Ilu jest Polaków w Austrii, gdzie pracują i ile zarabiają?

by

Ilu polaków jest w Austrii

… Austria nie jest zbyt popularnym krajem, jeśli chodzi o liczbę wyjeżdżających do niej Polaków. W przeciwieństwie do Niemiec lub do Holandii, na terenie Austrii mieszka bardzo mało osób będących obywatelami Polski. Według danych austriackiego urzędu statystycznego (2015 rok), mieszka tam zaledwie 54 tysiące Polaków.

Gdzie w Austrii mieszkają Polacy?

Na terenie Austrii ludność polska jest „ósmą siłą”, jeśli chodzi o liczebność poszczególnych, imigranckich grup etnicznych. Zupełnie inaczej jest w Wiedniu. W stolicy tego pięknego kraju mieszka około 60 procent wszystkich „austriackich” Polaków, co przedkłada się na szóstą grupę etniczną pod względem liczebności.

Z kolei najmniej popularnymi rejonami Austrii są Karyntia i Burgenland – tam mieszka zaledwie kilka tysięcy osób z polskim obywatelstwem.

Jaka praca i za ile?

Wyjeżdżając do Austrii w poszukiwaniu pracy, możemy znaleźć zatrudnienie głównie w takich zawodach jak sprzedawca, kelner i barman, pracownik usług, dozorca, pracownik biurowy, robotnik przemysłowy, rzemieślnik, technik, elektromechanik, elektromonter, fryzjer i kosmetyczka. Jeśli szukamy pracy stricte sezonowej, zarobku powinniśmy szukać w branży turystycznej, rolnictwie i leśnictwie.

Ile za tę pracę dostaniemy? Austria oferuje bardzo wysoki standard życia. Średnia płaca na terenie tego niewielkiego, ale przepięknego kraju to 3250 euro. Ważne!!! Jeśli zatrudnimy się na terenie Austrii i zależy nam na uczestnictwie w życiu religijnym lokalnej społeczności, koniecznie musimy odprowadzić 1 procent podatku na cele religijne (tak zwany podatek kościelny).

Na terenie Austrii nie obowiązuje płaca minimalna. Jednak przed zbyt niską płacą, chronią pracowników tamtejsze układy zbiorowe pracy. Jest to istotne, gdyż koszty życia w Austrii są dość wysokie i wynoszą około 900 euro miesięcznie w Wiedniu.

Przejazdy do Austrii

Podróżujesz do Austrii? Mamy dla Ciebie zupełnie nowe rozwiązanie, które pozwoli Ci szybko i wygodnie znaleźć ofertę przejazdu do Austrii busem lub autokarem. Wśród firm oferujących przewozy osobowe znajdziesz również te oferujące przejazdy typu door2door (zamawiasz bus pod wskazany adres i dojeżdżasz do wskazanego celu).

Wejdź na flotea.pl i sprawdź wielu przewoźników oferujących busy do Austrii .

2 thoughts on “Ilu jest Polaków w Austrii, gdzie pracują i ile zarabiają?”

  1. Ciekaw jestem skąd te dane o zarobkach
    co za niedoinformowany pismak pisze takie bzdury 3250€ a później ludzie mówią
    jak nam się tu dobrze żyje.
    Proszę zapytajcie ludzi którzy tu żyją i pracują właśnie w takich zawodach jak w/w wymieniono to powiedzą prawdę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.