji dla turystów, ale też obyczajów Holendrów. Niderlandzkie tradycje wiążą się przede wszystkim z jedzeniem. Przysmaki w postaci surowego śledzia z cebulą, chleba ze słodką posypką czy wszechobecnych frytek polanych majonezem zasługują na spróbowanie, lecz wyłącznie o wyznaczonych porach. Holendrzy jedzą regularnie, a każdy obiad dopełniają deserem i filiżanką kawy. Uwaga na alkohol – nie wypada pić go dużo, a z pewnością nie wcześniej, niż po godz. 17. Wchodząc do czyjegoś domu należy pozostać w butach, a każdą wizytę należy zapowiedzieć. Mieszkańcy Holandii słyną z planowania, nie lubią spontaniczności, jak i nieplanowanych działań.

Wybierając się do Królestwa Niderlandów, obowiązkowo trzeba spróbować tradycyjnego, miejscowego sera żółtego. W tym celu polecamy wycieczkę do miasta Alkmaar, gdzie organizowane są targi serowe. Na uwagę zasługują wiatraki, głównie te z możliwością ich zwiedzania. Znajdziemy je np. w miasteczku Kinderdijk. Targowiska z holenderskimi chodakami i niesamowite plantacje tulipanów to kolejne atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie. Koniecznie uwzględnijmy je w planie pobytu w Holandii.

Busy do Holandii z dowozem na wskazany adres. Co i jak?

Wyjazd za granicę można planować dużo wcześniej lub organizować na ostatnią chwilę. W obu przypadkach najdogodniejszą formą podróży jest jazda busem typu Minivan. Takie busy do Holandii odjeżdżają z różnych miejsc w Polsce, a dojazd na miejsce trwa ok. 18 godzin. Bilety nie są drogie i kosztują ok. 260 zł, jeśli wybierzemy przewoźnika jadącego od drzwi do drzwi. Podróż można szybko zarezerwować, korzystając z naszej wyszukiwarki FLOTEA. Zebraliśmy w jednym miejscu firmy przewozowe dysponujące busami wysokiej klasy. Regulowane fotele pozwalają spanie podczas jazdy, wygodne oglądanie filmu lub czytanie książki.

Busy do Holandii odjeżdżają często, a kierowcy dokładają wszelkich starań, żeby podróż była przyjemna dla wszystkich. Możemy być spokojni o komfort jazdy, gdyż w Minivanie mieści się od 6-9 osób. Niewielka ilość pasażerów to duża wygoda dla podróżujących. Za pośrednictwem opracowanej przez nas wyszukiwarki, można wybrać przewoźnika, zarezerwować spokojny przejazd i kupić tani bilet. Zachęcamy do sprawdzenia, jakie busy do Holandii mają obecnie wolne miejsca oraz składania rezerwacji na podróż.

Bus od drzwi do drzwi, czyli wygodne podróżowanie w dobrej cenie

by

Planowanie dalekiej wyprawy zawsze wiąże się z wielkim stresem i przygotowaniami, które pochłaniają mnóstwo czasu i nerwów. Możesz ułatwić sobie to trudne zadanie, korzystając z naszej wyszukiwarki lub aplikacji FLOTEA, umożliwiających znalezienie połączenia i zakup biletów, również w systemie bus od drzwi do drzwi. Oto, jak samodzielnie zorganizować przewóz międzynarodowy w najwygodniejszy z możliwych sposobów.

Nowoczesna forma podróży – Bus od drzwi do drzwi czyli wygodne podróżowanie w dobrej cenie

W dzisiejszych czasach dążymy do tego, aby podróżować jak najkrócej oraz w maksymalnie komfortowych warunkach. Za najdogodniejszą formę przemieszczania się między państwami uchodzi przelot samolotem, jednak latanie jest stosunkowo drogie i jeśli nie złapiemy okazji, za bilety możemy zapłacić więcej, niż za kilkudniowy pobyt w wybranym kraju. Mimo, że podróż drogą lotniczą jest krótsza od wyprawy busem, to właśnie ten typ przejazdu okazuje się najbardziej opłacalny.

Tym bardziej, że istnieją aplikacje ułatwiające znalezienie korzystnego połączenia, nazywanego przez turystów bus door to door, co znaczy bus od drzwi do drzwi.

Innowacyjny system bus od drzwi do drzwi pozwala użytkownikowi zaplanować dokładnie taką podróż, jakiej ten oczekuje. Czytelna wyszukiwarka ułatwia porównywanie przewozów międzynarodowych wielu konkurencyjnych firm oraz wybór najlepszej opcji dla siebie. Decydując się na przewóz od drzwi do drzwi, przewoźnik odbiera nas spod wskazanego adresu i zawozi tam, gdzie chcemy. To niesamowicie wygodne, ponieważ często planowe przystanki są oddalone od miejsc, do których planujemy dotrzeć. Wybierając busa realizującego przewozy od drzwi do drzwi, gwarantujemy sobie komfortową podróż. Coraz więcej firm wdraża system bus door to door, co cieszy turystów, będąc dużym udogodnieniem i pozytywnie wpływając na atmosferę przejazdu.

Zamów bus od drzwi do drzwi, nie wychodząc z domu

Z możliwości zarezerwowania busa i zakupu biletów z domu korzysta już wiele osób, lecz ta opcja wciąż jest tajemnicą dla tradycjonalistów, stawiających na sprawdzone formy rezerwacji podróży. Opracowaliśmy nowoczesną aplikację, której głównym zadaniem jest pomoc w bukowaniu przejazdów, również w formie bus od drzwi do drzwi. Wyszukiwarka pozwala zarezerwować przewoźnika i zapłacić za bilet, który możemy wydrukować lub zachować na telefonie.

Na uwagę zasługuje fakt, że aplikacja porównuje ceny biletów oraz długość jazdy, pozwalając użytkownikowi na podjęcie decyzji z domu. Jeszcze dziś możesz zamówić busa od drzwi do drzwi z Polski lub do Polski, planując wygodny przejazd na wybranej trasie. Sprawdź naszą darmową aplikację mobilną FLOTEA, która jest dostępna na Android, a niedługo również iOS. Możemy Cię zapewnić, że zamówiony bus od drzwi do drzwi przyjedzie na czas, a Ty szybko dotrzesz do celu, nie martwiąc się podróżą powrotną.

Piąte co do wielkości miasto Holandii – dojedź do Eindhoven busem

by

Eindhoven – ciekawostki 😉

To holenderskie miasto, piąte co do wielkości w tym kraju, z około 220 tysiącami mieszkańców, znane głównie jest dzięki położonemu nieopodal międzynarodowemu lotnisku. Już od dawna, chodź trochę niesłusznie, znajduje się w cieniu Rotterdamu i Amsterdamu. Niemniej każdy kto znajdzie się już w samym mieście uznaje, że Eindhoven zasługuje na nieco większą uwagę. Eindhoven znane jest głównie z tego, że mają tu siedzibę znane na całym świecie firmy, swój rys pozostawiła tu także historia pisane przez wielkie H. Dziś ta metropolia jest prężnie rozwijającym się miastem pełnym studentów, ścieżek rowerowych i z urzekająca, typowo niealandzką atmosferą.

Beztroskie dzieci bawią się na polu Tulipanów w Eindhoven

Trochę historii

Eindhoven przeżyło w swojej historii dwa burzliwe załamania. Pierwszy to XVI wiek i pożar który nieomal zniszczył całe miasto. Przez wieki po odbudowie pozostawało ono mało znaczącym miasteczkiem, aż w drugiej połowie XIX wieku, ojciec i syn, Frederik i Gerard Philipsowie założyli tu Royal Philips Electronics, początkowo była to fabryka produkująca głównie żarówki. Dziś tak znanej marki jak Phillips chyba nie ma co nikomu bliżej przedstawiać. Drugim z tragicznych wydarzeń w dziejach miasta był czas II wojny światowej. Eindhoven było wówczas jednym z miast w którym toczyły się walki w ramach operacji Market- Garden. Ten zorganizowany na wielką skalę manewr miał otworzyć aliantom drogę do zakończenia przedwcześnie II wojny światowej. W Eindhoven walczyła amerykańska 101 Dywizja Powietrzno-Desantowa. Niestety śmiała operacja aliantów nie powiodła się, co skutkowało tym, że miasto przeżywało długo trwające bombardowania, nim Niemcy wynieśli się stąd na dobre. Co ciekawe w operacji brali także udział Polacy z 1 Samodzielniej Brygady Spadochronowej pod dowództwem gen. Sossabowskiego (notabene bardzo sceptycznie patrzącemu na cała operację). Z zachowanych na terenie miasta zabytków warto zwrócić na kościoły Paterskerk i Sint Joriskerk z wieżą Oude Toren, która stoi przy kościele od XIV wieku.

Młodość jest szczęśliwa… rowerem w Holandii można jeździć wszędzie.

 

Warto odwiedzić/spróbować

Ponieważ jak wspomniano Eindhoven aż roi się od młodych ludzi, zatem lokalna zabudowa i infrastruktura są porządkowane temu. W mieście jest pełno knajp i lokali, centrów handlowych i sportowych, służących każdemu w wolnych chwilach. Również i kultura nie pozostaje w tyle. Zwłaszcza na przełomie lata i jesieni w mieście odbywa się mnóstwo festiwali muzycznych. Ponieważ miasto nierozerwalnie spojone jest z marką Phillips warto odwiedzić muzeum tej holenderskiej firmy. Niemniej słynny jest Evoluon. To taki holenderski Spodek- futurystyczna budowla służąca jako lokalne centrum wystawowe- z tym, że Evoluon powstał nieco wcześniej niż nasz Spodek. Wzniesiono go już 1966 roku z okazji przypadającej wtedy 75 rocznicy od założenia Phillipsa. Inną ultra-modernistyczną budowlą w Eidhoven jest Vesteda Toren, najwyższy w mieście budynek pełniący funkcje mieszkalne. Miłośnikom sztuki z kolei zalecana jest wizyta w Designhuis – muzeum sztuki współczesnej. Miłośnicy historii obowiązkowo muszą się stawić w Historisch Openluchtmuseum Eindhoven w którym znajduje się ekspozycja pokazująca życie w regionie północnej Brabancji od czasów starożytnych aż po współczesność. Co ciekawe przewodnicy w tym muzeum odprowadzają zwiedzających zawsze w strojach z danej epoki.

Pyszny tradycyjny przysmak w Holandii – rybka w soli

Ciekawostki

Kręcąc film „O jeden most za daleko” poświęcony operacji Market Garden za rynek w Eindhoven posłużył rynek w miasteczku Deventer. Co warto wiedzieć przez podróżą do Holandii to fakt, że w poniedziałki bardzo często restauracje są nieczynne. Podobnie dzieje się na około 1-2 tygodnie w okresie letnim. Chodź Eindhoven tak powszechnie kojarzone jest w Phillispem właściciele firmy zdecydowali się z 1997 roku przenieść główną siedzibę korporacji do pobliskiego Amsterdamu. Niemniej w samym mieście wciąż znajdują się biura projektowe i fabryki. Warto także planując podróż do Eindhoven nie zapominać, że podczas meczów lokalnej drużyny PSV hostele i pensjonaty pękają w szwach więc poleca się zwiedzać Eindhoven w inne dni tygodnia niż weekendy czy wtorek bądź środa, lub też odpowiednio wczesne rezerwacje wolnych miejsc noclegowych.

Zaciekawiło cię Eindhoven nie czekaj, udając się tam pamiętaj o Flotea.pl . Zapraszamy do rezerwacji – także w busy do Holandi systemie door2door.

Czy wiesz, że na Flotea.pl znajdziesz autokary do Holandii ? Kliknij i sprawdź oferty wielu przewoźników.

Rotterdam Holenderskie okno na świat

by

Rotterdam

Miasto to nigdy nie było siedzibą królów czy reprezentacyjnym miastem, ale Rotterdam zawsze był holenderskim oknem na świat i możesz tam dojechać wyszukując tutaj tanie busy do holandii. To największy europejski port i zawsze należał do najbardziej kosmopolitycznych miast w Europie. Ponadto żył tu jeden z najsłynniejszych filozofów epoki odrodzenia- słynny Erazm. Dziś w mieście znajdziemy jego pomnik a jedna z głównych atrakcji miejskich- wielki most przypominający łabędzia nosi właśnie jego imię.

Rowerem po Rotterdamie

Trochę historii

Miasto oczywiście ma bogatą historię lecz szczególnie okrutnie ucierpiało w czasie II wojny światowej. Niekończące się alianckie bombardowania prawie zrównały miasto z ziemią. Ci którzy chcą zobaczyć uroki starego Rotterdamu powinni udać się do dzielnicy Delfshaven, to dzielnica gdzie dawniej znajdowały się magazyny a dziś jest ona skarbnicą wiedzy dotyczącej przeszłości Rotterdamu. Znajdziemy tu mnóstwo antykwariatów i widokówek z widokiem miasta którego już nie ma. Z dziennikarskiego obowiązku wypada nadmienić, że dzielnica powstała w roku 1389 jak część ówczesnego miasta Delft. Miłośników historii wypada także zaprosić do Belastingmuseum van der Poel, które jest jedynym na świecie muzeum wydatków. Możemy tu znaleźć najróżniejsze paragony, rachunki, weksle itp. precjoza pochodzące z całego świata i z różnych epok.

Warto odwiedzić/spróbować

Przede wszystkim miasto będzie perełką dla miłośników architektury nowoczesnej. Czołową budowlą godną zobaczenia jest przede wszystkim Markthal Rotterdam czyli tka wielka podkowa, a dokładniej budowa tagu miejskiego, gdzie bez problemów każdy zaopatrzy się w owoce, warzywa i mięso. Nierzadko towary z targowiska pochodzą z najodleglejszych zakątków świata. Podziw u turystów budzi osiedle Kijk-Kubus które zaprojektował Piet Blom, a jest to unikatny projekt osiedla domów mieszkalnych w kształcie sześcianów, które osadzone są na wielkich podporach. Całość tworzy bardzo niecodzienny efekt i w żadnym przypadku nie przypomina miejsca gdzie mogli by mieszkać ludzie. Zupełnie w innym klimacie z kolei utrzymana jest budowla rotterdamskiego Białego Domu (het Witte Huis), który jest w stylu secesyjnym i co ciekawe był pierwszym drapaczem chmur wzniesionym w Europie. Budynek został oddany do użytku w 1898 roku.

Widok na miasto Rotterdam

Ponieważ Rotterdam jest położony w Holandii nie śmiemy zapominać, że w tym mieście nie ominą nas także ważne wydarzenia kulturalne. Przede wszystkim prym w tym względzie wiedzie festiwal Zomercarnaval, który rozmachem i kolorytem przypomina słynny karnawał w Rio i odbywa się każdego roku w lipcu. Miłośnicy muzyki także mogą przebierać w ofercie festiwali. Dla każdego coś się znajdzie. Tak oto jest organizowany w Rotterdamie festiwal jazzowy NorthDea Jazz Festival, oraz Metropolis Pop festival, Rotterdam 666 czy dla miłośników bardziej skocznych rytmów Dance Parada. Oczywiście w mieście znajduje się także niezliczona ilość słynnych holenderskich cofee shopów.

Ciekawostki

Ponieważ miasto, podobnie jak i cały kraj poprzecinany jest mnóstwem kanałów, szczególnie polecana jest wycieczka za pomocą autobusu który potrafi „przeistoczyć się” w amfibię. Dzięki niemu możemy podziwiać uroki miasta z każdej praktycznie perspektywy. Natomiast jeśli komuś i to by nie starczyło, Rotterdam proponuje widok panoramy miasta w wieży Euromast, która osiąga wysokość 185 metrów. Jej kopułę tworzy przestrzeń stylizowana na gniazdo obserwacyjne ze statku. Panorama miasta widziana z tej perspektywy stwarza niezapomniane wrażenie, będąc już tam możemy spokojnie zamówić sobie także obiad.
Tak więc Rotterdam to miasto kompletne, godne odwiedzenia, emanujące energią i ze specyficznym pazurem, niespotykanym raczej nigdzie indziej na świecie. Wieć jeśli zaciekawił cię opis nie czekaj, udając się do Rotterdamu pamiętaj o Flotea.pl . Zapraszamy do rezerwacji – także w systemie door2door.

Czy wiesz, że na Flotea.pl znajdziesz autokary do Holandii ? Kliknij i sprawdź oferty wielu przewoźników na przewozy busem do holandii

Pobierz aplikację mobilną flotea

Busy z Inowrocławia do Holandii i innych krajów europejskich

by

Przejazd busem z Inowrocławia do Holandii

…oraz innych krajów znajdziesz teraz szybciej i łatwiej dzięki nowej porównywarce cen biletów i wyszukiwarce przejazdów międzynarodowych Flotea.pl. Jest to nowy polski serwis internetowy, który gromadzi w jednym miejscu oferty wielu przewoźników. Dzięki temu nie musisz już przeglądać wielu stron firm przewozowych, szukać cen i porównywać. Flotea.pl zrobi to za Ciebie.

Holandia

Nowa wyszukiwarka przejazdów busami i autokarmi

wyszukiwarka prezejazdów
flotea nowa jakość wyszukiwania przewozu

Flotea.pl to nowa wyszukiwarka przejazdów busami i autokarami w całej Europie. Jest to również porównywarka cen biletw autobusowych. W jednym miejscu możesz przeglądać oferty wielu przewoźników, porównywać ceny biletów oraz warunki przejazdu.

Możesz wybrać opcje zaawansowane wyszukiwania i określić, czy szukasz przejazdu busem lub autokarem z klimatyzacją, Wi-Fi itp. Korzystając z parametrów wyszukiwania możesz także wybrać tylko te oferty, które umożliwiają podróż ze zwierzętami. Możliwe jest również określenie ilości pasażerów oraz kilka innych zaawansowanych funkcji wyszukiwania.

Gdy już określisz wszystkie parametry wyszukiwania oraz miejscowości, pomiędzy którymi chcesz podróżować kliknij przycisk „Szukaj”, aby zobaczyć listę ofert dostępnych na danej trasie.

Do wyboru busy door2door lub autokary

W wyszukiwarce Flotea.pl znajdziesz oferty wielu przewoźników dwóch podstawowych rodzajów:

  • tradycyjne przejazdy pomiędzy przystankami
  • busy door2door, czyli od drzwi do drzwi

Drugi rodzaj przejazdów, czyli od drzwi do drzwi jest szczególnie chętnie wybierany przez podróżnych ze względu na duży komfort, jaki zapewnia ten typ przejazdu. Nie musisz martwić się dojazd na lotnisko czy dworzec główny, ponieważ kierowca odbiera Cię z ustalonego wcześniej miejsca (adresu, który podaje się podczas rezerwacji lub zakupu biletu). Wystarczy, że wyniesiesz swoje bagaże przed drzwi i możesz wsiadać do busa.

Ceny biletów na busy z Inowrocławia do Holandii

Ceny biletów na przejazd busem z Inowrocławia do Holandii zawsze są na podobnym poziomie, który to reguluje rynek przewozów door to door prywatnych przewoźników. Staramy się i wybieramy oferty przewozów spośród kilkudziesięciu przewoźników, aby pasażerowie otrzymywali codziennie jak najtańsze ceny biletów.

Urocza Holenderska zabudowa