Imprezy_festiwale_w_Niemczech

Imprezy i festiwale w Niemczech

by

Coraz więcej osób chętnie odwiedza Niemcy. W ostatnim czasie udajemy się tam nie tylko w poszukiwaniu pracy, ale także coraz częściej w celach wypoczynkowych. Warto pamiętać, iż za zachodnią granicą bardzo często odbywają się różnego rodzaju imprezy oraz festiwale. Zatem na jakie wydarzenie warto pojechać?

Popularne imprezy i festiwale w Niemczech

Czas wielu imprez oraz wydarzeń kulturalnych bezsprzecznie rozpoczyna się wraz z nadejściem wiosny. To właśnie wtedy do Berlina przyjeżdżają największe sławy z całego świata by wziąć udział w popularnym wydarzeniu filmowym. Festiwal Filmowy „Uwaga Berlin” to nie lada okazja nie tylko dla twórców filmowych, ale także dla miłośników kina. Podobne wydarzenie ma miejsce także w Dreźnie.

Sprawdź: 🚌 busy do Drezna

Jednym z najbardziej popularnych festiwali, które są organizowane w Niemczech to również Splash!, czyli festiwal hip-hopowy, na który co roku przyjeżdża bardzo wielu turystów. Na uwagę zasługuje również fakt, iż w czerwcu ma miejsce Karnawał Kultur w Berlinie.

Sprawdź: 🚌 busy do Berlina

Również miłośnicy sportowych wrażeń znajdą coś dla siebie. Wielu turystów co roku tłumnie przybywa na zawody Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Willingen oraz Garmisch-Partenkirchen. Jednak wciąż wielu turystów z zagranicy państwo Niemieckie kojarzy głównie z masowej imprezy chmielnej, która od wielu lat jest prowadzona pod nazwą Oktoberfest w Monachium. Dożynki organizowane są nieprzerwanie od 1810 roku. Jak wynika z najnowszych statystyk, przeciętna liczba odwiedzających wynosiła sześć milionów ludzi.

Niemcy choć dla wielu sprawiają wrażenie bardzo poukładanych oraz skrupulatnych osób, wbrew pozorom są bardzo rozrywkowi. Coraz częściej za naszą zachodnią granicą organizowane są różnego rodzaju imprezy oraz festiwale, które przyciągają turystów z całego świata. Dlatego jeżeli będziemy mieć trochę wolnego czasu, warto wziąć udział w takim wydarzeniu.

Do Niemiec jeździmy nie tylko po to, aby się bawić na niezwykłych imprezach. Wielu Polaków wyrusza za zachodnią granicę po zarobek. Przez to bardzo dużą popularnością cieszą się busy do Niemiec codziennie kursujące z wielu regionów w Polsce w trybie Door2Door. Ta opcja pozwala zamówić busa pod konkretny adres.  Dla osób poszukujących przejazdów z Polski do Niemiec mamy nowe rozwiązanie, które ułatwia znalezienie kursu oraz umożliwia rezerwację lub zakup biletu online.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *