5 pięknych miejsc w Niemczech, które warto zobaczyć

5 pięknych miejsc w Niemczech, które warto zobaczyć

by

Jest 5 pięknych miejsc w Niemczech, które warto zobaczyć. Niemcy są jednym z najpopularniejszych wśród Polaków kierunków emigracyjnych. Wyjeżdżamy tam głównie po to, by znaleźć lepszą pracę, więcej zarobić, podnieść poziom życia. Często zapominamy przy tym, że nasz zachodni sąsiad może zaoferować nam nie tylko atrakcyjny rynek pracy, ale i wiele niezwykłych miejsc, które warto odwiedzić. Poznaj 5 magicznych zakątków w Niemczech!

1. Zamek Eltz

To jeden z najbardziej monumentalnych zamków na terenie Niemiec. Położona nad rzeką Mozelą budowla pochodzi z XII wieku, ale jej rozbudowa trwała kilkaset lat. Wnętrza zamku wyglądają dziś dokładnie tak samo, jak w średniowieczu – meble, ozdoby i kosztowności stanowiące jego wyposażenie zachowały się w niemal nietkniętym stanie.

2. Jezioro Chiemsee

Nazywane „bawarskim morzem” jezioro Chiemsee położone jest w południowo-wschodnich Niemczech, u podnóża Alp Salzburskich. Znajdują się na nim cztery wyspy. Dwie z nich są niezamieszkałe. Pozostałe dwie cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów: na jednej znajdują się dwa wspaniałe zamki, na drugiej – klasztor sióstr benedyktynek. Od zakonnic można kupić produkowane według starych receptur nalewki, miody oraz słodycze marcepanowe.

3. Morze Wattowe

To akwen wodny, który – wbrew nazwie – wcale nie jest morzem, a rozległą równiną, odsłanianą w czasie odpływu. Rozciąga się od wybrzeża Holandii, przez Niemcy, aż po Danię. Obejmuje południowo-wschodnią część terenów Morza Północnego. Morze Wattowe w 2009 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

4. Rothenburg ob der Tauber

Rothenburg ob der Tauber to niewielkie miasteczko o ogromnej sławie – i idealne miejsce na wycieczkę z dziećmi. Przyciąga turystów z całego świata swoim baśniowym wyglądem: starówką z wąskimi uliczkami, wieżyczkami, bramami i przepięknie zdobionymi kamienicami. W malowniczej miejscowości aż roi się od fantastycznie zachowanych zabytków, muzeów i pomników.

5. Helgoland

Imponujące klify, spokojne osady i niepowtarzalny klimat wyspy wypoczynku na pełnym morzu – to wszystko znajdziemy w Helgoland, miniaturowym archipelagu, położonym 70 km od wybrzeży Niemiec. Niezwykła przyroda oraz brak samochodów i spalin sprawiają, że to idealne miejsce na wypoczynek dla alergików.

🚌 Znajdź najtańsze busy do Niemiec!