8 Największych atrakcji turystycznych w Niemczech

8 Największych atrakcji turystycznych w Niemczech

by

Niemcy od wielu lat przyciągają bardzo wielu turystów. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to bardzo malowniczy kraj. Znajdziemy tam nie tylko wiele atrakcyjnych zabytków, ale także piękne krajobrazy. Oto 8 największych atrakcji turystycznych w Niemczech.

8 Największych atrakcji turystycznych w Niemczech

Decydując się na wycieczkę do Niemiec, powinniśmy przede wszystkim odwiedzić Wyspę Muzeów w Berlinie. Jest to miejsce w centrum Berlina, położone na rzece Sprewie gdzie znajdziemy wiele kompleksów muzealnych. Ciekawostką jest fakt, iż to miejsce zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Bardzo popularną atrakcją turystyczną w Niemczech jest również Jezioro Bodeńskie położone u podnóża Alp. Znajduje się ono na pograniczu Niemiec oraz Austrii, a także Szwajcarii. Jest trzecie pod względem wielkości w Europie środkowej.

Dużo turystów odwiedza także Zamek w Heidelbergu. Został on wybudowany w gotycko – renesansowym stylu. Zamek jest położony na górze Koenigstuhl.

Często odwiedzanym miejscem jest także Naturparks w Schwarzwaldzie. Znajdziemy tam urokliwe lasy oraz pagórki, a także liczne jeziora.

Będąc w Niemczech, koniecznie musimy także zwiedzić Skałę Lorelei na Renie. Jest to bardzo popularne miejsce, gdzie według legendy został niegdyś ukryty duży skarb.

Symbolem Berlina jest także Mur Berliński, a raczej jego fragmenty, które co roku także odwiedza wielu turystów. Warto także będąc w stolicy tego państwa odwiedzić zabytkową Bramę Brandenburską. Popularnym zabytkiem odwiedzanym przez turystów jest także Katedra Św. Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii.

Jak widać Niemcy mają wiele do zaoferowania. Stolica naszych zachodnich sąsiadów oddalona jest od Warszawy o 572 kilometry. Zastanawiając się nad wycieczką do Niemiec warto rozważyć opcję przejazdu busem lub autobusem. Obecnie w internecie możemy znaleźć bardzo wiele interesujących ogłoszeń. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę internetową na przykład „busy do Niemec”.

Wyszukując połączenia busem do Niemiec warto rozważyć tych przewoźników, którzy oferują przejazdy w trybie door2door. Czym jest opcja przejazdu busem do Niemiec w trybie door2door? Jest to darmowa usługa, dzięki której przewoźnik odbiera Cię spod wskazanego adresu i odwoźi pod podany przez Ciebie adres w Niemczech. Koniec z korkami, z taszczeniem bagażu, i pośpiechem na dworcach. Skorzystaj z przejazdów busem do Niemiec w trybie door2door tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *