FLOTEA-blockchain

Innowacyjne przedsięwzięcie na światowym poziomie

Informujemy że od grudnia 2017r rozpoczęliśmy prace w technologii BLOCKCHAIN a już od marca 2018r otrzymaliśmy finansowe wsparcie os Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości.

Nasz projekt jest ściśle związany z transportem przewozu osób oparty na nowej już bardzo rozpędzonej na całym świecie technologii blockchain o której nawet Banki na całym świecie mówią otwarcie, że nie da się zatrzymać.

– Popularność kryptowalut jest dla banków, jak kubeł zimnej wody. W obawie przed marginalizacją klasyczne instytucje finansowe robią wszystko, by nowa kategoria zdecentralizowanych rozwiązań nie wypchnęła ich z rynku. Kierują się więc przekonaniem, że jeśli technologicznej rewolucji nie da się powstrzymać, to trzeba ją okiełznać i stać się jej liderem. Stąd rosnące zainteresowanie banków blockchainem — wyjaśnia Gagacki.


Ale blockchain to nie tylko usługi finansowe, otóż SMART KONTRAKTY oparte na tej technologii  można wykorzystywać w każdej branży, od systemu fiskalnego – gdzie raz na zawsze zniknąłby problem ściągalności VAT i podatków, zawieranych umów, usług, po produkcję, atrakcje turystyczne, sektor gier, koncerny medialne, reklamowe itd. długo mógłbym tak wymieniać – ta technologia to rewolucja na skalę światową i ten kto zrozumie na czym ona polega nabierze świadomości podobnej, jak obecnie nabrał sektor bankowy, który w czas zorientował się że nie ma odwrotu i ponownie zacytuję ten świetny tekst. cyt. – Kierując się więc przekonaniem, że jeśli technologicznej rewolucji nie da się powstrzymać, to trzeba ją okiełznać i stać się jej liderem.  

Koncepcja sieci blockchain

Czy FLOTEA stanie się Polskim liderem w tej branży?

Jesteśmy więc jedyną firma w Polsce i drugą w Europie zajmującą się wdrażaniem smart-kontraktu do transportu przewozu osób. Zaawansowane stadium prac pozwala nam już teraz pochwalić się tym, że do końca 2018r uruchomimy Smart-Kontrakt (Inteligentny kontrakt) w ramach funkcjonalności Flotea.pl oraz udostępnimy moduł komunikacyjny API ułatwiający korzystanie i wdrożenie Inteligentnego Kontraktu w innych systemach sprzedaży biletów. A także do końca października 2018r uruchomimy ICO – Initial Coin Offering

– Przypomnijmy, że w 2017 roku ICO zebrały 5.4 miliarda dolarów. W tym momencie wielu ludzi przecierało oczy ze zdumienia jak tak młoda branża jest w stanie zachęcić tylu inwestorów do inwestowania takiej ilości kapitału. Jak się okazało, w zaledwie 3 pierwsze miesiące 2018 roku (a więc 90 dni), ICO zebrały 6.3 miliarda dolarów! Przy utrzymaniu takiego trendu, rok 2018 może zamknąć się na poziomie 25 miliardów dolarów zainwestowanych w projekty z branży blockchain i kryptowalut.


 

Zintegrowanie w rozproszonej sieci blockchain wszystkich połączeń przewozu osób.

Flotea Smart Contract with man holding a tablet computer

 

Nasze efekty pracy będą polegały na:

Zbudowaniu zdecentralizowanej aplikacji – bazy danych. W skrócie jest to zdecentralizowana otwarta baza danych połączeń autokarowych (i nie tylko).

Korzyści:

 • otwarta wspólna baza danych połączeń dla portali i wyszukiwarek na całym świecie.
 • systemy rozliczeniowe w oparciu o blockchain i kryptotechnologie.
 • zautomatyzowane błyskawiczne rozliczenia pomiędzy stronami (przewoźnik, portal/agent, pasażer)
 • Każdy portal będzie mógł korzystać z tej bazy – sprzedając połączenie (nagradzany będzie agent, nagradzany portal, nagradzany przewoźnik)
 • Każdy portal będzie mógł zamieszczać i pobierać połączenia z tej bazy

W ramach Inteligentnego kontraktu (smart contract) na usługi transportowe:

 1. Aplikowaniu połączeń
 2. Konfiguracja miejsc / ilości miejsc
 3. Oferowanie różnych typów środków transportu
 4. System rozliczeń i transakcji
 5. Błyskawiczna, natychmiastowa płatność
 6. Natychmiastowe rozdzielenie płatności pomiędzy uczestników kontraktu np.: przewoźnik, agent
 7.  Interfejs obsługi IK: dodawanie połączeń, określanie typu połączenia, konfiguracja agenta itp.
 8. Interfejs pobierania informacji z IK o połączeniu: liczba sprzedanych biletów, kwoty zebrane przez IK, typ kontraktu itp.
 9. Interfejs pobierania informacji z Inteligentnego Kontraktu o transakcjach Przewoźnika i Agenta