Święto piwa i Robert Lewandowski

by

Święto piwa i Robert Lewandowski

Monachium to oczywiście Stolica Bawarii w zasadzie każdemu dobrze jest znana za sprawą ostatnich sukcesów Roberta Lewandowskiego. Podczas gdy polski napastnik przepisuje kolejne rekordy strzeleckie po obu stronach Odry, my dziś poświęcimy się raczej innej, nieco mniej znanej atrakcji tej bawarskiej metropolii do której zawiozą Cię busy do Monachium.

Alianz Arena piękny stadion w Monachium

Englisher Garden

Dla każdego miasto nierozerwalnie kojarzy się ze świętem piwa- słynnym Oktoberfest. Ku zdumieniu wielu przybywających na ten czas turystów Monachium to nie tylko złoty runek z bąbelkami. Monachium zza piwnej otoczki odkrywa wówczas troszkę, inną, niemniej urzekającą stronę. To miasto pięknej architektury i dobrze zagospodarowanej przestrzeni publicznej.
Poznając lepiej miasto nie sposób nie zwrócić uwagi na Englisher Garden (Angielski Park), znajdujący się w pobliżu centrum miasta największy na świecie ogród typu angielskiego.

To ogród założony, a jakże by inaczej, przez Brytyjczyka Benjamina Tomphsona już w roku 1789. Obejmujący aż 375 hektarów ogród znajduje się między dzielnicami Maxvorstadt i Schwabing. W ogrodzie znajduje się około 75 kilometrów ścieżek i mnóstwo ciekawych skwerów i budowli. Z gęstej sieci dróżek i chodników korzystać może praktycznie każdy, dlatego też nikogo tu nie dziwi widok rolkarzy, biegaczy, skaterów i przedstawicieli różnego typu innych sportów.

Dziwić może natomiast inna rzecz – w pobliżu wielkiego ogrodu piwnego (Biergarten) położonego przy chińskiej wieży położona jest plaża nudystów, której historia sięga lat sześćdziesiątych XX wieku. Plaża przez lata była i jest mekką dla miłośników nagości. To jedno z nielicznych takich miejsc na świecie położonych głęboko na terenie lądu.

Urocze Englischer Garten

 

Rzeka Eisbach

Innego typu ciekawostką jest to, że park przeszywa rzeka Eisbach, która nie jest naturalną rzeką. Ten parokilometrowy ciek wodny został zaprojektowany jako miejsce dla… surferów. Na Eisbach odbywają się nawet regularnie od 1972 roku zawody w tej dyscyplinie. Ale uwaga – doświadczeni surferzy raczej nie polecają zdobywać pierwszych szlifów w tym miejscu. Z uwagi na płytkość wody i niską jej temperaturę rzeka jest raczej terenem dla prawdziwych wyjadaczy, mistrzów oręża deski i fal. Oczywiście fale na rzece nie są naturalne, niemniej niczemu to nie ujmuje atmosferze tego miejsca. Busy do Monachium.

Nieopodal parku znajdą także coś dla siebie miłośnicy historii. Należy wiedzieć odwiedzając Englisher Garten, że w pobliżu na początku drugiej dekady XX wieku osiedlił się także jeden niespełniony malarz. Nazywał się Adolf Hitler i zamieszkiwał mieszkanie wynajęte od Josepha Poppa, przy pobliskiej ulicy Schleissheimerstrasse. Właśnie w czasie pobytu w Monachium Hitler spotkał swoją dozgonną miłość Ewę Braun. Aby tego było mało, niemalże chichotem dziejów jest, że niemalże po sąsiedzku parę lat wcześniej pomieszkał tu Włodzimierz Ilicz Lenin. Jeżeli wierzyć źródłom panowie nie mieli okazji spotkać się w Monachium, niemniej oboje niebawem mieli układać los całego świata.

Czy wiesz jak często jeżdżą autobusy i busy do Monachium?

To tylko kilka ciekawostek, ale jeżeli choć trochę zaciekawiła Cię więc opowieść o Monachium, to uwierz mi że będąc na miejscu dowiesz się o wiele więcej i co najważniesze zobaczysz, dotkniesz i przede wszystkim poczujesz klimat tego pięknego miasta… więc wsiadaj w tani autobus lub zamów przejazd busem z pomocą Flotea.plBusy

Czy wiesz, że na Flotea.pl znajdziesz autokary i busy do całych Niemiec? w tym busy do Monachium. Kliknij i sprawdź tutaj tanie oferty przewozu ponad 70 przewoźników Autobusowych i 64 przewoźników przewożących pasażerów busami z Adresu na Adres – door to door

Możesz pobrać aplikację mobilną na swój telefon i zawsze mieć po ręką możliwość znalezienia połączenia dokąd tylko chcesz.

2 thoughts on “Święto piwa i Robert Lewandowski”

    1. O to trzeba zapytać Roberta Lewandowskiego… lub jego żonę, a raczej dietetyka Annę Lewandowską. Ale myślę że jak każdy z nas pozwala sobie czasem na kufelek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *