Czy tanie busy do Danii to najlepsza opcja podróżowania?

by

Dania leży w Europie Północnej i współcześnie nie stanowi dużego problemu, żeby się do niej dostać. Zarówno podróże promem, samochodem, samolotem, pociągiem, jak i busem mają swoje zalety i wady. Tych drugich w niektórych przypadkach niestety jest więcej. Specjalnie dla osób, które planują wycieczkę do Danii, przygotowaliśmy skrócone zestawienie analizujące różne środki transportu do Królestwa Danii, oparte na naszych własnych doświadczeniach.

Samoloty i busy do Danii jako najpopularniejsze formy podróży

Na terenie Danii znajduje się kilkanaście portów lotniczych, z których korzystają miliony turystów z całego świata. Podróż samolotem wybierają osoby planujące zabrać ze sobą małe ilości bagaży. Wynika to z ograniczeń dotyczących wagi i wymiarów walizek, jakie można wnieść na pokład samolotu. Mimo, że lot trwa krótko, a bilety można kupić w atrakcyjnych cenach, istnieją lepsze formy dostania się do Skandynawii.

Busy do Danii przewożą jednocześnie do 9 pasażerów. Jazda w klimatyzowanym Minivanie i postoje na życzenie to tylko wybrane zalety podróży busem. Turyści mogą spakować do bagażnika dowolne ilości walizek, a podczas jazdy nikt nie zabrania korzystania z telefonu komórkowego. I chociaż busy do Danii nie są zaopatrzone w toalety, przewoźnicy zjeżdżają na stację nie tylko o określonych porach, lecz również wówczas, gdy pasażerowie o to poproszą. Nowoczesne busy do Danii są bogato wyposażone: w rozkładane skórzane fotele, telewizor, WiFi oraz kawę i herbatę na pokładzie.

Przeprawa promem i podróż pociągiem też mają swoje plusy

Promy, podobnie jak busy do Danii kursują często, nawet co cztery godziny. Połączenie Świnoujście – Kopenhaga jest najchętniej wybieranym kursem i kosztuje kilkaset złotych (300-600 zł), zależnie od sezonu. Podróż ze Świnoujścia do stolicy Danii trwa ok. 9 godzin, a w wakacje ceny za przeprawę promem są wyższe niż poza sezonem. Busy jadą średnio 2 godziny dłużej, ale podróżowanie w ten sposób jest oceniane jako wygodniejsze i kosztuje tyle samo, bez względu na porę roku. To również tańsza opcja, gdyż ceny przejazdu wynoszą ok. 300 zł za osobę.

Pociąg jedzie najdłużej ze wszystkich wymienionych środków transportu, ale można się w nim swobodnie poruszać. Rozprostowanie nóg i krótki spacer do wagonu z restauracją czy do toalety, dobrze wpływa na nasze samopoczucie podczas podróży. Przejazd pociągiem zajmuje ok. 15 godzin, a cena biletu nie różni się od przeprawy promem w sezonie letnim.

Reasumując, spośród wymienionych środków transportu, to busy do Danii zwyciężają. Żeby ranking był wiarygodny, zapraszamy na naszą stronę, gdzie można skorzystać z darmowej wyszukiwarki FLOTEA. Jazda busem do Danii bez przesiadek, w doskonałych warunkach i z biletem kupionym przez internet jest możliwa za pośrednictwem zaufanych przewoźników. Wyszukaj połączenie na flotea.pl i wyjedź do Danii, mając wszystko pod kontrolą.

One thought on “Czy tanie busy do Danii to najlepsza opcja podróżowania?”

  1. MIałem w Danii problem żeby znaleźć połączenie powrotne do Polski, ale moja koleżnaka Marta podesłała mi sms’em link do aplikacji mobilnej flotea, po szybkim i darmowym zainstalowaniu aplikacji znalazłem połączenie z Kolding do Poznania w 3 minuty.
    Polecam flotea mają już ponad milon połączeń w całej Europie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *